Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Aprilia rs 125 -vraćanje u zivot  (Posjeta: 17600 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sole9

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 111
  • Spol: Muški
  • 21,RI
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Sr50 morini,Rs125'07
  • Moja Kaciga: Arai rx7
  • MojSetup: Jolly moto,polini154,dell 34
  • MojSpuh: Jolly moto corsa
Aprilia rs 125 -vraćanje u zivot
« : 09 Veljača, 2019, 14:59:22 »
Eto da i ja imam neku temu.svaki dan proletim po forumu ali malo toga objavljujem.
Prica ide ovako :jedno ljeto sam konačno nasao pristojan posao te odlučio ustediti za motor.I tako završila je sezona,a ja sam svaki dan iscitavao oglase na njuškalu,i nasao sam jednu u blizini,2007 god ,1100 eura kazem nije lose idem pogledat..kad sam došao pogledat nije bilo bajka,fale unutarnje plastike oko vilice,unutarnje plastike na bočnim plastikama,ovako na prvi pogled vidim par nosača plastika slomljeno ali stari zna s plastikom pa reko nije to problem (e pa bio je problem).alnaser nije radio,palio je na guranac,celer preskace,zadnja guma mrtva,nema zmigavce ,retrovizore,nosac tablice cep rezervara visi jer nema onog plastičnog djela na koji nasjeda..tata je napravio probni djir i kad sam vidio kako ide, zaboravio sam na sve mane i reko moj je,dobio ga za 6000 i došao kod mene.Bio je 08.10.2017,osjecaj bolji nego bilo koji rodendan.Nadalje problemi,motor nije htio saltati dok je stajao na mjestu,nego samo dok se kreće,kvacilo ne odvaja.Nadao sam se da samo fali ulja.Kad ono drek,onda sam rekao da neću ništa čačkat i dao masinu u ruke pravog majstora.Ispostavilo se da je stavljen  mjenjač od rotaxa 123 u moj 122 koji nikako ne pase.Stavljen je novi,masina je predihtana,izmjenjeni svi ležajevi,nova klipnjaca,centrirana radilica ,a termogrupa je bila u odličnom stanju (valjda jedina stvar haha)inace polini 154 za kojeg su mi odmah svi rekli da se neću usrecit.nadalje radilo se u detalje prednja maska je bila varena na sve strane a nosaci puknuti,nakon sta nisam mogao naci neku drugu u dobrom stanju,odlučili smo (otac) Da sami izradimo nosače za far, što se nakraju pokazalo kao dobro rješenje.polirana je rama,zadnja vilica,grana(gianelli) polirana i prelakirana sprejem za visoku temperaturu,prigusivac takoder ispoliran kao i nogare te ostali alu djelovi,prefarbani su nosači zadnjih nogara,prednja vilica,nosac hladnjaka,hladnjak,cak i truba haha,unutarnje plastike,retrovizori,sve sta je bilo imalo zamasceno je očišćeno,organizirani i pospajani pocupani kabeli,kupljenje nove gume (bridgestone battlax 016 pro)felge farbane u tamno plavo-sivo perlu,a plastike u crvenu perlu.promjenio sam sve vide na svim nosacima (inox)kao i sve vide na samoj masini,za plastike su naručene vide jer mojih ili pol nije bilo ili su bile različite a kad vidim to dođe mi slabo,samo dvije vide su ostale ne promjene,a to su imbusi koje drže gornje trokute za vilicu,siguran sam da je još dosta toga radeno ali se nemogu više sjetit ipak je slagan skoro godinu dana.kunu po kunu.prekjucer je stigao dellorto 34 sa odgovarajućom prirubnicom,te sam ga jucer stavio i postelao otprilike,fino stelanje ce ici nakon registracije posto se ne zelim vozit bez.
tu cu vam postavit linkove albuma na imguru pa ako imate volje pogledajte i prokomentirajte,svake kritika dobrodošla,nisam ufendljivko:),lijepi pozdrav,vaš Ivan
Slike po redu:
Prvi dio
http://imgur.com/gallery/XZZuQW2
Drugi dio:
http://imgur.com/gallery/C5FnK08
Treci:
http://imgur.com/gallery/8NAp0YX
Ostatak:
http://imgur.com/gallery/m4TplSs
http://imgur.com/gallery/qXgxGak
Video:
2T🖤

