Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Vjecni skuter - PureJet  (Posjeta: 200388 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2840
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Peugeot Elystar 50>70>50LC, ali Piaggio PureJet +44 000km
« Odgovori #920 : 12 Svibanj, 2021, 21:25:09 »


el ovo debil vozija romobil po mokrom? Ha ha ha
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 50>70>50LC, ali Piaggio PureJet +44 000km
« Odgovori #921 : 12 Svibanj, 2021, 21:30:44 »
Jest taj sto je gorio je bio tjuniran i zbrikan, imao je 42Ah bateriju
dakle podosta energije.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 50>70>50LC, ali Piaggio PureJet +44 000km
« Odgovori #922 : 23 Svibanj, 2021, 11:50:04 »
Prodao sam Elystara.



I sada imam jos jednog, brzeg.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Bakonja fra Brne

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 108
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: -
Odg: Peugeot Elystar 50>70>50LC, ali Piaggio PureJet +44 000km
« Odgovori #923 : 23 Svibanj, 2021, 20:10:41 »
 :(
Što ću ja sad čitat?

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2840
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Peugeot Elystar 50>70>50LC, ali Piaggio PureJet +44 000km
« Odgovori #924 : 23 Svibanj, 2021, 20:26:14 »
Jel to znaci da tema ide na lock :icon_scratch:
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 50>70>50LC, ali Piaggio PureJet +44 000km
« Odgovori #925 : 23 Svibanj, 2021, 21:22:05 »
Ostao je ovaj brzi sa PureJet C361M masinom koji je glavna tema. Sta cu kad imam duplikata u steku. I nece on jos dugo iz ergele kako stvari stoje, to je konj s kojim pomicem granice u transportu. A najavljuju neku inflaciju, tako da se s njim ne brinem.


Onaj drugi je bio vertikala AC tsdi original sve, isao je 78kmh po satu, sto dodje 70gpsa. Taj je bio jedan od pouzdanih primjeraka, da bi rijec rekao, al mene je moj naprcao dok se nije sve smirilo nakon sistematskog pregleda, i povremenih viroza.

A ovaj plavi je bio zamjensko vozilo da sto brze obavim uslugu, jer danas ako nisi bar 5x brzi od ostalih, ljudima prodje volja ako ne kupe nesto unutar 10minuta, a istrazivanja pokazuju da ce se taj otvoreni prozor za kupovinu smanjivati, tako da ce trebati jos brze i hitnije udovoljiti ljudima s kesom.

« Zadnja izmjena: 23 Svibanj, 2021, 21:32:48 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 50>70>50LC, ali Piaggio PureJet +44 000km
« Odgovori #926 : 26 Svibanj, 2021, 11:05:11 »
Sto me jucer prepade taman kad sam nagazio na vijadukt. Odjednom pokazivac goriva poceo blinkati da nema ni kapi benzina. Reko sta gubim benzin, samo nemoj na sred vijadukta ostati bez benzina covjece bozji, di da se sklonim kad znam.da je smrtnost na vijaduktu u kvaru preko 80%, svaki drugi tioka na mobitel i vozi...

I nekako se preznojim u toj minuti, stanen, ne osjetim nikakav smrad benzna, reko dobro je to je Peza. Kad oni stvarno, pogledam u rezervar, razina je na ocekivanoj odokativnoj.

Plovak poceo zajebavat 40km ranije, al ne kuzim kako je uspio pokazati minimum. Ako je plutai na benzinakom stupcu benzina...

Natocio pun i za sad pokazuje pun.

Gas dalje.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 50>70>50LC, ali Piaggio PureJet +44 000km
« Odgovori #927 : 26 Svibanj, 2021, 20:24:42 »
Bio bi red da izmjenim rolice koje sam stavio polovne i doveo do krajnjih granica. Mogu one jos, ali treva teziti perfekcijii. Malo kasnim, ali zabiljezeni je i u online servisnoj.


