Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Yamaha xMAX 250 MomoDesign - trokiranje  (Posjeta: 1998 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline tonch08

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 201
  • Spol: Muški
  • Be cool.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Virovitica
  • Moj Skuter: Piaggio NRG MC2 DD
  • Moja Kaciga: Custom Made
Yamaha xMAX 250 MomoDesign - trokiranje
« : 13 Travanj, 2019, 18:27:17 »
Pozdrav ekipi!

Nakon dugo vremena, vraćam se na stare staze, a to su 4T skuteri. Ali nebi to bilo to bez nekog problema. :help:
Trenutno sam na Yamahi X-MAX 250, opremljena s full Akrapovičem za XMAX 250.

Yamahica je na cca 25.000km, uredna je, servisi i tako dalje, sve čisto, ali... :dontknow:

Već duže vrijeme pokušavam odgonetnuti problem trokiranja i gašenja na mjestu.  :angry4:

Opis simptoma je slijedeći:

   1. Hladan - sve ok, radi lijepo u mjestu, poteže da se smućka u glavi.
   2. Topal - dogodi se ponekad da se ugasi u mjestu (Problem je riješen s tim da sam preštelo ventile kako treba, jer u servisu apsolutno nisu nista radili)
   3. Topal - u trenutku kada mu "zkopam" gas, dogodi se u 8 od 10 slučajeva da zatrokira i to se poprilično udavi.
   4. Topal - poprilično ne miran rad na nekoj srednjoj brzini (cca 60 km/h)
   5. Topal - vmax je cca (po satu) 145 km/h, ali obrtomjer je daleko od okretaja koje može postići u trenutku kada mu se "napuca" gas. Dakle pri dostiznju vmaxa fali jos bar 500 o/min, i jednostavno se davi, kada ide nizbrdo nabire jos 10 km/h ali ne svojom voljom. Već voljom sile teže.  :toothy9:

Nekakav moj zključak je taj, s obzirom da sam izmjenio vrste goriva (95, 98, 100 oktana) na više benzinskih servisa, uz preštelane ventile, isprobavanja toplog i hladnog, čak sam i isprobao s kombinacijama filtera zraka, kao što je sa, bez, spužve, pregrade i tako dalje... Naime, poznavajući mototehniku i elektronske rasplinjače, treba postojati električna korekcija goriva i svega ostalog, odnosno remap, ali mapa za ispuh na Yamahi ne postoji. Kako je Akrap koji ima, dizajniran isključivo za taj xmax, a nije dugo na njemu, ne znam što bi još mogao biti problem. S lambdom nema problema, lamda je ispravna i ukopčana. Muči me to već mjesec dana otkako je kod mene.  :BangHead: :BangHead: :BangHead: :BangHead: :BangHead: :BangHead: :BangHead:

Navodno je bio u servisu, tamo su nešto napravili, bilo je dobro 2 dana i opet ista stvar.

Možda netko ima nekakav savjet, imao već sličan problem, ili zna riješenje, svaka informacija je dobro došla.

Svaki odgovor i idući komentar ću zabilježiti fotografijom, pa neka zna ekipa za ubuduće! :love7: :love7: :love7: :love7: :love7: :love7: :love7: :love7: :love7: :love7: :love7: :love7: :love7: :love7: :love7:
 




Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16954
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Yamaha xMAX 250 MomoDesign - trokiranje
« Odgovori #1 : 13 Travanj, 2019, 20:31:05 »
problem mi ej poznat jos s vremena rada na servisu
u 80% slucajeva to sto opisujes je zmazana klapna gasa ili ti ga tocnije imas na klapni gasa prelivni kanal koji motoru omogucuje rad na leru dok je leptir zatvoren. Sam prolaz se zna nakupiti s smecem koji na oko mislis pa nemoze biti do toga ali je i sama masina pocne imati nejednakomjeran rad na leru dok je masina na radnoj temperaturi.
Drugih 20% ti je da je tps senzor u kvaru (senzor pozicije klapne gasa) ili da je sprhla gumica koja ga dihta pa si pri vibracijama na cesti vuce zrak.
Moja preporuka, operi sve sa cistacem za klapne (preferiram liqui moly) dobro iscetkam mekanom keficom za zube, provjeri sve dihtunge na tpsu, i cijeli sustav dok radi spricaj sa sapunicom da vidis jel ti gdje vuce felsa.
Pregleaj i senzor temperature ulaznog zraka koji se najcesce nalazi u airboxu i dobro ga odmasti.

Offline tonch08

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 201
  • Spol: Muški
  • Be cool.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Virovitica
  • Moj Skuter: Piaggio NRG MC2 DD
  • Moja Kaciga: Custom Made
Odg: Yamaha xMAX 250 MomoDesign - trokiranje
« Odgovori #2 : 13 Travanj, 2019, 22:53:56 »
Ovaj savjet sam već negdje čuo, i njega sam izostavio, iz nekog razloga... :icon_scratch:

Ali to ću odraditi, pa ćemo vidjeti, moguće da je to riješenje za možda čak sve probleme, jer baš i ne vjerujem da je ovo ikada dirano na Maxu. ??? :dontknow:

Javim povratno! :happy3:


Offline tonch08

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 201
  • Spol: Muški
  • Be cool.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Virovitica
  • Moj Skuter: Piaggio NRG MC2 DD
  • Moja Kaciga: Custom Made
Odg: Yamaha xMAX 250 MomoDesign - trokiranje
« Odgovori #3 : 25 Svibanj, 2019, 18:25:13 »
Pozdrav!

Dakle, odgovor na ovo pitanje je: oslabljena pumpa goriva.

Naime, iz nekog razloga (RMS pumpa goriva) jednostavno izgubi snagu čim se ugrije i smanji se tlak goriva koji je potreban za normalan rad motora.

Promjenili smo uložak, cca 300 kn, ovisi kako gdje, uglavnom cijena pumpe može varirati 50ak kuna gore dolje.

Vrijeme izmjene je trajalo nekih 2 sata, uz demontažu svih okolnih plastika i demontiranje i montiranje nove pumpe te postavljanje plastika na mjesto.

Ako itko bude imao sličan problem (trokiranje na toplo, gašenje u nekim trenutcima, a pali uvijek dobro), u nastavku je kataloški broj pumpe goriva koja odgovara: 121660040.

Hvala, i lijep pozdrav ekipi!

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16954
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Yamaha xMAX 250 MomoDesign - trokiranje
« Odgovori #4 : 29 Svibanj, 2019, 09:01:58 »
i opet je pouzdanost stroja narusila kineska komponenta  ;D