Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Vjecni skuter - PureJet  (Posjeta: 199782 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 70LC, ali piaggio purejet +37000km
« Odgovori #720 : 08 Lipanj, 2020, 20:21:11 »
A da uzmeš jet forca tsdi :laughing7:

Imam ga u steku, osposobio ga, u jako dobrom stanju. Ko hice eto ga. Peza ima kratku getribu i auspuh koji ga gusi u originalu. j#bo te jet force, Runner je bolji.


Ovaj piaggio pjurejet peglira preko 100gps-a
Dok nevidis nemres bas vjerovat. Ali ide kao da se otrova najel.



Kad se.odlucis postat pjurdzetisa imas od mene sve dzabe, odrzavanje ti je mukte i to garantiram. Mozes potrosit 100 eura u startu i dalje neces nista.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Tomma

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1208
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb!
  • Moj Skuter: Runner PureJet
  • Moja Kaciga: Mat
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Peugeot Elystar 70LC, ali piaggio purejet +37000km
« Odgovori #721 : 08 Lipanj, 2020, 20:36:08 »
Pero kolko jer swap na PJ? Runner 70ccm... Neda mi se vise davati svaki par dana na gorivo 100kn,trosi ko gtr xd....

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 70LC, ali piaggio purejet +37000km
« Odgovori #722 : 08 Lipanj, 2020, 20:39:15 »
E da, kad sam uzeo Elystara sa 15tkm original, cilindar radilica ko novo a zazir karika 2mm. Ista stvar a Jet forceom sve ko novo 12tkm a karike 2mm imaju i nije htio palit. Kakav je to krom od karika koje ae potrose taj cas.
I pezu nebi nikad jer mi se svaka sitnica i svaki dijelic zamjerio i potrgao sam od sebe. Plus, skuteri su im radjeni za ne znam kakve ljude, i volan ti je u krilu wtf, drzis ruke ko pile...
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 70LC, ali piaggio purejet +37000km
« Odgovori #723 : 08 Lipanj, 2020, 20:47:01 »
Pero kolko jer swap na PJ? Runner 70ccm... Neda mi se vise davati svaki par dana na gorivo 100kn,trosi ko gtr xd....

Stos je u tome sto su svi navikli davati na rate za skuter. Malo po malo i onda se kraljevi sjete biti matematicari i kazu " a joj koliko sam utuko, mogao sam kupiti Tmaxa iz ducana, platiti 10 vrhunskih kurvi i pisat po njima".

Za purejeta otreses do soma kuna u startu za masinu i instalaciju, i imas davanja jos do 100 eura i tu prica zavrsava.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Tomma

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1208
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb!
  • Moj Skuter: Runner PureJet
  • Moja Kaciga: Mat
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Peugeot Elystar 70LC, ali piaggio purejet +37000km
« Odgovori #724 : 08 Lipanj, 2020, 20:53:05 »
Ak te bas zanima,utuko sam da sam mogo 2 serijale voziti,al to nije bitno....Budemo se culi,pa ak ces imati vremena i to da se dog....

Offline Bakonja fra Brne

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 108
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: -
Odg: Peugeot Elystar 70LC, ali piaggio purejet +37000km
« Odgovori #725 : 08 Lipanj, 2020, 21:47:20 »
Evo ja se dogovorio za mali pregled kod mehaničara. Odmah mi je rekao da plastika za njega nema, a da Frnacuzi drže duže pod čokom kad se upali. I sad se već mozgam da li ići na ovakvu preradu kao ti ili početi ulagati u, kako ti kažeš, rupu bez dna. Veli mehaničar da će mi trošiti 5 do 5.5 l , ići 65 fo 70 km/h. Očajno se voziti s blokadom i jedva ju čekam skinuti. Ja imam veći od dva ponuđena vizira pa je otppr zraka još veći. Uz too skuter ima oko 8000 km pa mi je žao bacati tu mašinu i stavljat neku sa starog skutera. A opet kad vidim potrošnju i prije svega performanse uistinu se čovjek zapita da li odraditi promjenu. I s obzirom da si to radio sebi da li si razmišljao o takvoj ugradnji drugim Peugeotima?
Istina ne vjerujem da ima baš 1000 vlasnika Elystara na forumu.
I u pravu si za sjedalo. Meni se čini da je sjedalo preblizu volanu i premeko tapecirano, ali na ovjes se ne mogu žaliti.
I za razliku od većine meni skuter nije ružan. A i u toj klasi nema baš velikog izbora. Ima nešto od Kymca , ali to sam već imao. Evo recimo Spacer ima puno bolje, šire i kvalitetnije sjedalo, ali ovjes mu je tvrd kao da ga Njemac radio. Govorim o Spaceru. Za par dana kumu će doći Piaggio Liberty pa ćrmo i to vidjeti...U svakom slučaju treba imati znanja sve ovo odraditi tako da se nadam da nije kraj ovpm tvom projektu.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 70LC, ali piaggio purejet +37000km
« Odgovori #726 : 08 Lipanj, 2020, 22:20:31 »
Ak te bas zanima,utuko sam da sam mogo 2 serijale voziti,al to nije bitno....Budemo se culi,pa ak ces imati vremena i to da se dog....

