Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Aprilia SR 70 R Factory  (Posjeta: 107262 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aprilia SR 70 R Factory
« Odgovori #300 : 20 Veljača, 2020, 23:39:01 »
To se ribanje vjerojatno desi kada ekipa prilikom paljenja odmah doda gas, a ulje se ocijedi nakon dugog visegodisnjeg stajanja.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Zigas

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trbovlje/SLO
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 R
  • Moja Kaciga: GIVI
  • MojSetup: Malossi MHR Replica/Purejet
  • MojSpuh: Leo ZX
Odg: Aprilia SR 70 R Factory
« Odgovori #301 : 20 Veljača, 2020, 23:47:35 »
To se ribanje vjerojatno desi kada ekipa prilikom paljenja odmah doda gas, a ulje se ocijedi nakon dugog visegodisnjeg stajanja.

Na slikama gore izgleda kao u realnosti. Sa 800 i 1200 vodobrusnim se ga vrati u novo stanje, samo nemam opcije za novu bolcnu a one podloške je verovatno lakše pronač. Igličasti isto nije problem dobit. Bilo bi dobro, da imam jednog dobrog za svaki slučaj.
Purejet racing :aprilia:

Offline Zigas

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trbovlje/SLO
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 R
  • Moja Kaciga: GIVI
  • MojSetup: Malossi MHR Replica/Purejet
  • MojSpuh: Leo ZX
Odg: Aprilia SR 70 R Factory
« Odgovori #302 : 22 Veljača, 2020, 20:29:03 »
Akcija. :icon_thumright:
Izpraznijo rezervoar ulja i očistio ga, radi preventive i nije bilo ništa. Sklopim i vratim sve plastike na tom djelu, da si napravim mjesta.  Promjenijo getribu iz starog na novi blok i izgubijo sat vremena, jer je jedan prsten ostao u bloku a trebao bi na poklopcu :icon_scratch:. Grijanje vadeje...Getriba nije bila nikad odtvarana. Razkopam zadnje plastike, da dadjem do svih konektora, da vadim blok.

Termo grupa preživila extremne temeperature, isto igličasti i bolcna, klip isto. Radilica ne :sad1:

« Zadnja izmjena: 22 Veljača, 2020, 21:01:41 Zigas »
Purejet racing :aprilia:

Offline Zigas

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trbovlje/SLO
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 R
  • Moja Kaciga: GIVI
  • MojSetup: Malossi MHR Replica/Purejet
  • MojSpuh: Leo ZX
Odg: Aprilia SR 70 R Factory
« Odgovori #303 : 22 Veljača, 2020, 20:36:53 »
...svaka čast malossiju, bez mazanja izdržat. Bolcna nema ni malo ruba, iglišasti ko nov. Znam da je za u smeče ali svejedno je izdržalo.
Purejet racing :aprilia:

Offline Zigas

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trbovlje/SLO
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 R
  • Moja Kaciga: GIVI
  • MojSetup: Malossi MHR Replica/Purejet
  • MojSpuh: Leo ZX
Odg: Aprilia SR 70 R Factory
« Odgovori #304 : 22 Veljača, 2020, 20:44:12 »
Počelo se sklapat replicu. Očistijo Malossi glavu. Skoro ko nova.
Purejet racing :aprilia:

Offline Zigas

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trbovlje/SLO
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 R
  • Moja Kaciga: GIVI
  • MojSetup: Malossi MHR Replica/Purejet
  • MojSpuh: Leo ZX
Odg: Aprilia SR 70 R Factory
« Odgovori #305 : 22 Veljača, 2020, 21:00:19 »
Na kraju se sve vratilo na skuter. Odzračijo uljnu, poterao ulje sa bušilicom, da vidim dali ide u blok, nastavijo uljnu. I na kraju ostavijo sve, da danas ne nepravim još kakve gluposti.

