Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Anketa

Je li u redu slikati francuska vozila u kvaru? (Pod uvjetom da neko drugo zapazim nakon 5-10 francuskih).

DA, u redu je biti informiran o stanju na cestama.
NE, nisi u pravu jer francuz je uvijek bio ispred nijemca.

Autor Tema: VRHUNAC FRANCUSKOG STROJA  (Posjeta: 76312 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ljubo46

  • Aprilia team Croatia
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6059
  • Spol: Muški
  • Samo Kawasaki
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moja Kaciga: HJC
Odg: VRHUNAC FRANCUSKOG STROJA
« Odgovori #320 : 24 Siječanj, 2021, 17:34:40 »
Cipan je do amena i vec 2mj zvizdi turbo,mislio sam da je gibljiva cijev,al ipak je turbo bio
Koliko imas km na satu?
Od buraza je nesto preko 161k isto mapiran ali kod muhe i turbo za sad ne daje znakove kihanja...dapace auto radi ko kad sam ga dovezao s 58k km. Isto ubijanje i kalnje ali nikad na hladno :icon_thumright:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: VRHUNAC FRANCUSKOG STROJA
« Odgovori #321 : 24 Siječanj, 2021, 19:08:20 »
A cesto ces tesko skuzit. Kod mene je na passatu otisao na 290tkm negdje, a pod chipom je bio brijem oko 70tkm. Isao odlicno i samo odjednom bijeli dim. Djubre ima kratku getribu, a  5. mu dodje ko 4. na gebi s 6 brzina danas. I kad ode na autocestu to se vrti i bruji. Al s obzirom na kilometrazu i da je cipan, sasvim soldina racunica, i kad se generalno sve sagleda ne pamtis nikakva prcenja i nemas potrebu mijenjati taj auto. Gadno je kad nesto jako pazis, i normalan si, a razvali te, e to hejtam na najjace.

>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline v3kac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 280
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner, leonardo
Odg: VRHUNAC FRANCUSKOG STROJA
« Odgovori #322 : 24 Siječanj, 2021, 22:03:06 »
ha joj passat pa onda crko...kum od pokojnog tasta(prvi vlasnik 92 novi)  nasjljedio to smeće sa golf s td motorom onim tvojim neuništivim, majke ti ga prčim koja je to prolivača nikad ispod 10 litara nije mazo, kvake nikad nijedne na njemu zbog one mutave maske se valjda i uvijek lagano pregrijava...tipično vau vau smeće razvikano, na kraju je još to rastureno smeće prodao za 500 eura.

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7020
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: VRHUNAC FRANCUSKOG STROJA
« Odgovori #323 : 24 Siječanj, 2021, 22:43:49 »
Na satu je 112tkm.Na hladno nije nikad pržen,ali je przen ostalih 90% vremena pa me brzi odlazak turba ne cudi.Prvi put je prozvizdao nakon dugog ganjanja punog gasa na autoputu.Tada je EGT odlazio prilicno visoko i jbg.
Problem je jako teska noga i vjerovatno pre mali turbo.Full boost je imao od 1600rpm i sa pola gasa.Tako da ispada da je taj turbo gotovo stalno u full boostu.Iako je mapiranjem tlak turba isao minimalno gore,sa 1.5bar kojeg je imao u overboostu sad je na 1.58bar uz duze zadrzavanje full tlaka.
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: VRHUNAC FRANCUSKOG STROJA
« Odgovori #324 : 24 Siječanj, 2021, 23:17:59 »
ha joj passat pa onda crko...kum od pokojnog tasta(prvi vlasnik 92 novi)  nasjljedio to sme%u0107e sa golf s td motorom onim tvojim neuni%u0161tivim, majke ti ga pr%u010Dim koja je to proliva%u010Da nikad ispod 10 litara nije mazo, kvake nikad nijedne na njemu zbog one mutave maske se valjda i uvijek lagano pregrijava...tipi%u010Dno vau vau sme%u0107e razvikano, na kraju je jo%u0161 to rastureno sme%u0107e prodao za 500 eura.