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: Aprilia rs 125 -vraćanje u zivot
« Odgovori #1 : 09 Veljača, 2019, 17:08:39 »
Ljepo si je uredio. Kad sam vidio naslov, na tren sam mislio da se radi o starom RS-u.

Offline sole9

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 111
  • Spol: Muški
  • 21,RI
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Sr50 morini,Rs125'07
  • Moja Kaciga: Arai rx7
  • MojSetup: Jolly moto,polini154,dell 34
  • MojSpuh: Jolly moto corsa
Odg: Aprilia rs 125 -vraćanje u zivot
« Odgovori #2 : 09 Veljača, 2019, 19:18:55 »
Ljepo si je uredio. Kad sam vidio naslov, na tren sam mislio da se radi o starom RS-u.
Nemože se više ni nac pcelica,neki dan mi je promakla jedna extrema 95 g.kojoj je potrebna bila generalka i bila je bez papira,za ultra male novce i orginalnim plastikama a ja doma imam jos jednu mašinu i šasiju s papirima i mogao sam napravit dobar posao.
2T🖤

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aprilia rs 125 -vraćanje u zivot
« Odgovori #3 : 09 Veljača, 2019, 19:36:47 »
Cestitke na trudu, ozivio si lesh s puno ljubavi i sad ce ti gust biti jos veci. Lajkam gume, cijela prica je dodatno uljepsana s Bridgestoneom :icon_thumright: Svakako javi prve dojmove, makar me zanimaju i oni koji dolaze s kilometrima.
Svidja mi se sve ovo :icon_thumright:

Extremno u svakom slucaju, steta sto nisi upecao staru liniju za lake pare :happy3:
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline sole9

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 111
  • Spol: Muški
  • 21,RI
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Sr50 morini,Rs125'07
  • Moja Kaciga: Arai rx7
  • MojSetup: Jolly moto,polini154,dell 34
  • MojSpuh: Jolly moto corsa
Odg: Aprilia rs 125 -vraćanje u zivot
« Odgovori #4 : 09 Veljača, 2019, 20:10:18 »
Gume se čine moćno zaista i da stvar bude bolja neznam dal je posta zeznula ili firma,ali su mi naplatili samo prednju gumu tako da me set ispao smjesnih 530 kn.svakako ću javit dojmove..Nije još na cesti, a imao sam već dosta problema,ali se saniraju jedan po jedan pa ce bit to to.
2T🖤

Offline lukazikaovic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 944
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: je prodan
  • Moja Kaciga: HJC-IS17
  • MojSetup: vozi neko drugi
Odg: Aprilia rs 125 -vraćanje u zivot
« Odgovori #5 : 09 Veljača, 2019, 20:13:13 »
svaka cast na projektu.Puno uživanja ove sezone želin! :headbang:

mislin da ces tribat sirit airbox za taj karb 34. Dosta je ljudi odustalo od 34ke jer je nisu uspili ustelat. Ona guma na ulazu airboxa ima 2 rupe i njihova povrsina je tocno 10% veca od povrsine  tvornickog 28mm karburatora.
život je borba, dan mi je meč!

