Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Aprilia Sr 150 2t  (Posjeta: 4617 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Deni999

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 299
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Baotian 49
Aprilia Sr 150 2t
« : 19 Kolovoz, 2021, 14:30:05 »
Evo da predstavim svoj novi skuter. Radi se o Aprili Sr 150 2t 2001 sa 30000km. Uzeo sam ga otprilike prije tjedan dana. Nije baš u nekom dobrom estetskom stanju ali je mehanički ispravna pali i vozi.

Na skuteru je zasad sve stavljao bivši vlasnik a stavljao je swap na zadnji disk, prerada na ručni čok, Sp auspuh bez katalizatora, deklo od Sp matica vanka, Malossi amortizer. Vlasnik mi je još dao dosta dijelova od skutera: dosta struje i stvari oko prijenosa te jos neke stvari.

Kad sam ga uzeo vidio sam da su piksne potrošene pa sam napravio konverziju na igličaste ležajeve i to je sad promijenjeno. Kako sam to rastavljao usput sam obojao zadnju felgu i auspuh i očistio karburator i filter zraka. Dizna je 82.5 a na karburator nisam vidio oznaku pa pretpostavljam da je serijski. Također sam rastavio i deklo i pogledao prijenos i vidio da su rolice bile 10g i da su potrošene pa sam promijenio i nove rolice malossi 12.5g. Remen je piaggio. Variomat vjerovatno serijski jer nisam vidio oznaku. Kvačilo je Tgb pa ne znam je li to serijsko. Na federima se ne vidi boja jer se vjerovatno skinula ali skuter lijepo starta i vuče pa ih nisam mijenjao. Od vlasnika sam dobio i cijelo drugo kvačilo s bijelim centralnim federom i sa setom malossijevih malih federa. Mislio sam to promijeniti ali mi je jedan član foruma savjetovao da to ne stavljam jer je u mene ionako skoro serijski setup pa da mi to nema smisla.

Jutros sam i skinuo cijelu uljnu pumpu jer je bila spojena a bivsi vlasnik je sam radio mjesavinu u rezervar. Danas sam sklopio motor i malo su me brinule vibracije na leru ali mi je clan foruma dario rekao da je to normalno.

U planu mi je obojati za pocetak neke stvari na njemu kao sto su ove hrapave plastike, zadnji blatobran, filter zraka jer su bas lose i boja se pocela mrviti na njima. Planiram jos mozda ispolirati deklo, obojati amortizer jer je i njemu loša boja, obojati prednju felgu, i opcenito ga malo estetski porediti da ljepse izgleda.

Jos da napomenem imao sam prije par godina isto serijskog sr 150 ali ovaj mi se cini da ide dosta bolje. Sad je li moguce da je to sve zbog Sp-ovog auspuha ali po mom misljenju motor ide dosta dobro.

Ako imate neke savjete ili prijedloge slobodno recite. Evo par slika.https://ibb.co/25YvwXD
https://ibb.co/0XV7XM8
https://ibb.co/sKcsLgV
https://ibb.co/4dK7wT1
https://ibb.co/XFKKGdX
https://ibb.co/7WVNwQq
https://ibb.co/VHZpyD2
https://ibb.co/ss9Y6dT
https://ibb.co/L94Cwzc

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2831
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Aprilia Sr 150 2t
« Odgovori #1 : 19 Kolovoz, 2021, 15:17:10 »
Umisto LINKA za povezinice klikni do onog lijevog za slike pa tako taggaj linkove da se odmah fotka prikaže a ne da me svaki puta baci u drugi Tabs.

Lip primjerak. Hrapave plastike je velika mantra bojati, no može se. Radije ofarbaj deklo jer poliranje dekla je brutalno skupo a malo tko zna napraviti kako treba.
Zasto ga ne spojis na uljnu pumpu?

Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline Deni999

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 299
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Baotian 49
Odg: Aprilia Sr 150 2t
« Odgovori #2 : 19 Kolovoz, 2021, 16:33:02 »
A bivsem vlasniku je pumpa ulja vrtila u prazno bez ulja pa sam se bojao da je mozda neispravna. A on je sam radio mjesavinu i lijevao u rezervar. Pa se nisam htio zezat s njom pa sam je odlucio skinut i sam isto radit mjesavinu i stavljat u rezervar.

Deklo mozda i obojam kako kazes vidit cu jos zasad cu se malo vozat pa vidit onda sta dalje.

