Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Aprilia SR50 2001 Morini karburator verzija  (Posjeta: 84798 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline gavranpero

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1102
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Banjaluka
  • Moj Skuter: Aprilia SR50 Morini
  • Moja Kaciga: Jiekai
  • MojSetup: Malossi multivar
  • MojSpuh: Leo Vince ZX Piaggio ZIP
Odg: Aprilia SR50 2001 Morini karburator verzija
« Odgovori #20 : 29 Ožujak, 2019, 21:40:05 »
Da, ali će kretati na nižim obrtajima, a kod mene na nekih 6000/6500 kreće. Evo, stavljam video o obrtajima na starom variomatu. Znači role 4g, bijela centralna. Kad je stigao do 9000, nešto je počelo da zvoni. Šta, pojma nemam. Čuje se na snimku, mada ima i drugih zvukova poput vibriranja amortizera, plastika i sl.  :icon_biggrin:


Offline tdj595

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Tourer250ie,NrgPwrDD
  • MojSetup: TP Trophy-phbg 21ds-MHR Team vario
  • MojSpuh: LV Touring
Odg: Aprilia SR50 2001 Morini karburator verzija
« Odgovori #21 : 29 Ožujak, 2019, 23:22:58 »
Da, ali će kretati na nižim obrtajima, a kod mene na nekih 6000/6500 kreće. Evo, stavljam video o obrtajima na starom variomatu. Znači role 4g, bijela centralna. Kad je stigao do 9000, nešto je počelo da zvoni. Šta, pojma nemam. Čuje se na snimku, mada ima i drugih zvukova poput vibriranja amortizera, plastika i sl.  :icon_biggrin:



Nece s tezim rolicama kretat na nizim okretajima, osim ako su toliko teske da variomat pocne podizati remen prije nego kvacilo uhvati, a to svakako ne zelis... nema tu puno filozofije pogotovo na serijali... nadi centralni koji dobro drzi okretaje i s kojim mozes dobiti da s valjcicima 5-6g ubrzava na okretajima na kojima ima najvise snage. A start na 6000-6500 je previsok svakako, 5000-5500 sa zxom

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Aprilia SR50 2001 Morini karburator verzija
« Odgovori #22 : 29 Ožujak, 2019, 23:37:02 »
Kretat ce nize sa tezim rolicama,ali ne drasticno nize...
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline tdj595

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Tourer250ie,NrgPwrDD
  • MojSetup: TP Trophy-phbg 21ds-MHR Team vario
  • MojSpuh: LV Touring
Odg: Aprilia SR50 2001 Morini karburator verzija
« Odgovori #23 : 29 Ožujak, 2019, 23:44:21 »
Pa da ali to je jer Variomat pocne podizat remen a kvacilo nije uhvatilo, znaci remen upadne malo u polutke i promijeni se prijenosni omjer, tako da u biti u startu upadne u malu “rupu” ali svakako mu objasnjavam da nema smisla se vozit s 8gr valjcicima na serijali, nema smisla nista preko 6.5 grama

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aprilia SR50 2001 Morini karburator verzija
« Odgovori #24 : 30 Ožujak, 2019, 07:57:27 »
Ovo sto ti zvoni je bendix. Na nekim amortizerima koji imaju jako mekanu oprugu zna vibrirati ona dok je skuter neopterecen na nogari.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline gavranpero

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1102
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Banjaluka
  • Moj Skuter: Aprilia SR50 Morini
  • Moja Kaciga: Jiekai
  • MojSetup: Malossi multivar
  • MojSpuh: Leo Vince ZX Piaggio ZIP
Odg: Aprilia SR50 2001 Morini karburator verzija
« Odgovori #25 : 30 Ožujak, 2019, 10:01:55 »
Pa da ali to je jer Variomat pocne podizat remen a kvacilo nije uhvatilo, znaci remen upadne malo u polutke i promijeni se prijenosni omjer, tako da u biti u startu upadne u malu “rupu” ali svakako mu objasnjavam da nema smisla se vozit s 8gr valjcicima na serijali, nema smisla nista preko 6.5 grama

Ja imam 90kg, a sad, sa ovim rolnicama ide 55 uz brdo i drži obrtaje preko 8000. Zapravo, nisam izvagao rolnice. Skinuću vario, pa ih izvagati.

