Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Kymco Downtown 300i 2011. god.  (Posjeta: 20229 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Kiki031

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 45
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Kymco Downtown 300i
  • Moja Kaciga: KYT HellCat
Odg: Kymco Downtown 300i 2011. god.
« Odgovori #80 : 10 Lipanj, 2020, 00:24:47 »
Peh sa gumom.
Moje uopće nisu bile balansirane i ono ni t od trešnje.
Pitam vulkića zašto nije balansiro, kaže netreba.
Vulkić je inače hardcore bajker koji je sa Suzom 600gxr naprevio 90 000km poznat na motori.hr kao Mađar.
I stvarno nikakvih problema s gumama i skuterom.
Nadam se da će ekipa upoznat kvalitetu velikih Kymco skutera. Po meni su iznad ove Yamahine konfekcije made in france

Ne znam baš da na maksi skuteru ne treba balansirati gume... Ovaj je bio težak cca 190 kg i ide gotovo 150 km/h. Bez pravilno izbalansiranih guma, mislim da to baš ne bi bila ugodna i sigurna vožnja...

Offline Deki.

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 970
  • Spol: Muški
  • Kymco power
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Kymco Downtown 350i
  • Moja Kaciga: Nolan N104
Odg: Kymco Downtown 300i 2011. god.
« Odgovori #81 : 10 Lipanj, 2020, 12:27:07 »
Mrcina!
Kad je 2009 izašo sa 30ks piađo 250ice s 20ks izgledali su ko bicikli

Offline Kiki031

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 45
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Kymco Downtown 300i
  • Moja Kaciga: KYT HellCat
Odg: Kymco Downtown 300i 2011. god.
« Odgovori #82 : 10 Lipanj, 2020, 12:34:47 »
Mrcina!
Kad je 2009 izašo sa 30ks piađo 250ice s 20ks izgledali su ko bicikli
Je, da. Znam da je subjektivno, ali meni je baš prekrasan i konkretan. Što je najbitnije, unatoč masivnosti, itnimno je upravljiv i vozan.

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Kymco Downtown 300i 2011. god.
« Odgovori #83 : 10 Lipanj, 2020, 12:35:19 »
Ne znam baš da na maksi skuteru ne treba balansirati gume... Ovaj je bio težak cca 190 kg i ide gotovo 150 km/h. Bez pravilno izbalansiranih guma, mislim da to baš ne bi bila ugodna i sigurna vožnja...
Samo idiot od vulkanizera može reć da se guma na skuteru ne balansira,ajde još oni pod blokadama,al sve kaj ide preko 70-80 gpsa mora

Offline Kiki031

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 45
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Kymco Downtown 300i
  • Moja Kaciga: KYT HellCat
Odg: Kymco Downtown 300i 2011. god.
« Odgovori #84 : 10 Lipanj, 2020, 12:46:05 »
Ne znam baš da na maksi skuteru ne treba balansirati gume... Ovaj je bio težak cca 190 kg i ide gotovo 150 km/h. Bez pravilno izbalansiranih guma, mislim da to baš ne bi bila ugodna i sigurna vožnja...
Samo idiot od vulkanizera može reć da se guma na skuteru ne balansira,ajde još oni pod blokadama,al sve kaj ide preko 70-80 gpsa mora
Tako je. Mopedi mogu proći, ali ostalo je pod obavezno.

Offline Deki.

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 970
  • Spol: Muški
  • Kymco power
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Kymco Downtown 350i
  • Moja Kaciga: Nolan N104
Odg: Kymco Downtown 300i 2011. god.
« Odgovori #85 : 10 Lipanj, 2020, 13:41:36 »
Da je bilo nekih problema naravno da bi ga pritisko da balansira ali nije bilo.
Skinuli smo tvornički namontirane gume i na njima nije bilo grama olova.
Može se felga oštetit pa da treba balansirat ili su nove gume takve da treba balansirat.
Uglavnom ja sam za balansiranje

Offline Kiki031

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 45
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Kymco Downtown 300i
  • Moja Kaciga: KYT HellCat
Odg: Kymco Downtown 300i 2011. god.
« Odgovori #86 : 10 Lipanj, 2020, 15:33:03 »
Da je bilo nekih problema naravno da bi ga pritisko da balansira ali nije bilo.
Skinuli smo tvornički namontirane gume i na njima nije bilo grama olova.
Može se felga oštetit pa da treba balansirat ili su nove gume takve da treba balansirat.
Uglavnom ja sam za balansiranje
O kojem skutu se radilo?

