Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: sp50 07 sport/midrace savjeti  (Posjeta: 19132 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline SpEra

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 33
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera sp50
Odg: sp50 07 sport/midrace savjeti
« Odgovori #80 : 01 Studeni, 2019, 23:29:13 »
pozdrav ljudi, malo dizanje teme al jbg. tokom okolnosti na skuteru je black tropy sa extremom i yasil stock radilicom. jebe me minimum i paljenje, za ga upalit trebam dic minimum do kraja i zavrnut saraf od benza do kraja, kad upali moram smanjit, al svejedno nece ispod 3000 dira drzat bez da se gasi. kuciste drzi tlak , to sam ispitao,ali ako spricam start sprej oko karba, (s crijevom spojenim na airbox da ne vuce od tamo start sprej) dize minimum cim spricnem bilo di oko karba. di moze vuc jebeni zrak tamo? sta treba cijeli karb prebrtvit ili??? prirubnica je nova... i radi isti k neovisno o maloj ili velikoj kutiji

i jos jedan problem, od kad je kit gore klizi remen... na pola variomata bude sve crno i ostatci gume, remen je nov bio gore skupa s kitom... je rjesenje jaca susta otraga? (iako moram i lezaj promjenit otraga jer cijela osovina ima luft...
« Zadnja izmjena: 01 Studeni, 2019, 23:31:10 SpEra »

Offline tdj595

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Tourer250ie,NrgPwrDD
  • MojSetup: TP Trophy-phbg 21ds-MHR Team vario
  • MojSpuh: LV Touring
Odg: sp50 07 sport/midrace savjeti
« Odgovori #81 : 02 Studeni, 2019, 00:23:15 »
Vuce fals, vjer na spoju karba i airboxa. Jel originalno to crijevo ili zamjensko? Ili prirubnica ako se raspada. To sve moras provjerit. I onu gumicu na sajli, vakum crijevo i slicno.
Remen ne bi trebo proklizavat, probaj ga rukom potezat kad je sve slozeno, trebo bi vrtit radilicu bez proklizavanja. Ako proklizava onda si negdje nesto umastio, ili ti na polutkama pustaju brisaci mast.
Moze bit crni trag na variomatu ako ne podize remen do kraja, tako bude npr. Kad se s blokadom vozi pa bude crna crta posred variomata
Remen je original ili?

Offline SpEra

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 33
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera sp50
Odg: sp50 07 sport/midrace savjeti
« Odgovori #82 : 02 Studeni, 2019, 14:21:37 »
Narucen 19mm carb... Neda mi se kupovat cijeli kit sad za prebrtvit ovog. Org je sve,I remen I prirubnica I crijevo I od jedne I druge kutije.... a neznam di Sam mogo zajebat nije bas neka nauc a fantastika, ode onaj k of pumpe, pa spacer of 6mm posto je multivar gore pa onda variomat, izgleda da je ko da blokadom gore da, ali ide skuter preko 100, sto nebi mogo da blokira na pol variomata di bude ta crta , Ali na nekih 30kmh padne unrzanje a dignu se okretaju, I na nekih 60 opet pocne vuc kako treba I padnu diri, bas ko da me drzi samo na toj sredini variomata... Posto osovina of polutka ima lufta sumljam da to drka, da pocne ona plesat gore dole , pa pocne I remen pa klizi... Drugi neznam sta je . Remen je suh ko barut :/ probao Sam na jednom dijelu brake cleaner pospricat I ocistit s krpom cisto da prpvjerim da se nije uvukla mast , Ali nista .... Narucio Sam si I ditech polutke pa ce dobit karb polutke sustu zelenu I lezajeve nove u dif I na deklo pa onda Ako bude jeo g#vn# ide na bubanj I uzimam roxa  :happy6: I onako mi je draze ponasanje of roxa nego spa , na spa treba stavit vxr volice I spacer otraga za ga dic/(skratit meduosovinaki razmak )pa bude zanimljiviji za vozit , ovako je stabilan Ali nije toliko okretan ko rox. A o org volice od spa su smeeeeceee na usporedbu s onima a roxa ...  :dontknow:

Offline tdj595

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Tourer250ie,NrgPwrDD
  • MojSetup: TP Trophy-phbg 21ds-MHR Team vario
  • MojSpuh: LV Touring
Odg: sp50 07 sport/midrace savjeti
« Odgovori #83 : 02 Studeni, 2019, 17:08:22 »
Ok

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: sp50 07 sport/midrace savjeti
« Odgovori #84 : 02 Studeni, 2019, 17:49:37 »