Svasta. Rekao sam u par navrata i ponovti cu opet, jer si u pravu, ali i nisi shvatio o cemu sam govorio. :toothy12:
Jel ti mozes shvatiti da ja nemam TD motor? Dakle nemam 1.6 turbo dizel motor.
Nego imam TDI, oznake 1Z, to ti je turbo dizel injection 1.9 motor,  s intercoolerom. Jebiga, nafunjio si se zbog ovih gluposti i cinjenica, al ne budem lupio toliku glupost.

Zaletio si se i zabrijao malo. Slazem se za 1.6TD da nije bio vjecan, ali informiraj se malo o ovom neunistivom motoru, to ti je prvi tdi napravljen, izuzetno robustan stroj kojem ne pucaju glave kao na tim prvim TD verzijama, nema niti DM FW.


Ne kuzim kak se ljudi mogu toliko loziti na aute, i ja vozim najvece smece pored svega, ali mogu se nositi s tim jer vec cetvrtu sezonu je sve besprijekorno. Ne bih mogao da moram zvati slep sluzbu, evo priznajem. Onak, zbog nekog senzora, ili da mi grune malo malo dosjed dizne, i tak te neke zajebancije sitnice. Radje nek se sasipa sve, pa cu uredit i odvozit do slijedeceg, nego da me musice zajebavaju.
« Zadnja izmjena: 24 Siječanj, 2021, 23:21:04 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline v3kac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 280
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner, leonardo
Odg: VRHUNAC FRANCUSKOG STROJA
« Odgovori #325 : 25 Siječanj, 2021, 00:02:13 »
1.9 tdi je izvedenica tog 1.6 td, jedino kaj mu je malo produžilo vijek je intercooler i električni gas, et inaće i to je drek koji se rastapa, premali prolazi za hlađenje također,  kum ga imao par godina starog, i uz njega tad novu red top Vectru 2000, i dečko naučio gasati na vektri, pa rastopio 3 famozna tdi-ja u 2 godine, kaže on šibnem ga zagreb novska pun gas i kad idem doma znam da mi treba novi motor.  :icon_biggrin:  na ranim tricama nisu valjali ballbering ležaji turbine i na nakon pola sata vožnje pun gas počeli bi bacat ulje motor sve u 16 puno malih hidro udara i motor vriti, a i upitna je kvaliteta podmazivanja samog motora pri punom opterečenju.


Fame nastanu kad dedki i ovi kaj se voze 50 na sat kaj su auti na vječnim rezervama stuku selskih 150 000 lagane vožnje u 10-15 godina bajo moj to se nikad ne kvari .

ili selski gaser u brenvejima kakav sam i sam nekad bio, te faze me sram dan danas.

Jedina dobra stvar u tome je da prepoznam "seratore" od mehaničara i razno raznih kvaziservisera iz druge države.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: VRHUNAC FRANCUSKOG STROJA
« Odgovori #326 : 25 Siječanj, 2021, 09:12:40 »
Care, taj tdi je prosao sodomu i gomoru, vidio je i dosta autoputa, isto sto prolazi ovaj Radetov sada. Decki koji su prije slagali TD motore, imali su problema s pucanjem glave svi od reda cim bi krenuli boostat. Al nebitno, misljenja su iznesena.


Nego, evo cisti primjer bnv kulture.
Dodjem jucer u Ikeu, i sad treba natovarit puna kolica, ona niskopodna. Vani pljusti kisa. I kako Ikea ima poseban parking za utovar robe, velim zeni da priceka ispred tog jednog larkinga s kolicima, i nabacim sprint po kisi do bnva. Dolazim pred parking i neki krkan se bas tu uvaljuje, i skoro trkne ovu, izgura joj kolica (sto sam kasnije saznao).
Svirnem liku i pokazujem da su iza njega puna kolica za utovar. I nece se frajer maknuti. Jos izadje van i krene kao dizat frku, odma veli jel ti to meni hoces rec da se maknem. Reko jesi ti normalan, nagurao si tu auto, a moja kolica stoje iza. I nista, on veli da ga zenska ceka u Ikei i ode on. Pazi, ostavio je naparkan auto na utovarnoj rampi i jos me sjebao. Pitanje glasi, ima li ijedan lik koji bi to ladno iskulirao? Naravno da nema, jer kad sam god takvo sto slicno u light verziji pokusao napraviti, svatko bi me zgazio.
Evo ja sam to iskulirao, a lik je sav ponosan otisao jer me je dobio. A on nije bio vozac nikakvog zloglasnog vozila.
Eto, vidite kakva je to kultura, iskuliraj i dobro.