Ma klasicna prica, samo utucate u raspadotine, ali dobro, sve je to cijena gusta. Samo ja si ne mogu dozvoliti vise takve pi*darije inace vi ga idmah zapalio. Svi mi imamo u pocetku tolerancije i kad tad nam prekipi to cackanje...
Ono sto me drzi je cvajo jer on ima dusu, a opet ovaj trenutni se ne raspada. I imam sve u malom prstu pa je to jedan poseban gust.

Evo ja se dogovorio za mali pregled kod mehaničara. Odmah mi je rekao da plastika za njega nema, a da Frnacuzi drže duže pod čokom kad se upali. I sad se već mozgam da li ići na ovakvu preradu kao ti ili početi ulagati u, kako ti kažeš, rupu bez dna. Veli mehaničar da će mi trošiti 5 do 5.5 l , ići 65 fo 70 km/h. Očajno se voziti s blokadom i jedva ju čekam skinuti. Ja imam veći od dva ponuđena vizira pa je otppr zraka još veći. Uz too skuter ima oko 8000 km pa mi je žao bacati tu mašinu i stavljat neku sa starog skutera. A opet kad vidim potrošnju i prije svega performanse uistinu se čovjek zapita da li odraditi promjenu. I s obzirom da si to radio sebi da li si razmišljao o takvoj ugradnji drugim Peugeotima?
Istina ne vjerujem da ima baš 1000 vlasnika Elystara na forumu.
I u pravu si za sjedalo. Meni se čini da je sjedalo preblizu volanu i premeko tapecirano, ali na ovjes se ne mogu žaliti.
I za razliku od većine meni skuter nije ružan. A i u toj klasi nema baš velikog izbora. Ima nešto od Kymca , ali to sam već imao. Evo recimo Spacer ima puno bolje, šire i kvalitetnije sjedalo, ali ovjes mu je tvrd kao da ga Njemac radio. Govorim o Spaceru. Za par dana kumu će doći Piaggio Liberty pa ćrmo i to vidjeti...U svakom slučaju treba imati znanja sve ovo odraditi tako da se nadam da nije kraj ovpm tvom projektu.

Imas dobrog mehanicara, vidi se da covjek ima iskustva s pezama :icon_thumright: Postoje ljudi koji bi zivot dali za pezu, s gro ulozenog truda i efektivnih sati, ali i njih je peza sjebala  i to je najgori dio u cijeloj prici, trudis se i on te kara kara u kara :icon_thumright:

Volan je u krilu i to je presmjesno, a tapecirung sjedala je odvratan da se usaftas kad sjedis po vrucini i onda te svrbi dupe, plus sklisko je s.tankom spuzvom koja nista ne amortizira.


Narucio sam jos jedan amortizer priie par dana, prije negoli sam odlucio da ide u otpis jer mi Elystar nije ispunio misiju da bude univerzalan skuter, koji ce viti udoban i sportski istovremeno. Elystar ima prednost sto ima ogroman kapacitet i bez problema furam sve zivo u njemu, jer nisam onaj tip sto ce nositi jaknu i kacigu na ruci, odnosno da mi dvotockas sluzi kao vikend vozilo s kojim cu nalraviti krug i sparkati ga u garazu.


Netko tko se pomalo i umjereno vozi, ne bi se.trebao ioterecivati s ovim problemima.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 70LC, ali piaggio purejet +37000km
« Odgovori #727 : 10 Lipanj, 2020, 20:54:48 »
Ovo se klima toliko da vec postaje nezgodno, neugodno i neprecizno.

Na Gileri Runner s duplo vise kilometara, rucka nema nikakvog neugodnog lufta i bas se kuzi da je peza jeftino odradjena u startu na milijun ovakvih detalja.

Tags: svaki jebeni detalj na pezi me jebe

>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 70LC, ali piaggio purejet +37000km
« Odgovori #728 : 11 Lipanj, 2020, 11:44:10 »
Nakon skoro 1000km, remen pao na 17.7mm.


