Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Piaggio NRG MC3 DD LC 2003 by Challenbeen  (Posjeta: 101696 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Dragster 50

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1085
  • Spol: Muški
  • Italjet Dragster MK1 proud owner
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • You Tube: Cro Dragster
  • Moj Skuter: Dragster 70/180
  • MojSetup: Dr Evo 70-17,5/Gilardoni 180-20,5
  • MojSpuh: City 16/SM06
Odg: Piaggio NRG MC3 DD LC 2003 by Challenbeen
« Odgovori #680 : 10 Veljača, 2021, 13:41:33 »
Nisam mislio na adapter, nego na cijeli projekt. Sa adapterom se nebi igrao, a i ne mogu, jer kod Dragstera to nema šanse😁

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2840
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio NRG MC3 DD LC 2003 by Challenbeen
« Odgovori #681 : 10 Veljača, 2021, 14:20:25 »
Tomi, ja ne znam di trebam napisati ili nacrtati ili što već. da je ovaj adapter što sam napravio od 3 komada, samo ŠABLONA, skica, prvi primjer, kako ću otkinuti od većeg, debljeg komada željeza jer je apsolutno nemoguće pogoditi iz prvog puta išta. I sad mi se čini da sam nešto "sje*ao", al dok ne provjerim na ovaj način kako sam sad krenuo radit, ne mogu nikako znati! Čim ovo sredim i sve bude odgovarajuće onda ću kidat od debljeg materijala, najvjerojatnije 12/14 mm željeza. Zamolio sam čak Daria da mi napravi komad, al makar šablonu, al čovik ima priko glave posla pa mu ne mogu ništa zamjerit, a meni jedino preostaje da se ne idem vozat NRG-om  dok nema prednju kočnicu.


Hvala vam ljudi moji, ovo me baš diže da sve do kraja završim po PS-u. Odmah dobijem i volju i želju. Sjedalo će svakako drugo doć, ovo je samo sad mala igranka da ne ispadnem iz štosa.  :glasses2: U međuvremenu, stigle su mi četkice sa Aliexpressa koje sam naručio točno 10. siječnja 2021, što mi je WOW. hahaha Sjedalo je već stisnilo sa 3 sloja tapeta, sad će ići lagana obrada i još malo lickanja... pa kasnije brušenja i kidanja  :icon_biggrin:





Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2840
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio NRG MC3 DD LC 2003 by Challenbeen
« Odgovori #682 : 10 Veljača, 2021, 16:04:28 »
Sad sam išao po dodatnu smolu da pojačam sjedalo. Nešto kombiniram i kemijam pa sad baš gledam hoće li ispast kako sam zamislio. I ovaj puta je išlo u duplo vlakno, iskidano i izrezano po mjeri, i dobro dobro natopljeno. Ovaj puta su puna 4 deca. Malo mi je uteklo sa svake strane ali sve je sporski. posli ću izrezat onu rupu za zrak, za sad sam je prekrio da mi nema dodatnog kemijanja. Kroz pola sata, sat mislio sam još jednom rukom proć...







Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Piaggio NRG MC3 DD LC 2003 by Challenbeen
« Odgovori #683 : 10 Veljača, 2021, 16:15:25 »
Ovu zakrpu u sredini sjedala bi mogao vrlo lako osjetiti, ja sam stavio jos manju i nabijalo me.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2840
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio NRG MC3 DD LC 2003 by Challenbeen
« Odgovori #684 : 10 Veljača, 2021, 17:31:52 »
Plan je na postojećoj spužvi nešto iskemijati da me podigne, tj da bude deblji sloj. Nebi trebalo utjecati na dizajn nikako jer planiram napraviti da bude kako treba... stay tuned ... krpanje/pojačavanje ide dalje... tu mislim još jedan sloj stavit smole... i moram pojačati rupu Akumulatora. čak mi je plan ovo sve izbrusiti, pošpricati 1k primerom i kasnije piturom proć :O




Dok se sušilo, malo sam gledao bridgstone naljepnice za Felge od Xmaxa, i odlučio sam se da ću neke polipit ovdje...  :headbang: kad je bal, nek je maskenbal  :icon_biggrin: ;D







Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2840
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio NRG MC3 DD LC 2003 by Challenbeen
« Odgovori #685 : 12 Veljača, 2021, 16:48:09 »
Ne, jednostavno nisam mogao više. Vani je 0*C i jednostavno sam ga morao složit da bude full ispravan, vratio sam sve nazad u originalu (original disk i kliješta), i išao sam se provozati. Jest da sam se zaledio kao p**ka, ali isplatilo se.
Što se tiče kemijanja sa sjedalom, ispalo je bolje od očekivanog po jačini i čvrstoći. Izgleda da sam napravio dobar deal, a za sad, sam ću pokušati tapecirati. Platno je naručeno, i nadam se da će dobro ispasti hahahahah. Vozio sam se bez spužve sa nekim ručnikom preko, mislio sam da će mi guza otpast, ali dobro je prošlo.
Kompletno sam složio plastike volana i ovako sad izgleda!















« Zadnja izmjena: 12 Veljača, 2021, 16:49:51 challenbeen »
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Piaggio NRG MC3 DD LC 2003 by Challenbeen
« Odgovori #686 : 12 Veljača, 2021, 17:06:41 »
A za sta sluzi ovo ojacanje fiberglasom na sredini sica? Taj dio treba da diše i mislim da ce ti to popucati sve pod tezim vozacem al ajd isprobaj pa javi.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Piaggio NRG MC3 DD LC 2003 by Challenbeen
« Odgovori #687 : 12 Veljača, 2021, 17:23:37 »
A za sta sluzi ovo ojacanje fiberglasom na sredini sica? Taj dio treba da diše i mislim da ce ti to popucati sve pod tezim vozacem al ajd isprobaj pa javi.

Da, taj srednji dio zapravo amortizira i kad se ukruti imas nabijacinu, al neka onda razmisli o guscoj spuzvi.

Respect za naljepnice!
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2840
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio NRG MC3 DD LC 2003 by Challenbeen
« Odgovori #688 : 12 Veljača, 2021, 18:49:37 »
Danas sam probao sa original spužvom, odlično je odradila posao. Na fotkama se ne vidi ali ima rupe  :headbang:
Stvarno nije bilo nabijanja niti ičeg sličnog, uopće nije debeli sloj ali i dalje je dobro sjedit na njemu. Ne znam di je problem hahah ...

Uskoro jedan update što se tičee njegaaa o da
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2840
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio NRG MC3 DD LC 2003 by Challenbeen
« Odgovori #689 : 16 Veljača, 2021, 22:07:20 »
Mišljenja? ovako neki dizajn me pali, ne bih ovaj puta dao obično sjedalo tapecirati, sad želim nešto posebno i udobnije  :icon_scratch: :icon_scratch:



Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline Mali_598

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 83
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio nrg power
  • Moja Kaciga: Premier avenger
  • MojSetup: BB 150/172 malossi
  • MojSpuh: BB bez kat-a
Odg: Piaggio NRG MC3 DD LC 2003 by Challenbeen
« Odgovori #690 : 17 Veljača, 2021, 19:49:03 »
Ja sam isto razmisljo na tak neku semu svoj tapicirat al neznam jel si proucavo kak materijali stoje sa suncem vodom...

Offline SCANIA R500

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 636
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner sp50
Odg: Piaggio NRG MC3 DD LC 2003 by Challenbeen
« Odgovori #691 : 17 Veljača, 2021, 19:54:54 »
👎.... Ja nebi...  :punicemi:

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2840
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio NRG MC3 DD LC 2003 by Challenbeen
« Odgovori #692 : 17 Veljača, 2021, 20:04:18 »
Ja sam isto razmisljo na tak neku semu svoj tapicirat al neznam jel si proucavo kak materijali stoje sa suncem vodom...

Ovisi sve koji materijal, tko ti radi to i slično. Ja imam jednog tapecera koji odlično sve odradi kad mu daš sjedalo i ništa ne kažeš. Obično tapeciranje od 250 kn. No kad ga nešto moliš ovo ono, nikad al baš nikad ne ispadne dobro.. haha

Tako imam jednog koji radi vrhunski kerefeke, napravi ti i bolje nego što si tražio, al kad ga tražiš da napravi obično sjedalo, nikad ga dobro ne napravi i naplati 400 kn hahaha
« Zadnja izmjena: 17 Veljača, 2021, 20:19:21 challenbeen »
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2840
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio NRG MC3 DD LC 2003 by Challenbeen
« Odgovori #693 : 19 Veljača, 2021, 16:55:26 »
Danas je i  ovo stiglo, uskoro ću i ja imati punjač mobitela... Prvo je bilo u planu za prijenosnu bateriju, ali predomislio sam se kad sam vidio što je Dario složio na svoj NRG...  :notworthy: morao sam i ja ovo imati... kroz koji dan, ide slaganje ovoga, sada mi se neda skidati plastike, lipše se vozikat haha



Sutra kupim neke dijelove iz Zadra, naš član Stipe dao mi popusta na njegove stare dijelove od NRG kojeg je imao, pa smo lijepo pazarili... Uskoro više fotki, i tko bi reko, da u 5 dana nabavim treće sjedalo hahaha... a prije toga, nebi ga našao ni za lijeka...
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Piaggio NRG MC3 DD LC 2003 by Challenbeen
« Odgovori #694 : 19 Veljača, 2021, 18:42:35 »
Dobro je to. Fora.