Medjutim, kad sam bio vozac Peugeota, u situaciji gdje mi je frajer to isto radio na cesti, i on je to radio i nije prestajao jedno 2km. Pustio sam ga takodjer. I sacekao trenutak da ga zaustavi crveno svjetlo, i to taman njega prvog do semafora. Zatim sam lijepo kulturno zacvikao njegov auto tako da sam dijagonalno stao pred njega i lijepo ga upitao u cemu je problem. S obzirom da problema nije bilo, covjek se odlucio presaviti po pola i grunuo je od cestu.Tu je nastalo sranje jer je slucajni baja mislio da je lik nevinasce pa me je htio zgaziti. Uvijek je to tako. Medjutim, kad je god meni trebalo, svatko je gledao svoja posla i to mi je famozno. Ali naucio sam se nositi s tim nakon sto sam izbio petoricu.


Druga situacija je takodjer bila s Peugeotom. Likcina me pljunuo u oko dok sam cekao na crvenom. Pazi, pljunuo me u oko s kacigom na glavi i otvorenim vizirom. Primim rukom pljuvacku, a ona se rasteze, gledam i ne vjerujem. I nista, lik odmaglio vec, al posto sam rekao da me nema R1 po gradu, fino kulturno upalim uktrasonicni kosmoski mod i krenem ga ganjat, i jebiga, ulovim ga. Pruzio ruku pomirenja kako je Isus govorio, al jbg. Tu je odmah rijesena i odsteta za dusevne boli.

I bila je situacija kad sam propustio 3 klinca na Yamahi prek zebre, onak 3 sekunde ranije sam stao, da ih niti malo ne scimam jer su ipak posebna skupina na koju se obraca specijalni respect. Ne moze bit kulturnije, i klinci odluce ne preci zebru nego odu iza mene i vidnog polja, i zasamaraju me po kacigi. Normalno, nema tog boga isusa koji vozi bolje skuter po skliskim livadama dok te klinac muva lijevo desno i iscimava trceci dok ga goni turbo adrenalin, (nisam imao padavicarske gume) i uhvatim jednog sto je trcao. I sta ces klincu, ovaj odma druka svog frenda kune se zivotom. Ajde mali bezi.



Evo zivi sam dokaz za sve ovo i smatram da su ovi jedni vlasnici fini koji navecer obavezno puste Hrt3 na radiu, jedino ih oce jebat kad popiju, makar sto se mene tice niti tada nije tako jer sve ovisi na koju stranu koga okrene, al tad je sve to isto i tu negdje. :dontknow:
« Zadnja izmjena: 25 Siječanj, 2021, 09:49:04 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline srunner221

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 327
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: gilera runner
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: Sport pro mk2,dell 21, 13% getriba, multic
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: VRHUNAC FRANCUSKOG STROJA
« Odgovori #327 : 25 Siječanj, 2021, 09:29:32 »
Humoristicna serija, ne razumijem kako je sad sodoma i gomora, ganjacina i nezz sta pa je u redu da se turbo stepe na tako maloj kilometrazi? Svaki auto nebitno na marku kojem se tako brzo stepe je po meni smece i bit ce smece te tu nema rasprave, 2. Stvar davnih dana sam reko da ce se to stepst, 3 cilindra dizlo ic nacipavat u nebesa pa daj me nemojte jebat uzmes odma nesto jace i mir. 3. Stvar da se to desilo na nekom francuskom vozilu bilo bi odma a klasika smece, stari ima megana 1.9dci i autu svi jebu majku na najjace oces na hladno ovako onako i vidi cuda uvijek vozi a francusko smece je. Osobno imam passata i j**** mu mater 0-24 (1.8t) cca 350k vidi cuda nista mu nije. Prije njega cim sam polozio sam imo isto passata (isto 1.8t) koliko je bio kod mene cca 120tkm niti jednom nisam promijenio niti ulje niti filter a u blokadi od jutra do sutra eno susjed ga jos vozi i ide a auto sad ima cca 450tkm. Sad francuz ovo a svabo je ono je cista glupost jer i jedne i druge vidim po cesti kako krepavaju. A ovaj forum je u najmanju ruku postao cirkus ono sta 2-3 kazu to je svetinja i nedo bog drugacije nesto rec.
« Zadnja izmjena: 25 Siječanj, 2021, 09:37:14 srunner221 »