Razbusio neke malo koristene malossi, ali sam zeru oretjerao i sad moram naci neke Malossi rolice za piaggio iznad 6 grama.

Provjerio usput i remen, te ga nastavio dalje voziti. Najljepsi mi je od 18.2mm pa na manje.


I variomat sam ocistio jer je se zaista nakupilo naslaga koje su pocele smetati.






« Zadnja izmjena: 26 Svibanj, 2021, 20:45:58 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline SCANIA R500

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 636
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner sp50
Odg: Peugeot Elystar 50>70>50LC, ali Piaggio PureJet +44 000km
« Odgovori #928 : 26 Svibanj, 2021, 21:58:12 »
Sa cim si to namazao rolice.... Tovatna mašćoba ili vazeljin :laughing7:
« Zadnja izmjena: 26 Svibanj, 2021, 21:59:46 SCANIA R500 »

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 50>70>50LC, ali Piaggio PureJet +44 000km
« Odgovori #929 : 27 Svibanj, 2021, 23:40:54 »
Tovatna od Shella neka, jako je fina i pogodjena za skutere vec vise od godine dana.

Na danasnjoj buri u Zagrebu, oborio sam rekord kad mi je dunulo u ledja, Elystar je poletio kao neko malo prkno i razvrtio se od crvenog pa na dalje. Al prije toga se trebalo izboriti za zalet :D
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 50>70>50LC, ali Piaggio PureJet +44 000km
« Odgovori #930 : 29 Svibanj, 2021, 12:56:09 »
Jucer Peza imala krsolom, tako je izgledalo, ali se nista nije desilo.

Dao krug na bolidu, malossi rolice susnule u startu i izazvale paniku, i peza katapult (jako volim kad netko laksi od mene stisne Pezu jer ima moc), i peza preko 2 trake, pa dok je grc oslobodio ruke, sjede na kocnicu, Molasica ugrizla asfalt i izula vozaca sa sjedala, i pri 2kmh prednji kotac u rizol, i hajmo na bok. Sreca nikome nista, Peza nesto sitno ko kada sestra nasloni na zid, al doslovno.

Zajebana i opasna pedesetka, kad je bila oluja prekjucer, neki Bandit me mazo iz mjesta, al kad je doslo vrijeme za mrcvarenje, eto mene na trubi iza. Dzabe ti sto ide 250, ak ti je prosjek 60. Ovo zamorce ide oko 90, a svega par kmh ispod je prosjek :laughing7: Prvesntveno zbog Molasa i sinter plocica.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline SCANIA R500

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 636
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner sp50
Odg: Peugeot Elystar 50>70>50LC, ali Piaggio PureJet +44 000km
« Odgovori #931 : 29 Svibanj, 2021, 13:29:10 »
... zbog Molasa i sinter plocica.... Al bandit puši jer sigurno nije drumski mornar..... Drumski Mornar igra veliku ulogu :laughing7:... sa molasom i sinter plocicama

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 50>70>50LC, ali Piaggio PureJet +44 000km
« Odgovori #932 : 29 Svibanj, 2021, 14:35:03 »
S obzirom da sam odgledao citavu scenu, mogu donesti zakljicak sto binse dogodilo s padavicarskom gumom.

S obzirom da je naprijed na Pezi sila od gume, u punom smislu te rijeci, jer je sposobna te izuti sa sjedala. Prilikom tog panicnog grca u denoj ruci, pa kocenja u zadnji cas pred lrepreku, Molas je znatno usporio skuter, i gospodski kulturno kao niz tobogan svukao vozaca sa skutera, te je pri minimalnoj brzini prednji kotac ipak udario u rizol i doslo je do obaranja skutera.


Sto bi se desilo, na ovako trivijalnom, ali klasicnom primjeru zakucavanja u tih 10, 15 metata udaljenosti s padavicarskom gumom???

