Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Piaggio NRG 50 DD 2018  (Posjeta: 60788 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline tdj595

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Tourer250ie,NrgPwrDD
  • MojSetup: TP Trophy-phbg 21ds-MHR Team vario
  • MojSpuh: LV Touring
Odg: Piaggio NRG 50 DD 2018
« Odgovori #100 : 27 Lipanj, 2019, 12:02:23 »
Mozes komad drva nabit izmedu ventilvara i bloka da zablokira radilicu

Offline RunnerSukosan

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3009
  • Spol: Muški
  • Dr.mr.sc. Aprilia
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 70
  • Moja Kaciga: AGV Skyline
  • MojSetup: Dr.Evo 70, 17.5 dell, multivar, itd..
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Piaggio NRG 50 DD 2018
« Odgovori #101 : 27 Lipanj, 2019, 12:19:45 »
Imas za 200kn kupit udarni pistolj na struju
Gilera Runnner 50\
Gilera Runner 70   \ karbosi triperi
Aprilia SR172R      /

Offline PchelaUbica

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4022
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pž
  • Moj Skuter: Aerox Rossi Replica
  • MojSetup: Lake rolne za start
  • MojSpuh: Mnogo jaka grana odsijeca
Odg: Piaggio NRG 50 DD 2018
« Odgovori #102 : 27 Lipanj, 2019, 12:31:01 »
Imas za 200kn kupit udarni pistolj na struju
Mraleee gdje ima za dve glave da si odmah uzmem.??? Daj link

Onaj moj parkside se zapusio i zapalio nekidan j#bo sam mu sve po redu a i sebi sto sam bacio racun.
Normalno na runneru starom 20godina se zapalio
:yamaha:

Offline RunnerSukosan

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3009
  • Spol: Muški
  • Dr.mr.sc. Aprilia
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 70
  • Moja Kaciga: AGV Skyline
  • MojSetup: Dr.Evo 70, 17.5 dell, multivar, itd..
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Piaggio NRG 50 DD 2018
« Odgovori #103 : 27 Lipanj, 2019, 12:58:53 »
Aa nezz, ja sam svoj u njemackoj kupio, isto neki no name
Gilera Runnner 50\
Gilera Runner 70   \ karbosi triperi
Aprilia SR172R      /

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Piaggio NRG 50 DD 2018
« Odgovori #104 : 27 Lipanj, 2019, 13:49:52 »
Dečki, molim Vas da ne vrijeđamo majstorea jer čovjek stvarno je majstor. No ne radi toliko često sa skuterima, pa mu se vjerojatno ni ne da previše zajebavat sa mnom.
Gle,ak netko zna gletat i žbukat ne znači da zna složit i uštelat skuter,znači tebi je jasno da ti to slaže prek kurca i tebi je to u redu,jer njemu se jednostavno ne da?
Nagledao sam se fuševa od takvih "znam sve popravit i napravit" likova,svi su oni najpametniji,kaj je to složit nekakav skuter,ego bi mu stradao da veli da ne zna

Offline zeba0712

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sisak
  • Moj Skuter: Piaggio NRG 50 DD
Odg: Piaggio NRG 50 DD 2018
« Odgovori #105 : 27 Lipanj, 2019, 13:56:04 »
Dečki, molim Vas da ne vrijeđamo majstorea jer čovjek stvarno je majstor. No ne radi toliko često sa skuterima, pa mu se vjerojatno ni ne da previše zajebavat sa mnom.
Gle,ak netko zna gletat i žbukat ne znači da zna složit i uštelat skuter,znači tebi je jasno da ti to slaže prek kurca i tebi je to u redu,jer njemu se jednostavno ne da?
Nagledao sam se fuševa od takvih "znam sve popravit i napravit" likova,svi su oni najpametniji,kaj je to složit nekakav skuter,ego bi mu stradao da veli da ne zna

Naravno da mi nije u redu, i zato i dolazim ovdje po savjet. Niti je on rekao otpočetka da zna sve, niti sam ja rekao da je najpametniji.

Samo, čovjek je stvarno majstor što se tiče velikih motora, i cijenjen je na daleko - i glupo je da ga ovdje pljujemo.

Znači, lijepo mi je rekao da još jedino nije probao stavit teže rolice u Malossija, i to zato što sam mu ja rekao da se više ne zajebava s tim. Pogotovo kad mi je rekao da je dobio 80km/h.
E sad obzirom da vi i dalje tvrdite da to mora ić 90, i obzirom da već imam taj multivar poslušat ću još jednom i probat sam to napravit pa da vidim.