Offline sole9

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 111
  • Spol: Muški
  • 21,RI
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Sr50 morini,Rs125'07
  • Moja Kaciga: Arai rx7
  • MojSetup: Jolly moto,polini154,dell 34
  • MojSpuh: Jolly moto corsa
Odg: Aprilia rs 125 -vraćanje u zivot
« Odgovori #6 : 10 Veljača, 2019, 00:23:45 »
svaka cast na projektu.Puno uživanja ove sezone želin! :headbang:

mislin da ces tribat sirit airbox za taj karb 34. Dosta je ljudi odustalo od 34ke jer je nisu uspili ustelat. Ona guma na ulazu airboxa ima 2 rupe i njihova povrsina je tocno 10% veca od povrsine  tvornickog 28mm karburatora.
Hvala puno
Svjestan sam toga,ali nebi trebalo bit problema,stari rs je imao 34 karb u originalu,i isti airbox,isto tako i aprilia touareg,rally,af1 itd bilo da su dolazili u verziji s 28icom ili 34 svi su imali isti airbox.34 je jako lagan za ustelat i gljivu nikako nebi savjetovao jer ona stvori problem,na njemu se nista ne dira ako ima originalne postavke (rasprsivac,let dizna i igla)vec samo glavna dizna.ja sam napamet bubno 154 diznu i odlicno se ponaša u svim režimima gasa,možda budem jedino koji broj dole isao jer mi se čini mrvicu bogato.trenutni mi je problem sta Nema vakuum pipak i morao sam stavit pipu sa slobodnim padom i kada motor stoji ugašen dolazi do prelijevanja zbog nepodesenog plovka,jos se moram samo s tim poigrat
2T🖤

Offline PchelaUbica

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4022
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pž
  • Moj Skuter: Aerox Rossi Replica
  • MojSetup: Lake rolne za start
  • MojSpuh: Mnogo jaka grana odsijeca
Odg: Aprilia rs 125 -vraćanje u zivot
« Odgovori #7 : 10 Veljača, 2019, 00:32:05 »
Napravio si perverziju od motora. Kakav je bio stari moj svaka cast  :icon_thumright:  :headbang:
Pa probusi karb i ubodi mu pipac za vakum . Preradi ga malo :)
« Zadnja izmjena: 10 Veljača, 2019, 00:41:15 PchelaUbica »
:yamaha:

Offline lukazikaovic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 944
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: je prodan
  • Moja Kaciga: HJC-IS17
  • MojSetup: vozi neko drugi
Odg: Aprilia rs 125 -vraćanje u zivot
« Odgovori #8 : 10 Veljača, 2019, 00:37:22 »
ja mislin da je karb 34mm dolazija samo na odcepljenin chesterfield verzijama. Airbox ko airbox je isti samo je ona guma ispod rezervara drugacija. Veci bi otvori trebali bit.
život je borba, dan mi je meč!

Offline di.ky.73

  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1075
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DU
  • Moj Skuter: Smart 451
Odg: Aprilia rs 125 -vraćanje u zivot
« Odgovori #9 : 10 Veljača, 2019, 00:39:50 »
Odlican  ;D
Cuvaj ga jer za par godina ce bit unikat

Offline lukazikaovic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 944
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: je prodan
  • Moja Kaciga: HJC-IS17
  • MojSetup: vozi neko drugi
Odg: Aprilia rs 125 -vraćanje u zivot
« Odgovori #10 : 10 Veljača, 2019, 00:44:25 »
https://www.ebay.ie/itm/SET-STRENGTHENING-APRILIA-RS-125-till-2006-Giannelli-Carbon-Carb-VHSB-34/362030540795?hash=item544ab3a7fb:g:bbQAAMXQhuVRN3zR:rk:1:pf:0

evo nasa san ovaj neki "kit" za prebacaj na 21kw u kojem imas karb 34mm i pripadnu gumu za airbox koja je otvorenija od serijske.
život je borba, dan mi je meč!

Offline di.ky.73

  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1075
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DU
  • Moj Skuter: Smart 451
Odg: Aprilia rs 125 -vraćanje u zivot
« Odgovori #11 : 10 Veljača, 2019, 01:12:45 »
https://www.ebay.ie/itm/SET-STRENGTHENING-APRILIA-RS-125-till-2006-Giannelli-Carbon-Carb-VHSB-34/362030540795?hash=item544ab3a7fb:g:bbQAAMXQhuVRN3zR:rk:1:pf:0

evo nasa san ovaj neki "kit" za prebacaj na 21kw u kojem imas karb 34mm i pripadnu gumu za airbox koja je otvorenija od serijske.
 