Sad cu vam objasniti. Peza bi se opet ispalila poprek ceste, kad bi grd u ruci popustio i refleks kocenja odradio svoje, skuter jebeno ne bi usporio, nego bi pri toj visestruko vecoj brzini, prednji kotac na krlurvinski i oadavicarski nacin odmah zablokirao, i jebeno odmah bi zapoceo nepovratni proces padanja, i posljedice bi sigurno postojale za vozaca, nedaj boze loma, a desavalo se ljudima.


Stoga, ono o cemu stalno pricam, jest. Da za padavicarske gume nema mjesta kod mene, mars u picku materinu od mene smece podmuklo! Ne zanima me rulet, zanima me garancija od jebenog ne padanja.


Ne bi si mogao oprostiti da je nastao lom, a da furam padavicarsko smece od gume, nek je i 10kmh bila brzina, ti kad se slozis s toliko, ides pa kud puklo da puklo. U ovoj situaciji, guma je usporila skuter skoro na nulu, i kupila je vrijeme da doslovno s otporom odugiravanja skutera sa sebe "njezno" skuter padne na tebe, to je sasvim druga situacija GDJE SI IMAO VREMENA ODLUCITI KAKO CES PASTI I KOLIKO TOLIKO PRUZITI OTPOR PADAJUCEM SKUTERU NA TEBE.


To malo tko kuzi da se sa pravom gumom doslovno kupuje dragocijeno vrijeme, one dragocijene milisekunde.
Treba shvatiti ozbiljno, iako nije bilo nikakvog divljanja, nego jedno obicno mrtvo kretanje iz mjesta i zabijanje u prepreku preko ulice.
Naravno, takve gume se mogu i zloupotrebljavati u pomicanje granica, sto je jedna druga krajnost, ali ta kriticna milisekunda je najbitnija u cijeloj prici, a dalje kako tko voli, to je baza.

Dakle furaj naprijed neku super soft gumu, nebitno je cak i od proizvodjaca, da ne ispadne kako guram jednog proizvodjaca, ali taj je best buy, dok je supersoft jak s cijenom.
« Zadnja izmjena: 29 Svibanj, 2021, 14:41:15 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline SCANIA R500

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 636
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner sp50
Odg: Peugeot Elystar 50>70>50LC, ali Piaggio PureJet +44 000km
« Odgovori #933 : 29 Svibanj, 2021, 20:03:19 »
 :icon_thumright:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 50>70>50LC, ali Piaggio PureJet +44 000km
« Odgovori #934 : 30 Svibanj, 2021, 10:17:48 »
Promaknula mi je jedna stvar kad sam stavio rolice. Zapravo, tema je malo sira, pa mi valjda nije palo na pamet nakon razvlscenja o kontroli prijenosa :laughing7:

Piaggio 50 kuplung je definitivno najjaci. Cak toliko, da je prejak u nekim situacijama, primjerice kad je skuter veoma opterecen.
S obzirom da treba teziti setupu koji ce moci izgurati samo serijske oprugice, morao sam pronaci nekakvo rijesenje, jer tvrde oprugice pale zvono i kuolung proklizuje velikom brzinom pa to sve dreci i jedva se mice kad je pod opterecenjem.


Odlucio sam experimentirati i staviti jednostavno slabiji kuplung. Preslozio sam na kuciste od piaggia, ferode od Morinija. I dobio cirkus, ima turazu, od istog trrna kad das gas, ali previse klizi jer je kuplung preslab za ovaj tezi skuter i slabije krece.

Zatim sam odlucio ko fol olaksati ferodu, sto ne bih vise radio, nego samo bi smanjio kontaktnu povrsinu na sve 3 lamele, i konacno dobio rezultat.

Skuter krece iz niskih okretaja i ako dam pun gas, uvijek imam turazu. S tim da je proklizavanje kontrolirano, ne ide u pretjerivanje i rasipanje okretaja, nego je bas kako treba.


