Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Yamaha Nmax ABS 125cc - - -> 183cc Athena/TDR- - -> Japan Red  (Posjeta: 61831 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline dacerovs

  • Nema šerafanja nema živaca
  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1820
  • Spol: Muški
  • Yamaha Nmax Club
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Zagreb
  • Moj Skuter: Suzuki Burgman 400K7
  • Moja Kaciga: Schuberth R2
  • MojSetup: Skoro serijala
  • MojSpuh: Kromirjanji
Odg: Yamaha Nmax ABS 125cc - - -> 183cc Athena/TDR- - -> Japan Red
« Odgovori #360 : 07 Srpanj, 2021, 23:45:27 »
Brugman je masina, nema se tu sta reci.
Dosta je veci od Nmaxa ali i duplo udobniji.
Sta se Nmaxa tice, od Obrovca do Pisarovine potrosio 5.35L na 220km sto ti ispada 2.4L, vozio sam se cijelove vrijeme do onih mjesta prije Karlovca ne ispod 100gps, nisam ga tjerao u maksimim, vecinom voznja na polq gasa i razvlacio je kako je cesta odredivala od 100-125kmh.
A i Zagrebu imam konstantnu potrosnju od 2.7-3.1L i to je to, pa evo sad da slikam BC vidit ces 2.8L jer gasiram po gradu trenutno.
Al evo jos da nadopunim, Nmax ima trenutno 18300km, promijenio sam prednje disk plocice i to sam stavio EBC organic.
« Zadnja izmjena: 07 Srpanj, 2021, 23:46:59 dacerovs »

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4105
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Yamaha Nmax ABS 125cc - - -> 183cc Athena/TDR- - -> Japan Red
« Odgovori #361 : 08 Srpanj, 2021, 01:57:20 »
ma potrosnja mi je brutalna do 3 litre na skuteru koji ide lagano 100gps-a, ubije te u pojam na 70cc xD

si stavljao onaj komfort sic na nmax?

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Yamaha Nmax ABS 125cc - - -> 183cc Athena/TDR- - -> Japan Red
« Odgovori #362 : 08 Srpanj, 2021, 08:53:54 »
Lijepo lijepo, i ja bih to da ti iskreno kazem. A neiskreno nema sta da kazem.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline dacerovs

  • Nema šerafanja nema živaca
  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1820
  • Spol: Muški
  • Yamaha Nmax Club
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Zagreb
  • Moj Skuter: Suzuki Burgman 400K7
  • Moja Kaciga: Schuberth R2
  • MojSetup: Skoro serijala
  • MojSpuh: Kromirjanji
Odg: Yamaha Nmax ABS 125cc - - -> 183cc Athena/TDR- - -> Japan Red
« Odgovori #363 : 08 Srpanj, 2021, 09:00:46 »
Lijepo lijepo, i ja bih to da ti iskreno kazem. A neiskreno nema sta da kazem.
Nadam se da Pogi kuzi da je to slucaj za moj 180cc Nmax, dok mi je 125cc vise trosio jer ga trebas cepat pun gas da bi isao al samnom je i 125cc isao ok, dok sa nekim tezim i vecim je to slabo.
A ti Pero i tvoj Nmax su druga prica, ti si vanserijski slucaj  ;D ;D

Meni je 125cc trosio od 2.9-3.5L, najcesca potrosnja je bila 3.3L i to nakon ustelanog prijenosa, dok eto Pero cepa uredno 0.5L vise nego sto sam ja.
I da vizir je najbitnija stavka, to je skut s kojim se treba poigrat da bi nekome bio savrsen.
Meni bi bio savrsen da postoji Nmax300 kao onaj Kymco K-Act 300 koji je istih dimenzija kao Nmax i na isti kalup samo prava masina gore, e to je onda posao.
« Zadnja izmjena: 08 Srpanj, 2021, 09:13:01 dacerovs »

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4105
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Yamaha Nmax ABS 125cc - - -> 183cc Athena/TDR- - -> Japan Red
« Odgovori #364 : 08 Srpanj, 2021, 14:29:11 »
ma dobro, ovaj drevo mi trosi dobrih 5.5l xd tak da je ovo svakako upgrade.. jedino sta nemaju gume bas zavan ceste za njega :P

jel ste probali nmax 155 da usporedite sa 125? jel se isplati tih par k kn vise?