Offline SpEra

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 33
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera sp50
Odg: sp50 07 sport/midrace savjeti
« Odgovori #85 : 01 Siječanj, 2020, 04:09:51 »
Stavljen 19 gore , I ditecha polutka , I susta zelena koja se razletila ...  :headbang: sa 17.5 mm je skuter imao agresivniji start iz.nule . Treba se poigrat malo a ovim 19...  Bacio Sam mapu of trophya u portmap analyzer I spada 14 konja Al na 8600okretaja  , ako se digne ispuh na 20.8mm sa 21.9 (ako je to tocna specifikacija za org,naso Sam 2 razlicite portmape ,obije navodno za pia lc, I stock me dirani trophy , Ali su svi portovi na razlicitim visinama  ...) . Sa dignutim spuhom ispada da trophy izbacuje 16.8 konja na 10.800 okretaja... ,Bez da se diraju preljevi, posto po portmap analyzeru, jebe ga blow down , usis podrzava 22 konja, I tako rec usis I transferi ovdje nisu problem ,samo ispuh,tj blowdown (sve ove brojeve konjaze Treba umanjit za 25% za dobit snagu na radilici) .bacit cu slike portmapa org I cuning da mozete I Sami pogledat teoretske brojeve ... Mozda ko bude imao I svajet za portanje trophya ,pa mozemo I to ubacit u portmap analyzer I pogledat sta izbaci van..

Offline RunnerSukosan

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3009
  • Spol: Muški
  • Dr.mr.sc. Aprilia
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 70
  • Moja Kaciga: AGV Skyline
  • MojSetup: Dr.Evo 70, 17.5 dell, multivar, itd..
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: sp50 07 sport/midrace savjeti
« Odgovori #86 : 01 Siječanj, 2020, 12:30:07 »
Trophy ce izbacit 14ks znas kad... Nikad.. Sa serijskih 9 da dobijes 1mm na ispuhu i da snaga poraste na 14, onda bi svi trophy vozili.. Ciji portmap analyzer koristis?? Jesi izracunao timinge trophyja??
Ako koristis kopiju phbg vjv imas 4t atomizer.. Neka provjerena kombinacija je w7,40 klipic, 45 ler i 262au atomizer. To nek ti bude referentna tocka
Gilera Runnner 50\
Gilera Runner 70   \ karbosi triperi
Aprilia SR172R      /

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: sp50 07 sport/midrace savjeti
« Odgovori #87 : 01 Siječanj, 2020, 12:50:09 »
A da se on naturpijat,ali to je ipak gus sa dvije karike,pa treba ostat u nekim normalnim okvirima.

Ja sam onog svog malo liznuo i isao je bolje od replice i sport pro mk2 sto znaci da se dobilo konjice.

Due+ je ista baza kao trophy,znaci da se da dobiti...
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline SpEra

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 33
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera sp50
Odg: sp50 07 sport/midrace savjeti
« Odgovori #88 : 01 Siječanj, 2020, 13:54:32 »
Objasnio Sam gore , to je teoretska snaga , snaga na radilicu je oko 25% manja , s cime dobijes 10.5 konja ... Sto je realno za trophy po meni ,I Sami kazu 9-11hp... Ja koliko vidim u portmap analyzeru Ima potencijala,jer se ne poklapaju powerbandovi usisa I ispuha u orginalu , ako se digne ispuh , blowdown bude dovoljan za teoretskih 16.5 hp(12,375hp na radilicu )  , ako ga se podlozit 1.4mm I skine se isto toliko s vrha, I auspuh se digne , da se.doc I do 17.6hp na 11,500, tu su onda transferi problem , jer na tim okretajima ispuh I blowdown podrzavaju preko 21hp...no usis dode do restrikcije . To je sve bez da se prijede 70% bora na ispuhu...
Dell je fake , Ali je 262au atomizer , I plovak je za 2t,samo Sam imao.kriv.info.za visinu plovka.... Moram nabavit w9, iglu, vidim da nju stavljaju s gljivama ( neda mi se natezat se s airboxom svaki put kad se nesto ide cackat bilo sta oko usisa , a I skidat airbox svaki out dok se be nastela karb....nemam zivaca za to.
Portmap analyzer v3.0 koristim , nemoram ih racunat, program to odradi Sam  :toothy9: kao I povrsinu svih portova I ostalo
I navodno ovo ne uracunava auspuh , znaci ako se preklapaju powerband transfera I ispusnog kanala sa powerbandom auspuha , teoretski se moze izvuc I jos koj konijic

Dario ,e nije 🤣 org klip je ugrizo kariku jer je ostao bez vode ... A imao Sam klip od dueta , tako da je sad due klip u trophyu... Mislim da ce bit nakraju ispuh na 33mm sirine ,pocistit 1 transfer koj je malo out of speck I chamfer na ispuh roknut I da ce to bit to , nek je I 16 teoretske , bolje nego 14...   :toothy12:

I sretna nova ljudi  :happy6:

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: sp50 07 sport/midrace savjeti
« Odgovori #89 : 01 Siječanj, 2020, 14:22:06 »
Sretna nova

Napravi onda due+,radi jako dobro sa base auspuhom tipa Yasuni R i ide bas lijepo.Dax je slagao jednu takvu kombinaciju i meni se dopalo kako ide i kako radi.






Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: sp50 07 sport/midrace savjeti
« Odgovori #90 : 01 Siječanj, 2020, 14:27:18 »
Sa podizanjem ispuha tropy dobije dosta zivota. Lako ga je slozit na due+
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline SpEra

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 33
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera sp50
Odg: sp50 07 sport/midrace savjeti
« Odgovori #91 : 01 Siječanj, 2020, 15:47:11 »
Hvala na port mapi, Ali vec je bila u porrt map analyzeru, ovisno koliko c stavim , (koliko je od ruba klipa do ruba cilindra), daje izmedu 17 I 18 konja due , Ali treba vrtit 12-13k rpm ... Za to pak mislim da mi treba nesto tipa nardo ili tome slicno, a na nizim okretajima je jaca moja port mapa nego due do tih nekih 11.5k rom , iako je due bolji za krajnju.naravno. mislim da cu zasad tu port mapu napravit , pa ako uleti neki auspuh za dibre pare ili se bude islo za IT ,izvadim van , jos malomoocackam I imam dueta ... Se isplati kupovat one kratke prirubnice ? I sta nas sprijecava da na org lamelice stavimo one vece ploce tj 1 velika umjesto 2 male sa svake strane ? Tj se dobijes sta snage rezanjem one pregrade ca ,ili se onda sjebe protok / rezonancu usisa? (Tako rec modifikacija za velike karbose, kao sto I pise u opisu is polinia ,min carb 24 . I vidim da postoje da 2 razlicita kuta , oba pise da su original , Al na jednom su simetricne ibije strane a na drugoj verziji imaju veci kut, tj jedne izgledaju kao pravokutni trokut a druge kao jednakokraki trokut...

I matija,izgleda da je tako,kao sto.rekoh gore , mislim da cu ga sad blaze tunirat ,pa ako bude kakav auspuh uletio ,lako jos povecam ispuh , spustim vrh cilindra  :) . Volio bi vidjet naraku sport za pia lc tj nekako mapu dobit, na mina lc, izbacuje 17 hp na10200rpm I c= 0.75mm. sto je pristojna brojka po meni... Ali neko ima.portmapu od narakua , bio bi zahvalan da ju neko stavi , takoder , za minu , naraku ima modularnu glavu 🤯

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: sp50 07 sport/midrace savjeti
« Odgovori #92 : 01 Siječanj, 2020, 16:22:40 »
Ajde ubaci slike tih kombinacija sto si radio,da vidimo sta taj analyzer baca...
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline SpEra

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 33
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera sp50
Odg: sp50 07 sport/midrace savjeti
« Odgovori #93 : 01 Siječanj, 2020, 20:26:27 »
Nije portmap sa 17 konja posto ga nemogu nac , Morag cu ga opet unjet u program ,Evo najnoviji portmap ,20hp trophy,podlozen 0.7 , dignuti 0.4 portovi (boost I transfer,ili podlozit za 1.1 pa ne skidat portove I manje kopat ispuh,Ali skinut 1.1 s vrha) I auspuh je 35.5mm sirok na najnsirem dijelu I dignut na 20.70 ovdje (to je preko 70% bore , Ali Ako tako radi top...)
Port timinzi su tako rec , ekstremni ,Ali ... Za takve brojke mislim da se to podrazumjeva
Slikao Sam ekran jer Sam ljen radit ss I uredivat , sad cu bacit I of dueta mapu posto nju imam spremnu , I onda se bacam na rekreiranje te 17hp trophy mape... Mhr replica izbacuje 15-16.3konja ovisno o koliko je podlozena . Tako da ja bi bio ultra sretan da je I 16 , da 17 bi bilo vrh , a o 20 necu ni razmisljat dok me nabavim evolution punu radilicu (80e,16krpm) :toothy10:
https://pasteboard.co/INZENqr.jpg
https://pasteboard.co/INZFvjR.jpg
500kb slike... Mogli su 30kb stavit... Morao Sam uploadat ih, Ako ih komprrsam nece se vidjet k Ako netko zna tocan C ,tj tocnu udaljenost od ruba klipa do ruba cilindra dok je klip u gmt , I cilindar naravno stisnut na masinu kao da je glava gore ,Ali naravno , bez glave ... Da se moze izmjerit c (nemam pojma kako se to zove  ??? (Ovdje nam je bitan jer se da c parametrom dosta mjenja gdje je klipu u dmt, tj s njime mozemo podic , ili spustit cilindar I vidjeti rezultate , ovdje je cilindar podignut za 0.14mm , predpostavljajuci da je original c 1mm)