Offline tdj595

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Tourer250ie,NrgPwrDD
  • MojSetup: TP Trophy-phbg 21ds-MHR Team vario
  • MojSpuh: LV Touring
Odg: Piaggio NRG 50 DD 2018
« Odgovori #106 : 27 Lipanj, 2019, 14:03:29 »
Gledaj, to sto si dobio te valjcice s malossiem, ne znaci da ih utrpas u njega i on savrseno radi, moras to drugacije shvatit. Znaci evo probaj stavit 6g valjcice, i vidi kako se ponasa, vidi koliko okretaja vrti u ubrzanju i kakav start ima pa od toga dalje idi. Tebi trebaju valjcici koji su te tezine da imas 9200-9500 o/min i da imas dobar start znaci da se ne teli na uzbrdici i slicno.
Valjcice mozes kombinirat, 3+3 i to ih redom ubacujes tezi-laksi-tezi... i kombinacijom mozes dobit neku srednju vrijednost. Znaci 3 valjcica od5gr i 3 od 6gr= 6 valjcica od 5.5gr...
I onda kad nadjes odgovarajucu tezinu kupis komplet i s njima se vozis, jer se nije pametno vozit s kombiniranima ako je razlika preko 1gr.
Isto tako one leovince valjcice pazi kako okreces u variomatu, znaci onu stranu s vise plastike stavljas tako da gleda obrnuto od smjera sata

« Zadnja izmjena: 27 Lipanj, 2019, 14:10:13 tdj595 »

Offline zeba0712

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sisak
  • Moj Skuter: Piaggio NRG 50 DD
Odg: Piaggio NRG 50 DD 2018
« Odgovori #107 : 27 Lipanj, 2019, 14:16:42 »
Gledaj, to sto si dobio te valjcice s malossiem, ne znaci da ih utrpas u njega i on savrseno radi, moras to drugacije shvatit. Znaci evo probaj stavit 6g valjcice, i vidi kako se ponasa, vidi koliko okretaja vrti u ubrzanju i kakav start ima pa od toga dalje idi. Tebi trebaju valjcici koji su te tezine da imas 9200-9500 o/min i da imas dobar start znaci da se ne teli na uzbrdici i slicno.
Valjcice mozes kombinirat, 3+3 i to ih redom ubacujes tezi-laksi-tezi... i kombinacijom mozes dobit neku srednju vrijednost. Znaci 3 valjcica od5gr i 3 od 6gr= 6 valjcica od 5.5gr...
I onda kad nadjes odgovarajucu tezinu kupis komplet i s njima se vozis, jer se nije pametno vozit s kombiniranima ako je razlika preko 1gr.
Isto tako one leovince valjcice pazi kako okreces u variomatu, znaci onu stranu s vise plastike stavljas tako da gleda obrnuto od smjera sata



Eh, tako.... Konkretno!

Sad ću probat upravo to - stavit ljubičasti feder, malossi multivar s bolcnom i za početak ću ostavit ove rolice što su sad unutra, pa ću vidjet ima li ikakve razlike.

Offline Zigas

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trbovlje/SLO
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 R
  • Moja Kaciga: GIVI
  • MojSetup: Malossi MHR Replica/Purejet
  • MojSpuh: Leo ZX
Odg: Piaggio NRG 50 DD 2018
« Odgovori #108 : 27 Lipanj, 2019, 14:25:50 »
Uz Multivar sam ja dobijo 7,2g i na 50 ccm sam trebao oko 8g. Na valjcna ti piše gramaža i ako je 7,2g onda naruči 8g (najbolje su Malossi). Onda možeš napraviti kombinacije sa 7,2 3x i 8g 3x = 7,6g. Ja bi sa touringom lovijo oko 9000 i 9200 rpm.

Data Sheet
Name   Variator Multivar 2000 Malossi
Item No.   M519019
Brand   Malossi
Roller Size   19 x 15,5 mm
Weight   7,2 gr
Purejet racing :aprilia:

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Piaggio NRG 50 DD 2018
« Odgovori #109 : 27 Lipanj, 2019, 14:39:56 »
Kakvih 8g na serijalu sa touringom to je debelo preteško,ja sam na sc08,multivar i serijski centralni imao 7.2g tak da ne znam di bi on sa 8g,a touring je jak skoro ko zx,treba prvo stavit ljubičasti feder i probat sa serijskim 6.4g rolicama,siguran sam da će ga dobit tu negdje oko te gramaže

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Piaggio NRG 50 DD 2018
« Odgovori #110 : 27 Lipanj, 2019, 14:46:26 »
Covjece daj mi krug na tom famoznom Touringu da vidim koliko je jak kao ZX. Zauzvrat ti dam savjet oko stele prijenosa s barem 80% tocnosti :D
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Zigas