Offline Deki.

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 970
  • Spol: Muški
  • Kymco power
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Kymco Downtown 350i
  • Moja Kaciga: Nolan N104
Odg: Kymco Downtown 300i 2011. god.
« Odgovori #87 : 10 Lipanj, 2020, 16:15:23 »
Downtown 125
Sve full isto ko na 300ici, kočnice , ovjes, dimenzija guma, rama i sve plastike. Znači sve debelo predimenzirano. Zadnja guma 150 široka nikako je nisi mogo porubit od kraja do kraja. Za 15ks išo je predobro, ja naivac s povišenim Givi ko šajba od busa i koferom 47l uspravan 191cm išo mjerit maxsimalnu na ravnici i gps kaže 114km/h.
Mislim se kako to pa serijale 50 idu 110gpsa dok nisam skužio da ih ekipa u Zagrebu baca s nekog nadvožnjaka i mjeri maximalnu centimetar prije nego dotkne pod haha

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kymco Downtown 300i 2011. god.
« Odgovori #88 : 10 Lipanj, 2020, 18:48:50 »
Nadvoznjak je kratka nizbrdica. Sluzi da se na kracoj udaljenosti donesu zakljuci u kojem smjeru postelati skuter do kraja, takodjer neke anomalije se stignu primjetiti tijekom uzbrdice na slabijim masinama. Jer podesavanje priienosa ponekad zna zavrsiti na 80km cistog testiranja... Isto kao sto se koristi uzbrdica za pravilno podesavanje karburatora, jer se to najbolje odradi dok je agregat dobro opterecen.

Zavjetrina je jos jaca stvar od nizbrdice, i u principu bi se trrbalo sprdati s takvim okolnostima, jer je otpor zraka najljuci faktor koji nas sprijecava da jurimo. U zavjetrini skuter ide sa 1/3 gasa jednako kao na fullom, cak sam puno i rekao.
E to stvarno ne mjerimo jer zaista nema smisla.
Zanimljivo je da nikad nisam mjerio top speed u zavjetrini, jer je fakat glupo i nerealno. Ganjat random vozilo na 1m nije ni malo pametno, a osim toga masina nema hladjenja i ima tendenciju oregrijavanja, te puno je teze usporavati u zavjetrini.

A ove nizbridice i povoljan vjetar su ipak realnost, a sva sreca da se top speed razlikuje od ravnice za nekih 6-8gpsa, tako da smo i dalje "visoko"

Ali kratka nizbrdica ti garantira brzinu koju ces postici bez problema ako imas malo "vjetra u ledja".


I poslijednja stavka, postoje mnogi skuteri koji jednkstavno ne idu, da ih bacis niz planinu.


Sto se tice zalijeganja. Ja osobno na motorima zalijezem jer dobivam OSJETNO bolje performanse kad mi zatreba. Ne znam koji sam ono vozio, ali idem 120, zalegnem i hop na 136 s istim otvorim gasa. Mislim da je bio MT03. Ista problematika me muci i na jacim...
Jedino gdje zalijeganje ne igra ulogu je velika vizircina na maxiju, tu si gdje jesi, nema "boostanja" u nuzdi....
« Zadnja izmjena: 10 Lipanj, 2020, 18:55:57 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Zmaj

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 12
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Carnaby 200
Odg: Kymco Downtown 300i 2011. god.
« Odgovori #89 : 18 Svibanj, 2021, 10:12:53 »
@Kiki031 Pitanje za tebe. Imam priliku uzeti DT300i 2010 godiste sa 40k na satu za jako malu lovu, nekih 1500€, mozda i jeftinije. Reci mi kakav je tvoj sad s tom kilometrazom, i mozes li mi reci na sta da obratim paznju kod pregleda. Pitanje se odnosi i na ostale, ko god ima sta pametno da kaze bit cu zahvalan. Unaprijed hvala.