Edit,dodane slike of dueta: https://ibb.co/jw4jMtT
https://ibb.co/C71xWfj
« Zadnja izmjena: 01 Siječanj, 2020, 21:15:04 SpEra »

Offline Dax

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1357
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: sp50 07 sport/midrace savjeti
« Odgovori #94 : 02 Siječanj, 2020, 13:33:06 »
Ne kuzim cemu takve kombinacije
Trophy 15-20ks,jep malo sutra
Ok,kuzim kombinacije i odobravam,ali ne sa ovim konjima jer nebu vozilo dugo,ne dugo nego je pitanje dali ce i provozit ili se razletit odma
A ti anlajzeri kenjaju da nemres vjerovat,praksa je jako drugacija i to duplo
Uzet jaci kit i peglat sa njim u granicama cak i malo vise pa ce vozit

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk


Offline RunnerSukosan

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3009
  • Spol: Muški
  • Dr.mr.sc. Aprilia
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 70
  • Moja Kaciga: AGV Skyline
  • MojSetup: Dr.Evo 70, 17.5 dell, multivar, itd..
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: sp50 07 sport/midrace savjeti
« Odgovori #95 : 02 Siječanj, 2020, 14:11:25 »
To je sve teorijska snaga i tu snagu neces nikad imati, racunas bar 25-30% gubitaka u prijenosu i dodes na nekih 14-15ks sto moze proci za liznuti due+.. Sve preko toga je previse za materijal (gus) i nerealno
Gilera Runnner 50\
Gilera Runner 70   \ karbosi triperi
Aprilia SR172R      /

Offline SpEra

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 33
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera sp50
Odg: sp50 07 sport/midrace savjeti
« Odgovori #96 : 04 Siječanj, 2020, 22:36:00 »
Trophy I'ma 14 konja u orginalu (teoretskih na celu klipa...)
Sto ispada 11 na radilici o onda se gubi jos Prema kotacu . Tako da nevidim zasto nemoze 16-17... Due radi 17-18... Ne pricamo o snazi na kotacu ji na radilici , nego na celu klipa, vec Sam naveo da se ovu snagu Iz ovog programa Treba smanjit za 25% da se dobi "realna" snaga... Zasto kombinirat ? Zasto ne? Ocito je da transferi mogu podnjet vise konja , zasto ne se malo poigrat s auspuhom,I dobit blowdown kako treba I da se izvuce pravi potencijql Iz cilindra. Nebi trajao Gus sa 20konja na klipu pregrijao bi se , Ali je fora vidjet koliko portovi podrzavaju  .

Evo nek bude ko polini Corsa I ja sretan , s time da je ona 2 prstena a ja Sam na 1 , trebalo bi manje grijat jel ... Cesce mjenjat prsten I gas ...

Offline RunnerSukosan

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3009
  • Spol: Muški
  • Dr.mr.sc. Aprilia
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 70
  • Moja Kaciga: AGV Skyline
  • MojSetup: Dr.Evo 70, 17.5 dell, multivar, itd..
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: sp50 07 sport/midrace savjeti
« Odgovori #97 : 04 Siječanj, 2020, 23:24:31 »
Jel se ti vozis na celu klipa ili na kotacu??? Uvijek sam za turpijanje al u realnim okvirima..
Gilera Runnner 50\
Gilera Runner 70   \ karbosi triperi
Aprilia SR172R      /

Offline PchelaUbica

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4022
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pž
  • Moj Skuter: Aerox Rossi Replica
  • MojSetup: Lake rolne za start
  • MojSpuh: Mnogo jaka grana odsijeca
Odg: sp50 07 sport/midrace savjeti
« Odgovori #98 : 04 Siječanj, 2020, 23:30:09 »
Da izvuces pravih 13-14 budi sretan. Al za to ti nije dovoljan cilindar.,vec i ostale komponente
:yamaha:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: sp50 07 sport/midrace savjeti
« Odgovori #99 : 04 Siječanj, 2020, 23:46:50 »
Sturpijaj to do ibera i veseli se. U prednosti si sto imas klipcinu s 1 karikom.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<