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trbovlje/SLO
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 R
  • Moja Kaciga: GIVI
  • MojSetup: Malossi MHR Replica/Purejet
  • MojSpuh: Leo ZX
Odg: Piaggio NRG 50 DD 2018
« Odgovori #111 : 27 Lipanj, 2019, 15:05:34 »
Kakvih 8g na serijalu sa touringom to je debelo preteško,ja sam na sc08,multivar i serijski centralni imao 7.2g tak da ne znam di bi on sa 8g,a touring je jak skoro ko zx,treba prvo stavit ljubičasti feder i probat sa serijskim 6.4g rolicama,siguran sam da će ga dobit tu negdje oko te gramaže

Malo izpod 8g mu treba ako sa 7,2g (to neznamo) vrti 10000rpm. A 8g sam preporučijo jer se za 2 min olakšaju.

Ako kupi samo ljubičastu i ostaje pri gramaži koji samo mislimo da ima, onda je dobijo još 200-300 rmp na ubrzavanju. Takva je razika kod mene ljubičasta vs bijela.

U svakom slučaju treba uzet ljubičastu i cca 1g teže valcne od onih koje ima. I onda ima u kombinaciji 3 seta po 0,5g, i tu bi se negde mogao nač.
Purejet racing :aprilia:

Offline tdj595

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Tourer250ie,NrgPwrDD
  • MojSetup: TP Trophy-phbg 21ds-MHR Team vario
  • MojSpuh: LV Touring
Odg: Piaggio NRG 50 DD 2018
« Odgovori #112 : 27 Lipanj, 2019, 15:11:51 »
On ima mhr team multivar koliko sam skuzio. Nema sanse da mu trebaju 8gr. Idi na cca6gr pa vidi, mozes mozda i one crne piaggiove iz serijskog variomata probat one su 6.4gr.
Kojih sve tezina uopce imas rolice
« Zadnja izmjena: 27 Lipanj, 2019, 15:13:50 tdj595 »

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Piaggio NRG 50 DD 2018
« Odgovori #113 : 27 Lipanj, 2019, 15:13:02 »
Kupio je mhr multivar i sa njim idu 3.5 i 3.8 gr rolice,koje za svoj setup mozes hitit u smece.

Rolice budes nasao u spektru od 6 do 7gr sa ljubicastim federom.Gotovo sam siguran da 6.4gr orginal crne budu radile posao.Vozio sam takav setup na leovinceu i vrtio oko 9300-9500rpm.Rekao bu da je touring najbolji tu oko 9000rpm,treba probati.

Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline tdj595

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Tourer250ie,NrgPwrDD
  • MojSetup: TP Trophy-phbg 21ds-MHR Team vario
  • MojSpuh: LV Touring
Odg: Piaggio NRG 50 DD 2018
« Odgovori #114 : 27 Lipanj, 2019, 15:17:39 »
Kupio je mhr multivar i sa njim idu 3.5 i 3.8 gr rolice,koje za svoj setup mozes hitit u smece.

Rolice budes nasao u spektru od 6 do 7gr sa ljubicastim federom.Gotovo sam siguran da 6.4gr orginal crne budu radile posao.Vozio sam takav setup na leovinceu i vrtio oko 9300-9500rpm.Rekao bu da je touring najbolji tu oko 9000rpm,treba probati.

Jel se dobije podloska uz mhr multivar? Ako da treba provjerit je li majstor ugradio

Offline zeba0712

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sisak
  • Moj Skuter: Piaggio NRG 50 DD
Odg: Piaggio NRG 50 DD 2018
« Odgovori #115 : 27 Lipanj, 2019, 15:19:45 »
Da, 6.4 su orginal, a ove s Mallosijem su ispod 4. Ok, ja sam mislio da je najbolje stavit te šta idu s multivarom a vidim da je to ipak individualno i da treba nać najbolje što se može.
Da, one idu očito u smeće. :)
I je, MHR Team!

Sad su gore od LeoVincia, čini mi se 4.8

Jedine koje mi ostaju su te orginal 6.4, al svakako ću najprije probat stavit i ove 4.8 s Malossi multivarom.

Offline zeba0712

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sisak
  • Moj Skuter: Piaggio NRG 50 DD
Odg: Piaggio NRG 50 DD 2018
« Odgovori #116 : 27 Lipanj, 2019, 15:21:09 »
Kupio je mhr multivar i sa njim idu 3.5 i 3.8 gr rolice,koje za svoj setup mozes hitit u smece.

