Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Runner 180 by BP  (Posjeta: 83749 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline BP

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 319
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner 180
  • MojSetup: cilindar boran dinamitom
  • MojSpuh: Pipe Design Hornet
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #240 : 21 Rujan, 2018, 17:06:16 »
Skuter je slozen, ostaje bogec do daljnjega  :headbang:

Hvala Sukosan, nasao Jurcu, bio je od pomoci :)

Uglavnom, Jasil 55mm sa 105mm klipnjacom (to sam cak i fulao, trebao sam ici na 110mm klipnjacu). Lagano portani blokovi. PM prostreet 2 kit. Timinzi diraju prednji kotac koliko su visoki zbog hoda. Imam 1mm distancu za glavu ali nisam imao racunicu za omjer kompresije dok sam to narucivao tako da ipak trebam 2mm distancu i onda su timinzi opet "nabrijani" ali prihvatljivo.

To sve rezultira da skuter zapravo ide slabije nego prije hahahaha, ali ajde poslije 100 je ipak nesto brzi, ne uspori na 120 nego nastavi dalje vuci

Hvala Dariu na pomoci oko sklapanja motora. Bilo je svasta, rastavljala se masina dva puta, peh za pehom se desavao. Dva puta probili dihtunzi ispod cilindra (jer su dva). Jednom su se citav cilindar i blok napunili antifrizom, jednom su probili gore na boost kanalima. Pa sam ne racunajuci da je sa vecim hodom kompresija dosta veca, razbio dva seta lagera u jedan radni sat motora. Ima i moja greska sto nisam vjerojatno dobro odkocio radilicu kod ugradnje lezaja, ona se meni lagano vrtila, ali ne bas 10 slobodnih krugova nakon sto ju rukom zavrtis.. meni je tipa 3 kruga napravila..
A napravio komplet blueprint motora osim racunice kompresije jer je trebalo komoru na glavi izmjerit. Gospodin Dario je to opravio i ako se dobro sjecam sa tvornicki preporucenim squishom sam imao 1:16 kompresiju  :laughing6:

Tako da se to slozilo sa 2.5mm vecim squishom od preporucenog i 1:12.9 kompresijom. Sad je to oke, ali nije to to, auspuh i timinzi su totalno neuskladeni.

Iduca faza, spustanje timinga, portanje cilindra, auspuh. No za sad ga ovako vozim dok ne skupim sve potrebno..

Par slikica










"OEMs will generally provide you with a vehicle that functions nicely but is blessed with enough shortcomings that performance is far from optimum"

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #241 : 21 Rujan, 2018, 20:42:14 »
A ufazit ces ga vec jednom, vidim ne odustajes :icon_thumright:
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline BP

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 319
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner 180
  • MojSetup: cilindar boran dinamitom
  • MojSpuh: Pipe Design Hornet
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #242 : 22 Rujan, 2018, 13:14:36 »
Mogao sam imat raskopan skuter dok ne skupim odgovarajuce dihtunge i distance ali to mi se nije dalo, radije se vozim ovako. On ide, vjerujem cak i bolje od vecine bb-ova (usporedujuci sa apriliatopovom srkom), ali kriteriji su postavljeni jako jako visoko. I nista ispod toga me nece skroz zadovoljit.

Ne odustajem, nema sanse... Nisam takav tip, kad naidem na problem probijam tenkom kroz diz a ne glavom ;D A i moram biti svjestan da sam tek usao u vode skutera i 2T, 99% toga na skuteru radim sam pa se ucim u hodu i u trenutnim situacijama i to traje puno duze i ima puno prostora pogreskama. Iskustvo mi je nula. I ne skrivam nista, pogotovo svoje greske. Samo mi je zao sto nisam neki tekstopisac, jer bilo je puno vise kvalitetno i jebeno odradene sljake na motoru nego losih stvari. A vecinom pisem o losim dogadajima i greskama, kad me jebe to i zelim svim kanalima doci do rijesenja problema.

