Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: SR morini 2003  (Posjeta: 18539 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: SR morini 2003
« Odgovori #20 : 30 Ožujak, 2020, 21:16:07 »
Pomaklo se malo oko SR-a...
Ko sto sam rekao plastike su bile doslovno katastrofa, neke su bile i malo puknute tek sam kasnije skuzio, pola matica prohrđalo, neki sarafi kako bi ih skidao samo bi pukli...tako da je radio epoxy, kit, puno puno smirglanja...







Dok je skuter rastavljen ugradio sam i nove bravice, hvala zvnokec :3some:



Zatim je sljedilo lakiranje...nemam vise pojma koji kod al ugl Opel Astra OPC plava, tako je pokazalo na racunalu ja sam trazio metalik plavu, bijeli detalji su obična bijela, crne bumper. U lak je trebala ići perla ali je laker zaboravio slučajno pa je obični lak ali opet je dobro  :toothy11:







Nabavljeni su i original fuzići za SR s original aprilia vijcima, da da...



Nova je baterija, sva struja radi...sada je red na mašinu prvo da prođe tehnički pa ćemo onda čuning kakav :hello:

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: SR morini 2003
« Odgovori #21 : 09 Travanj, 2020, 23:34:35 »
Pomaklo se opet po pitanju SR-a, plastike su pohvatane do kraja, retrovizori, vizir...ima jos sitnica ali sve nuzno za tehnicki je rjeseno, ustelao sam karb, malo me zezao nije htio prije dizne 80 raditi kako treba. Dobra vjest je da su linearne polutke, stvarno fino radi, ne znam koliko ide, između 70 i 80 stvarne ali fino je za voziti. Naravno fali mi snage i ako jos cura sjedne s menom po pravcu bi i nekako ali uzbrdo bi bilo katastrofa sigurno. Dakle trebao bi mi neki čuning.

E sad dosao sam do zida.

Ova masina je serijska osim kuglica i auspuha. Auspuh je nov, al nije mi zao vrijedi svake kune. Po nekoj mojoj procjeni da bi fino iskoristio masinu trebala bi mi radilica s punim polutkama, kit, karb i variomat. I to ne bi bilo to dok ne promjenim primar koji kosta oko 1000kn jer bez njega ne bih vidio preko 80-85 po gpsu sigurno ni s kitom jer nemam duzine prijenosa. Kit polovan nema, nov gus 200 eura, airsal bi se dao nekako nabavit za 1000kn, variomat bi se mozda nasao i polovan. Ali radilica nula bodova, ima neka strana stranica po 150 eura stroker radilica ali to bi znacilo turpija po cilindru a za to nemam volje bas. Bila je jedna topova radilica s punim polutkama na njuskalu ali se prodala doslovno prije par dana.

Dakle dosli smo do zakljucka, swap. Sad moje pitanje glasi, BB ili pia 50?

Pia 50 prednost:
- znam da se ne bi grijala, sr mi ima dosta veci kiler od nrga
- uredno izgleda, ne kuži se da je swap
- puno opcija za čuning
- vjerojatno nema zezanja sa nosačem mašine
mana:
- i dalje 50/70cc, mora se fino slozit da dvoje na njemu mogu napravit 60km trip po brdovitom terenu
- morao bih ugraditi disk nazad al ajd nije to problem

bb prednost:
- ne grije se sa dvoje, pogotovo ac 150 ako bi išao
- ne vrišti dok se vozi, na duge ture u dvoje je ugodnije
- trajnost pogotovo ako bi bila 150 ac jer tu imam manje za fulat
- ima bubanj felgi 13 cola, ne treba kljesta, lajtung i to pripasavat

bb mana:
- ne znam bil mi se lc pregrijavao, ne zelim unakazivat plastike radi hlađenja kasnije
- vjerojatno bi bilo zezancije s nosačem mašine, imam ideja i nije mi prvi put da bi to radio ali eto, zezancija garant
- lutrija je nac zdravu masinu


Ekipa sta vi mislite?

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: SR morini 2003
« Odgovori #22 : 09 Travanj, 2020, 23:54:44 »
Najveca stavka je nac dobru masinu,BB ti je skoro svaki ubijen kojeg bi uzimao za eventualni swap.

Pia 50 opet trazi nekih 2000kn ulaganja da bi isao koliko toliko pristojno.