Puno je to para...

Offline sole9

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 111
  • Spol: Muški
  • 21,RI
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Sr50 morini,Rs125'07
  • Moja Kaciga: Arai rx7
  • MojSetup: Jolly moto,polini154,dell 34
  • MojSpuh: Jolly moto corsa
Odg: Aprilia rs 125 -vraćanje u zivot
« Odgovori #12 : 10 Veljača, 2019, 01:20:46 »
Hvala svima!puno zivaca vremena a novca pogotovo je uloženo,al nije mi žao ni kune iskreno bio je to dug san.
Iskusniji decki sa 125 cc foruma su svi redom vozili 34 karb i niko nije problema imao s time,kazem da dobro radi,moze se vidit i po videu koji je postan.a ako se tijekom finog stelanja ipak pokaže da si upravu onda cu izbusit rupu od 8 mm na airboxu
Zaboravio sam napomenuti motor je 2007 godina i ima nipondenso struju(ako se ne varam od 96-07 nije nista promjenjeno osim dizajna i veceg prednjeg diska i drugih kljesta)nakon 2007 dolazi do piaggio struje koja ima u sebi elektroniku ventila i cdi u istoj kutiji te karb s elektronikom)u originalu je 21 kw.moja ima još polini 154 kit,prox klipnjacu,gianelli ispuh i dellorto 34 sto bi joj trebalo dati jos koji konjić.. iako polini deklarira 37 ks mislim da je to ipak u teoriji i možda savršenim uvjetima.
2T🖤

Offline di.ky.73

  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1075
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DU
  • Moj Skuter: Smart 451
Odg: Aprilia rs 125 -vraćanje u zivot
« Odgovori #13 : 10 Veljača, 2019, 01:23:05 »
Mislim da je od 2008 ubacena piaggio blokirana elektronika..

Offline sole9

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 111
  • Spol: Muški
  • 21,RI
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Sr50 morini,Rs125'07
  • Moja Kaciga: Arai rx7
  • MojSetup: Jolly moto,polini154,dell 34
  • MojSpuh: Jolly moto corsa
Odg: Aprilia rs 125 -vraćanje u zivot
« Odgovori #14 : 10 Veljača, 2019, 01:24:53 »
https://www.ebay.ie/itm/SET-STRENGTHENING-APRILIA-RS-125-till-2006-Giannelli-Carbon-Carb-VHSB-34/362030540795?hash=item544ab3a7fb:g:bbQAAMXQhuVRN3zR:rk:1:pf:0

evo nasa san ovaj neki "kit" za prebacaj na 21kw u kojem imas karb 34mm i pripadnu gumu za airbox koja je otvorenija od serijske.
 

Puno je to para...
Slažem se iako ako se uzima sve novo posebno dođe čak i skuplje..
Luka vidim da si iz šibenika,dell 34 sam uzeo bas od jednog dečka odozdo.Zove se Niko ima bijelog rsa,imao je jollya i vhm glavu.
2T🖤

Offline sole9

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 111
  • Spol: Muški
  • 21,RI
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Sr50 morini,Rs125'07
  • Moja Kaciga: Arai rx7
  • MojSetup: Jolly moto,polini154,dell 34
  • MojSpuh: Jolly moto corsa
Odg: Aprilia rs 125 -vraćanje u zivot
« Odgovori #15 : 10 Veljača, 2019, 01:29:29 »
Mislim da je od 2008 ubacena piaggio blokirana elektronika..
Tako je čak je već krajem 2007 počela proizvodnja s piaggio elektronikom..na njoj nema mogućnosti skidanja blokade na cdi-u kao sta je slučaj kod nipondensa i uvijek ce postojat ono trokiranje izmedu 5 i 6 tisuca .mislim da je blokirana na 12k jedina stvar koja i nije toliko losa je sta se poceo koristit flat slide carb ali je imao elektroniku.
2T🖤

