Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Yamaha Majesty 400 - Visočanstvo  (Posjeta: 11624 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline faster

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 109
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: solin
  • Moj Skuter: Majesty 400
Odg: Yamaha Majesty 400 - Visočanstvo
« Odgovori #20 : 19 Kolovoz, 2021, 17:19:40 »
evo da se nadovežem na temu, nedavno kupljen model 2012 god. Mjereno sa ovom istom aplikacijom sa njenim original  variomatom do 100 za 11,5 sec, Malossi sa težim valjčićima koji dođu u setu, mislim da su teži 12 grama 7,5 sec. Krajna brzina nešto malo niža. Slike bi stavio ali mi ne ide  :(
« Zadnja izmjena: 19 Kolovoz, 2021, 17:21:14 faster »

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Yamaha Majesty 400 - Visočanstvo
« Odgovori #21 : 19 Kolovoz, 2021, 18:38:58 »
Da prvi put ovo citam vjerovao bih,ovako kad znam da je to nemoguce mi je samo smijesno. :icon_thumright:
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline faster

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 109
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: solin
  • Moj Skuter: Majesty 400
Odg: Yamaha Majesty 400 - Visočanstvo
« Odgovori #22 : 19 Kolovoz, 2021, 18:52:20 »
ok možda je bila mala nizbrdica ali za 8 sec neka izvoli ko god hoće, ključ za ključ  . sa lakšim rolama ide još ispod
Direktorij za prihvat datoteka je pun. Pokušajte sa manjom datotekom i/ili prijavite ovu grešku administratoru.
« Zadnja izmjena: 19 Kolovoz, 2021, 18:55:33 faster »

Offline du_vlaho

  • Tržnica : (+3)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 379
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Workshop385 YT
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: Na 4 točka
  • Moja Kaciga: Homologirana
  • MojSetup: Ima rikverc
  • MojSpuh: Smrdi na dvotaktol
Odg: Yamaha Majesty 400 - Visočanstvo
« Odgovori #23 : 21 Ožujak, 2023, 21:08:51 »
Danas se radilo oko Majestya... osvježio se prijenos, pa evo setupa :

Malossi Multivar s Dr. Pulley rolicama 15 grama
Malossi bijela opruga
Malossi crvene opruge kvačila
i usput sam zamjenio filter prijenosa i trebat ću zamjenit filtere zraka... nisu mi stigli.

Želio sam staviti J.Costa variomat, no odlučio sam se za Malossi jer je provjerena stvar, imam hrpu Dr.Pulley rolica za njega + on dolazi sa dva seta... 10 i 12 grama čini mi se.

Ako se sjećate do 100km/h je trebalo 10.8 sekundi, 150km/h je išla na oko oko 7200rpm ali to je bilo prije 4 godine i od tad su se stvari promjenile - žute opruge kvačila su dale svoje i krenule su vibracije pri kretanju jer su pali okretaji. 150km/h više nije mogao postići jer bi prije krenulo udaranje u blokadu.

Sa novim setupom je sljedeće stanje : prilikom jačeg dodavanja gasa pri kretanju ide u malo prevelike okretaje - oko 4500-5000o/min, no na sreću kretanje se može odraditi i sa manjim gasom tako da se može krenuti i sa 3500-4000o/min bez trzanja. Preuzimanje od strane variomata se događa fluidno i bez oscilacija okretaja. Putna brzina od 90 do 110km/h se može držati na 5000o/min. Odvrtanjem gasa se okretaji dižu, tako da sam primjetio da se na 70km/h kod kočenja motorom okretaji drže na 3500o/min, a kod odvrtanja punog gasa idu 2 tisuće okretaja više.

Primjetio sam da raspon okretaja motora kad se odvrne pun gas ne ide linearno, već od kretanja do 60km/h polagano raste, pa negdje između 60-80 padne za nekih 200-300o/min i nakon toga raste dalje. To se nije događalo sa tvorničkim variomatom i oprugom.

Cilj mi je bio dobiti odlične touring karakteristike što bi značilo manje okretaje kod kruziranja da se smanjila potrošnja i što veći skok okretaja kod odvrtanja gasa da se može prestizati s lakoćom. Brzinu od 130km/h može održavati sa 6500o/min, dok sa punim gasom po ravnom može napuniti malo preko 150km/h na 7500o/min.

Po mom mišljenju bi gram-dva lakše Dr.Pulley rolice odradile odličan posao, no moramo uzeti u obzir i da mi je još uvijek na Majestyu tvornički remen sa 17500km, star 14 godina. Tako da bi zamjena remena sigurno rezultirala boljim perfomansama, ili ne? Remen sam detaljno pregledao i nije ispucao, tako da ću ga zamjeniti na 20000km, kako nalaže tvornica.