Ako uspijes nac dobrog AC-a 150cc,tome bi svakako dao prednost.
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6726
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: SR morini 2003
« Odgovori #23 : 10 Travanj, 2020, 01:02:09 »
Lupat pare u neki BB grob se ne isplati preskupo, po meni pia 50 sa drevom bacvom i multivarom ide jako fino,sa spuhom jos bolje ali s bacvom bi imao momenta za po brdima pogotovo u dvoje

Ljepo si ti nju sredio, svida mi se boja samo tako dalje 👍
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: SR morini 2003
« Odgovori #24 : 10 Travanj, 2020, 12:04:34 »
Slusaj mene budale.

Nabavis komplet instalaciju od Ditecha za pivu. Poslozis je original po skuteru, sve dolazi na svoje mjesto.
Nabavis piaggio purejet agregat za kikiriki. Pazi sad, samo mu izmjeri kompresiju, ako je iznad 5.8bar to ti je 99% top masina, naravno, vidis izvana jel izdrkavana sa sjekirom ili nije. Termo grupa MORA biti original, ako nema potpisa izvana i neko zamjensko sveprisutno smece je gore, onda se treba dobro zapitati.
Fora ti je u tome sto ditech instalacije ide na KLIK u piaggio purejet, sve na istom mjestu...

Namontiras to sve gore i vozis se, da, vozis se s najmanjim brojem čačkanja, dodrkavanja i jebavanja.

Ja ne znam nikoga tko je presao s purejeta na nesto drugo osim mog pametnog buraza i mozda jos n koji ga je ganjao 3 skolske godije svaki dan amo tamo BEZ IJEDNOG KASNJENJA. I onda je baja otresao purejeta kad je dobio priliki za velicanstvenu A nesto kategoriju, pa se desilo slijedece:

Uzeo Nexusa 250, i ubrzo je otisao dalje, uzeo i Beverlija... zatim neki motorici, i skuzi da se s njima najebe ko majmun iznedju auta svaki dan, te ta usout sauga duplon vise za jebeno gmizanje s motorom i od nedavno se opet vratio na purejeta dok ovi čmrlje sa strane i sluze za otvorenu cestu i bjezanje, a i ponekad dodje plava kuverta.

Sta da ti kazem.
Stavi to sve na papir, stavi na papir koliko planiras dana ostaviti na periodičkom tj. svakodnevnom čačkanju oko skutera, da li toleliras stalno neke musice i s osmjehom ih mozes rijesiti po 20 komada u susu...


Pametan si, volis experimentirati, razmisli, zato ti ovo i govorim, usput ces se zabaviti, a u konacnici ces vidjeti da je racunica najjeftinija.
Ako su ti performanse na prvom mjestu i nista drugo te ne zanima, onda razumijem. Isto tako razumijem ako se vozis duze kroz slabo naseljena mjesta i stvarno bi ti dobro doslo da ga mozes razvuc barem 2 glave.
Vozim svasta jace, ali sve je to jedan peak koji mi realno ne treba i da se to rijesiti na druge nacine, ovako fino kulturno si u toj safe zoni i svugdje stignes s malo razlike, a ne da ti je glava stalno u torbi za par minuta vise, usput te jebe vjetar jace u glavu, pa te propuse bas temeljito izuzev kompletne opreme, kamere koje te mogu izuti iz gaca, s druge strane nije se ugodno voziti bez tablice taj osjecaj te uvijek prca...

PS BB ce ti ukrast danas i kumica s placa, znaci zaboravi parkiranje u javnosti bez da ga gledas. Purejeta kad slucajno jednom greskom dignu, mole me da ga uzmem...

« Zadnja izmjena: 10 Travanj, 2020, 12:16:59 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Ferly

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 83
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Imotski
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP50
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: Base
  • MojSpuh: Leo vince tt
Odg: SR morini 2003
« Odgovori #25 : 10 Travanj, 2020, 20:23:27 »
Viđen si maloprije na kamenmostu kod amarilisa :toothy12: boja mi se bas sviđa, lipo je ispalo, reverse se cuje na kilometar hahaha al sve u svemu lip skuter za vidit i ide solidno :icon_thumright:
- Gdje razum kaze stop srce da gas  -

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: SR morini 2003
« Odgovori #26 : 10 Travanj, 2020, 22:03:04 »
Viđen si maloprije na kamenmostu kod amarilisa :toothy12:

Ti si bice onaj na trotoaru sto je bio?