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: VRHUNAC FRANCUSKOG STROJA
« Odgovori #328 : 25 Siječanj, 2021, 10:03:51 »
Tako je, nedo bog nista drukcije rec jer imam hrpu slika, a ti nemas. Jel to cinjenica? Samo mi to reci?
Uostalom, smijes reci da si zadovoljan iz prve ruke, isto tako reci da nisi iz prve ruke. Nema se pravo pricati o pretpostavkama kao argument za obranu, i nema se pravo reci da je to sve tu negdje i da je to isto, osim u konkretnom slucaju, jer razumijem da postoje iznimke. Dobar si primjer naveo, jer da si imao francuza bio bi ti nasviran s zivcima i sumnjam da bi prosipao kamilicu sto je u redu. Ali mislim da si isto tako rekao kako je Dunloo super guma, mislim dobra je kad se dobro ugrije, ali je varljiva. Da li se slazes s tim? Cisto da te apsolutno ne dozivljavam jer bi se onda skroz razisli u razmjenjivanju iskustava, makar sam nebitan, nego vecina drugih ce to pomisliti. :happy3:

Ovaj tdi koji se ne raspada je oznake 1Z, ne mozes niti znati jer su WG turbaci u autima odavno zamjenjeni varijabilom s kakvom imas iskustva, a WG ne steka, cisto nek se zna.

Vrsim aktivan monitoring na vise auta, i sve se to vozi nesto iznad prosjeka, dugi niz godina.

Nije 1.9dci smece, al upoznao sam mnogo ljudi, i najgore kad dodje s takvim autim i krene se zalit covjek sam od sebe. Dosta je duga, siroka i duboka ta prica pa zato podjebavam s ovim svim.
Preko puta mene je 1.6 16V. Kupljen nov, cvili, skripi, ne pali od pocetka.

Istrazio sam ih spontano vise nego bilo koji novinar aktivno. :happy3:

Uostalom, zakon ponude i potraznje bi mogao odraditi svoje, kad budu jos jeftiniji francuzi, budem si ga kupio. Znas ono kad dodjes kupiti dio za 100kn, pa ce sjenkas za srecu, pa za put, e to je poso.
« Zadnja izmjena: 25 Siječanj, 2021, 10:13:15 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline srunner221

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 327
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: gilera runner
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: Sport pro mk2,dell 21, 13% getriba, multic
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: VRHUNAC FRANCUSKOG STROJA
« Odgovori #329 : 25 Siječanj, 2021, 10:27:13 »
Ja nisam rekao da se ne smije nego se bude popljuvan, sto se tice dunlopa ja stojim iza onoga sto sam rekao, da ima bolje gume ima sigurno da je losa guma nije sigurno, kako ja jucer kad me uhbatila kisa nisam pao? Kako meni nije klizila a po pljuscini sam se vozio jednostavno, nisam indijanac koji ne shvaca uvjete na cesti i uletava ko konj po kisi. Bio si i sam ako se ne varam kad se groty saginjo do ralice na onoj stazi, imam i slike di je nagnut do ibera a isto tako je i kod mene (oboje imamo prednju gumu jos original koja je dosla)