Offline lukazikaovic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 944
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: je prodan
  • Moja Kaciga: HJC-IS17
  • MojSetup: vozi neko drugi
Odg: Aprilia rs 125 -vraćanje u zivot
« Odgovori #16 : 10 Veljača, 2019, 01:43:30 »
hahahaha jel moguce haha
Znam ga to mi je prijatelj i on me pita da mu pomognen to ustelat pa smo mirili te rupe i racunali koliko triba dodatno otvorit airbox.
ocito je odusta od slaganja tog rsa,a da ja to ne znan :toothy9:
život je borba, dan mi je meč!

Offline sole9

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 111
  • Spol: Muški
  • 21,RI
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Sr50 morini,Rs125'07
  • Moja Kaciga: Arai rx7
  • MojSetup: Jolly moto,polini154,dell 34
  • MojSpuh: Jolly moto corsa
Odg: Aprilia rs 125 -vraćanje u zivot
« Odgovori #17 : 10 Veljača, 2019, 02:08:07 »
hahahaha jel moguce haha
Znam ga to mi je prijatelj i on me pita da mu pomognen to ustelat pa smo mirili te rupe i racunali koliko triba dodatno otvorit airbox.
ocito je odusta od slaganja tog rsa,a da ja to ne znan :toothy9:
Haha sve je moguće,jos mi je baš tim riječima objašnjavao i rekao da cu mozda morat busit  8mm borerom..i ovaj link sta si poslao je kad se pretvara iz 11 kw u 25 kw,pa mislim da je ta tuba ipak ova koju ja imam,jer razlika od one koju 11 kw verzija ima je da ta ima jednu rupu začepljenu.Niko je baš trebao sutra proc djir do mene da vidi kako ide rs da mi može rec uporedbu naspram serijskog rsa.ma nije odustao..bas je neki dan upalio svog.Moj meštar mu je centrirao radilicu pa je sve to upasao.On mu je i rekao da će teško ustelat 34 bez kita pa je zato odustao od karba
2T🖤

Offline RunnerSukosan

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3009
  • Spol: Muški
  • Dr.mr.sc. Aprilia
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 70
  • Moja Kaciga: AGV Skyline
  • MojSetup: Dr.Evo 70, 17.5 dell, multivar, itd..
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Aprilia rs 125 -vraćanje u zivot
« Odgovori #18 : 10 Veljača, 2019, 02:17:55 »
Svaka cast za trud.. Nije nista tesko ustelat ako imas iskustva. Sto se tice rupa na boxu zbroji površine pa ces znati jel trebaju vece
Gilera Runnner 50\
Gilera Runner 70   \ karbosi triperi
Aprilia SR172R      /

Offline lukazikaovic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 944
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: je prodan
  • Moja Kaciga: HJC-IS17
  • MojSetup: vozi neko drugi
Odg: Aprilia rs 125 -vraćanje u zivot
« Odgovori #19 : 10 Veljača, 2019, 02:18:29 »
ja sam mirija tubu na nikinom rsu i kad san zbrojija povrsine one 2 rupe dobila se ukupna povrsina ekvivalent jednoj rupi od 30mm.

za ovaj set u opisu pise da je tuba fi 34. iako u pravilu ide 10% veca od karba.

ako san dobro na brzinu izracuna
mislin da ti triba dodatna rupa promjera 2cm.
ko stvoreno za otic do ljekarne i upasat inekciju od 40ml  :toothy9:

povrsina original rupe je 745
povrsina za 34mm bi tribala bit 1100

znaci triba ti jos 353 a to je rupa radiusa 10 tj promjera 20 mm


« Zadnja izmjena: 10 Veljača, 2019, 02:27:49 lukazikaovic »
život je borba, dan mi je meč!