Ovo sto ti zvoni je bendix. Na nekim amortizerima koji imaju jako mekanu oprugu zna vibrirati ona dok je skuter neopterecen na nogari.

Hvala puno na pojašnjenju.  :notworthy:

Offline tdj595

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Tourer250ie,NrgPwrDD
  • MojSetup: TP Trophy-phbg 21ds-MHR Team vario
  • MojSpuh: LV Touring
Odg: Aprilia SR50 2001 Morini karburator verzija
« Odgovori #26 : 30 Ožujak, 2019, 10:38:44 »
Ne kazem ja da trebas vece okretaje ili da ne ide dobro, samo kazem da stavis meksi centralni i onda ustimas valjcice po njemu i to je to. Ovako imas vise gubitaka, veca sila treba za podizati remen pa se on i vise trosi a bespotrbno

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16861
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Aprilia SR50 2001 Morini karburator verzija
« Odgovori #27 : 30 Ožujak, 2019, 16:11:48 »
gle morini je specifican sta se tice prenosa i sam po sebi je cilindar dosta jak ali su ga zadavili losim serijskim auspuhom i "rastelaim" prenosom.
ja dok sam vozio morinija sa multivarom nekako je najbolje isao sa sljedecim setupom.
multivar s 6.1g rolicama (jbg imam 120 kila i 190cm visine) ako si laksi idi na oko 7g
auspuh je bio tt
serijski mitsuboshi remen
bijela centrala
najmekse izlizane suste za kuplung da hvata gotovo na leru
karburator 12icu sam zamjenio sam dellorto 14icom s tomosa jer se 12ica nije dala nikako ustelat i bila je izricito osjetljiva na razliku u temperaturi  dan/noc, a i sama 12ica je toliko davila cilindar da je motor na full gasu prilikom starta se razvrtio pa bi kuplung primio i pustio i primio i pustio jer nije bilo dovoljno momenta da se adekvatno motor pokrene. Samom promjenom sam dobio oko 40% vise momenta i bolje ubrzanje i ponasanje pri voznji uz brijeg ili s suvozacem.

tako je isao s menom 78 po gpsu sto je 97-98 po satu

nadam se da ce ti to pomoci, meni ej definitivno najveca razlika bila stavljanje veceg fergazera (btw nabavi frgu s ebaya za stari kymco velicine 14 ili 16 oznacuju ga s promjerom 19) onda je to plug and play. Dok stavljas dellorto treba i mjenjati sajlu gasa.
« Zadnja izmjena: 30 Ožujak, 2019, 16:13:21 JogFromYamaha »

Offline gavranpero

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1102
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Banjaluka
  • Moj Skuter: Aprilia SR50 Morini
  • Moja Kaciga: Jiekai
  • MojSetup: Malossi multivar
  • MojSpuh: Leo Vince ZX Piaggio ZIP
Odg: Aprilia SR50 2001 Morini karburator verzija
« Odgovori #28 : 30 Ožujak, 2019, 16:54:36 »
Yamaha,  :icon_thumright:. Odličan tekst. Hvala.
Vratio sam bijelu centralnu, rolnice iste 7g, po GPS-u 75kmh i to je to. Obrtaji su bili 8600 pri punom gasu na ovoj brzini i meni je to dovoljno.

Ovaj je karb.


Stavio danas nov amortizer. Ne osjećam manje neravnine, a ranije svaku rupu na cesti.

Stari.


New.




Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16861
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Aprilia SR50 2001 Morini karburator verzija
« Odgovori #29 : 30 Ožujak, 2019, 19:22:08 »
pazi ima jedna caka sa filterom zraka
u njemu moras imati onaj dupli filter zraka (jedna strana bijela mikrofaza vuna druga strana spuzva) moras imati crijevo na njega nasrafljeno bez usisnog traftura i u airboxu mora biti cijev koja je originalno nutra.
Serijska masina se inace gusi i trpi dosta jer je volumen filtera zraka dosta velik pa nema optimalni odaziv na gas i osjetljiv je na promjenu temperature.