Trebam još, napunit getribu uljem, stavit antifriz, odzračit, stavit auspuh, proverit gume... Gasss
Purejet racing :aprilia:

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7004
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Aprilia SR 70 R Factory
« Odgovori #306 : 22 Veljača, 2020, 23:19:54 »
Ovo sto ti klipnjaca klima lijevo-desno je potpuno normalno,vidi ima li kakvog lufta unutra-van.
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Zigas

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trbovlje/SLO
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 R
  • Moja Kaciga: GIVI
  • MojSetup: Malossi MHR Replica/Purejet
  • MojSpuh: Leo ZX
Odg: Aprilia SR 70 R Factory
« Odgovori #307 : 22 Veljača, 2020, 23:31:49 »
Ovo sto ti klipnjaca klima lijevo-desno je potpuno normalno,vidi ima li kakvog lufta unutra-van.

Ima, ima. Na 9-11 sek na videu sam vukao unutar-van. Na oko bi rekao jako puno od 0,5-1mm ima i tragova struganja u bloku. Vide se i na čelu klipa. A sami ležaji na radilici nemaju ništa lufta ni u jednom smeru.
Purejet racing :aprilia:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aprilia SR 70 R Factory
« Odgovori #308 : 22 Veljača, 2020, 23:35:14 »
Koliko ja vidim, ovo klapa u svim smjerovima, a zvuk sve govori. Sokiran sam.

Sad u nove pobjede, trenutak istine slijedi sa mhr replicom.

Kakva ti je razlika u finoci amortiziranja izmedju serijskog zadnjeg amortizera i ovog sadasnjeg?
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7004
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Aprilia SR 70 R Factory
« Odgovori #309 : 22 Veljača, 2020, 23:35:33 »
Tesko se kuzi na videu,ako je tako kako kazes,onda nis od nje...

Bas me zanima kak bude stroj isao sa replicom,sad ce trebat konja da se iskoriste ove Heidenauice.
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Zigas

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trbovlje/SLO
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 R
  • Moja Kaciga: GIVI
  • MojSetup: Malossi MHR Replica/Purejet
  • MojSpuh: Leo ZX
Odg: Aprilia SR 70 R Factory
« Odgovori #310 : 23 Veljača, 2020, 10:57:55 »
Ova torbica se odlicno uklopila. Kakva su ti iskustva sa zadnjim amortizerom?

Bitubo je super. Moj amortizer mislim da nije radio više kao nov, jer je več malo mastio, a ne kritično. U tom stanju je bio ko katapult na ležečim i glavni razlog za investiciju u Bitubo. Ako nisam dignuo guzicu izpred ležečeg, katapultiralo me iz sedišta. Neznam kako je radio kao nov ali mislim, da ne mnogo bolje. Bitubo na prvi osječaj deluje tvrđi i kot samog starta skuter ne spušta guzice i čini se kao boji start. Na ležečim ne teba mi više dignut guzice i preko njih ide glatko bez katapultiranja iz sedišta. Podešen je sada negde na pola tvrdoče i odgovara mojim 92kg. Sada je u harmoniji sa prednjima vilama sa 15w uljem prema tvrdoči. Na raznim rupama i neravninama hoda amortizera 2-3 cm deluje mnogo mekši, jer radi onaj mekši krači dio federa, a iznad tog hoda je znatno tvrđi. Sve ukupno pravi vožnju udobniju nego prije.

Evo par podataka o fabričkom zadnjem amortizeru. Mere pokazuju da ima neopterečen hoda do bumpstopa samo 5 cm. Kad je opterečen sjedne za cca 2 cm. Zbog premekane upruge ga stalno sabija i čini se tvrd.

Bitubo ima neopterečen hoda 6 cm, opterečen sjedne, kad je podešen negde na pola za 1.5 cm isto ko i vile spreda. To mu daje puno više aktivnog rada nego tvornički amort.

Čini mi se da je za ono što je tvorniči amortizer pravljen je za vozača do 65 kg OK, za vozača oko 90 kg premekan i za vozača iznad 100 kg trd ko kamen jer ima možda samo 1-2 cm radnog hoda.