Nebi, vozim svaki dan i tog francuza i doslovno mu mast vadimo da je najbolji auto nije sigurno   kao i svaki ima nekih svojih mana, ali isto tako ima i vw,bmw i ostali. Za 1.9tdi nisam ni u jednom trenu reko da je los, da bi ga kupio nebi nikad za zivota ali to je iz nekih mojih osobnih stavova. I naravno svaka marka ima losih modela, frend je imo f10 525d i to je uzas stalno se neki krc kvario ali ne vicem da je zato bmw los, a da ih idem slikat vj mi da bi bilo svih marka samo sto imam pametnijeg posla u zivotu, ali kad smo vec kod marki peugeot skuter nebi nikad kupio ali ne vicem da je los dok evo npr matija pljuje po njemu a lik na tjednoj bazi otvara blokove i to je onda neunistiva strojcina? Radije bi i gmizao sa pezom nego otvaro blokove svako malo.  Poanta price je da treba bit objektivan i ne uzdizat 1 proizvod a ostalo ne valja.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: VRHUNAC FRANCUSKOG STROJA
« Odgovori #330 : 25 Siječanj, 2021, 10:35:42 »
Evo, kupis novog francuza i on te krene prcit. Ovo mene sokira, pusti pokusne kunice nek junacki podnesu zakrpe, pa onda nekako uzmes nakon njih i trebalo bi biti bolje.

Znaci da mi ovo francuz napravi, a kupio ga novog, pozvao bi one kurve novinarske i rasturio ga. Ali ne bi oni dosli jel nije to to.


Ja zelim samo upozoriti i spasiti od te muke. Znam mnoge ljude koji su jako proracunati i francuze su samo proslijedili dalje, nasli su se na korejcima. Ali kad tad ce te mi se zahvaliti.


Video mi je serviran iz prve ruke.

« Zadnja izmjena: 25 Siječanj, 2021, 10:40:57 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: VRHUNAC FRANCUSKOG STROJA
« Odgovori #331 : 25 Siječanj, 2021, 10:53:45 »
Ja nisam rekao da se ne smije nego se bude popljuvan, sto se tice dunlopa ja stojim iza onoga sto sam rekao, da ima bolje gume ima sigurno da je losa guma nije sigurno, kako ja jucer kad me uhbatila kisa nisam pao? Kako meni nije klizila a po pljuscini sam se vozio jednostavno, nisam indijanac koji ne shvaca uvjete na cesti i uletava ko konj po kisi. Bio si i sam ako se ne varam kad se groty saginjo do ralice na onoj stazi, imam i slike di je nagnut do ibera a isto tako je i kod mene (oboje imamo prednju gumu jos original koja je dosla)

Nebi, vozim svaki dan i tog francuza i doslovno mu mast vadimo da je najbolji auto nije sigurno   kao i svaki ima nekih svojih mana, ali isto tako ima i vw,bmw i ostali. Za 1.9tdi nisam ni u jednom trenu reko da je los, da bi ga kupio nebi nikad za zivota ali to je iz nekih mojih osobnih stavova. I naravno svaka marka ima losih modela, frend je imo f10 525d i to je uzas stalno se neki krc kvario ali ne vicem da je zato bmw los, a da ih idem slikat vj mi da bi bilo svih marka samo sto imam pametnijeg posla u zivotu, ali kad smo vec kod marki peugeot skuter nebi nikad kupio ali ne vicem da je los dok evo npr matija pljuje po njemu a lik na tjednoj bazi otvara blokove i to je onda neunistiva strojcina? Radije bi i gmizao sa pezom nego otvaro blokove svako malo.  Poanta price je da treba bit objektivan i ne uzdizat 1 proizvod a ostalo ne valja.

Pa eto vidis dobar si, kuzimo se. Ti ces gazit vw, bome gazit cu ga i ja i Marinko takodjer. Francuza ces gaziti ti  mene ce izjebat za tebe i Marinka skupa, iako ce i Mario, a bogami i MariJo ispozdit na neke sitnkce.

Na stazi ti drzi i felga. Ako si se vozio kad na felgi onda ces skuzit, tamo asfalt jede i plastiku. Naravno da se necemo voziti kaonsivonje po skliskom, nismo debili. Medjutim, ti kad pazis na takvim zajebanim uvjetima, varljiva guma hoce zajebat, dok pazis jel.
Necu ja popljuvat nicije pozitivni iskustvo, ali pretpostavke sto bi bilo i sto je bilo kod onog preko vec se moze...
« Zadnja izmjena: 25 Siječanj, 2021, 11:06:48 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7020
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: VRHUNAC FRANCUSKOG STROJA
« Odgovori #332 : 25 Siječanj, 2021, 10:57:19 »
Humoristicna serija, ne razumijem kako je sad sodoma i gomora, ganjacina i nezz sta pa je u redu da se turbo stepe na tako maloj kilometrazi? Svaki auto nebitno na marku kojem se tako brzo stepe je po meni smece i bit ce smece te tu nema rasprave, 2. Stvar davnih dana sam reko da ce se to stepst, 3 cilindra dizlo ic nacipavat u nebesa pa daj me nemojte jebat uzmes odma nesto jace i mir. 3. Stvar da se to desilo na nekom francuskom vozilu bilo bi odma a klasika smece, stari ima megana 1.9dci i autu svi jebu majku na najjace oces na hladno ovako onako i vidi cuda uvijek vozi a francusko smece je. Osobno imam passata i j**** mu mater 0-24 (1.8t) cca 350k vidi cuda nista mu nije. Prije njega cim sam polozio sam imo isto passata (isto 1.8t) koliko je bio kod mene cca 120tkm niti jednom nisam promijenio niti ulje niti filter a u blokadi od jutra do sutra eno susjed ga jos vozi i ide a auto sad ima cca 450tkm. Sad francuz ovo a svabo je ono je cista glupost jer i jedne i druge vidim po cesti kako krepavaju. A ovaj forum je u najmanju ruku postao cirkus ono sta 2-3 kazu to je svetinja i nedo bog drugacije nesto rec.

Kad bus znao sta se sa tim passatima bilo od nula kilometri do danas onda te mozemo uzet kao relevantnog,ovako kaj se tebi nije steplo u 20tkm koliko ga vozis nije neko mjerilo.
I zakaj se 3 cilindra nebi smjelo nacipat,ljudi su cipali i slabije aute pa se voze.Meni je samo greska sto nisam odma izvadio dpf i egr,manje bi bilo pogubno za turbinu,ali to bum sad napravio.A ako uspijem naci turbo sa 105ks i to bum metnuo i onda ide jos na docipavanje na jedno 135-140ks,ovisi koliko se bude dalo izvuci...
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline srunner221

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 327
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: gilera runner
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: Sport pro mk2,dell 21, 13% getriba, multic
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: VRHUNAC FRANCUSKOG STROJA
« Odgovori #333 : 25 Siječanj, 2021, 11:04:33 »
Svaki od njih je kod mene preko 100 tisuca kilometara kao sto sam i napisao tako da ne pricaj gluposti. I jako dobro znam koje su im mane i koje su mogucnosti a ti ako mislis da to znas bolje od mene slusam argumente. Nasluso sam se prica kak su to usrani motori ali vecinom od ljudi koju su zatucani na neki tdi i. Da se ne smije cipat nisam reko, ali da se nemas kj cudit jesam i stojim iza toga a za ovo 1r0ks cu samo rec sretno i u takve gluposti se nebi nikad upusto.

A sto se tice videa ne kuzim sto si htio rec, da na mjestu nece udarit blokadu? Da ima rev limiter neki vjerojatno?

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: VRHUNAC FRANCUSKOG STROJA
« Odgovori #334 : 25 Siječanj, 2021, 11:12:04 »
Na video ti cvrci masina, cvili kao misevi nesto.

Evo, j#bo mu francusku kvalitetu. Mi se razgovarano, sjednem i naletim na crkotinu.  Sjeo na skuter, reko necu s autom, garant cu uhvatit sliku, kad naletavam na ovo.

Zivjeli vi meni sto godina, ostali netaknuti od francuske crne pogibije takodjer, necu vise nista komentirat, samo slike stavljam, a vi recite sto god zelite, a ja cu samo prilagati slike. Zivjeli, legende ste svi, i nemam nista protiv nikoga osim francuskih vozila, jebiga.

Dakle, ja ne idem u aktivan lov, ja ne stojim ispred servisa pa da kurvinski cekam tamo, lokacije su jasno prepoznatljive diljem grada. Ja sam umjetnik i fotograf, slikam na francuski nacin :hello:











« Zadnja izmjena: 25 Siječanj, 2021, 11:20:43 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: VRHUNAC FRANCUSKOG STROJA
« Odgovori #335 : 25 Siječanj, 2021, 11:40:04 »
Evo, sad mi je opet bio nadrazen nervni i disni sustav.
j#bo mater svoju, Pezo 508, pa to je nov auto, jel tako? Posto mi kazete da tu neke krsine snimam. Al sto je najjace, krsine mogu biti dobri auti, dok se ovako na mrezi filozofi prepucavaju i krenu navoditi sve potencijalne kvarove u takvim slucajevima, a meni se auto sa 650 000 na satu manje kvari nego njihov.
Kad krene sa semafora baci dim, smrdi, i zivcira kao kad naletis na tesku izvozetinu.
To je jako cest slucaj! Htio sam snimiti, ali je skrenuo i reko koga jebe, al dolijat ce ispred mene kad tad pa cu vam i to pokazati.

>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline PchelaUbica

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4022
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pž
  • Moj Skuter: Aerox Rossi Replica
  • MojSetup: Lake rolne za start
  • MojSpuh: Mnogo jaka grana odsijeca
Odg: VRHUNAC FRANCUSKOG STROJA
« Odgovori #336 : 25 Siječanj, 2021, 11:42:13 »
:yamaha:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: VRHUNAC FRANCUSKOG STROJA
« Odgovori #337 : 25 Siječanj, 2021, 12:01:00 »
Nema treceg mili moji...

>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6735
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: VRHUNAC FRANCUSKOG STROJA
« Odgovori #338 : 25 Siječanj, 2021, 12:47:21 »
Ti to u zasjedi vrebas francuze  :laughing7:
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: VRHUNAC FRANCUSKOG STROJA
« Odgovori #339 : 25 Siječanj, 2021, 13:06:40 »
Jbt ovo je tema kakve nigdje nema :dajmenemojj:
Oci mi ispale dok sam sve procital, a samo sam malo zaspal na par sati :dontknow:
I zakaj srat po dunlopu kad je to dobra guma :icon_thumright:
-stavis si na skuter i vozis se
-ako je propisno napumpana fino se kotrljas po cesti
-al moras malo pazit i opreznije se kotrljat jer si kupil smece, zapravo si ustedil 20 kuna i ponosan si time :icon_thumright:
-preticu te traktori i konji sa zapruznim kolima, ali ti si na skuteru i dalje ponosan na svoje gume. Samo se malo sada opreznije vozis jer si svjestan da ces kliznut ako ubrzas
-uredno te biciklisti preticu, ali idalje si ponosan na svoje gume i jedva cekas da ih se rijesis, ali to nesmis nikom priznat nego se uporno hvalis kako si ustedil kod kupovine 20 kuna :jacuseubit:
-najbolje od svega je kaj smo to svi prosli, zapravo neki jos prolaze. Jer kad kupus gumu za 300-400 kuna, a znas sada i sam da je smece precjenjeno, onda ti je tesko u drustvu rec da guma nevalja, pa ismijavat ce te da si glup ili jos gore :dajmenemojj:

Zato vlasnici dunlopa made in france nedajte na sebe. Danas polako, sutra jos sporije, prekosutra gurajte skuter uza sebe i pazite da se ne oklizne. Ali nemojte priznat cinjenicu. Parkirat i cekat ljeto, ali priznat ne :hello:

Vidim tamo Marka i Ivicu jure sa nekim gumama pise na njima bridgestone. Ma oni su glupi pa su kupili gumu koja je 10% skuplja od moje. Mislim nisu normalni, ja sam frajer kaj sam ustedil. Kaj oni znaju :dajmenemojj:
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.