Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Runner 50 2001. Savjet potreban  (Posjeta: 792 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline vimmevivaldi

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 3
  • YearsYearsYearsYears
Runner 50 2001. Savjet potreban
« : 07 Prosinac, 2020, 14:44:56 »
Pozdrav, novi sam član i nisam nimalo stručan.
U 9. mjesecu sam kupio Runnera 50 2001. za 4 tisuće sa kacigom (33000 km), čovjek mi je rekao da treba samo potrošni materijal promijeniti (roline i to) i odem ja kod majstora kad mi on kaže da se čuje da ležajevi zuje i da za popravak svega sta ne valja na motoru treba 2000 kn minimalno. Pojeo sam g#vn%. U vožnji je dobro isao, samo pri kretanju bi se malo gušio a nakon toga sve normalno. Sada kad je zima motor uopće ne pali, ne znam dal treba zamijeniti akumulator i kada je palio onda je to bilo samo na kurblu. Skuter bi mi trebao za sezonu a ja nisam u mogućnosti dati 5000 ili vise za neki skuter koji je eventualno pali vozi i zanima me je li moguće da je popravak tako skup i dal da ga odradim ili da pokušam prodati skuter i koliko bi mogao dobiti za njega? Motor je registriran od strane prošlog vlasnika do 9./2021. Puno hvala na bilo kakvim odgovorima.
« Zadnja izmjena: 07 Prosinac, 2020, 14:51:09 vimmevivaldi »

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Runner 50 2001. Savjet potreban
« Odgovori #1 : 07 Prosinac, 2020, 15:41:08 »
Sve je to upitno.
Skuter star 20 godina ako nije odrzavan,popravak moze biti i veci od 2000 kuna.
Sada pitanje sta majstor misli promjenit za 2000 kuna?
Sve je to tesko reci ovako napamet preko tipkovnice
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Runner 50 2001. Savjet potreban
« Odgovori #2 : 07 Prosinac, 2020, 15:49:45 »
Moguće je da je popravak tako skup, ali računaj da je to sve upitno. Tek kad se počne rastavljat skuter vidit će se koliki je ukupni trošak.

Npr. najbolja varijanta da su prozujali ležaji. Skine se mašina, zamijene se ležajevi i semerinzi (cca. 200kn materijala) + 100injak € ruke (moja pretpostavka da toliko uzimaju?). To ti je nekih 1000kn + potrošni materijal rolice, klizači, remen... nekih 500injak kn. Ukupan trošak 1500kn.

Najgora varijanta je da se sve rastavi i ustanovi da imaš lufta na klipnjači i trebaš radilicu mijenjat (100injak €), pa se ustanovi da su karike na klipu potrošene (100injak kn)... + ležajevi, semerinzi + prijenos + akumulator... popenje se to i preko 2500kn ko od šale.

Čuješ po zvuku akumulatora jel do akumulatora ili nije. Ako se akumulator onako muči, slabije vrti... do njega je. Iako ne virujem. Jer uštimane 50e sa očajnim akumulatorom sastavljaju. Prije mislim da je tu čok u pitanju (pogotovo ako pali na akumulator dok je topal nakon vožnje) ili nešto oko karburatora.

Al u svakom slučaju ako se stvarno ležaji čuju, gledaj da to prvo mijenjaš dok se sve nije skršilo. Sad je na tebi jel ti se isplati popravljat ili ćeš ga probat utopit nekom drugom. To ne znam. Ubuduće kad kupuješ tako 50-e stare 20ak godina, povedi nekog sa sebom ko se razumi inače ćeš opet ovako bit nasamaren. Tako da ili ovome mijenjaj ležajeve il ga utopi dalje. Ako ga utopiš dalje, za 500injak € teško ćeš nać neki pali-vozi skuter kako si ti to zamislia. Povedi sa sebom mehaničara drugi put, daj mu za piće.

Edit: uzmi u obzir kakve su ti gume na Runneru i u kojem su ti stanju kočnice. To je isto dodatni trošak koji te brzo čeka.

+ da si se predstavio u kutku za predstavljanje, znali bi odakle si pa te možda neko može savjetovat, pogledat il šta već... ovako ništa. Online pomoć.
« Zadnja izmjena: 07 Prosinac, 2020, 16:00:06 ivano_007 »
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline vimmevivaldi

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 3
  • YearsYearsYearsYears
Odg: Runner 50 2001. Savjet potreban
« Odgovori #3 : 07 Prosinac, 2020, 18:00:21 »
Hvala puno na odgovorima, gume su u dobrom stanju, a zadnja kočnica ne koči bas dobro... Bio je spominjao uz te ležajeve da bi još promijenio pumpu vode i još par stvari... U svakom slučaju puno hvala na pomoći i savjetima