Na kratko. Prvog dana nakon kupnje, treba originalnog bacit u smeče.
Purejet racing :aprilia:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aprilia SR 70 R Factory
« Odgovori #311 : 23 Veljača, 2020, 13:14:02 »
Jaoo jos se pitam jesam li te pitao, sav sam u amortiterima u zadnjih para tjedana, jasem testiram svako malo neki.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Zigas

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trbovlje/SLO
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 R
  • Moja Kaciga: GIVI
  • MojSetup: Malossi MHR Replica/Purejet
  • MojSpuh: Leo ZX
Odg: Aprilia SR 70 R Factory
« Odgovori #312 : 23 Veljača, 2020, 20:45:54 »
Kod mene ništa ne ide gladko. :dontknow: Sklopim sutra i zadnje stvari pred samim startom. Sipam ulje u getribu, antifiz i odzračim. Paljenje  :nono:, još jdan put :nono:. Preverim odzračim benzinsku, da nema više zraka u sebi palim :nono:. svaki put samo za par sekundi ali samo nakon, kad ponovno dam kontakt, da benzinska odradi. Vadim svječicu mokra. Idu mi razne stvai po glavi, da se za moment upitam, da možda replika ne traži manje pritiska i količine benzina od sporta. Onda idem po logiki eliminiranja stvari. Injektore i pritisak i sve što je na glavi nisam dirao, samo sam presložijo, benzinska je radila, kompresor je radio ali sam ga ja proveravao i iz dveh sestavijo neku dobru variantu. Pa da vidimo. Priključim ga na kompresor i ne zadržava pritiska samo ide preko njega. Vadim još jedan put prešpricam break cleanerom, tako da sa prstom držim odtvoren kompesor, gde bi trebao dihtovat. Sklopim i...



Odradi malo, da se sagrije. Razrada nije potrebna, jer je Replika to več odradila i to ekstremno dobro, jer je ko nova. Pokušam u vožnji i jako puca tamo negde izmedju 6000 i 6500rpm. OK. Kompresor još ne radi dobro. Odtvorim ga još par puta (da skratim priču). Nije da nije šta sam sve radijo, mjerio, jer je imao samo 2 bara kod verglanja.  OK. Sada ide skuter, vozi, ubrzavanje je na 8200, sa setapom prenosa od sporta, koji je ubrzavao na 8800, ali još po neki put oče da popuca. Jos uvjek mislim, da je problem kompresor ali sam mjerio u radu oko 5 bara a na dodavanje gasa ide na 6.

Priča s nastavlja...

Probat ču se neko vrijeme tako vozit, da vidim ponašanje, kasnije poštelat prijenos, jer za sada ne cini mi se nešto jači od sporta. Po logiki bi trebao imati negdje oko 9000 - 9100 na ubrzavanju. Kad budem 100%, da mi kompresor ne pravi te probleme idem na jačanje pritiska.
« Zadnja izmjena: 23 Veljača, 2020, 20:55:12 Zigas »
Purejet racing :aprilia:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aprilia SR 70 R Factory
« Odgovori #313 : 23 Veljača, 2020, 23:31:02 »
Stavi si T komad i manometar da budes siguran u kompresor, ali bojim se da neces dobiti nista jer radi on i sa 4 bara pritiska.

Jos nekako vjerujem da ces uspjeti dobiti moc iz replice, ali posto nema rezonancije izgleda da su niski tajminzi i raspolozivost do 9000rpm najbolji za purejeta.

>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Zigas

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trbovlje/SLO
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 R
  • Moja Kaciga: GIVI
  • MojSetup: Malossi MHR Replica/Purejet
  • MojSpuh: Leo ZX
Odg: Aprilia SR 70 R Factory
« Odgovori #314 : 23 Veljača, 2020, 23:57:51 »
Stavi si T komad i manometar da budes siguran u kompresor, ali bojim se da neces dobiti nista jer radi on i sa 4 bara pritiska.

Jos nekako vjerujem da ces uspjeti dobiti moc iz replice, ali posto nema rezonancije izgleda da su niski tajminzi i raspolozivost do 9000rpm najbolji za purejeta.

Mjerijo sam sa ex separatorom, jer nisam imao t komada. Ima 5 bara na leru, na dodavanje gasa ide na 6, ali ne drži tlaka kad se gasi. Ne momentalno ali u par sekundah padne. Prije mi je držo par sata.
« Zadnja izmjena: 24 Veljača, 2020, 07:53:53 Zigas »
Purejet racing :aprilia:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aprilia SR 70 R Factory
« Odgovori #315 : 24 Veljača, 2020, 09:50:47 »
Nema veze to sto padne tlak kad se ugasi, bitno je kakav imas dok masina radi. Taj tlak dok je ugasen drze samo novi kompresori, a kasnije krenu popustati sve brze. Mislio sam ugraditi nepovratni ventil u crijevo, pa bi onda drzalo, ali benefit je samo da ljepse upali i odradi u samom startu.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Zigas

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trbovlje/SLO
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 R
  • Moja Kaciga: GIVI
  • MojSetup: Malossi MHR Replica/Purejet
  • MojSpuh: Leo ZX
Odg: Aprilia SR 70 R Factory
« Odgovori #316 : 24 Veljača, 2020, 10:06:44 »
Nema veze to sto padne tlak kad se ugasi, bitno je kakav imas dok masina radi. Taj tlak dok je ugasen drze samo novi kompresori, a kasnije krenu popustati sve brze. Mislio sam ugraditi nepovratni ventil u crijevo, pa bi onda drzalo, ali benefit je samo da ljepse upali i odradi u samom startu.

OK. Hvala. Onda se igram dalje i odmislim kompresor. Koji je onda moguči razlog, da popuca nekad. Prejaka smjesa? Na sportu nije pucao u tom režimu, kad je bijo ugrijan. Po klipu se vidjelo, da sam bijo na jakoj smjesi, na samom limitu i moguči razlog za krači vjek svječica.
Purejet racing :aprilia:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aprilia SR 70 R Factory
« Odgovori #317 : 24 Veljača, 2020, 11:57:06 »
Kod jacih cilndara imas problem, traze manje goriva na nizim okretajima. Ja sam morao smanjiti pritisak.
Onaj moj turpijani DRevo nije mogao gutati kolicinu goriva na nizim okretajima, a recimo stock DRevo bez ikakvih problema. Probaj sa 0.2bar manje.
To je se kao vrtilo, ali nema rezonancije da to isprati, i onda se javlja efekt kao da vrti u prazno, jako je bucalo, a na kraju sam shvatio da sam dobio kao neki peak snage, a izgubio sam sav moment i manje otklone gasa gdje inace jako lijepo ide.
Nakon toga sam isao na oem tajminge i kompresiju, i to mi je najbolje do sada, bolje cak nego na Runneru, gdje su malo visi za 0.4mm deblja brtva, ali je kod njega i kompresija manja pa nisam siguran sta je najbolje.

I ja vozim max. bogatu smjesu od uvijek nakon pocetnih testiranja, jednostavno mi je to bolje jer se mogu ljepse voziti s manje gasa, dok sa slabijom smjesom moram cesce pun gas voziti, i trazi me lakse rolice.
Kad se stavi siromasnija smjesa, onda se masine hoce vise razvrtiti, dok sa bogatom ako odem u planine, imam propucavanje na punom gasu.
« Zadnja izmjena: 24 Veljača, 2020, 12:00:13 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Zigas

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trbovlje/SLO
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 R
  • Moja Kaciga: GIVI
  • MojSetup: Malossi MHR Replica/Purejet
  • MojSpuh: Leo ZX
Odg: Aprilia SR 70 R Factory
« Odgovori #318 : 24 Veljača, 2020, 18:49:55 »
Danas sam vratijo sve plastike, da ne pogubim svega. Onda palim iz prve mirno radi. Sagrijem probam u vožnji i opet puca na cca 6000 ko luda. Probam sa punom gasom i odjednom jo tako zagušim, da neče ni smjesta. Iz auspuha baca vartu. Šta se dogodilo od jučer na danas, jer jučer sam se provozijo skoro normalno. Opet stavim moj separator izmedju, da preverim pritisak. Danas ima u radu samo tamo negdje 4 bara a na dodavanje ide na 5,5 bara. drugo se nije diralo. To bi moglo biti dosta za normalan rad?

Nisam dovolnjno pametan. Prvo ču vratiti pritisak na tvorničkih 2,5 bara bez Polini čašice (samo Malossi TC) i vidjet, dali zaista replika traži slabiju smjesu. I još jednom bez Malossi TC i samo sa polini čašicom i polini federom u njoj.

Purejet racing :aprilia:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aprilia SR 70 R Factory
« Odgovori #319 : 24 Veljača, 2020, 21:41:29 »
To ti je ok sa kompresorom. Ako se hoces uvjeriti, spojo se na vanjski kompresor i dotjeraj 6 bara.

Probaj sa manje goriva.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<