Offline dacerovs

  • Nema šerafanja nema živaca
  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1820
  • Spol: Muški
  • Yamaha Nmax Club
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Zagreb
  • Moj Skuter: Suzuki Burgman 400K7
  • Moja Kaciga: Schuberth R2
  • MojSetup: Skoro serijala
  • MojSpuh: Kromirjanji
Odg: Yamaha Nmax ABS 125cc - - -> 183cc Athena/TDR- - -> Japan Red
« Odgovori #365 : 08 Srpanj, 2021, 21:27:14 »
Ja sam usporedio i razlika je jaaako velika, ako imas A kat uzmi si 155cc sko vec mislis i to je to.
Ili moj 183  ;D :headbang: :headbang:

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4105
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Yamaha Nmax ABS 125cc - - -> 183cc Athena/TDR- - -> Japan Red
« Odgovori #366 : 08 Srpanj, 2021, 21:46:51 »
Ma da, ja sam mislio mozda mizerno jace ide 155.. imam A al opet fantaziram.. dal mi je pametno prodavat beverly 400 za 155.. to kaj ja tu i tam stisnem 160... generalno se i sa bevom vozim 80 ... al sam umro jedne godine kad sam iso do krka, dupe mi prokrvarilo... treba nabavit onaj jastucic.. jednostavno se znojis i ta guma ispod od sica ne dise.. i bljak... zapravo bi morao probati taj nmax... zakaj nisi malo blize  :icon_biggrin:

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Yamaha Nmax ABS 125cc - - -> 183cc Athena/TDR- - -> Japan Red
« Odgovori #367 : 08 Srpanj, 2021, 22:02:04 »
Pa koliko si udaljen od Zegea?
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4105
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Yamaha Nmax ABS 125cc - - -> 183cc Athena/TDR- - -> Japan Red
« Odgovori #368 : 08 Srpanj, 2021, 22:10:23 »
60km

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Yamaha Nmax ABS 125cc - - -> 183cc Athena/TDR- - -> Japan Red
« Odgovori #369 : 08 Srpanj, 2021, 22:15:16 »
Pa toliko ja po danu napravim samo po selu kad nemam što ić nigdje 😂😂😂 120 km vamo tamo je ništa, nemoj da zajebavas. Probaj nmaxa, možda ti se svidi... uvik možeš nabaviti dužu TDR getribu
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Yamaha Nmax ABS 125cc - - -> 183cc Athena/TDR- - -> Japan Red
« Odgovori #370 : 10 Srpanj, 2021, 09:50:52 »
Imam ti i ja Nmaxa :D Testiran po gradu, i tripcinama.  Daj Beverly kamion prikolicar 500 sam vozio ravno do Vrbovca i nazad i odrekao ga se do kraja zivota, toliki skuter, a sjednes u onu tutu nepomicno. Model 250 nesto duze, ali presmjesan je taj kocept starog Beva. Ogromni dinosaur, vozac zanemaren, i jos ti nabije greben izmedju, noge ogranicene, znaci ZIP je majka, ovo je kao da je neki cigan stavio spojlere od Beverlija na njega i jos je narusio prostor za vozaca. Eto ti iskreno za Beverly koji mi nsiie sjeo ohohodavno.

Znaci svi se mi kao normalno vozimo, svi smo mi kulturni i fini, al ne,.samo nek je sto jaci stroj.


Moje iskustvo s Nmaxom je prebrutalno, to je jedan od skutera koji se najbrutalnije vozi, gdje drzis maksimalan prosjek brzine koliko god skuter ide. Nenormalno se lako upravlja, i ako si iskusniji vozac, nema te nitko. Lagan, uzak, izuzetno poslusan, precizan u upravljanju, struze ralicu samo tako, da se moras limitariti kako je ne bi otvorio na dodirnim tockama.

Meni je skuter jako udoban, u dvoje takodjer gdje sam izuzetno odusevljen jer je to prakticki jedini dvotockas gdje ne osjetis suvozaca.
Istina bog da djeluje mali, ali to i jest poanta, da je sto manji, sto laksi, a da osoba s preko 190cm i 100kg gustira ali extremnije nego ikada!
Jedino mi nije.jasno i nismo odgonetnuli kako Danijelu trosi 1l manje nego meni, iako ga i ja mogu voziti na 2.3l /100km, ali taj skuter je napravljen da drzi vatren tempo i ne mozes odoliti kad shvatis da nema rudu od nosaca masine koji plese i nije prikolicar,.nego zgewindani bolid u serijskoj izvedbi.




Realno, da bi covjek bio siguran, pogotovo danas kad je raznih sudionika u prometu vise nego ikada, ne treba ti nista brze od 80kmh, i brutalnih kocnica te guma. Tko tvrdi da nije tako, taj je vec pao s neceg brzeg, ili nikad nije vozio pravu gumu i jaku kocnicu na necem slabijem, u postoje oni koji zele pasti. Jednostavno, taj spoj do 80kmh, s extremnim zaustavnim putem je kombincija koja ti podize sanse u prometu, sve mimo toga, exsponencijalno vuce ka povrsini asflata.
« Zadnja izmjena: 10 Srpanj, 2021, 10:07:29 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4105
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Yamaha Nmax ABS 125cc - - -> 183cc Athena/TDR- - -> Japan Red
« Odgovori #371 : 10 Srpanj, 2021, 16:14:51 »
Pa toliko ja po danu napravim samo po selu kad nemam što ić nigdje 😂😂😂 120 km vamo tamo je ništa, nemoj da zajebavas. Probaj nmaxa, možda ti se svidi... uvik možeš nabaviti dužu TDR getribu
lako tebi na xmaxu :P vidio bi te na rallyu ili trekkeru.. sat vremena i trebas masazu

pa Pero pobogu, sto nijesi otvorio temu u garazi, nego mudro cutis :P  Ako tebi ima mjesta, onda nemam brige xD
e a sta je sa svetlima, cuo sam prigovore, da su slaba,  al mozda su to bili stariji modeli...
jedan lik je objasnio da skuter ima solidno jake vibracije i da je poprilicno skakutav na losoj cesti, da je pozeljno mjenjat zadnje amortizere

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Yamaha Nmax ABS 125cc - - -> 183cc Athena/TDR- - -> Japan Red
« Odgovori #372 : 10 Srpanj, 2021, 19:00:05 »
Ja sam tog Nmaxa uzeo onako za dusu i u stek sa strane za nedaj Boze, samo iz tog razloga da se provozam ko covjek, nije mi primaran, i cisto da raskinem s prikolicarskim iskustvom.

Jest istina je za zadnje amortozere, udobni su, ali nisu za ljude vece mase, imao sam peh da su procurili i tko ima preko 80kg, trebao bi uzet tvrdje ili podesavanjce. Cak bi mogao i sic biti zeru s jacom spuzvom za teze osobe koje ga jace sabiju, ali daleko je to od ozbiljne kritike. Ako se vozis umjereno, onda se mozes voziti i samo na oprugama bez problema.
Na njemu imam Dunlop Scootsmart, smece s kojim ne mogu stati jer se abs pali na pogled.

Kod Danijela je puno bolji zaustavni put zbog Bridzsa, a ja bi volio ako bude prilike da usporedimo zaustavni put, i iza toga da dodjem s Molasom jer sam poceo dizat Pezu na prednji, jer se izivim na tim kocnicama posto me Nmax isfrustrira s Dunlopom.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline dacerovs

  • Nema šerafanja nema živaca
  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1820
  • Spol: Muški
  • Yamaha Nmax Club
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Zagreb
  • Moj Skuter: Suzuki Burgman 400K7
  • Moja Kaciga: Schuberth R2
  • MojSetup: Skoro serijala
  • MojSpuh: Kromirjanji
Odg: Yamaha Nmax ABS 125cc - - -> 183cc Athena/TDR- - -> Japan Red
« Odgovori #373 : 10 Srpanj, 2021, 22:24:55 »
Pa toliko ja po danu napravim samo po selu kad nemam što ić nigdje 😂😂😂 120 km vamo tamo je ništa, nemoj da zajebavas. Probaj nmaxa, možda ti se svidi... uvik možeš nabaviti dužu TDR getribu
lako tebi na xmaxu :P vidio bi te na rallyu ili trekkeru.. sat vremena i trebas masazu

pa Pero pobogu, sto nijesi otvorio temu u garazi, nego mudro cutis :P  Ako tebi ima mjesta, onda nemam brige xD
e a sta je sa svetlima, cuo sam prigovore, da su slaba,  al mozda su to bili stariji modeli...
jedan lik je objasnio da skuter ima solidno jake vibracije i da je poprilicno skakutav na losoj cesti, da je pozeljno mjenjat zadnje amortizere

125cc nema skoro nikakve vibre, 155cc ima al nisu toliko jake al zato 183cc jako vibrira pogotovo kod voznje do 40kmh. Al pazi kompresija je mrvicu veca nego kod 125cc i gotovo jednaka kao na 155cc al eto vise vibrira, sve ti je jasno kad vidis njegov nosac masine odma znas da je krut i da nema uvijanja.Najvise se cuju vibre oko masine dok se osjeti samo na volanu.
Pogi, mogo bi doletit jedan dan negdje na pola puta da se nademo pa da vidis i probas makinu, svidit ce ti se garantirano, mozda i padne dogovor 🤣🤣
Samo je problem ako probas 183cc, 125 ce ti bit slab.

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4105
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Yamaha Nmax ABS 125cc - - -> 183cc Athena/TDR- - -> Japan Red
« Odgovori #374 : 10 Srpanj, 2021, 22:35:43 »
haha, joj ne znam, mozda bolje da ne probavam dok ne resim financije xD 
Al definitivno bi rado pogledao tu zver :D 

Offline roc

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 589
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Hyosung gt250
  • Moja Kaciga: Nolan
Odg: Yamaha Nmax ABS 125cc - - -> 183cc Athena/TDR- - -> Japan Red
« Odgovori #375 : 11 Srpanj, 2021, 09:29:53 »
Corector, kojeg si nmaxa uzeo? 125 ili 155?

Offline dacerovs

  • Nema šerafanja nema živaca
  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1820
  • Spol: Muški
  • Yamaha Nmax Club
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Zagreb
  • Moj Skuter: Suzuki Burgman 400K7
  • Moja Kaciga: Schuberth R2
  • MojSetup: Skoro serijala
  • MojSpuh: Kromirjanji
Odg: Yamaha Nmax ABS 125cc - - -> 183cc Athena/TDR- - -> Japan Red
« Odgovori #376 : 24 Kolovoz, 2021, 12:51:23 »
Nmax prodan, tema ode pod kljuc.