Rolice budes nasao u spektru od 6 do 7gr sa ljubicastim federom.Gotovo sam siguran da 6.4gr orginal crne budu radile posao.Vozio sam takav setup na leovinceu i vrtio oko 9300-9500rpm.Rekao bu da je touring najbolji tu oko 9000rpm,treba probati.

Jel se dobije podloska uz mhr multivar? Ako da treba provjerit je li majstor ugradio

Dobio sam ovo sve sa slike. Ne znam na šta misliš?
https://www.scooter-attack.com/malossi-variator-mhr-team-piaggio-nrg-typhoon-m5112645-39.html

Offline tdj595

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Tourer250ie,NrgPwrDD
  • MojSetup: TP Trophy-phbg 21ds-MHR Team vario
  • MojSpuh: LV Touring
Odg: Piaggio NRG 50 DD 2018
« Odgovori #117 : 27 Lipanj, 2019, 15:21:50 »
Da, 6.4 su orginal, a ove s Mallosijem su ispod 4. Ok, ja sam mislio da je najbolje stavit te šta idu s multivarom a vidim da je to ipak individualno i da treba nać najbolje što se može.
Da, one idu očito u smeće. :)
I je, MHR Team!

Sad su gore od LeoVincia, čini mi se 4.8

Jedine koje mi ostaju su te orginal 6.4, al svakako ću najprije probat stavit i ove 4.8 s Malossi multivarom.

Malo ti je 4.8 to mozda na neki rez. Auspuh bi taman bilo mozda i prelagano. Probaj 6.4 ili kombinaciju 6.4+4.8

Offline zeba0712

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sisak
  • Moj Skuter: Piaggio NRG 50 DD
Odg: Piaggio NRG 50 DD 2018
« Odgovori #118 : 27 Lipanj, 2019, 15:23:30 »
Da, 6.4 su orginal, a ove s Mallosijem su ispod 4. Ok, ja sam mislio da je najbolje stavit te šta idu s multivarom a vidim da je to ipak individualno i da treba nać najbolje što se može.
Da, one idu očito u smeće. :)
I je, MHR Team!

Sad su gore od LeoVincia, čini mi se 4.8

Jedine koje mi ostaju su te orginal 6.4, al svakako ću najprije probat stavit i ove 4.8 s Malossi multivarom.

Malo ti je 4.8 to mozda na neki rez. Auspuh bi taman bilo mozda i prelagano. Probaj 6.4 ili kombinaciju 6.4+4.8

Onda ću ostavit serijske, jel ima tu čovjek na forumu s istim skuterom i rekao je da on ima samo Gianelli Extra v2 auspuh i polovnu dužu getribu i da mu skuter ide 87.
Znači, nije ništa dirao, ni feder, ni variomat, ni rolice...

Offline Zigas

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trbovlje/SLO
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 R
  • Moja Kaciga: GIVI
  • MojSetup: Malossi MHR Replica/Purejet
  • MojSpuh: Leo ZX
Odg: Piaggio NRG 50 DD 2018
« Odgovori #119 : 27 Lipanj, 2019, 15:24:31 »
Ja sam uvijek mislio da s lakšim rolicama dobiješ bolje ubrzanje a manju krajnu brzinu, a sad koliko kužim ispada obrnuto?
Ovo je jedna od najvećih pi*darija u skuter svijetu,plasirali su je ljudi koji pojma nemaju o principu rada variomatskog prijenosa,isto tak u tu priču vjeruju oni koji također pojma nemaju...

Pa zato pitam šta da radim


Odvezi skuter nekome ko se razumije,s naglaskom na ovo razumije,jer danas svi glume majstore a njih 99% pojma nemaju

Znači ak je stavljen touring,skinuta blokada iz grane,stavljen multivar i ljubičasti centralni,stavljena getriba od runnera,jedino se treba poštelat s rolicama,taj tvoj skuter mora ić 90ak kmh po satu,a kaj je ovaj tvoj "majstor" karabuđio sam bog zna,puno puta se tapka u mraku i mi na forumu ne možemo znat kakvo je pravo stanje

Baš sve to što si nabrojao i s rolicama (2 seta) koje su došle sa multivarom skuter ne ide više od 70. O tome i pričam.
Jedino što nije probao rolice od auspuha s tim multivarom. Al s orginal i rolicama od auspuha i bez ljubičastog federa ide 80 i čist lijepo vuče.

@tdj595
Da, uzemo sam onaj jeftiniji!

Molim te provjeri koji Multivar. Da nisi možda uzeo Multivar MHR team. Uz ta variomat stižu 2 kompleta rolica. A sa multivar 2000 jedan komplet. 
Napiši kode da se provjeri.
Purejet racing :aprilia: