Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Thug Life  (Posjeta: 2164 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Thug Life
« : 04 Svibanj, 2021, 11:25:08 »
Dugo se uzivalo u voznji originalnih dijelova iz 2003 godine na danasnje dane. Da li je na pomolu kapitulacija i da li cemo biti desetkovani, pitanje je za sutra? Hocemo li odraditi downgrade na vertikalu. Naravno da necemo jer je romobil bolja stvar.

Slucaj 1

Meni se raspao termostat, preko 30tkm i 2003 godina proizvodnje je uzela svoj danak, i kaznila stekera koji ne zeli nikad ustekat novi termostat.
Vjesto sam izbjegao tu problematiku eliminacijom termostata i tako treba paziti na druge, ali procekati cemo da se jos nekome raspe termostat kako bi donesli zakljucak, iako teoretski i po bilo kojem servisnom i razumnom manualu, bilo koji termostat iz 2003 godine nema sto traziti danas u vozilima.




Slucaj broj 2, nije moj skuter, ali je zabrinjavajuce, ili mozda ipak ne?
Upravo se desio, Skuter iz Rijeke, malo mu alu dijelovi pate zbog soli u zraku, ali nije to nista.

Pukla mi ona bypass lulica za tanko crijevo iz glave motora pa dole do plasticne lulice vodene pumpe.

Tome cemo isto stati na kraj jednim KVALITETNIM serafom, a izlaz s plasticne lulice cemo blindirati s komadicem crijeva. Ionako se zacepi ako se koristi voda u sistemu....










EDIT: Ipak je cista voda pumovala svemu, nagrizla je i sjebala lulicu plus sol, ali voda najvise iznutra jer je cijelinsistem hrdjav... Krivac je obicna voda, nien Purejet


Oba ova slucaja se lako i na vrijeme detektiraju pomocu mjeraca temperature motora. Prvo kazaljka skoci iznad pola sto je znak za uzbunu, pa ode pred iber, pa zatim u crveno, i zavrsna faza je kazaljka u crvenom i krene blicati lampica od injectiona u stilu (gasi motor pi*da ti strinina).


Meni je neizmjerno tesko prikazivati ovakve teske trenutke, ali mora se biti objektovan, a ne biti Pezo pickica koja ce kriti 400 stranica pehova i havarija.



Nije ti la'ko! Ale aleee


Nastavljamo dalje u istom tonu, dijelovi iz 2003 godine se ne diraju, a ono sto je nepotrebno i kriticno budemo izbacilo i nadostukali i dobro. Jebes skuter koji ne moze trajati barem 30 godina s vecinom originalnih dijelova! Teska je to filozofija, ali nece biti tesko ostvariti taj cilj, to je najbitnije jer je previse vjecnih dijelova u igri.

S vremenom cu sabrati jos nekoliconu pehova iz proslosti, koji su zapravo zanemarivi na broj godina i kilometara. Ali kad sam zapoceo, red bi bio da se i kompletira.
« Zadnja izmjena: 04 Svibanj, 2021, 11:41:24 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Thug Life
« Odgovori #1 : 04 Svibanj, 2021, 12:17:42 »
Ja se ispricavam sto sak pobudio olaksavajuce emocije pezama, ali za drugi slucaj je krivo pogresno odrzavanje ilitiga voznja s cistom vodom.
Takve stvari se ne desavaju jos onima koji odrzavaju.

Drugi slucaj krizajte, ne bi se jos desio da je bio antifriz.
Znate onog odlikasa iz skole kad bi dobio 4 pa si isao rezat vene i bio bi u kur*u mjesecima, e to je PureJet.
A onaj dezerter sto je potpiso kapitulaciju i jebe mu se za sve zivo, e taj je vertikala, i sasvim mu je svejedno, bitno da ga nista ne jebe.


Vjecnost na 99%, jedino je termostat sumLJiv.

« Zadnja izmjena: 04 Svibanj, 2021, 12:23:25 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline jurkec

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 72
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Runner PJ 70
Odg: Thug Life
« Odgovori #2 : 04 Svibanj, 2021, 14:03:13 »
Izgleda da su te fanovi peže zacoprali skupa s purejetom  :icon_scratch:

Offline SCANIA R500

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 636
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner sp50
Odg: Thug Life
« Odgovori #3 : 04 Svibanj, 2021, 14:47:20 »
Ovo je neki gulašić bio u sistemu hlađenja... Samo fali da su još makaroni počeli ispadat van...  :laughing7: :laughing7: :laughing7:
« Zadnja izmjena: 04 Svibanj, 2021, 14:53:41 SCANIA R500 »

Offline aprilija top

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1313
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Sr 180
  • Moja Kaciga: Scorpion
  • MojSetup: polinni :)
  • MojSpuh: polini
Odg: Thug Life
« Odgovori #4 : 04 Svibanj, 2021, 16:36:46 »
sad celi sistem oprat u solnoj da scisti killer i cil od hrde
0981674245

Offline robyakarider

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2841
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Poreč
  • Moj Skuter: Aerox
  • Moja Kaciga: Shark
  • MojSetup: Malossi MHR, Dellorto 21, MVT DD19
  • MojSpuh: Yasuni C16
Odg: Thug Life
« Odgovori #5 : 04 Svibanj, 2021, 16:52:33 »
ma kakvu solnu, da rastopi sve
imas tekucine bas za to

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Thug Life
« Odgovori #6 : 04 Svibanj, 2021, 20:11:42 »
Radio sam i onaj mix sa sodom, to su cuda hrdjava koja izadju vanka.