Caka sa prenosom morinija je da se stavlja serijski tvrdi feder da se smanji izlazna snaga na zadnjem kotacu jer cilindar sam po sebi prelazi 3kw stalne snage, onda to treba pogubiti u prenosu. Zato stavis najmekaniji feder koji mozes dobiti (bijeli za minarelli) i najmekanije suste na kuplung i dostelavas variomatom da bi dobio krajnju.
Inace serijski variomat ima vecu krajnju od multivara koji ni nemoze istjerat adekvatno zadnjih pola cm jer je premali. Tako da multivar daje ubrzanje ali ne i krajnju. Vjeruj mi navodio sam se ja s njime bitki i bitki.
Serijski variomat je najbolji na serijskoj masini i to sam sam sebi dokazao40 puta. Na kitu je najbolja kombinacija sa polini hi speed variomatu koji je ubiti samo morini kalota na piaggio multivaru. Iako se na prenosu dok se usporeduje serijski variomat naspram tuning variomata jako malo dobiva. Prenos kakav je treba prestelat sam hardware je nutra vrhunski.

Najvise se na serijskoj masini dobiva umetanjem veceg fergazera pri kojem i sa serijskim auspuhom masina pocinje dosta dobro trgati.

Neznam mozda sam preopsiran ali ako zelis mogu podetaljnije napisati svoje provjerene modifikacije na serijskoj i tuning masini za izvlacenje doslovno zadnjeg atoma snage iz nje ali to mozda nije ni interesantno.

Offline gavranpero

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1102
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Banjaluka
  • Moj Skuter: Aprilia SR50 Morini
  • Moja Kaciga: Jiekai
  • MojSetup: Malossi multivar
  • MojSpuh: Leo Vince ZX Piaggio ZIP
Odg: Aprilia SR50 2001 Morini karburator verzija
« Odgovori #30 : 30 Ožujak, 2019, 20:31:33 »
Originalni filter zraka sam izvadio, a stavio nekakav HifloFiltro koji je sa jedne strane rijedji, sa druge gušći. Može se prati. Cijev airboxa je originalna, ako se može tako reći, ali sam je nastavio sa drugom, zbog uklapanja karburatora. Slikaću sve kad mi dodje set glavnih dizni i budem ga skidao.

Ono što me zeza je trokiranje kad ga palim prvi put hladnog. Znači, radi fino na čoku, spusti obrtaje i dam nekih 4000/5000 obrtaja da krene on trokira. To traje sekund/dva i onda normalno povuče. Kad ga ostavim pola sata/sat i upalim, sve normalno. Više od par sati, čak i kad je napolju vrućina, trokira prvi put. Spuštao iglicu, smanjivao gorivo na smjesi, ništa. Ne smeta mi toliko, ali htio bi riješiti. Zato sam naručio glavne dizne, ako riješim išta sa njima.

Ja sam danas baš nešto gledao variomat i obrisao se i ono malo markera što sam ocrtao, znači remen se podigao max, a jedva razvuče 75kmh. Znači da ne očekujem nešto više od multivara ? Teže rolnice ne bi pomogle za krajnju ?

Neznam mozda sam preopsiran ali ako zelis mogu podetaljnije napisati svoje provjerene modifikacije na serijskoj i tuning masini za izvlacenje doslovno zadnjeg atoma snage iz nje ali to mozda nije ni interesantno.

Ne, meni je sve što napišeš odlično. Ako budem htio nešto raditi više, uvijek se mogu vratiti i pročitati šta i kako naštelovati i šta sa čim.

igor.sb mi je preko poruka puno pomogao takodje i uputio me na multivar, iako sam ja umjesto bijele ostavio žutu oprugu, a vidim da sam pogriješio.  :toothy12:

Dvije slike od danas. Ranije ga nisam slikao jer je bio ružan, mada ni sada ne sija. Još ću mu feluge ofarabati, deklo, i vodenu pumpu. Možda i plastike ispod i ispred nogu.




Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16861
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Aprilia SR50 2001 Morini karburator verzija
« Odgovori #31 : 30 Ožujak, 2019, 21:05:26 »
To trokiranje na hladno ignoriraj, to je cok od teikei fergazera koji se nakon minute rada sam gasi. Postelaj ga da ide dobro dok radi 15 minuta.
Kod morinija performanse dolaze tek kad je masina na radnoj temperaturi.