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Aprilia Sr 150 2t
« Odgovori #3 : 19 Kolovoz, 2021, 17:05:37 »
Mogao je biser jednostavno skinut mikroremen i ostavit sce kako je bilo,onda pumpa nebi vrtila bzvz.
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Aprilia Sr 150 2t
« Odgovori #4 : 19 Kolovoz, 2021, 22:48:28 »
Ima potencijala, ima posla, al ima i naopako okrenutih selena/casica :toothy3:

Vazdusar rullz
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline PchelaUbica

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4022
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pž
  • Moj Skuter: Aerox Rossi Replica
  • MojSetup: Lake rolne za start
  • MojSpuh: Mnogo jaka grana odsijeca
Odg: Aprilia Sr 150 2t
« Odgovori #5 : 19 Kolovoz, 2021, 23:21:32 »
Koliko si dao ? Ako nije tajna
Gledam si nesto tako ali dosta su razjebani
« Zadnja izmjena: 20 Kolovoz, 2021, 11:52:47 PchelaUbica »
:yamaha:

Offline Deni999

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 299
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Baotian 49
Odg: Aprilia Sr 150 2t
« Odgovori #6 : 20 Kolovoz, 2021, 08:34:05 »
Igor.sb ovako su čašice i seleni stali kad sam ga uzeo. Trebam li to sad skidat pa okretati ako ce biti bolje. I da li su i seleni i čašice oboje krivo okrenuti ?

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Aprilia Sr 150 2t
« Odgovori #7 : 20 Kolovoz, 2021, 22:16:51 »
Ako je casica kontra onda i selen stoji kontra

Slikaj odozdol nosac da se vidi da li imas sve distance na broju, budu po 2 metalne piksne uz selen tj casicu

Vjerujem da nist ne znaci i sto je kontra, aprilia leonardo je imao tako okrenute selene npr, ak ti se da to rastavljat okreni kak treba biti, onda ti te metalne piksne idu po jedan do lezaja u bloku, pa nosac, pa se casica sa selenom nasloni na nosac, a s druge strane selena druga metalna piksna do rame i kroz to sve saraf

I u casicama moras imati kao podloske izgledaju ko sesiric, sjeda u rupu casice (gdje dira nosac) i nasloni se unutra selen na tu podlosku sesiric

« Zadnja izmjena: 20 Kolovoz, 2021, 22:18:52 igor.sb »
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline Deni999

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 299
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Baotian 49
Odg: Aprilia Sr 150 2t
« Odgovori #8 : 26 Kolovoz, 2021, 10:56:29 »
Evo da se javim ipak sam okrenuo čašice i selene onako kako bi trebali stati. Danas sam malo rastavio plastike jer planiram malo obojati ove unutarnje pa sam htio pitat par stvari.

Skinuo sam svjecicu i sad me muci je li ovo zabrinjavajuca boja smjese. Znaci karb je orginalan, dizna 82.5, orginalan filter zraka. Ne sjecam se na kolikom gasu sam ga vozio prije nego sam ga ugasio ali vjerovatno na malom gasu ili polovici gasa. Evo slike. Nisam uspio jos shvatiti kako zalijepiti slike bez linka tako da ih zasad jos saljem ovako.

Joshttps://ibb.co/hy0hxFS
https://ibb.co/MG7MCDb
https://ibb.co/9HjD6Q6
https://ibb.co/xzwd28b

Jos jedna stvar vidio sam i ovu žicu koja ide od bobine i bila je samo uhvacena vezicom i visila je u zraku. Izgleda mi kao nekakva masa ali nisam siguran što je točno. Trebam li to negdje zavidat ili moze i ovako stati?

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Aprilia Sr 150 2t
« Odgovori #9 : 26 Kolovoz, 2021, 11:17:00 »
Koliko vidim svjecica je nova,moras bar 100km napravit da dobije boju.

Za slike odaberes ovo ionda kopiras link i dobijes ovakvu sliku kak je tu


upload pic
« Zadnja izmjena: 26 Kolovoz, 2021, 11:25:25 dario007 »
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Deni999

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 299
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Baotian 49
Odg: Aprilia Sr 150 2t
« Odgovori #10 : 25 Rujan, 2021, 19:07:00 »
Evo imam jedan problem koji se pojavio prije par dana. Znaci primjetio sam u voznji da mi je skuter poceo štucati npr kad pustim gas na par sekundi i onda kad ponovno dam gas pocne onako kao trokirati i onda odjednom ispali. Prvi put kad mi se to pojavilo bacio je gorivo na filter zraka. Onda sam kad sam se vratio doma rastavio karburator i očistio iako nisam vidio neku nečistoće. Također sam promijenio i crijevo od one čašice karburatora jer je bilo napuknuto pa je i tu znao puštati gorivo. Nakon toga mi vise nije bacao gorivo na filter zraka ali je i dalje ostalo to štucanje kad pustem gas i kad ga ponovno idem dati. Tocnije ako pustim gas 3 4 sekunde onda se pojavi to štucanje ali ako dam pun gas i onda odmah dam gas par puta zaredom nema tog štucanja nego lijepo ide. Zna li netko do cega bi moglo biti. Je li vjerovatno do goriva i karburatora ili do neceg drugog. Radio je normalno do prije tjedan dana i tek sad se to pojavilo.

