Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: JET TSDI  (Posjeta: 7737 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Daniel jet

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 129
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: jet force tsdi
Odg: JET TSDI
« Odgovori #40 : 19 Ožujak, 2021, 10:33:48 »

Možda je dan žalosti danas francusko gov.. je propišalo pred tehnički.Ali sutra je novi dan, ne nećemo se predati, pošto nema više suhog neko mora popravljati pežole.. motor ide na stol pa da vidimo koliko živaca i novaca treba uložiti...

Offline Oliverxxx2

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 289
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Sf2 honda x8rs
Odg: JET TSDI
« Odgovori #41 : 19 Ožujak, 2021, 10:41:47 »
Nije on propišao sad pred tehnički, piša ti on več jako dugo

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: JET TSDI
« Odgovori #42 : 19 Ožujak, 2021, 12:05:48 »
A zato si ti napisao ono na fejsu, gledam bas mo iskocile 2 peze u problemima i nije mi jasno zasto. Sta je to skuren lezaj, osim sto je pisao semering? Inace curenje kroz semeriing se zna pojaviti eksponencijalnom brzinom, kod tebe mi djeluje da je islo bas tim tokom.

A cuj, ti si barem iskren i ne sakrivas pehove, najgore kad netko krene lagat, a onak laze istovremeno barem 10 svjedoka dok je imao zastoj, havariju, rasulo, poziv u pomoc za slepanje pred svima. To su ciste djecje igre iz pjescanika. Onda kad vec lazes, i skrivas to, a s druge strane uzdises u nebesa, budi spreman za prcanje.

I sta da ti covjek onda kaze, nego da ti pomogne. Kod tih horizontala se bas to hoce desiti. Nisam se htio previse petljati oko toga jer mi je ispilo zivce na kupomovom Ctechu kojeg je platio 12 somova polovnog, zacudo opravdavao je cijenu zbog 4tkm. I dok sam se ja jebavao s onim karbom i mosterioznim problemom s trskim paljenjem ponekad, kad sam ga konacno slozio, samo je odjednom brutalno prptukla radilica kod variomata na 11tkm. Morao je druge blokove nabavit, znaci dosjed bloka se sjebao. To sam vidio i cuo vise puta. Ne kuzim, na 50ccm cistoj serijali da odjebe blok, je zaista zastrasujuce. Razumio bih jos nekako da je tuning.


Sto se tice dijelova, trebao bi to naci za male pare.


Iskreno cu ti reci kao i za sve ovo gore bez ikakvog podjebavanja. Nisam ulazio duboko u doticaj s tim agregatom, jer mi nedostaje jos samo cinjenica da sam vozio taj agrrgat kroz duzi period, pa da dodjem do zakljucka gdje je posebno osjetljiv. Ali na dosjed fakat ne mozes utjecati, ili ako lezaj odjebe.

Vidi si za Piaggio C361M agregat, imas jako dobru bazu, sve ti ide na dzek, osim dzeka paljenja kojeg lako prepravis. Kao sto znas, ja sam to stavio na Elystara i zacrtao si vec u startu kako ce biti, i evo, mogu ti samo potvrditi da je efikasnost 50ice besprijekorna, ici ce ti jos jace, a mogu ti garantirati da na 50ccm neces biti sjeban na podmukao nacin niti iznevjeren. Vrijeme je ucinilo svoje, i jedino gdje me se poze podjebavati je sa slikom slepanja Nrg mc3 u samom pocetku kad sam krenuo u svijet Injectiona, a sve nakon toga je islo prema 70ccm setupima, s obzirom koliko drzim pun gas i kako se to vozi, to je sve kamilica, dok vertikali onaj tanki iglicasti ne moze izdurati jednu postenu voznju sa 70ccm. Al bitno da se i one mrvice spomenu, i kad se spomenu, ja onda odgovaram i uzvracam kontru mjerenu u trokrilnim ormarima brutalno teskih problema, gdje svatko normalan postupa na nacin - da to odkanta od sebe zauvijek.

Saberi si malo racunicu, nije to uopce strasno, pogotovo ako se zelis vozikati na duze staze, onda nemas sto razmisljati.
A ako slucajno dodjes do zida s nekom pi*darijom, vjeruj mi da cu ti pomoc, kao sto sam i sa ovim Peugeotom.
 U principu ti treba blok, s termo grupom bez injektora. Spuh nabavi i cista serijala ce ti ici super, a kasnije mozes jos kerefeke nabacivat ako zelis.

Vjerujem da se moze i horizontala vozit, ali ta strana variomata je definitivno problematicna, i ono misteriozno ribanje mi nije jasno, sta se tu desi. Dal je doziranje ulja na minimumu minimuma pa i na najmanji fals krene ljepit ili sto, ne znam. Jer Piaggio ima mehanicku pumpu koja daje nesto vise ulja od elektronske koja je i zbog eko normi programirana da jako malo daje. Ako se ne varam, mozes slitrom 3000km prec, a Purejet 1800, 2000km ovisno jel pumpa malko jace naspanana.

S druge strane, da ne bi bilo kako navlacim vodu na svoj mlin, mozes ti stavit i vertikalu AC euro 1. A kud budes s tim, auti ce te gazit, jer nemre ta masina pogurat Jet Forcea, a ako imas preko 80kg, ne gine ti anemicnost.
Mozes ganjat i neki karb. Ali danas nema smisla ici na karb, koji jest malo jaci ako se stavi jaci spuh, al ovo je cist dovoljno jer lijepo idu 50ice.
« Zadnja izmjena: 19 Ožujak, 2021, 12:14:54 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Daniel jet

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 129
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: jet force tsdi
Odg: JET TSDI
« Odgovori #43 : 19 Ožujak, 2021, 18:43:39 »
Nemam face to su neke druge peže sigurno, u godinu dana su mi se karike stanjile kao papir sada je novi klip i karike unutra. Razmišljao sam uzeti ctecha i prebaciti mašinu na moj dok detaljno neizmjenjam sve na mojoj, da podmazivanje je minimalno i čudnim to putevima ide kao da karike nedobiju ulje nije moguće da u sezoni ako nezaljepi onda potroši karike. Šta ako bih stavio 2 uljne pumpe i deblja crijeva. Hvala na savjetu o piggio mašini nisam razmišljao.. Kakva je mašina od jet forca 125  neka iskustva...

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: JET TSDI
« Odgovori #44 : 19 Ožujak, 2021, 21:20:55 »
Karike na Pezama se trose kao da su od papira. Potvrdio sam svoja iskustva na faceu od visegodisnjih vlasnika. Tako da tu nemas srece, jednostavno to imas na umu i dobro.
Nije ti to do uljne. C-Tech ti isto nije neka sreca, jednostavno neces ostvariti neki konkretan napredak. 125ice, cuj, rijetke masine i mogao bi se napatit.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<