No uz par vrhunskih decki, vrhunskih entuzijasta koji imaju znanja na lopate i ne stede na pomoci, rijesio se svaki problem. Tako i ovaj, ne mozes imat transfere 135 stupnja a serijski auspuh, cak ni neki trkaci tu vise nije dobar. Tu je i Marco koji radi Pipe design auspuhe bio jako od pomoci, jest da sam kao klijent pristupio, ali toliko egzaktnih informacija je podijelio da je to strasno. Tako nesto jos nisam dozivio od nijednog "custom" proizvodaca ili shopa. Kad dode spulja, bit ce sitna korecija timinga i portova a onda bi stvarno trebao biti grdi stroj, do prvog pucanja necega od momenta  :nono: :toothy12:
"OEMs will generally provide you with a vehicle that functions nicely but is blessed with enough shortcomings that performance is far from optimum"

Offline Bump

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 59
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #243 : 23 Rujan, 2018, 01:14:02 »
Mozda nabiti cilindar od 250 crossera i nek sve ode kvragu
Ako ne padaš, ne trudiš se dovoljno

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7004
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #244 : 23 Rujan, 2018, 08:14:35 »
Prvo bi htio napisati neko svoje vidjenje stvari.Slazes setup koji se bas ne vidja cesto na nasim prostorima.Drago mi je radi toga i dopisivanjem kroz drugu temu se po meni malo preolako shvatilo te promjene koje su tebi donesle radilica s duzim hodom i nedostatak informacija od PM kita koji bi naveo tvornicki podatak o stupnju kompresije.Sramota za jedan PM,pogotovo sto su se oglusili na upite preko maila.Pa j****u sunac dr.evo od 100e ima knjizicu u kojoj pise koja je planirana kompresija.

Bilo mi je zadovoljstvo drzati u rukama kit koji se ne vidja svaki dan i premjeriti te tvornicke podatke PM kita koji su BP-u trebali da bi se masina sklopila i da nebi bilo detonacija i raznih nabijanja iz masine.
Prva dva puta kod sklapanja je BP imao peh,pa mu je pustilo vodu u blok.Drugi put kaze da je nabijalo u masini i jos dan danas tvrdim da su nabijanja bila radi 0.8 squisha i kompresije od 15:1 ili koliko je vec bilo.Jedan bivsi uvazeni clan je rekao dobro je to,dobar ti je 0.8 squish.
Bude BP ubacio slike sa stanjima kompresije i mjerenjima,te koje promjene je trebalo napraviti da bi se vratilo na tvornicke specifikacije cilindra.

Drago mi je da je sve ispalo kako smo i racunali i da se ti prije svega vozis.Jedva cekam vidjeti kako ce to zapravo klapati kad dode auspuh da kit prodise,kad se doturpija cilindar i kad se podese squish kako smo racunali i dodu prelivni na prihvatljiviju mjeru.

Sretno dalje i stojim na raspolaganju ako ti bilo sta bude trebalo. :hello:

Poslano sa mog D5503 koristeći Tapatalk

« Zadnja izmjena: 23 Rujan, 2018, 08:16:57 dario007 »
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #245 : 23 Rujan, 2018, 10:06:30 »
Ak se nevaram, ni onaj Jurčin stroker nije dugo trajao. Velika su to opterećenja, pa se nadam da znašu šta se upuštaš.
Al drago mi je vidjeti da netko kod nas slaže tako nešto.

Offline aprilija top

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1312
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Sr 180
  • Moja Kaciga: Scorpion
  • MojSetup: polinni :)
  • MojSpuh: polini
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #246 : 23 Rujan, 2018, 11:25:00 »
ma treba to slozit na moment nista preko 9500rpm jel nebu vozilo 2 dana
0981674245