Offline ljubo46

  • Aprilia team Croatia
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6052
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moja Kaciga: IXS
Odg: Aprilia Sr 150 2t
« Odgovori #11 : 25 Rujan, 2021, 20:39:03 »
Probaj svjecicu novu stavit
Operi filter zraka

Offline Deni999

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 299
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Baotian 49
Odg: Aprilia Sr 150 2t
« Odgovori #12 : 25 Rujan, 2021, 20:47:27 »
Okej probat cu sa novom svjecicom. Ima smisla jer mi se cini da trokira a ne da ga guši ali nisan skroz siguran. Usput cu i oprat filter zraka. Pa onda javim stanje.

Offline Deni999

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 299
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Baotian 49
Odg: Aprilia Sr 150 2t
« Odgovori #13 : 29 Rujan, 2021, 17:58:14 »
Stavio novu svjecicu i oprao filter zraka. U pocetku bilo sve dobro ali evo nakon jedno 40km opet počeo malo štucati. To mi se dogodilo nakon malo duze voznje pa je li moguce da se to dogodi kad se malo pregrije? Neznam sto bih jos mogao pogledati ako postoji sto vezano za to. Kad sam skinuo svjecicu bila je onako po mojoj procjeni malo bogatija smjesa pa nisam nista oko toga dirao.

Offline Deni999

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 299
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Baotian 49
Odg: Aprilia Sr 150 2t
« Odgovori #14 : 14 Studeni, 2021, 12:03:20 »
Evo mene opet. Zadnjih mjesec dana imam novi problem na Sr 150. Zeza me prvo paljenje na hladno. U pocetku je trebalo kurblati mozda 10 puta dok bi upalio ali evo jutros nece ni nakon toliko kurblanja. Ako mu dodam gas dok ga palim bude još gore i samo mu doda previse zraka i bas se cuje da nema sanse da tako upali. Tako da sam ga ja uvijek palio bez gasa. Jos da napomenem u mene je napravljen ručni čok ali ne primjetim nikakvu razliku kad dignem čok. Svjećica je isto relativno nova mozda stara mjesec dana. Nova je prirubnica, karburator je čist, filter zraka opran. Sta mislite sto bi jos mogao pogledati da rjesim ovo paljenje. Kad je motor zagrijan pali bez problema na zub.

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Aprilia Sr 150 2t
« Odgovori #15 : 14 Studeni, 2021, 12:53:37 »
Pod cokom bi trebao upalit odma ili nakon tri kurblanja najvise.
Probaj vidit svjecicu nakon nekoliko kurblanja jel mokra od benzina. Jer moguce je da se zastopa cok dizna.
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline Deni999

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 299
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Baotian 49
Odg: Aprilia Sr 150 2t
« Odgovori #16 : 18 Studeni, 2021, 22:20:40 »
Evo da javim tek jučer sam uspio gledati nešto oko skutera i ustanovio u čemu je problem. Skinio sam karburator i skinio čok s njega i vidio da je čok puknuo. U mene je sad ručni čok i puknula je ona igla unutra i odvojila se od plastike pa je vjerovatno do toga bio problem i nije palio zbog toga. Obe dizne su bile čiste i cijeli karb općenito. Sad me zanima jesu li ovi ručni čokovi po internetu univerzalni za sve karburatore jer je u mene mikuni vm20 pa da ne uzimam ako ne paše? Ili baš trebam tražiti da piše da je za mikuni jer kod nekih piše da je za dellorto karburatore.
« Zadnja izmjena: 18 Studeni, 2021, 22:30:37 Deni999 »

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Aprilia Sr 150 2t
« Odgovori #17 : 18 Studeni, 2021, 23:24:48 »
Ne pase cok od dellorta, il novi elektronski il kupi ovo + posebno moras uzet sajlu s podizacem

https://www.scooter-center.com/en/cable-choke-kit-mikuni-vm-16/vm-20-2599097
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline Deni999

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 299
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Baotian 49
Odg: Aprilia Sr 150 2t
« Odgovori #18 : 20 Studeni, 2021, 15:48:20 »
Rastavio sam danas zadnje plastike da nađem onaj đžek u koji se ušteka elektronski čok jer je u mene dosad bio ručni čok. Kad sam rastavio našao sam ova dva đžeka koja izlaze iz instalacije. Nisam siguran od čega su ali mogu se spojiti jedan u drugi. Zna li netko od vas od čega je to i je li jedan od njih možda za elektronski čok.


Online aprilija top

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1313
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Sr 180
  • Moja Kaciga: Scorpion
  • MojSetup: polinni :)
  • MojSpuh: polini
Odg: Aprilia Sr 150 2t
« Odgovori #19 : 20 Studeni, 2021, 15:53:21 »
Jedan ti je za cok a drugi za senzor teplerature na fergazeru uglavnom zenski konektor ti je za senzor temp a muski za cok
0981674245