Najbolje je isao od 18 do 17.8mm.

Sad su vec prisutne i vibracije, remen je premlohav, ali se jos fino ponasa.



Stavljen novi Piaggio OEM remen, 19.1mm.

U pocetku vrti i 200rpm vise, cudno se skroz ponasa, ali vec sjeda pomalo.

89gpsa u dvoje na ravnom.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline tdj595

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Tourer250ie,NrgPwrDD
  • MojSetup: TP Trophy-phbg 21ds-MHR Team vario
  • MojSpuh: LV Touring
Odg: Peugeot Elystar 70LC, ali piaggio purejet +37000km
« Odgovori #729 : 11 Lipanj, 2020, 13:27:14 »
To se prebrzo trosi jbt, ja sam vec na drugom malossi kevlar furia rossa, i u kombinaciji s mhr multivarom i ditech polutkom sam prezadovoljan. Zamijenio sam ga na 5000 preventivno iako mislim da bi mogao jos

Jest da kosta ko 2 OEM, ali opet u nekih 7000km potrosim dva OEM remena sigurno. A s ovim si miran i imas uvijek iste performanse
« Zadnja izmjena: 11 Lipanj, 2020, 13:29:09 tdj595 »

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 70LC, ali piaggio purejet +37000km
« Odgovori #730 : 11 Lipanj, 2020, 14:04:38 »
Potrajao bi duze, ali sam ga istokario na bendiks sa serijskom getribom. Otkako sam stavio produzenu getribu, nemam vise ni problema sa isusivanjem broncanih piksi i cvikanjem samog bendiksa, koji se brutalno zavrtio na top speedu... Ugradnjom 20% getribe svi su problemi nestali jer je serijski priienos prekratak za 70ccm.

Kevlar je postojaniji, tu nema dileme. Ali mi ne igra zbog 2 faktora:
- kosta me kao 3 remena
- i ono veoma bitno, zna puknuti, dok sa originalom imam prakticki garanciju od ne pucanja.

U konacnici sam zadovoljan s obicnim remenjem.


Treba uzeti u obzir da se skuter cesto vozi u najvisem prijenosnom omjeru, a nepomicna remenica variomata je ispolirana kao ogledalo od 3/4 pa na gore...

Da se vozim normalno, produzio bi vijek svemu za barem 3x, a da ga stedim na 1/3 gasa, onda bi trajao 10x vise, kao sto i zapazam kod klijenata koji se tako voze, kod njih je sve novo i u top stanju jos od 2003 godine.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Peugeot Elystar 70LC, ali piaggio purejet +37000km
« Odgovori #731 : 11 Lipanj, 2020, 14:30:13 »
Hahahaah sve je novo a vozi od 2003.g
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 70LC, ali piaggio purejet +37000km
« Odgovori #732 : 11 Lipanj, 2020, 14:39:43 »
To je istina, jer se dan danas vozim nakon 11 drzava na dijelova iz 2003. godine, odnosno vecina ih je od tada.

Stavis novi dio, nista se ne desi. Odnosno ako stavis zamjenski "ko' original" e onda tek sjebes.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Peugeot Elystar 70LC, ali piaggio purejet +37000km
« Odgovori #733 : 11 Lipanj, 2020, 14:42:04 »
Vjerovatno je i remen org iz 2003. :toothy12:
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline Zigas

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trbovlje/SLO
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 R
  • Moja Kaciga: GIVI
  • MojSetup: Malossi MHR Replica/Purejet
  • MojSpuh: Leo ZX
Odg: Peugeot Elystar 70LC, ali piaggio purejet +37000km
« Odgovori #734 : 11 Lipanj, 2020, 14:54:36 »
Ovaj remen je bio prije 400km ko nov. Ona fura na Klek ga skinula 1mm ;D
Purejet racing :aprilia:

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Peugeot Elystar 70LC, ali piaggio purejet +37000km
« Odgovori #735 : 11 Lipanj, 2020, 15:01:06 »
To je to.
I dopalo mu se kako pura pegla 110gps-a i unistio je remen.
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Peugeot Elystar 70LC, ali piaggio purejet +37000km
« Odgovori #736 : 11 Lipanj, 2020, 16:08:52 »
To se prebrzo trosi jbt, ja sam vec na drugom malossi kevlar furia rossa, i u kombinaciji s mhr multivarom i ditech polutkom sam prezadovoljan. Zamijenio sam ga na 5000 preventivno iako mislim da bi mogao jos

Jest da kosta ko 2 OEM, ali opet u nekih 7000km potrosim dva OEM remena sigurno. A s ovim si miran i imas uvijek iste performanse

Kevlar duuuugo ostane u mjerama, onda se razleti ko da je neko bombu hitio u prijenos. Ja sam na slabom midraceu koristio iskljucivo kevlar remen (malossi), svakih 5000km mijenjao. Jednom se ipak razletio - taman kad sam sa nekih 4950km isao iz ducana sa novim remenom pod sicom doma da ga zamijenim  :toothy12:


Krt je ko da je od stakla, zadrzava mjere, ali kad mu dodje vrijeme - ne najavi i booooom

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 70LC, ali piaggio purejet +37000km
« Odgovori #737 : 11 Lipanj, 2020, 18:07:21 »
Tocno je da se na svakom klima, jer je tolerancija nuzna radi sigurnosti. Gasiram je vec preko 24000km i bas je razvaljena, ne klima se, nego KLAPA. U Runnera je ista situacija, ima i uteg u sve je lijepo utegnuto. U oba slucaja se resovito sve podmazuje.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 70LC, ali piaggio purejet +37000km
« Odgovori #738 : 12 Lipanj, 2020, 16:48:36 »
Danas ispostovo testnu dionicu sa 203, al ide to jos, kasno sam krenuo. Tu i tamo stisnem motorce, steta sto nisam yutuber da me ISPOŠTUJU, jer ako ne vozis motorce, radje budi pjesak :D
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Elystar 70LC, ali piaggio purejet +37000km
« Odgovori #739 : 13 Lipanj, 2020, 07:38:37 »
Malo igranke s PureJetom, agregat mi je na nazahvalnoj sasiji, ali to ne dozivljavam dok experimentiram, masina je blago, a francuska sasija obicni Pacov. Kratka grana je dobila smisao, i sada masina ima novi karakter, najblizi karbosu, brzine su kosmoske, a s druge strane ne trosi nista niti se rasipa :D
Vjerujem da mi najvise zavide vlasnici Peža, posto tuning istog je najveca tuga, golemi nezahvalni ulog, i najkraci moguci dozivljaj!

Da, PureJet otpad je dobio iskorak u performansama, a zadrzao je sve ostalo. To je veoma zajebana stvar, jer da je jos malo jace, karbosi bi izgubili smisao i na polju performansi.

Jedan ranozorasnji test:




Testiranje kratkog Leovincea GP kad se pruzi prilika. Do sada sam isprobao 4 seta rolica, to je za mene jedan sasvim novi spektar i zanimljivo mi je istraziti ovo spuhce. Powerband je veoma uzak, na svega 200, 300 okretaja, na nekih 9200/9300rpm je najjaci.

Ovo je trenutno sa 8800rpm i to je bio pokusaj da agregat bude iskoristiv i na nizim okretajima, to se desilo, medjutim PEAK power izostaje, slabiji je odaziv na gas, i u startu krece iz viseg prijenosa. S prethodnim rolicama 6.4gr je bio bomba, ali rekoh idem vidjeti kako ce se dalje ponasati.


Ovaj kratki GP sam testirao i na Runneru, s prakticki identicnim setupom, osim jedne male mnogima nebitne stavke, a to je kompresioni omjer. Runner ima manji i ovaj auspuh ne moze doci do izrazaja kao na ovom agregatu kojeg je blagoslovio Dario007, rekao sam mu da zelim jaku kompresiju u preporucenim okvirima posto cu jednog dana staviti JAKU GRANU, sto sam i ucinio, i evo moci. Čovjek ima iskustva i to jako dobrog i provjerenog u tuningu 70cvaja, pa sam mu se obratio da to bude posteno poslozeno, iz iskustva.

j#bote pa sad bi mozda mogao doci do izrazaja onaj DRevo sto se ludo vrtio, u kombinaciji s ovakvim auspuhom...


Zanimljivo je da purejet koji se vrti na 9300rpm sa 70ccm termo grupom, trosi ispod 3.5l sigurno. Znaci, cvajo se kulturno dreci (trokut box i GP), jako brzo odaziva na gas, a pritom ne raspada i ne rasipa. Veoma mudar odabir hehe

Volio bih probati neki drag race s karbosom 70 koji ima recimo dugu granu, mislim da je to ekvivalent, makar se mozda i podcjenjujem, ali nema veze.



PS imate li vremena istrazivati i experimentirati na stabilnoj i pouzdanoj bazi ili vas oduzimaju obaveze oko nuznog servisiranja karbosa da bi samo isao?
« Zadnja izmjena: 13 Lipanj, 2020, 07:49:26 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<