Tražim kojom bi aplikacijom mogao izmjeriti ubrzanje kako mi Drag Racer gubi GPS signal. Probao sam Race Stats aplikacjom i kaže mi 12 sekundi do 100. Ali kao što sam rekao, moramo uzet u obzir da je remen star i da su filteri zraka jako prljavi. Nakon zamjene svega mi se čini da ima bolje ubrzanje, šteta što nisam mjerio prije raskopavanja, jer bi rekao da mu je prije trebalo preko 14 sekundi ako je sad 12  :laughing7:

Bilo kako bilo, ovako ću se patit dok ne napunim 20000km i nakon toga ide novi remen i možda gram-dva lakše rolice...





« Zadnja izmjena: 21 Ožujak, 2023, 21:14:12 du_vlaho »

Offline zedooo

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 441
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Aprilia Atlantic 200
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: štok
  • MojSpuh: štok
Odg: Yamaha Majesty 400 - Visočanstvo
« Odgovori #24 : 22 Ožujak, 2023, 08:20:00 »
Gust za citat, prekopao sam cijelu temu ;D

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Yamaha Majesty 400 - Visočanstvo
« Odgovori #25 : 22 Ožujak, 2023, 09:04:28 »
Za mjerenja ti je po meni najbolje snimit kilometar sat pa si lako prebrojis sekunde. Naravno prije gpsom utvdis sta pokazuje na satu kad je 100gpsa,pa to uzeti kao mjeru.

Sve te shit aplikacije nisu točne i ne treba ih uzeti zdravo za gotovo.
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2830
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Yamaha Majesty 400 - Visočanstvo
« Odgovori #26 : 22 Ožujak, 2023, 09:45:13 »
https://play.google.com/store/apps/details?id=luo.speedometergps

Ja imam plaćenu APK bez reklama, ne žalim lipe. Jednostavno fenomenalna aplikacija. Jedino se ne smije zakljucati telefon pri mjerenju.
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline du_vlaho

  • Tržnica : (+3)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 379
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Workshop385 YT
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: Na 4 točka
  • Moja Kaciga: Homologirana
  • MojSetup: Ima rikverc
  • MojSpuh: Smrdi na dvotaktol
Odg: Yamaha Majesty 400 - Visočanstvo
« Odgovori #27 : 11 Lipanj, 2023, 16:46:31 »
Evo klip od današnjeg tripa. Video će biti dostupan samo onima koji imaju link dok ne podesim vrijeme premijere, nakon toga će biti vidljiv svima. Uživajte :


Offline du_vlaho

  • Tržnica : (+3)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 379
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Workshop385 YT
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: Na 4 točka
  • Moja Kaciga: Homologirana
  • MojSetup: Ima rikverc
  • MojSpuh: Smrdi na dvotaktol
Odg: Yamaha Majesty 400 - Visočanstvo
« Odgovori #28 : 13 Kolovoz, 2023, 21:37:17 »
Prekjučer pale nove papuče - Pirelli Diablo Rosso :



Jučer pala Željava :





Danas pao servis na 20000km :

- novi V-belt - Bando
- novi filteri zraka i filter prijenosa - original
- novo ulje u mašini i filter ulja - Motul ulje i naravno original filter
- novo ulje u getribi - Motul
- nova svjećica - NGK  :confused5:

Preostaje mi još antifriz i glicerina, to uzmem sutra kod ovlaštenog, a ujedno ću se naručiti na pregled da mi provjere zazore ventila i malo bace oko jer mi ponekad osciliraju okretaji u leru. Kad oscilira čuje se kliktanje pa se nadam da je samo do lulice problem :laughing7:

Uglavnom jučerašnji trip je bio od cca 1000km, najduži trip u komadu na dva točka u mom životu i moram reći da me udobnost Majestya na tako dužem putovanju poprilično iznenadila. Da li sam se ubio od vožnje? Onako... ništa se nisam lošije osjećao nego da sam išao autom i ponovio bi svakako, samo do nekog drugog odredišta. Trip sam odradio uz pauze svako 100km da malo prošetam zbog cirkulacije, ipak su već neke godine i treba se pazit. Jedino što me odmah na početku dana naživciralo to su vozači automobila, uglavnom stranci koji oduzimaju prednost, od izlijetanja iz sporednih ulica do ulijetanja u škarice tokom preticanja i tailgating-a. Znači nije normalno kako se putem vozi! Šećer na kraju je bila prometna u tunelu sv. Rok i kolona 25km, tako da sam super prošao što sam bio na skuteru.

Najviše su me oduševile gume - Pirelli Diablo Rosso koje sam uzeo na preporuku Joga. Skuter se totalno drugačije i sigurnije obara u zavoje, vozi se kao po šinama  :icon_thumright: