Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Anketa

Je li u redu slikati francuska vozila u kvaru? (Pod uvjetom da neko drugo zapazim nakon 5-10 francuskih).

DA, u redu je biti informiran o stanju na cestama.
NE, nisi u pravu jer francuz je uvijek bio ispred nijemca.

Autor Tema: VRHUNAC FRANCUSKOG STROJA  (Posjeta: 76055 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline robyakarider

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2860
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Poreč
  • Moj Skuter: Aerox
  • Moja Kaciga: Shark
  • MojSetup: Malossi MHR, Dellorto 21, MVT DD19
  • MojSpuh: Yasuni C16
Odg: VRHUNAC FRANCUSKOG STROJA
« Odgovori #260 : 08 Siječanj, 2021, 12:51:40 »
isto kao sta neke firme imaju berlinga/partnera i nemaju problema
neki auti ide bez greske, nekih skroz imaju problema, kako ti se posreci

btw koji motori su u up-u?


Offline v3kac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 280
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner, leonardo
Odg: VRHUNAC FRANCUSKOG STROJA
« Odgovori #261 : 08 Siječanj, 2021, 12:52:46 »
OK, v3kcino kuco, dobio sam sasvim ocekivan odgovor, tipicno selektivno zadovoljstvo s francuzima. Neka tako i ostane, ne bacam uroke i drago mi je da si se nasao u tome :) Inace, Vivacity iz tog toba je najkvalitetniji, i sve nakon 2004 drasticno pada u vodu, katastrofa. Vivacity ima cak 3 verzije cilindara s razlicitim portmapama zbog eko normi izmedju ostalog, ali kvaliteta je kasnije kaos sto priznaju cak i najvjerniji fanovi.

Na n47 me neces navuci i okrenuti pricu u tom smjeru, jer se slazem s tobom posto nisam bedast.

ALI, pazi sto si rekao za najvjecnije vw sinonine, neusnistivi tdi koji je motor stoljeca. To neka ostane tebi na dusu, a ukazao sam ti o cemu se radi :)
Ja nisam rekao da je vw u svemu naj, znam dobro koji su im promasaji i koji golfici su razocarali, ja to priznajem jer sam objektivan. Ali popljuvati legendu, dalje o tome ne vrijedi trositi rijeci. Inace u ovakvim situacijama, zatucani likovi dalje ne pricaju vise niti o drugim temama, ali ja nisam takav, cisto da znas, jer druge strane obicno to meni rade ha ha. Drag si i ti meni jer nisi jedan od onih koji su apsolutno skrenuli, inace primjerice bi popljuvao i Runnera.

Sve super, sve 5.
U konacnici razmisljam kao i ti glede ulozenog i dobivenog, nisam ja premium fan, i meni je bitno samo da se kotrlja, i da ne zanajebava, ali tako su se stvari poklopile u odredienom momentu.

Isto mislim o 2.4 td-u da je iber do jaja u bmw.u styer motor, a znam i neke koji su ga prokleli, isto i sa 1.9 tdi-jem, dolazimo do toga sa švabi svjesno naprave seriju u seriji motora koji su neuništivi a "identičan" produkt pada u vodu, npr 1.6/ 1.9 td je g#vn% a 1.9 tdi najviše pada na bosch pumpi a nije niti imun na pregaranje dihtunga kao niti gore spomenuta dacia.


Da ti popravim dan ja sam uvijek kupac za folciku ako se na njoj može okrenuti brza lova  :icon_biggrin:
Ali nakon 3 nove folcike smo cijepljeni na "das auto" .

Offline v3kac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 280
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner, leonardo
Odg: VRHUNAC FRANCUSKOG STROJA
« Odgovori #262 : 08 Siječanj, 2021, 12:56:37 »


Meni osobno Peugeot automobili je i više nego fer, jedan od razloga vjerojatno jel stari već 20 godina vozi Pežoa majstoru koji popravlja samo Peugeot, a ostale sitnice sami riješavamo.


Kuzim da sitnice svi mi sami rijesavamo. Ali kad moras ic majstoru onda se kvari nesto vise od sitnica???
[/quote


Pa ako ti ode kuplung od tegljenja prikolice drva pošto ti kumu rikne traktor na šumskom putu, "kaj nebi prikopčali"  ili od vučenja auto prikolice sa autom gore i ostalih neprimjerenih načina korištenja auta a nemaš doma dizalicu ...još... odvezeš Jurkoviću pežoa

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: VRHUNAC FRANCUSKOG STROJA
« Odgovori #263 : 08 Siječanj, 2021, 13:01:02 »
Kuplung ti ode na autu :dajmenemojj:

Ne ode on nikud nego ga vozac unisti svojim neznanjem.

Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline v3kac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 280
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner, leonardo
Odg: VRHUNAC FRANCUSKOG STROJA
« Odgovori #264 : 08 Siječanj, 2021, 13:01:23 »

Ja nisam rekao da je vw u svemu naj, znam dobro koji su im promasaji i koji golfici su razocarali, ja to priznajem jer sam objektivan. Ali popljuvati legendu, dalje o tome ne vrijedi trositi rijeci. Inace u ovakvim situacijama, zatucani likovi dalje ne pricaju vise niti o drugim temama, ali ja nisam takav, cisto da znas, jer druge strane obicno to meni rade ha ha. Drag si i ti meni jer nisi jedan od onih koji su apsolutno skrenuli, inace primjerice bi popljuvao i Runnera.


Eto još jedan zanimljiv primjer Runner nisam nikad favorizirao, imam ga trenutno, bila je dobra ulazna cijena,  Gilera kao marka mi je draga više zbog lijepih sjećanja i emocija koje su ostale od Sp02, ali vikati na glas da je to "das nešto ili druga krajnost da je to smeće" je besmisleno.

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2923
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: VRHUNAC FRANCUSKOG STROJA
« Odgovori #265 : 08 Siječanj, 2021, 13:08:57 »
Meni su se samo kvarila vozila koja sam kupovao polovna. Najčešće se kasnije ispostavi da su auta koja su preživila sudar, pa su skrpana. Kako sam se učio mehanikom, i drugim stvarima, počeo sam kužiti tako neke stvari. Najgoru stvar koju sam prošao je sa Golfon 2 1.6d nepoderivi motor. Najgori motor koji se kvario svako malo. Pas mater. Da ne kažem VW Polo 1,4 TDI koji je navodno nepoderiv, tu je crkavalo svako malo nešto. uff... no svaki put, kad bi doma kupili ganjc novo auto i kad je bio redovno servisiran, nikad nikake greške, uključujući Peugeot 206 1.1i 2004 god (150.000 km - samo svjećica crkla na 90.000 originalna hah), Berlingo 2.0 HDI 2005 god (190.000 km, nikakva greška osim letve volana jer je stalno na makadamu), Opel Vivaro 1,9 CDTI 2006 godina (u 11,5 godina smo napravili 400.000 km, samo čistili dizne i mijenjali potrošni materijal), Peugot Partner 2011 godina, uvoz iz francuske u 2017 godini, uzeli polovno jer nam treba za poljoprivredu, kupili sa 120.000 km, 220.000 km je sad na satu, i moram reći da uopće nije loš napram onome što se kupi u HR koji se raspada.


Znači - KUPITE NOVA VOZILA I UREDNO IH SERVISIRAJTE!!!
A NE KUPITE KRNTIJU POLOVNU i onda se kasnije žalite.
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007

Offline avr freak

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1332
  • Spol: Muški
  • powered by buxa! ','
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Bravarija, Sefovi, Stolice
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: VXR 200
Odg: VRHUNAC FRANCUSKOG STROJA
« Odgovori #266 : 08 Siječanj, 2021, 13:10:57 »
ja cu samo reci, da nema vw-a i bmw-a mi ne bi skupili za place u radioni

E to se trazi. Kad ti mehanicar kaze onda znas kolko je sati

Ista stvar kao i ona da se na disel grije, na plin kuha i na benzin vozi.. relativni pojmovi. Na sondama, letećima i diznama kao ne zaradi, o klipnjačama da ne govorim.
Baš je neki dan jedna rekla kuku na 7300 soma kod shift lampice iz 5te u 6stu na 190.. FRANCUSKA, hvala.




Mišljenja su različita i o ukusima se ne raspravlja. Kad bi automobilska industrija bila da se ništa ne kvari, odavno bi firme propale.
Ne želim ulaziti u polemiku oko marki, da su neke žali Bože- jesu.

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: VRHUNAC FRANCUSKOG STROJA
« Odgovori #267 : 08 Siječanj, 2021, 13:14:08 »
Posto vidim da ova tema gori, da uletim klizeci s jednim pitanjem  ;D

Bemve rođaci E46 dizelas, mijenjao filter goriva i pumpu goriva (onu ispod auta, ispod vozaca) prije nekih ne znam ni ja 2-3k km i ovo novo smece od pumpe mi zuji iako su uz nju poslali i gumenu futrolicu koju sam prvobitno skinuo (jer ona oriđiđi nije imala to na sebi) pa kasnije ponovo vratio ali problem zujanja i dalje ostao samo se mrvicu manje cuje. Ne bi to meni smetalo da se cuje samo vani ali se taj zvuk prenosi i u kabinu i iritira me, bas ono kao da ti muha zuji na uho i tako cijelo vrijeme dok vozis  :( 
Jel neko otkrio kakav trik za to ili mi samo preostaje da kupim drugu i molim se da i ta nece zujati?

Offline robyakarider

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2860
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Poreč
  • Moj Skuter: Aerox
  • Moja Kaciga: Shark
  • MojSetup: Malossi MHR, Dellorto 21, MVT DD19
  • MojSpuh: Yasuni C16
Odg: VRHUNAC FRANCUSKOG STROJA
« Odgovori #268 : 08 Siječanj, 2021, 13:18:11 »
zamjenska?
napravi joj gumeni nosac da nije fiksno ucvrscena za karoseriju

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: VRHUNAC FRANCUSKOG STROJA
« Odgovori #269 : 08 Siječanj, 2021, 13:29:23 »
A i nije fiksno pricvrscena za sasiju. Ovako to izgleda, pumpa sa filterom:


Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: VRHUNAC FRANCUSKOG STROJA
« Odgovori #270 : 08 Siječanj, 2021, 13:39:50 »
Meni je pumpa jako zujala kad se filter zastopa. Kad ima dosta smeca u rezervaru pa navuce u filter.
Probaj filter pogledat na sta lici
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline robyakarider

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2860
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Poreč
  • Moj Skuter: Aerox
  • Moja Kaciga: Shark
  • MojSetup: Malossi MHR, Dellorto 21, MVT DD19
  • MojSpuh: Yasuni C16
Odg: VRHUNAC FRANCUSKOG STROJA
« Odgovori #271 : 08 Siječanj, 2021, 13:52:22 »
novi filter je
zna zujati i kad vuce zrak u rezervaru, ali bi se mijenjao zvuk
mozes pogledati usis u rezervaru da nije prljav

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: VRHUNAC FRANCUSKOG STROJA
« Odgovori #272 : 08 Siječanj, 2021, 14:12:08 »
Hocu rec ako ima smeca u rezervaru onda i novi filter brzo zastopa :dontknow:
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: VRHUNAC FRANCUSKOG STROJA
« Odgovori #273 : 08 Siječanj, 2021, 14:13:10 »
Filter je novi, a stari je bacen (promijenjen samo zato sto ne znam kada je zadnji put mijenjan a ja odvozio 40+k autom otkako je kod mene) tako da ne mogu probati s njim. Stara pumpa nije zujaĺa i bila je oriđiđi, ali je jednistavno odradila svoje, cetkice su pri kraju i ostavila me na putu pa sam se morao zavuci pod auto i malo ju udariti da nastavim dalje  ;D

Edit: rezervoar je cist, gledao sam unutra i iskreni iznenadilo me kako je cisto jer sam ocekivao bar neki mulj ili hrđu na dnu :dontknow:

Sad ne bih zelio dodavati ulje na vatru jer se cijelo vrijeme trudim drzati sa strane ali moram reci da sam jedan od prezadovoljnih vozaca bmwa pa kud puklo da puklo haha inace rijec je o 318d 2004g., CR motor. Od ulaganja u ovih pa skoro 50kkm sam imao redovne male servise, akumulator, lezajeve prednjih amortizera, termostat i vodena pumpa, dva grijača, pakne ručne kočnice i jedna sijalica h7. Trenutno na satu broji 266kkm, zamajac nije u bajnom stanju ali sam navikao da pri kretanju iz mjesta uz blago davanje gasa pri startanju nema nikakvih vibracija ni trzaja. Eto, jedno realno izneseno iskustvo s moje strane bez skrivanja icega ili pricanja bajki.

(ne racunam u ulaganja neke sitnice i gluposti koje sam ja radio za svoju dusu tipa elektricna m sport sjedista sa grijacima i lumbal supportom, android 9" multimedia, zavjesica zadnje sajbe, 330d kocnice, remap, harman kardon itd itd)
« Zadnja izmjena: 08 Siječanj, 2021, 14:14:55 aragonY »

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7020
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: VRHUNAC FRANCUSKOG STROJA
« Odgovori #274 : 08 Siječanj, 2021, 15:23:09 »
Pa ako si zadovoljan sa ovime,onda te tesko nesto moze razocarati...
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: VRHUNAC FRANCUSKOG STROJA
« Odgovori #275 : 08 Siječanj, 2021, 15:39:28 »
Hoces reci da bi nesto od nabrojanog tebi izazvalo nenormalnu glavobolju? Ne razumijem.  :dontknow: zar je za ocekivati da auto sa 250+k km ne zahtijeva zamjenu potrosnih dijelova koje sam nabrojao da sam nabrojao?
I ovo zujanje pumpe tu bi sad trebali okriviti bmw a ne (ne)kvalitet zamjenskog dijela? Ako je to po vama kriterij za ocjenjivanje nekog auta ili proizvođača onda vama odgovara Kremenkomobil, taj se nikad nece pokvariti  :dontknow:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: VRHUNAC FRANCUSKOG STROJA
« Odgovori #276 : 08 Siječanj, 2021, 16:23:39 »
Edit: rezervoar je cist, gledao sam unutra i iskreni iznenadilo me kako je cisto jer sam ocekivao bar neki mulj ili hr%u0111u na dnu :dontknow:

I ja sam se iznenadio jer sam nekima vadio pumpu iz starog auta i kod sebe kad sam apgrejdao most na VK, cisto ko suza.
A ako ima smeca u rezervaru, onda je stvarno nesto grdo uletilo unutra i to moze opet momentalno ili jako brzo zastopati filter.

Ta tvoja masina je pouzdana i nije na crnoj listi, zapravo odrzavanje je standardno za taj tip motora. Koliko je dugo kod tebe, ima vec godina, znam da si ga imao kad sam picio za Tursku? Jel se sjecas one crknute Peze kad sam banuo, dosla mi ko servirana haha



>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: VRHUNAC FRANCUSKOG STROJA
« Odgovori #277 : 08 Siječanj, 2021, 17:03:12 »
Kod mene 4 godine i nikad mi nije doslo da se hvatam za glavu i proklinjem dan kad sam ga kupio i slicne nebuloze. Da, kod mene je M47. U biti imam posljednju generaciju tog motora, turbo je sa elektronskim aktuatorom, usisna grana je tvornicki napravljena bez swirl flapsa i od (ako sam dobro upucen) 2003.godine se preslo na CR sistem ubrizgavanja.
Ali stvarno nisam nikakav fanatik nikakvog brenda vozila nit kluba nit drzave. Uvijek cijenim realnost.
Eto vozim Runnera koji je kao sveta krava na nasim prostorima pa nit ga dizem u nebesa nit pljujem po Gileri, ni po Yamahi, ni po Moriniju ni Pegueotu, ... to je moj izbor, meni se sviđa taj skuter ili taj auto i ne moze meni niko nametati svoj izbor i misljenje. Samo sam iznio iskustvo sa ovdje toliko popljuvanom markom od auta jer citam dosta i gluposti i djecjih prepirki i beznacajnih argumenata pa nikom nista.. na kraju ce se opet voziti sto se vozilo, nece niko ispasti ni bogatiji ni siromasniji iz svega toga. Necu nikog imenovati al daj ajde se uozbiljite ljudi, niko od vas nije popio svu pamet svijeta pa da moze reci to i to je najbolje jer najbolje ne postoji. Nije se rodio ko je svima ugodio.. Mozda jeste najbolje ili najgore po tebi ali uvijek ce se naci neko sa drugacijim iskustvom i reci da nisi upravu.. tako se i ova "rasprava" moze voditi u nedogled..

A situacija sa pezom je bila bas komicna hahaha Pero prvi put dosao kod Dine (a prethodno je vodio rat na forumu sa Suhim oko peze) i nije proslo ni 5 minuta kako smo poceli pricati kad eto ti covjeka gura pezu jetforca uzbrdo, oznojio se jadnik. I pravo pred servis, veli daj Dino popravljaj ga nemam pojma koji mu je sad vrag  ;D show!
« Zadnja izmjena: 08 Siječanj, 2021, 17:06:28 aragonY »

Offline Deki.

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 970
  • Spol: Muški
  • Kymco power
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Kymco Downtown 350i
  • Moja Kaciga: Nolan N104
Odg: VRHUNAC FRANCUSKOG STROJA
« Odgovori #278 : 08 Siječanj, 2021, 17:06:25 »
Krasan tekst.
I kad bi bio kraj.
Al neće...

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: VRHUNAC FRANCUSKOG STROJA
« Odgovori #279 : 08 Siječanj, 2021, 17:36:44 »
Nista, potpisat da je sve to tu negdje i dobro :D
Sad cu otvorit anketu na prvoj stranici ako ide. Evo uspjelo je. Dakle druga vozila zapazit je jako tesko! Cisto nek se zna, tko tvrdi da nije tako, kroz veoma kratak period to moze demantirati :D
« Zadnja izmjena: 08 Siječanj, 2021, 17:44:29 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<