Cijela prica ide ovako. Uzeo sam skuter na probni djir, i odmaknem 4km i na krizanju se sve zivo spusilo. Poprskalo mi je i staru tebisicu, a par sati iza toga sam si uzeo nove.
Da stvar bude gora. Bas sam prije djira odapojio senzor temperature da nesto novo iskemijam, i uzeo bas taj skuter za test. I desi mi se puknuce u rashladnom sistemu taman dok je cukica bila odspojena :D
Ne bih skuzio da nisam stao na krizanju kad je se pocelo dimiti. Prvo sam pomislio kako sam docekao i pozar skutera, reko sta sad bokte...
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline aprilija top

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1313
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Sr 180
  • Moja Kaciga: Scorpion
  • MojSetup: polinni :)
  • MojSpuh: polini
Odg: Thug Life
« Odgovori #7 : 04 Svibanj, 2021, 21:26:33 »
ma solna 33 industriska i gus jede i metal haha ma 9posto i ruknes u cil glavu kiler na 5min i isperes i ko novo
0981674245

Offline v3kac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 278
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner, leonardo
Odg: Thug Life
« Odgovori #8 : 04 Svibanj, 2021, 23:57:27 »
sutra slikam Pežoa koji nadj#bo tog runnera za 2 puta doduše na 4 kotača.


Isto tako viva prve serije serijala al pari je tom runneru po trajnosti... a možda i bolji

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Thug Life
« Odgovori #9 : 05 Svibanj, 2021, 06:54:51 »
Nemoj mi spominjati Vivacity u pozitivnom kontekstu. Prometalo upotrebljivo za nekoga ispodprosjecnih gabarita, inace dozivljavas doslovna gazenja i bezobrazna obilazenja. Nije to za svakoga.

Znam ja dobro sta je Pezo i koje rijetke serije valjaju, iako i te dobre serije ako cemo ici gledati u bocu, nisu dostojne Piaggia, Piaggio je strojnica, a Pug mrtvo puhalo.


>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Thug Life
« Odgovori #10 : 15 Svibanj, 2021, 09:41:44 »
Zabiljezen prvi puknut remen na Piaggiu 50. Sok i nevjerica, masina upali i ne vrti se zadnji kotac, takav je info. Reko ne dirat vise nista idemo vidjeti koji je to remen.

Kad ono, originalni, prva ugradnja iz 2003 godine. Na satu pise nekih 23tkm. Meni je jasno da ja tjeram dijelove do krajnjih granica, odnosno u vjecnost, ali prema elementarnom potrosnom materijalu, ipak treba imati respekta, 10-15 godina je OK, za crijeva do 10, ali di ces punoljetan remen vozit...





Tu moze biti u prici da je netko stavio taj remen iz drugog skutera, ali ono sto je cinjenica, je to kako je remen prva ugradnja 2003 godine, to se zna. Kako? Zato sto ima iskljucivo bijele oznake na sebi.


Sljedeca stvar na tom skuteru je kvacilo. Na tvornickim oprugama potroseno piaggio kvacilo. Veoma su sumnjive okolnosti, a najrazumnije objasnjenje bi bilo kako je covjek slepao aute.


I bilo je jos stavki, tipa filter zraka, pa savijen limic izmedju prednjih plocica pa je kocila iskljucivo jedna...




>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Thug Life
« Odgovori #11 : 04 Lipanj, 2021, 15:32:14 »
Psmtr. Netko je mjenjao lezajeve i preduboko nabio semering do variomata te je lezaj unisten u 100km.

Prilikom slepanja, jedan lik nam je jebao mater iz nekog Peugeot Sedmosjedalicara, u stilu (mamu vam j****, kaj ne zovete Hak, ako mozemo mi s francuzima davat svaki mjesec soma za slepu, mozete i vi).


Semering do variomata koji je usao u prostor lezaja, i komad je otkrhnut.


Lezaj magneta


Lezaj variomata, koji poplavi iznutra.




Kako je to zvucalo:
https://youtube.com/shorts/n8cuvIWW6G4?feature=share
« Zadnja izmjena: 04 Lipanj, 2021, 15:37:05 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<