Offline Josip

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
  • nikad ništa ne dovršim... ali radim na tome
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Seget D.
  • Moj Skuter: aerox nrg zip srr sp
  • Moja Kaciga: OGK FF3
  • MojSetup: dr evo, MF racing, due, s6r, mhr replica, mhr, team1
  • MojSpuh: c21,nardo,pro replica,tea
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #247 : 23 Rujan, 2018, 16:31:39 »
Mislim da je otisao daleko daleko...
Umjereno slozen cilindar, veci karb, vario i glava da je to stvarno i vise nego dovoljno, pogotovo kad se fino nastela
Ja sam imao takav setup(bez pm kita, ali je cilindar fino slozen bio) i to za van staze je previse  :dontknow:
Vec si odlucio, sacekaj auspuh motiraj i nastelaj, vidjet  es da je previse  :icon_thumright: nezelim te odgovarat samo naprijed  :icon_thumright:

Offline BP

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 319
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner 180
  • MojSetup: cilindar boran dinamitom
  • MojSpuh: Pipe Design Hornet
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #248 : 23 Rujan, 2018, 18:59:32 »
Mozda nabiti cilindar od 250 crossera i nek sve ode kvragu

Trebao sam uzet Fabrizi 210... da sam znao da cu na kraju kupovat i auspuh sigurno bi se bacio u potragu za Fabriziem. Ono je jeben stroj :)

Prvo bi htio napisati neko svoje vidjenje stvari.Slazes setup koji se bas ne vidja cesto na nasim prostorima.Drago mi je radi toga i dopisivanjem kroz drugu temu se po meni malo preolako shvatilo te promjene koje su tebi donesle radilica s duzim hodom i nedostatak informacija od PM kita koji bi naveo tvornicki podatak o stupnju kompresije.Sramota za jedan PM,pogotovo sto su se oglusili na upite preko maila.Pa j****u sunac dr.evo od 100e ima knjizicu u kojoj pise koja je planirana kompresija.

Bilo mi je zadovoljstvo drzati u rukama kit koji se ne vidja svaki dan i premjeriti te tvornicke podatke PM kita koji su BP-u trebali da bi se masina sklopila i da nebi bilo detonacija i raznih nabijanja iz masine.
Prva dva puta kod sklapanja je BP imao peh,pa mu je pustilo vodu u blok.Drugi put kaze da je nabijalo u masini i jos dan danas tvrdim da su nabijanja bila radi 0.8 squisha i kompresije od 15:1 ili koliko je vec bilo.Jedan bivsi uvazeni clan je rekao dobro je to,dobar ti je 0.8 squish.
Bude BP ubacio slike sa stanjima kompresije i mjerenjima,te koje promjene je trebalo napraviti da bi se vratilo na tvornicke specifikacije cilindra.

Drago mi je da je sve ispalo kako smo i racunali i da se ti prije svega vozis.Jedva cekam vidjeti kako ce to zapravo klapati kad dode auspuh da kit prodise,kad se doturpija cilindar i kad se podese squish kako smo racunali i dodu prelivni na prihvatljiviju mjeru.

Sretno dalje i stojim na raspolaganju ako ti bilo sta bude trebalo. :hello:

Poslano sa mog D5503 koristeći Tapatalk

Je, dobro kazes. Olako sam pristupio tome, vjerovao sam drugima bez da sam uopce provjerio informaciju. Ali eto sreca pa si pokazao dobru volju da se to rijesi, koliko god je to sve totalno neuskladeno neki rezultat se ipak vidi :) Hvala jos jednom  :icon_thumright:


Ak se nevaram, ni onaj Jurčin stroker nije dugo trajao. Velika su to opterećenja, pa se nadam da znašu šta se upuštaš.
Al drago mi je vidjeti da netko kod nas slaže tako nešto.

Budemo vidjeli, tako i onako svaki dan imam nesto za sarafit na njemu  :laughing3:

ma treba to slozit na moment nista preko 9500rpm jel nebu vozilo 2 dana
Tako ce i biti, zato i nisam uzeo Hornet EVO, njemu je preko 10k podrucje. A Hornet radi nesto nize, svaba je spominjao da ce i ovaj moj biti nesto drugaciji od izvornog Horneta, vise ce bit za grad optimiziran.