Offline Kiki031

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 45
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Kymco Downtown 300i
  • Moja Kaciga: KYT HellCat
Odg: Kymco Downtown 300i 2011. god.
« Odgovori #90 : 18 Svibanj, 2021, 10:36:31 »
@Kiki031 Pitanje za tebe. Imam priliku uzeti DT300i 2010 godiste sa 40k na satu za jako malu lovu, nekih 1500€, mozda i jeftinije. Reci mi kakav je tvoj sad s tom kilometrazom, i mozes li mi reci na sta da obratim paznju kod pregleda. Pitanje se odnosi i na ostale, ko god ima sta pametno da kaze bit cu zahvalan. Unaprijed hvala.

Nemam više DT, sada već dosta dugo vozim Yamahu Fz6, no, nebitno. DT-a sam prodao sa 34000 kilometara, ja sam na stvarno njemu uživao, no, htio sam brže, bolje, jače. Novi vlasnik je na njega natukao dosta tisuća vrlo brzo, međutim, dogodilo mu se to da mu je otišla - radilica! Kako, zašto - nema pojma, kaže mi da mu je i majstor rekao da mu nije jasno zbog čega. Meni ostaje da mu vjerujem, dok je bio kod mene, bio je servisiran u ovlaštenom servisu i bio je savršeno ispravan. Uglavnom, prodao ga je takvog (inače je iz Zadra). Savjet za kupovinu - ništa drugačije nego kod ostalih skutera - opće stanje, rad mašine, "usklađenost" plastika na spojevima, ima li originalne naljepnice (kod DT-a sam uočio da, ako nedostaje natpis "DownTown" sa zadnjih bočnih plastika, to obično znači da je s motorom padano, a te originalne naljepnice je gotovo nemoguća misija nabaviti). Osobno, misim da ne trebaš gedati bilo što uvezeno, pogotovo iz Italije, ali, to je samo moje mišljenje. Znaju imati problema sa reglerom - 300 kuna zamjenski, 600 original. Ne isplati se uzimati original, nema garancije da je bolji od zamjenskog - tako mi je rečeno u servisu. Eto, to je koliko ja znam  :headbang:

Offline Zmaj

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 12
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Carnaby 200
Odg: Kymco Downtown 300i 2011. god.
« Odgovori #91 : 18 Svibanj, 2021, 11:04:08 »
Hvala puno na savjetu. Inace kod nas u BiH takav motor nije moguce uzeti a da nije uvoz, a skoro svi su iz Italije. Jer ovdje se DT nikad nije prodavao nov u salonima.

Offline Kiki031

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 45
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Kymco Downtown 300i
  • Moja Kaciga: KYT HellCat
Odg: Kymco Downtown 300i 2011. god.
« Odgovori #92 : 18 Svibanj, 2021, 13:12:24 »
Nema na čemu, lega. Generalno, moje nestručno mišljenje je kako je to vrlo lijep, praktičan, sposoban i kvalitetan skuter (ne bi ga Kawasaki uzeo, malko preoblikovao oklop, naljepio druge naljepnice i prodavao pod J300 po dosta skupljoj cijeni da nije tako), samo što, kao i sve uostalom, zahtijeva pedantno održavanje i skrb. Problem kod "talijana" je to što ga tamo uzmu novog, vade mu dušu nekih 20-25 tkm, jer kod njih se ganja nemilosrdno, zatim ga prodaju na balkan, a ti ovisiš onda o tome koliko si sretan i koliko ti je svemir naklonjen.

Offline Kiki031

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 45
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Kymco Downtown 300i
  • Moja Kaciga: KYT HellCat
Odg: Kymco Downtown 300i 2011. god.
« Odgovori #93 : 18 Svibanj, 2021, 15:51:09 »
Svi znamo da sam Kymco sektaš, ali dt300 ima ozbiljan problem.
Rijetko izdrži preko 30tkm, problemi s radilicom, klipnjačom itd...
Reći ćete previše snage za 300cm³ a snaga je smanjena za europsko tržište, u Americi se prodavao pod nazivom nikita sa 33ks.
Kymco je uočio grešku i izašao je motor 320cm³.
Jednom sam pronašao dt300 s 45tkm kad ono mjenjan motor na 30tkm.
Bez obzira dt300 je bolji od bilo kojeg pjađa te klase

Sjetio sam se Dekijevih riječi i izgleda da je Deki znao o čemu govori. Doduše, ovaj je izdurao skoro 50 tkm, ali, što je-je, razletila se radilica...

Offline dernikov

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 3
  • YearsYearsYears
Odg: Kymco Downtown 300i 2011. god.
« Odgovori #94 : 08 Lipanj, 2021, 22:33:33 »
Poz svima,
naletio sam na forum kada sam pretraživao Kymco downtime.
Već sam se odlučio za kupnju Kymca 300i ali ste mi sada bacili crv sumnje.

Imam tri  opcije. Downtown 125(2010), ili Downtown 300(2011) ili Downtown 300 ABS (2010).
Od ove dvije 300 na jednoj se vidi da je 300i dok druga ima neke naljepnice preko tog dijela.
Da li postoji motor 300 a da nije injection ?

Motor mislim koristiti  za putovanje na posao, cijelu godinu, osim kada je snijeg na cesti.
Koji je bolja opcija ?  Za 125 se pisalo da je pouzdan i bez problema sa motorom.
Za 300 ispada da redovito na 30k ode motor. Da li se to može kako preventivno riješiti ?
Koliki je ceh ako se razleti motor ? Koliko je bitan ABS da li se za njega isplati dati 3kkn više za motor ? Hvala na savjetima.

Offline D53

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 54
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Yamaha Maxster 125
  • MojSetup: Kymco Xciting 300RI
Odg: Kymco Downtown 300i 2011. god.
« Odgovori #95 : 09 Lipanj, 2021, 12:23:06 »
Koliko sam ja upućen razlika postoji između downtown 300 i xciting 300 u agregatima. Downtown 300 i People 300 imaju nasvirane agregate u prvim serijama i zbog toga im rado odlaze radilice. Dok Xciting 300 nema toga problema( manje ks).
Isto tako 95% " servisera " ne zna do koje granice se ulijeva ulje i kako se kontrolira. Sa zavidanim ili odvidanim čepom ulja.

Offline Kiki031

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 45
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Kymco Downtown 300i
  • Moja Kaciga: KYT HellCat
Odg: Kymco Downtown 300i 2011. god.
« Odgovori #96 : 09 Lipanj, 2021, 14:01:41 »
Poz svima,
naletio sam na forum kada sam pretraživao Kymco downtime.
Već sam se odlučio za kupnju Kymca 300i ali ste mi sada bacili crv sumnje.

Imam tri  opcije. Downtown 125(2010), ili Downtown 300(2011) ili Downtown 300 ABS (2010).
Od ove dvije 300 na jednoj se vidi da je 300i dok druga ima neke naljepnice preko tog dijela.
Da li postoji motor 300 a da nije injection ?

Motor mislim koristiti  za putovanje na posao, cijelu godinu, osim kada je snijeg na cesti.
Koji je bolja opcija ?  Za 125 se pisalo da je pouzdan i bez problema sa motorom.
Za 300 ispada da redovito na 30k ode motor. Da li se to može kako preventivno riješiti ?
Koliki je ceh ako se razleti motor ? Koliko je bitan ABS da li se za njega isplati dati 3kkn više za motor ? Hvala na savjetima.

Evo, osim svog iskustva, ne znam što bih ti pametno rekao. Ja sam prošao dobro, obzirom da je motor "gecvrcnuo" kod sljedećeg vlasnika i nakon više tisuća kilometara. Što se tiče popravka, ako se dobro sjećam što mi je rekao, popravak košta gotovo polovicu vrijednosti motora, ali to uzmi sa rezervom, stvarno nisam siguran. Znajući što sada znam, ja ga ne bih kupio više (govorimo o DT 300i), a to savjetujem i tebi - zaobiđi. Bio mi je odličan, udoban, velik, stabilan, lijep i sve naj-naj, ali ništa od toga ne može opravdati katastrofalni kvar radilice, barem po mom mišljenju.