Offline gavranpero

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1102
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Banjaluka
  • Moj Skuter: Aprilia SR50 Morini
  • Moja Kaciga: Jiekai
  • MojSetup: Malossi multivar
  • MojSpuh: Leo Vince ZX Piaggio ZIP
Odg: Aprilia SR50 2001 Morini karburator verzija
« Odgovori #32 : 31 Ožujak, 2019, 10:32:55 »
Iskopao sam slike kad sam radio reparaciju vodene pumpe. Na točku se istopila plastika u koju ide klipić, pa sam jaku žicu provukao kroz prethodno izbušene rupe.




Ovdje mi se rasuo drugi ležaj i ostao prsten u bloku.  ::)



Novi SKF ležajevi  za osovinu vodene


Karburator i prirubnica.





Na slici se vidi da nije spojena uljna, tad sam još vozio na mješavinu.
« Zadnja izmjena: 31 Ožujak, 2019, 10:35:33 gavranpero »

Offline gavranpero

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1102
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Banjaluka
  • Moj Skuter: Aprilia SR50 Morini
  • Moja Kaciga: Jiekai
  • MojSetup: Malossi multivar
  • MojSpuh: Leo Vince ZX Piaggio ZIP
Odg: Aprilia SR50 2001 Morini karburator verzija
« Odgovori #33 : 31 Ožujak, 2019, 21:27:09 »
Pošto sam prepravio žmigavce na LED zajedno sa relejem, jedino mjesto gdje nisam stavio diodu je kontrolna tabla. Ako stavim običnu T5 sijalicu sa žarnom niti, žmigavci samo svjetle i to sva 4. Izvadim, sve u redu, ali često zaboravim isključiti žmigavac jer nemam lampicu da me podsjeti, što može biti jako opasno. Naručim T5 LED ubodne, uvrnem u tablu, kad ono svjetli u tabli samo kad dam lijevi žimigavac, desni ne, dok žmigavci uredno trepću. Kontam, dolazi do promjene smjera struje, sa promjenom lijevi/desni ,a LED sijalice ne trpe promjenu, već tačno mora plus na plus, minus na minus. Ok, naručim T5 koje imaju ugradjenu elektroniku i oponaša klasične sijalice, nebitan smjer struje, može kako hoćeš. Ubodem, ne radi uopšte. Spojim na akumulator, radi normalno. Obrnem smjer struje, sve ok. Stavim onu običnu LED u tablu, svjetli, mada samo za jedan smjer, ova ni da bekne.

U čemu je problem ? Nisam laik za DC struju, razumijem prilično dobro kako radi strujno kolo, ali ovo ne razumijem. Moraću da nakačim multimetar na kontakte u tabli da vidim šta se dešava. Takodje, mislio sam da možda sijalice imaju slab odziv, pa da ne odreaguju na rad releja, ali nije to problem. Evo video gdje se može vidjeti odziv koji je trenutan.

« Zadnja izmjena: 31 Ožujak, 2019, 21:28:57 gavranpero »

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aprilia SR50 2001 Morini karburator verzija
« Odgovori #34 : 31 Ožujak, 2019, 21:54:36 »
Ovaj karburator sto imas je najlosiji moguci, kad sam ga probavao u.jesto dellorta 17.5 imao je manje snage kako god okrenes. Bolje da si uzeo dobar polovan nego taj nov, tako bi postupio.

Imas problem zati sto Aprilia ima samo 1 kontrolnu zraukju i tu ti dolazi do promjene polariteta kad ides na suprotni zmigavaac.

Utrpaj 2 ledice u kuciste jedne. One tvornicke 2 zice razdvoji tako da svaka bude plus jednoj ledici, a druga 2 minus pola spoji u jednu zicu i odvedi je na masu.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline gavranpero

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1102
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Banjaluka
  • Moj Skuter: Aprilia SR50 Morini
  • Moja Kaciga: Jiekai
  • MojSetup: Malossi multivar
  • MojSpuh: Leo Vince ZX Piaggio ZIP
Odg: Aprilia SR50 2001 Morini karburator verzija
« Odgovori #35 : 31 Ožujak, 2019, 22:35:37 »
Ovaj karburator i jeste polovan. Ja sam ga samo reparirao. Sad nemam para da kupujem drugi, a promijeniću ga kad skupim.