Sad uvijek imam turazu, pogotovo u dvoje, jer kad bi se sve ugrijao, znala je biti knedla u startu. Ali evo, uspio sam dobiti zivcanu pedessticu, koja je pokazala zube i zavrsila na boku.



Ovo je najbitniji dio, dovoljno je za pola milimetra uci u ferodicu, isao sam sa brusnim kamenom i bijaksom. Iako je sve iz ruke odradjeno, apsolutno nista ne trese nit vibrira.


Ove ruoe je bas tesko busit, pa sam na 7mm dubine sve prosao sa 8mm svrdlom. Njih ne bi busio vise.




Inspiraciju sam dobio nakon sto sam pred koju godinu imao priliku iskusiti kako je to kad mast iz polutki propisa po kvacilu, pa mi se svidjelo to klizece kvacilo... I s vremenom si to potvrdis, pa namjerno podmazes... Uglavnom obavis dosta experimenata i tesstiranja na vise masina, tako da steknes neko iskustvo, i onda svjesno ides oslabiti kuplung, odnosno prilagoditi ga i "fino podesiti" tocno prema trenutnim potrebama. Zapravo, inspiracija se pojavila prije 15 godina kad sam na minarelliju prvi put probao olaksani kuplung i zapazio ponasanje.

Sto laksi skuter i vozac, to manje problema za kuplung i za ovakvim pothvatima.


Eto, jos jedna mala epopeja koja je ekvivalent tvrdjim oprugicama, odnosno jos bolja stvar, jer variomat je u nizem prijenosnim omjeru sa serijskim oprugicama i rotacija kvacila je manja nego s tvrdjim oprugicama, a cim je veca rotacija to su veci gubitci.

Opet ste naucili uz mene kako za DZABE i kako na najjeftiniji moguci nacin voziti skuter, ali ne bilo kakav, nego savrseno podesen.

I da, moguce je gotovo cijeli skuter tako svercati DIY metodama, i usput brasnariti setupe u koje je ulozeno para, i ono nakvaznije, navozati se, odnosno natripati. Dakle win win, al oba puta samo za mene! :toothy12:


I za kraj je palo narodno veselje, ti kad imas veselu masinu iz nule, onda mozes svasta. U principu, ovo je potvrda onog o cemu sam maloprije govorio.
Ne znam ni sam kako se propelo Elistarce, al kad ga dignes, nista ne vidis od tamnog vizira, tako da sam iskusio voznju na zadnjem s povezom na ocima.

Elistarce je na 50 kubika da se razumijemo. Za 50 kubika i 130kg skuter deraci sve zivo po gradu. Tu i tamo se pokrvim s nekim bitno laksim Woltovcem na Runneru karbu, ali brzo ga ostavim iza sebe. Dakle, nema nitko brzi. :D





I za kraj, jedan okrsaj s nabrijanim Peugeotom, zapravo igranje kako to inace biva, i naravno, sveukpno manjom masom od barem 50kg. Izmjerio sam ga koliko ide niz brdo (moj kmh u tom momentu laze za 8kmh, a inace kad prekucam kazaljku iznad 88gpsa, od tada krene pokazivati realnu brzinu jer se servo motoric zblesira).

« Zadnja izmjena: 30 Svibanj, 2021, 10:59:50 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 50>70>50LC, ali Piaggio PureJet +44 000km
« Odgovori #935 : 08 Lipanj, 2021, 09:12:23 »
PureJet majka, dokazano masu puta. Koliko je samo skutera doslo i otislo po kratkom postupku, a samo jedan ostaje, al vjecno >C361M.

Sve me razocaralo, sve me tjera u nevidjene troskove i sokove. Sve je luksuziranje. Eh da, i sve su to sukaci gorova. Nabijem na k vozilo koje moram tocit svaki dan, a nedo bog da mi se desi 2x dnevno, a tu sam u kvartu, automatski mi krv izlazi na oci jer se sav usaftam od znoja kad moram stajat na one sparne betonske cruce benziske i jos cekam ubredu na klimi od -18. Nisam ja za toga.