Dat cu jos jednu priliku moriniju, ipak ne ide baš tako loše i mislim da ima potencijala, maloprije bez vjetra normalno sjedeći 77.7 po gpsu na mobitelu je uhvatio, voznja po pravcu...radilicu necu ni mjenjati, ko je šiša...ako ne bude islo kako treba imam jos koju ideju svakako.

Offline Ferly

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 83
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Imotski
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP50
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: Base
  • MojSpuh: Leo vince tt
Odg: SR morini 2003
« Odgovori #27 : 10 Travanj, 2020, 22:14:09 »
Viđen si maloprije na kamenmostu kod amarilisa :toothy12:

Ti si bice onaj na trotoaru sto je bio?


Da da, jbg na biciklu sam dok ne dobijem vozacku a gileru nekad provozam gori po perića brigu i hršćevanima i to je to zasad
- Gdje razum kaze stop srce da gas  -

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: SR morini 2003
« Odgovori #28 : 27 Travanj, 2020, 11:46:02 »
SR je registriran, ali što zbog posla i ostalih obaveza nisam se stigao vozati. Jucer ujutro mi se učinila prilika i bacio sam đir malo po krajini...prvo po selu, pa do grada...pa sam odlucio malo i do Berinovca, pogled na prološko blato:



Zatim preko Lokvičića na Dolića dragu, pogled preko jezera Galipovac na prološko blato i otočić Manastir:



Nakon toga s ceste prema Prološcu uspon na Knezoviće i spust prema Zelenom jezeru u ričicama...nažalost nisam snimio spust, bez jurnjave ikakve, laganini kroz sumu a cesta super, zrak svjež, miris borovine, ma ludilo...bzvz slika jezera s brane:



I prvi dojmovi nakon đira...moram popraviti pokazivač za temperaturu, znam da je do sata tj ona flex PCB ispod je u prekidu, popravak je od 5min samo je pilana skinit sat sa skutera. Ovako me panika hvata kad ne znam kakva mi je temperatura... Ideja mi je i da  mozda umisto tog serijskog pokazivaca temperature ugradim oled ekran i nanj bacam sta mi srce želi, od okretaja, brzine realne, trip meter itd...sve bi mi to tribalo biti jednostavno za napraviti.

Šta se same mašine tiče, dojmovi su sljedeći. Karb je oke samo je mali i nije ga praktično štelati kao dellorto za kojeg možeš kupiti svaki vijak, diznu i komadić kada god poželiš.
Prijenos ovakav nisam doživio, skuter lipo drži okretaje i nakon jučerašnjeg đira od oko 70-80km, nisam primjetio pad preformansi, poslje uspona na Berinovac sam stavio ruku na deklo i bilo je toplo ali ne i vruće...na minreliiju ne bi mogao uopće dirati deklo nakon ovakog đira, ovo nisam dozivio dosad :icon_scratch:
Šta mi se ne sviđa je snaga u brijeg. Skuter je 50cc s 12mm karburatorom, ne treba očekivati previše, ali još nije dovoljno snažan za sigurnu vožnju. Lokalne ceste i pravci super, ali neki veći brjeg drzim mu full gas i koliko ide. Nezz, mozda sam navikao na dosta jače setupe na minarelliju, ali svakako bi malo snage dobro došlo. Glup mi je osjećaj kad mogu zafrljit puni gas i drzat ga samo tako, bez da se nešto događa, ono 50 u brjeg...

Što se stare brige za mašinu tiče, došao sam do sljedećeg zaključka - ostajem na moriniju. Nije da nisam vozio i piaggio mašina i serijskih i turpija i na rami bez plastika i na novom runneru i na starom... nema to toliko više snage od ove mašine, samo duži prijenos. Slegnut će piaggio biti uvjek brzi, u normalnom položaju su tu negdi, imaju slično snage samo kad se slegne piaggio ode dosta više a ova vjerojatno ne. Uvjerio sam se u to u petak kad sam slozio jednog nrg-a, redsponge, dell 17.5, gianelli rekord. Ide 92 po pracu ali slegnut i nakon kilometar dva pravca. U normalnom položaju ide vjerojatno kao moj kad mi dođe dell. Ostalo su bajke.

Za sada sam narucio novi dell 17.5 i set glavnih dizna. Narucio sam i multivar, a remen i kuglice cu naknadno skuzit koje mi trebaju. I za onaj šećer na kraju, u njemačkoj sam iskopao novi neotvoren malossi primar za sitnu lovu, to će me rjesiti brige po pitanju krajnje.
Za usporedbu, SR morini ima isti prijenosi omjer getribe kao minarelli AC, u pola % su. S malossi primarom cu imati malo preko 20% produzenje sta ce bit taman dovoljno za kit jednog dana  :icon_biggrin:

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: SR morini 2003
« Odgovori #29 : 27 Travanj, 2020, 11:51:17 »
Pa nemas sta pretjerano ocekivati od serijale u brdu. Moj base kit sa zxrom ide 70-75 uz jace brdo a uz malo manje oko 80-90 ako uhvatim finog zaleta. Moment tu odlucuje a od serijale se nema sta traziti po tom pitanju, odvrnes gas i cekas da nadođe i to i je to  ;D

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: SR morini 2003
« Odgovori #30 : 27 Travanj, 2020, 12:41:33 »
Ipak je serijala pa ubrdo fali snage.
Evo za usporedbu ja sam vozio takvu apriliju morini a frend piaggia ali je frend tezi 30 kila. I vozimo se jedan uz drugog cak i po maximalnoj brzini.
Tolko je piaggio jaci.
Inace ako nemas previse kila skuter je odlican i jako dobro nosi lakseg vozaca cca 80 kg.
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: SR morini 2003
« Odgovori #31 : 27 Travanj, 2020, 15:25:48 »
Imam 96 kila, nije ni to previše :toothy11:

Offline sole9

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 111
  • Spol: Muški
  • 21,RI
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Sr50 morini,Rs125'07
  • Moja Kaciga: Arai rx7
  • MojSetup: Jolly moto,polini154,dell 34
  • MojSpuh: Jolly moto corsa
Odg: SR morini 2003
« Odgovori #32 : 27 Travanj, 2020, 17:18:53 »
Ajde bas me zanima kako ce se ponasat tebi sa 17.5, sta se tice stelanja,ja takoder imam morini sr 2000 godiste, mhr replica aupsuh, multivar 2000,dell 17.5(igla drugi zub, gl dizna 79) trenutno zuti centralni, roline 5.1 gram,zelene sustice polini pakiranje, novi orginal remen.. Sa bijelom centralnom i pomjesanim rolicama 5 i 7 gr(jer nisam imao druge) je isao bas fino, ali problem je bio sta kad se ugrije malo, izgubi snagu kad vidi brdo, odlicno krene i dobije sut i pocne gubit okretaje. Sad sa zutim i rolinama 5.1 gram vise nema taj problem, ali se vise vrti nego sta ide
2T🖤

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: SR morini 2003
« Odgovori #33 : 30 Travanj, 2020, 23:32:32 »
Odkad sam uzeo skuter kopkao me ovaj karb, kao 12mm ali brate mili...



Mjerio sam i stvarno je 12mm ali djeluje tako žalosno...igla i sarafic lera mu uzmu dobar dio povrsine, toliko to djeluje žalosno na oko...na 50cc vjerojatno nema potrebe za velikim karbom, al cisto da sam miran, nabavio sam novi karb (phva 17.5 ed), cok, dizne za stelanje i dosao je multivar...



Zasad cu se poigrat s karbom dok ga ne namjestim pa cu kasnije oko prijenosa...za početak je trebalo namontirati karb sa normalnim prihvatom na skuter koji ima usisnu na vijke. I ovako je to islo odprilike...
Stari karb između prirubnica imao je 58mm:



Novi karb između prirubnica ispada točno 60mm:





Promjer gurle koja ulazi u prirubinicu je 24mm, a rupa na prirubnici je 19-20mm:





Ušice za vijke na prirubnici su metalni komadić koji ulazi par mm u gumenu prirubnicu. Prvo sam otpilio ušice, a nakon toga sam uzvukao ovaj metalni prsten koji nakon toga ostane u prirubnici.