Mislim da je otisao daleko daleko...
Umjereno slozen cilindar, veci karb, vario i glava da je to stvarno i vise nego dovoljno, pogotovo kad se fino nastela
Ja sam imao takav setup(bez pm kita, ali je cilindar fino slozen bio) i to za van staze je previse  :dontknow:
Vec si odlucio, sacekaj auspuh motiraj i nastelaj, vidjet  es da je previse  :icon_thumright: nezelim te odgovarat samo naprijed  :icon_thumright:


Neka, neka navikne se covjek i na previse. To se i trazi :)



Nego Dario me pospotao za slike pa da updejtam,

Trenutno stanje timinga, ustvari za oko 0.2 su visi jer je C 0.55.



Glava tokom mjerenja volumena komore


Lezajevi prije ugradnje


-1000  :laughing6:


A jucer sam skuzio da mi je ispao štift koji drzi plocice na zadnjoj celjusti... Danas za meet iskombinirao neki saraf i drzi ali plocice zvoncaju u pm..


I sjeo je novi zadnji amortizer, jedna od boljih stvari koje sam stavio na skuter. Treba ga jos malo postelat, ali razlika je nebo i zemlja nasprem rms-a
"OEMs will generally provide you with a vehicle that functions nicely but is blessed with enough shortcomings that performance is far from optimum"

Offline TopPerfomance4

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1063
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Nrg
  • MojSetup: Tp black trophy,malossi multivar2k,Ditech linearna polutka
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #249 : 24 Rujan, 2018, 00:12:14 »
Jesi ovo ležajeve topio u tekućem dušiku?

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7004
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #250 : 24 Rujan, 2018, 00:19:21 »
Lezaji su grijani u ulju na 120c,radilica je u skrinji bila nekih -25c
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #251 : 25 Rujan, 2018, 21:09:24 »
Jesi ovo ležajeve topio u tekućem dušiku?

To je tek - 196 stupnjeva, neće više.

Offline TopPerfomance4

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1063
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Nrg
  • MojSetup: Tp black trophy,malossi multivar2k,Ditech linearna polutka
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #252 : 26 Rujan, 2018, 00:31:36 »
Setup je perverzan na kojem karbu si mislio ovo vozit

Offline BP

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 319
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner 180
  • MojSetup: cilindar boran dinamitom
  • MojSpuh: Pipe Design Hornet
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #253 : 26 Rujan, 2018, 07:56:25 »
Dellorto phbl 25 je gore
"OEMs will generally provide you with a vehicle that functions nicely but is blessed with enough shortcomings that performance is far from optimum"

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #254 : 27 Rujan, 2018, 15:22:14 »
Jel stigao spuh?
Stvarno imaš opasno dobre komponente i kad to posložiš ima da ubija,samo neće bit plug&play al to si već shvatio,sad ovak nepogođen ide malo bolje nego serijala(po mom osjećaju)

Offline BP

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 319
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner 180
  • MojSetup: cilindar boran dinamitom
  • MojSpuh: Pipe Design Hornet
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #255 : 27 Rujan, 2018, 16:39:38 »
Nije još, nije mi ni javio da ga je završio. A prošli tjedan je rekao da mu treba 5-7 dana da ga zgotovi. Bilo bi super kad bi došao idući tjedan, da se izdivljam još za ovu sezonu i onda ga miran spremim na zimski san.




"OEMs will generally provide you with a vehicle that functions nicely but is blessed with enough shortcomings that performance is far from optimum"

Offline BP

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 319
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner 180
  • MojSetup: cilindar boran dinamitom
  • MojSpuh: Pipe Design Hornet
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #256 : 13 Studeni, 2018, 14:57:37 »
Bok ljudi, nikakvih radova nije bilo od zadnjeg javljanja. Ali planira se na veliko  :headbang:

Nabavljeni AC blokovi matica van, preko zime pak slaganje na novo...
Cekam i da mi dodu vece usisne lamele pa da pocnem kemijati po bloku. No oko usisa sam malo zapeo, tj na izboru fergazera.