Ubodne T5 sijalice koje sam zadnje naručio imaju sposobnost da svijetle sa promjenom polova, tako da je nebitno što u tabli dolazi do promjene smjera, ali ne sijaju kad ih uvrnem. Nije problem u kontaktima, već nešto što ja ne kontam.  ???

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aprilia SR50 2001 Morini karburator verzija
« Odgovori #36 : 31 Ožujak, 2019, 22:43:37 »
A kakve si prepravke radio s led zmigavcima, to si sve sam.slagao? Relej si uzeo gotov?
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline gavranpero

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1102
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Banjaluka
  • Moj Skuter: Aprilia SR50 Morini
  • Moja Kaciga: Jiekai
  • MojSetup: Malossi multivar
  • MojSpuh: Leo Vince ZX Piaggio ZIP
Odg: Aprilia SR50 2001 Morini karburator verzija
« Odgovori #37 : 31 Ožujak, 2019, 22:48:09 »
Relej iz Kine za Led žmigavce sa podešavanjem brzine treptanja. Samo sam stavio LED sijalice umjesto običnih, relej zamjenio i prvobitno je bio problem baš sam tom kontrolnom lampicom, samo su svjetlili, sva četri. Izvadim lampicu, sve OK, al nema kontrolne. Naručim obične LED za tablu T5, svjetli za jedan smjer, za drugi ne. Sad dobio ove, ne svjetli nikako.  ???

Offline gavranpero

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1102
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Banjaluka
  • Moj Skuter: Aprilia SR50 Morini
  • Moja Kaciga: Jiekai
  • MojSetup: Malossi multivar
  • MojSpuh: Leo Vince ZX Piaggio ZIP
Odg: Aprilia SR50 2001 Morini karburator verzija
« Odgovori #38 : 31 Ožujak, 2019, 22:52:14 »
Znači žmigavci rade savršeno i bez kontrolne, ali nekad zaboravim isključiti, tim prije što iz releja nema nikakvog zvuka. Htio bi da mi svjetli, da me neko ne bubne, ako ja zaboravim da isključim žmigavac.

Da još dodam da sa običnom LED u tabli žmigavci takodje rade savršeno, samo lampica u tabli svjetli za jedan smjer.

Rade i sa ovom, najnovijom, samo ona u tabli ne radi.  ::)
« Zadnja izmjena: 31 Ožujak, 2019, 22:55:44 gavranpero »

Offline gavranpero

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1102
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Banjaluka
  • Moj Skuter: Aprilia SR50 Morini
  • Moja Kaciga: Jiekai
  • MojSetup: Malossi multivar
  • MojSpuh: Leo Vince ZX Piaggio ZIP
Odg: Aprilia SR50 2001 Morini karburator verzija
« Odgovori #39 : 05 Travanj, 2019, 09:43:22 »
Kupio nov gel akumulator, jer je stari oslabio nakon jedne sezone i teško je verglao. Ono što mi kod verglanja nije jasno, je to da dam kontakt, bendiks iskoči, okrene malo i vrati se, a i da se ne upali agregat. Kontam do bendiksa je, skinem ga, očistim, nasprejam WD-om i vratim. Dam kontakt isto. Skinem lulu sa svjećice, dam kontakt, iskoči i vrti radilicu. Vratim lulu, iskoči, pokuša okrenuti i opet se vrati. Upalim ja i na dugme, ali nakon dva, tri iskakanja bendiksa. Da li je u stvari problem ugao paljenja ?

Zna se čuti iz auspuha ponekad slab zvuk, kao da ne zapali smjesu. Takodje, skuter mi baš i nema pravilan rad, ono tok-tok-tok, već malo odstupa, nije baš pravilno.

Da li je to OK ili bi trebao biti popuno pravilan rad ?

Na kurblu pali savršeno i vozim se ja tako otkad sam ga kupio, ali tek sad mogu da se pozabavim detaljima, ako se tako može nazvati, jer do sad sam samo prepravljao, popravljao i mijenjao.