Da karb lakše ulazi, unutarnji dio gumice sam izrezao skalperom i napravio malo klina da se karb lakše nabije na prirubnicu:





Očito ovakav karb je sada pomaknutiji prema usisu par milimetara štp je dovoljno da se airbox ne može staviti na karb, fali mu par milimetara. Tih par milimetara se dobje kad se karb ovako smjesti, se najlakse rjesi pomicanjem prema vani prirubnice s airboxa na karb:







Na slici je vidljivo di inače ide prirubnica, na ovaj način je taman dovoljno izbacena vani. Prvo sam ga fino ošmirglao sa 80 i zaljepio fino sa dvokomponentnim ljepilom, al kako sam sumnjičav u ovo, nasrao sam malo više ljepila kasnije...





Uz karb je dosla dizna 65, to nek stoji za prvi test. Palio nisam dok se ne osuši ljepilo, tako da cu tek sutra namontirati filter zraka i probati kako radi. Sajlu gasa sam montirao kao i čok bez nekih poteškoća. Prijenos neću dirati dok god fino ne ustelam karb...

Offline gavranpero

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1113
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Banjaluka
  • Moj Skuter: Aprilia SR50 Morini
  • Moja Kaciga: Jiekai
  • MojSetup: Malossi multivar
  • MojSpuh: Leo Vince ZX Piaggio ZIP
Odg: SR morini 2003
« Odgovori #34 : 30 Travanj, 2020, 23:41:45 »
Ja sam takodje muku mučio sa tim prirubnicama. Da li se fino stegnuti šelna na usisu oko karba ?
Imao sam još obrnut problem, karb je bio preblizu filteru, pa se nije moglo uklopiti.
Uljna pumpa ti radi ?

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: SR morini 2003
« Odgovori #35 : 01 Svibanj, 2020, 08:07:36 »
Fino ga slozio.
Ovaj spoj airboxa i gumenog crijeva si zaljepil i mozda bude ok.
Ako popusti slucajno onda probaj sa diht masom zaljepit da zabrtvi i gumena je jako pa nece pucat. Ona ipak upija vibracije i dobro funkcionira na takvim i slicnim spojevima.

Pratim dojmove kolko si dobio snage na serijali sa vecim karbom :icon_scratch:
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: SR morini 2003
« Odgovori #36 : 01 Svibanj, 2020, 12:51:22 »
Uljna pumpa mi radi, da se sve stegnuti baš fino sa obe strane, sve sam i mjerio da mi izvana izgleda normalno, položaj filtera zraka i to...maloprije sam samo zavidao filter, skuter je upalio bez greške al ga nisam vozao jer je vrijeme loše...ovako stoji karb, na slici malo i glupo jer sam krivo drzao mobitel al uzivo je vodoravno smješten kada je skuter van nogare:



Nisam niti štelao ler ni ništa, samo me zanimalo hoće li upaliti i to...na prvu odziv na gas i to je ludilo, vidit cemo tek kako ce se ponašati na cesti...


Offline gavranpero

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1113
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Banjaluka
  • Moj Skuter: Aprilia SR50 Morini
  • Moja Kaciga: Jiekai
  • MojSetup: Malossi multivar
  • MojSpuh: Leo Vince ZX Piaggio ZIP
Odg: SR morini 2003
« Odgovori #37 : 01 Svibanj, 2020, 13:04:05 »
Nema šta, vozi van i daj nam rezultate. Mene naročito interesuje.  ;D

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: SR morini 2003
« Odgovori #38 : 01 Svibanj, 2020, 13:16:13 »
Sr Morini sa 17.5mm Dellortom je pun pogodak, vozio sam od Joga SR i ostao potpuno zbunjen :D
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: SR morini 2003
« Odgovori #39 : 01 Svibanj, 2020, 14:54:52 »
Bacio sam mali đir i ide je definitivno bolje, koliko dobro ne znam ali malo bolje sigurno, no tek kada se poštela gps će reći koliko je stvarno dobro...nemam se vremena zabavljat sa skuterom nazalost ali na prvu dizna 65 je mala, reka bi da trazi oko 70, dok je cok bio dignut na manjim brzinama oke, ali čim se gas drzi par sekundi osjeti se nedostatak goriva, pogotovo dodavanje gasa na većoj brzini...nisam ga zato puno ni stiskao jer me drze traume od turpijanih ac cilindara, malo full gasa za zaštopanom diznom i ćao...