Ima li kakva provjerena shema na koji nacin izabrati velicinu fergazera? Velicina usisnih lamela nije vise ogranicavajuci faktor, montiram mrcinu od Husqvarne cr125 :icon_thumright:

"OEMs will generally provide you with a vehicle that functions nicely but is blessed with enough shortcomings that performance is far from optimum"

Offline Bump

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 59
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #257 : 14 Studeni, 2018, 22:25:01 »
Koja je caka za sloziti vodenu na AC blokove? Pripremu ima samo treba izbišiti blok ili? Ili ce biti elektricna pumpa?
Ako ne padaš, ne trudiš se dovoljno

Offline BP

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 319
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner 180
  • MojSetup: cilindar boran dinamitom
  • MojSpuh: Pipe Design Hornet
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #258 : 14 Studeni, 2018, 23:29:20 »
Ja ću na električnu složit. Ali da se i probusit blok. Zolt je čini mi se radio to
"OEMs will generally provide you with a vehicle that functions nicely but is blessed with enough shortcomings that performance is far from optimum"

Offline BP

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 319
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner 180
  • MojSetup: cilindar boran dinamitom
  • MojSpuh: Pipe Design Hornet
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #259 : 24 Studeni, 2018, 14:36:12 »
Da bacim jedan updejt :)

Znaci nabavio blokove, zracno hladenje, matica van. I gruntam sta cu, dali ih samo preslozit na novo i posvetit se cilindru ili ih modificirati za puno prikladniji usis. Gdje god zavirim u tuning Piaggio 125/150/180 2t masina spominje se vrlo mali usis koji je vrlo slaba tocka motora.

I padne odluka. Veci usis, veci fergazer da bi u kompetu sa portanjem cilindra to konacno bilo TO!  :notworthy:

Ali koji usis, pretrazio cuda, nakon par dana aktivnog kopanja po guglu nadem nesto sto mi otprilike odgovara. Logicno, vforce obavezno :) i nebudi lijen sibnem mail Moto Tassinariu. Bla bla, par mailova kasnije zavrsili da mi za moj motor po specifikacijama ipak odgovara malo drugaciji reed. Husqvarna CR125. Poslali mi pojednostavljeni nacrt, prenesem mjere na blokove, vidim pase ali uz grdu modifikaciju. Narucio i neki dan stigao, Vforce 4 :)




Usporedba sa originalnim reedom






Danas ujutro malo kopao po jednim puknutim blokovima sta imam sastrane, ajme sljake. Nemrem s nicim pametnim prici a da skida brzo jer ima pun k materijala za skinut. Mozda skemijam glodalo na stupnu busilicu kad cu radit na dobrim blokovima. Bit ce osjetno urednije i lakse cu pokrpat rupe.
No bitno je da usis stane, brinulo me malo da koliko god sve premjerio da ipak nesto nece pasati tako da mi je malo pao kamen sa srca :)





Moram jos dati napraviti flande, jednu koju cu zavariti na blokove a drugu za prirubnicu za fergazer.
Usis je nastiman pod kutem da mu vertikalna os gleda direkt prema "rampama" za preljevne kanale. Sto je ustvari super, jer ne moram raditi jako koljeno na prirubnici.
Tu sam ga malo preduboko gurnuo (navika jbg  :toothy12:), zamisljen je da stoji jos jedno 10mm vislje.





Budem i veliki blok obradio tako da ih mogu spojit i dobro provjerit cijelu kemiju prije nego krenem na kopanje i varenje dobrih blokova. Dali cu ove varit da popunim rupe ne znam, mislim da nema potrebe, bitno da sam vidio da to sve ide pa radije trosim vrijeme na varenje i brusenje blokova koje cu slagati.


Bit ce jos updejtova teme ovih dana. Pa pozdravljam do tada!  :hello:



"OEMs will generally provide you with a vehicle that functions nicely but is blessed with enough shortcomings that performance is far from optimum"