Ali, meni je strunuo sredisnji kontakt od upaljaca. Vidim ja nesto se odvojila plus zica, reko bas fino, dobro da nije dodirnula ramu pa da vari malo okolo. Kad ono truloooo izljuskalo se... Izgubio volju da kupujem novo kad ce me opet sprcit za godinu i po dana s programiranim recikliranim vijekom. Cekat cu priliku pa iscupat iz nekog auta s otpada ...
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2840
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio NRG MC3 DD LC 2003 by Challenbeen
« Odgovori #695 : 19 Veljača, 2021, 22:31:55 »
Meni nije upaljač bitan koliko su ovi USB portovi... ima na sebi još voltometar pa mi to paše uz ON/OFF tipku  :headbang: sviđa mi se,  pa ga možda ujutro raskopam kad se vratim sa posla :icon_thumright:
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2840
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio NRG MC3 DD LC 2003 by Challenbeen
« Odgovori #696 : 20 Veljača, 2021, 12:22:32 »
Izbušio rupu, montirao, složio, prije provlačenja instalacije sve probao, posložio, testirao, sve radi, sve super, idem složit, lijepo posložim sve i dam na prekidaču kontakt i samo nešto zasmrdi... gledam i ne vjerujem. Stavio sam onaj drugi upaljač iz auta i reklamirao sam ovaj USB; nadam se da će poslat mi drugi komad... strašno sam ljut.. a imao je lijepo voltometar na sebi, očekivao sam preko toga pratiti stanje akumulatora hahah ... katastrofa.








Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2840
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio NRG MC3 DD LC 2003 by Challenbeen
« Odgovori #697 : 20 Veljača, 2021, 21:59:06 »
Od kuda večeras početi..?

Kako sam već napisao, za neku sitnu lovu pazario sam sa Stipom njegov kompletni štek od NRG kojeg je imao prije. Ovo mi je tako dobro došlo, da je čovik većinu stvari imao u odličnom ili boljem stanju napram mojih, pogotovo sitnica koje sam svakako mislio kupovat nove (ili drugdje). Ovako mi je uštedio GRO novaca i čovik ima ispoštovačinu od mene. Danas sam se odmah zaletio do njega, taman  sve lijepo stalo u gepek na knap, i kako sam se vratio kući, odmah je krenulo sortiranje onog što mi je najbitnije pa sam to i oprao u Avasolu C i WD40. Kasnije sam oprao antisilikonskim te prošao kokpit sprejom za zaštitu. Odmah sam odradio zamjenu far štop svitla, nove plastike su u bezprijekornom stanju, kao i pozicijski far. Konačno imam sad 99% originalne šarafe na cjelom skuteru. 70% tih šarafa su novi prokromski.






















Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2840
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio NRG MC3 DD LC 2003 by Challenbeen
« Odgovori #698 : 20 Veljača, 2021, 22:00:10 »
Tu je naravno i novo sjedalo, trebat će dosta rada na sitnicama, ali plastika je čitava, osim jednog malog napuknuća što mi trenutno ne stvara problem. Sjedalo je od NRG Extreme. Naravno, tu je. i 236524646 puta prefarban prednji blatobran, kojeg sam odlučio danas još pobrusit, i bacit špric kit tako da se u ponedjeljak mogu posli posla imat sa čime igrati... Od ulaganja, ostaje jedino tapecirati i srediti do kraja sjedalo.







Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2840
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio NRG MC3 DD LC 2003 by Challenbeen
« Odgovori #699 : 21 Veljača, 2021, 22:23:13 »
I tako... danas sam prvi puta sa njime od kad je složen, bio van Općine a da nije do Tehničkog u Pagu pa je tako i prvi put prešao most i bio na kopnu. Išao sam ravno do mosta, i naganjao sam se tamo, pun gas tamo, pun nazad. Ja oduševljen, iako bi malo trebalo uštelati karb, smanjiti par brojeva diznu, plus poštelat ostale stvari. Ako ikoga zanima, ovdje su ostale info o vožnji.

















Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"