Jutros sam imao zanimljivu situaciju. Lovim zeleno na semaforu, i jebiga, jedina mana mu je sto ne ide preko 200, i upali mi se crveno na 100m ranije. Di cu sta cu, jer danasnji urbani zivot odmah gubi smisao ako stojis od pocetka do kraja crvenog, skrenem na bankomat pored semafora. Ulogiram se i dignem kes, spremim u dzep i okrenem na taj semafor, i taman mi se pali zeleno (isti cikkus kao da sam stao pred semafor i cekao).

Dakle najextremnija transakcija koju sam imao, za vrijeme trajanja crvenog sve sam odradio i taman se semafor upalio i po gasu, naravno prvi. Ovi u koloni auta su sigurno odlepili.



Evo posnimio sam kako radi CUSTOM kvacilo na Pezi. Dolaskom toplijih dana, kvacilo voli snazno i prerano ugristi pa imamo "knedlu" i zadrsku u startu. Kod nekih skutera zna biti toliko izrazeno da izgubis ravnotezu. Obicno rijesenje je da se stave tvrdje oprugice, ali mene to ne zanima jer je to obicno rijesenje, i ima neke svoje mane, tioa da skuter ukapca lamelu na ON/OFF modu, da jako dreci i slabije krece.

Stoga sam odlucio unaprijediti start na bolji nacin. Experimentirao sam sa smanjivanjem povrsine ferodica kvacila. Od oka sam skinuo 1/3 povrsine i sada sam extremno zadovoljan covjek.  Uvijek imam turazu u startu, a sile koje se prenose su ipak jace nego kad kvacilo klizi s tvrdim oprugicama, jer tvrde oprugice stvaraju vece gubitke. E da, i PUNO mi je bolja kontrola na gmizajucim brzinama tipa kad idem kroz sporu zonu, ili kroz koloni, agregat slusa momentalno.


Evo pogledajte kako krece PureJet 50ccm sa serijskim Piaggio kvacilom i serijskim oprugicama na ZX-u, ali sa dobrih 300kg ukupne mase.




Skidanje povrsine kvacila ovisi o ukupnoj masi koju agregat mora pokrenuti, dakle ne prelaziti 1/3. U slucaju da je sve dobro, nemate potrebu za ovim postupkom. A ako imate rupu ili pak septicku jamu prilikom kretanja u startu pa lako upadnete u g#vn# da vas drugi auti zgaze (istrazivanje je pokazalo da prosjecan automobil u gradu ukupne zapremnine 1300ccm, od 0-60kmh probija zvucni zid).


I ono najvaznije, otkrivena je jos jedna stavka, alternativa kupovanju cesto skupih oprugica kvacila.

Dakle imate jos jedan trik od mene, kako tjunirati za DZABE, ali bas dzabe.
To samo znaju prave PjurDzetise, zivjela 90%tna neovisnost i nezavisnost te odrzivi razvoj da se nista ne baca, a extremno se tripuje  :rock_: :rock_: :rock_:
« Zadnja izmjena: 08 Lipanj, 2021, 10:00:13 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 50>70>50LC, ali Piaggio PureJet +44 000km
« Odgovori #936 : 08 Lipanj, 2021, 12:07:05 »
Upravo dobio prvi upit random zapaljenog lika za Pezistsrce.
Za Runnera sam ih dobio dista i jedva ih se rijesio... Pocascenn sam komplimentom.  :toothy9: Dojmila ga se zivahnost agregata i kako sam ukeletio u oarkirno mjesto pod 90* i iskocio ko isus od raznih negativnih sila na organizam.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 50>70>50LC, ali Piaggio PureJet +44 000km
« Odgovori #937 : 08 Lipanj, 2021, 20:56:37 »
Danas pala trkica s 2 uzastoona ostra desna zavoja gdje je Pezo 307 izletio u otok. Audi R8 i Mitaubishi Lancer.
R8 samo poskakuje u zaviju, Lancer skripi i klizi prema otoku i rizolu, a Molas zadnja malo pustila u ulizanom zavoju preko zebre, s tim da sam im se jebacki priblizio dok se nisu ispucali :D
Decki se dosli malo poganjat, a ja tu domaci. A na domacem terenu se.najvise gine, ako si suicidas.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 50>70>50LC, ali Piaggio PureJet +45 000km
« Odgovori #938 : 17 Lipanj, 2021, 15:35:31 »
Elistarce prebacilo 45tkm, sad vec ima i stotinu vise. Sinoc je pao neki ilegalni drag race. Iz zakebancije sam se trko sa serijskim Piaggio Nrg purejet, koji ima samo Polini variomat, i malo sam mu naserafio gorivo nek bolje ide.




Zakljucak je, uzalud ti tuning ako ti dodje netko s nekih 50kg manje ukupne mase.


Dosta budalastina, nego da kazem nesto pametno. Odmah nakon trke, navodno je kolegi ispao kljuc od auta oa sam s ledicom u faru isao traziti po cesti i nisam nista nasao, na kraju ga je stavio u sedamnaesti dzep.
E sad, tu prica tek pocinje, kad sam dosao skoro pred kraj ceste za trkanje, zapazio sam jebenog zeca u frisko pokosenoj poljani.  Pored ceste. I sta cu, ko' i svaki normalan covjek, hop na rizol i pali duga svjetla i ganjaj zeca. I tako sam ti ja lovio zeca po polju, nepostivajuci sigurnosne propise, saram amo tamo kako zec cima malo lijevo malo desno. I gad me krene malo vozat, ali cekaj, Bridgestone Molas drzi na frisko pokosenoj travi da sam presjekao putanju zecu i zajasio mu na rep, i zec udje u obliznje grmlje. Brzo obidjem do kraja grmlja, i okrenem se uz pomoc Molasa brze nego jebeni zec i nastavim ga istjerivati iz grmlja i frajer mi istrci na par metara ispred prednjeg kotaca, i krenem ja njega opet ganjat, on lijevo desno , a ja samo ravno uz malo cimanja. I dalje mi se nije dalo ganjat ga jer sam nabrao dobrih 50, 60gpsa na njivi, pa reko da se ne spicim u ogradu obliznjeg vrta gdje je zec dosao brstiti i krasti...

Uglavnom, dokazao sam sebi ovaj put na extremnijoj varijanti da je Molas majka za sve situacije, jer vec sam tako lovio ljude i to mi je najmanji problem, a sad sam iskusao next level da sam ganjao zeca valjda cijelu minutu. Veliki sam fan ovakvih izazova i pomicanja granica pogotovo kad mogu ugroziti samo zeca.
Za mene je to jedno divno poluadrenalinsko iskustvo, jer je zec ziv, a i ja sam citav, i vrt je spasen pa netko nece morati kupovati Normabele (ako netko osudjuje ovaj cin, smatram ga placenikom farmaceutske.industrije), jer realno, kad u zivotu imate priliku naganjati zeca po livadi s jebenim skuterom? Da ne govorim koliko napreduju predatorske vjestine u prometu, inace si svakome meta.
« Zadnja izmjena: 17 Lipanj, 2021, 15:42:27 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline PchelaUbica

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4022
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pž
  • Moj Skuter: Aerox Rossi Replica
  • MojSetup: Lake rolne za start
  • MojSpuh: Mnogo jaka grana odsijeca
Odg: Peugeot Elystar 50>70>50LC, ali Piaggio PureJet +45 000km
« Odgovori #939 : 17 Lipanj, 2021, 15:52:53 »
Mralee jbt zivot, pa zeca na razanj odmah, nema tu mrdanja
S dunlopom i slicnima bi osto gladan 🤪
:yamaha: