Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Dizna i role za piaggio ac base + base spuh?  (Posjeta: 12600 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline SixPack

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 670
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Dizna i role za piaggio ac base + base spuh?
« Odgovori #60 : 29 Rujan, 2018, 12:24:39 »
Imas u ebay fancy temi gdje  smo uzeli jednu odlicnu obrtaljku za 100 kn

Odlicno, bacit cu oko, jer ovakva koso je ovdje skoro 600kn, thanks  :icon_thumright:

Offline SixPack

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 670
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Dizna i role za piaggio ac base + base spuh?
« Odgovori #61 : 02 Listopad, 2018, 15:57:28 »
Evo jos par utisaka nakon malo probavanja  :toothy10:
Nakon par probnih voznji u svim uvjetima, po osjecaju (obrtaljke za sada jos nemam, dolazim opet na onu da je misliti drek znati  ;D )
Ima neke cudne (jedva primjetne) rupe u voznji, imam feeling da i okretaji variraju, iako multi odlicno pegla razlike u gramazi, osjeti se da nesto ne stima. Kretanje na hladno skoro pa nemoguce, bolesno trokira (kad je zagrijan nema problema) . Zakljucak, preteske role, i prebogata smjesa na svim otvorima! Stavljene Piaggio 6.4g (znamo da je na jacem LC to dobitna kombijacija pa se nisam dvoumio) i na ljubicasti centralni stavljen Malossi TC, odlicno radi, dok je hladan krece bez poteskoca, i linearno radi u svim rezimima, tj otvorima. Sto se karba tice, spustio na .80 i igla na 3. zarez, odlicno reagira na svim otvorima. Smjesu odvrnuo 2kruga, i kad je zagrijan, radi odlicno na leru, nema gasenja na leru kao prije dok je radio na svim otvorima na bogatijoj smjesi i na 1.5 vijku smjese minimuma. Cisto radi probe sam iskusao .88 sa iglom na 3. zarezu, znaci, zalijeva, svjecica crna, i najveci problem jeste sto je igla prevec dignuta za tako veliku diznu i kod prijelaza sa 3/4 na 4/4 zatrokira kao da nestalo benza, jer ga zalije, plus prebogata smjesa na svim otvorima pa u radu zalije toliko da kad spustis na ler se ugasi. Sto je manje dignuta igla manji je taj efekt.

Od pre neki dan, mi se kod kretanja dok je jos nezagrijan, tj dok ga malo ne razvrtim poceo cuti neki cudan zvuk skripanja. Nisam to nikada cuo?  :icon_scratch: U prvi mah sam pomislio da mi nogara otpala  :toothy12: Vidim nogara uredno stoji...da nije remen  :icon_scratch:
Jedine izmjene koje sam napravio otkad se pocela cuti škripa je ljubicasta. Kad sam stavljao TC sam primijetio da je ljibicasta bila na nekim mjestima zavojnica pomalo oguljena...sto mi malo cudno za 20-30km :dontknow:

Sto se max.brzine tice, nisam mjerio gps-om, naizgled nije nista posebno veca, jedino se osjeti vise snage na visim brzinama, sto je odlicna stvar kod voznje u brdo na visim brzinama, manji je pad brzine. Na piaggio LC je veca razlika, jaci je,  duzi prijenos, "jaci" tajming itd i to naravno bolje ide.

Offline SixPack

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 670
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Dizna i role za piaggio ac base + base spuh?
« Odgovori #62 : 12 Listopad, 2018, 22:44:54 »
U iscekivanju obrtaljke (hvala pceliubici na prijedlogu), j#boga led valjda ce doci do Bozica :laughing9: nastavio sam potragu za idealnom kombinacijom  :glasses9:
Kak sam citao po forumu, isao sam probat dobitnu kombinaciju, 6.4+ljubicasta, bokte koje linearno "razvrtavanje", kak da vozim 4 takta  :icon_biggrin: umro od dosade, frustriralo me, i nakon dva dana sam skinuo dole. Islo je uredno po satu negdje izmedju 100-110, bez rupa, lijepo radi i sve, ali ne pase mi taj pitomi feeling nikako  :sad3:
Svidjelo mi se sa TC-om, pa sam vratio torsion controller i spustio role na 6.0g, znaci, trga, totalno divljastvo, nebitno na kojoj brzini, na gas trga, nema rupa, po satu na ravnome max. je kao i prije, uvijek izmedju 100-110. AC ima u odnosu na LC zub kraci sekundar, tak da nemrem bas u neke extreme.
U brdo ide brutalno, start brutalan, na nagibu 15% po satu 80, a ful serijalović je tolko isao po ravnome  :headbang:
Ovak po feelingu, rekao bih da mrvu i prevrti tu i tamo, tesko je reci bez obrtaljke, ali meni osobno ful odgovara kak ide, bas ono na sta sam se zalio, i sad se bas osjeti jebena razlika u odnosu na onaj "budget" setup  :toothy10:
Rekao bih da je to to  :hello:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Dizna i role za piaggio ac base + base spuh?
« Odgovori #63 : 13 Listopad, 2018, 09:16:55 »
Svaka cast, hocu i ja probati taj trgajuci setup. Dakle imas bijeli centralni feder?

Evo priie voznje sam stavio bijeli nakon sto godina. Sad imam linearne polutke pa cisto da vidim, hard test upravo slijedi....
« Zadnja izmjena: 13 Listopad, 2018, 10:01:24 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline srunner221

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 327
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: gilera runner
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: Sport pro mk2,dell 21, 13% getriba, multic
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Dizna i role za piaggio ac base + base spuh?
« Odgovori #64 : 13 Listopad, 2018, 11:57:58 »
Bas me zanima kako to starta, imam runnera Dr evo 70, polini vario sa 7.5g rolicama, leovince rr te zeleni +tc i male crne, pa me cisto usporedbe radi zanima... na startu odize prednji od poda i grize gas nebitno na kojoj brzini...

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Dizna i role za piaggio ac base + base spuh?
« Odgovori #65 : 13 Listopad, 2018, 12:33:06 »
Probao sam bijeli centralni. Za sada sam extremno zadovoljan na Elystaru. U kombinaciji s linearnom polutkom radi bas onako kako treba.

Start - posto je bijeli duzi, u startu je tvrdji i daje mi pocetni sus i imam okretaje u startu bez prevrtavanja. Jakk sam zadovoljan startom.

Ubrzanje - linearno i jako dobro, nakon 80kmh osjeti se da je feder malo tvrd ali popiusti i ide do kraja


Imao sam polini plavi 23kg i oretvrd je.

Ana purejetu 50 smultivarom i auspuhommijenajbolji bio zeleni malossi. Moram jos pribat bijeli na energiji
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Dizna i role za piaggio ac base + base spuh?
« Odgovori #66 : 13 Listopad, 2018, 12:41:18 »
Navodno je taj bijeli tvrd kao i plavi u startu i u kraju.Na srednjem spektru okretaja je izmedju zelenog i ljubicastog.Tako se bar meni pokazao.

Tebi pegla taj start jer je elystar tezak.Jos jedan pokazatelj kako masa vozaca i skutera potpuno mijenja karakter skutera i njegov setup.
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Dizna i role za piaggio ac base + base spuh?
« Odgovori #67 : 13 Listopad, 2018, 12:48:04 »
Elystar je cudna prica. Mater mu j****. Kad sam imao zeleni centralno, imao je vjecne probleme sa startom. Cak i ljibocasta, i polini llava 23kg ne spasavaju start. Sada s bijelim je prejeben, i imam osjetno bolje ispaljivanje do 60kmh.

Naspram polinija 23kg, bijeli mi djeluje tvrdji samo u startu, i to bas tamo gdje mi treba. A linearna polutka sprijevaca rasipanje snage za razliku od seriske koja prevrtavanjem usporava ubrzanje.

Malo cu je furati pa cu je preseliti na crnog nrga, makar ide prejebeno sa zelenim i nigdje mu jista ne zamjeram....
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Dizna i role za piaggio ac base + base spuh?
« Odgovori #68 : 13 Listopad, 2018, 19:56:53 »
Pala je jos jedna voznja, bijeli se odlicno ponasa.

Nisam ga jos probao na linearnoj polutci do sada, zadovoljan sam.
Sad jos jedino preostaje vidjeti kako ce se ponasati ljeti, jer mi je na svim skuterima po vrucinama potrebna nijansa tvrdje centralne opruge. A bijela mije bila katastrofa cak i na mrtvoj serijali.

Trkao sam se sa nrgom, i ubio me je, ali znam da elistar ide gotovo pa najbolje sto moze. Kad ga natovarim teretom, ide osjetno losije za razliku od Nrga...
« Zadnja izmjena: 13 Listopad, 2018, 19:59:50 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Dizna i role za piaggio ac base + base spuh?
« Odgovori #69 : 14 Listopad, 2018, 01:18:06 »
Ljubicasti je samo za trke, to je davno konstatovano.  :icon_tongue:

Offline Zigas

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trbovlje/SLO
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 R
  • Moja Kaciga: GIVI
  • MojSetup: Malossi MHR Replica/Purejet
  • MojSpuh: Leo ZX
Odg: Dizna i role za piaggio ac base + base spuh?
« Odgovori #70 : 15 Listopad, 2018, 17:33:39 »
Pala je jos jedna voznja, bijeli se odlicno ponasa.

Nisam ga jos probao na linearnoj polutci do sada, zadovoljan sam.
Sad jos jedino preostaje vidjeti kako ce se ponasati ljeti, jer mi je na svim skuterima po vrucinama potrebna nijansa tvrdje centralne opruge. A bijela mije bila katastrofa cak i na mrtvoj serijali.

Trkao sam se sa nrgom, i ubio me je, ali znam da elistar ide gotovo pa najbolje sto moze. Kad ga natovarim teretom, ide osjetno losije za razliku od Nrga...

Gramaža rolica ti ostala ista?

Kad sam ja prešao na original pia polutkama iz bijele na ljubičastu, dobio sam 300 RPM na ubrzavanju. Zato razmišljam da treba za 0,2g smanjiti težinu za bijelu.
Purejet racing :aprilia:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Dizna i role za piaggio ac base + base spuh?
« Odgovori #71 : 15 Listopad, 2018, 18:54:29 »
Ma cudan je taj Elystar, prica za sebe. Kad stavim na Nrga onda cu donesti konkretan zakljucak. Zeleni je meksi od bijelog mensci i sad nakon vise kilometara.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Dizna i role za piaggio ac base + base spuh?
« Odgovori #72 : 15 Listopad, 2018, 19:09:18 »
Bas sam ja neki dan na poweru probao,doduse orginalni centralni koji je na izdisaju,pa ni nemrem napisat nis konkretno osim da je malo zivlji na odazivu gasa na nizim brzinama.
Moram bas bijeli uzeti negdje za probu,zanimljivo al' okretaji mi nisu oscilirali kao sa serijskom polutkom.

Probao sam popeglati tromost sa overrange polutkom,bolje je ali nema pomoci sa ovako dugom getribom na relativno slabom setupu.

Kasnije mi vrag nije dao mira pa sam sa ditech polutkom probao...
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline SixPack

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 670
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Dizna i role za piaggio ac base + base spuh?
« Odgovori #73 : 18 Listopad, 2018, 15:52:20 »
Svaka cast, hocu i ja probati taj trgajuci setup. Dakle imas bijeli centralni feder?

Ne, gore su ljubicasta+tc+6.0g  :icon_thumright:
Airbox preradjen po malossi uputama, jedino sta sam mu ukeljio tuljak na zbusenu rupu (nesto kak dario).
Klipic je 40, dizna 80, igla A22 na 3.zarez, vijak smjese negdje 2.5-3 đira odvrnut.

Bijeli je bio prije na onom budget setupu (bez preradjenog airboxa), bez TC-a, role 7.5g. I jebalo me bas to, nije divljacki trgalo na nizim brzinama. Nisam probavao bijeli sa TC-om :dontknow:

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Dizna i role za piaggio ac base + base spuh?
« Odgovori #74 : 18 Listopad, 2018, 17:14:03 »
Ako je seraf smjese po ps-u na 2.5 do 3 kruga imas prebogatu smjesu.Ako si ga metodom 1:napamet stavio tako,onda zanemari.
Spusti iglu za 1 ili 2 zuba.

Stalno forsiras taj tc,ja bi to maknuo van,a sa bijelim se tc ne koristi jer je feder predug i polutke se ne mogu skroz otvoriti.
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline SixPack

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 670
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Dizna i role za piaggio ac base + base spuh?
« Odgovori #75 : 18 Listopad, 2018, 18:44:13 »
Nisam tc nikada stavljao na bijelu na niti jednom kitu, i na slabijim spuhovima mi je ok radila, i sto vise ide na jaci setup, jaci spuh, to joj mane vise dolaze do izrazaja :icon_thumright:
Da istina za TC, ali brate mili, svidja mi se taj feeling sa tc-om, nesto predobro, nisam nikada tolko uzivao :toothy10:
Da, vise sam ga odvrnuo jer je malo bogatija smjesa. Iglu cu spustit 1 zarez dole  :icon_thumright:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Dizna i role za piaggio ac base + base spuh?
« Odgovori #76 : 18 Listopad, 2018, 19:09:20 »
A jbg, mi koji furamo krajnje brzine, obaezno se odricemo TC-a. Ali istina je da jace susne,al nemas krajnju, pa sad kako kome odgovara prema pptrebama.

Ja sam se izgleda navikao na bijeli na Elystaru u pripremam se da probam zeleni... ti su mi centralni najbolji na purejetu 50 s multivarom.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Prebi

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Zip 2t & Aprilia srR
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: DrEvo 70, Multivar, DellOrtO 17.5ID...
  • MojSpuh: Giannelli Rekord, YasuniZ
Odg: Dizna i role za piaggio ac base + base spuh?
« Odgovori #77 : 18 Listopad, 2018, 19:45:06 »
A jbg, mi koji furamo krajnje brzine, obaezno se odricemo TC-a. Ali istina je da jace susne,al nemas krajnju, pa sad kako kome odgovara prema pptrebama.

Ja sam se izgleda navikao na bijeli na Elystaru u pripremam se da probam zeleni... ti su mi centralni najbolji na purejetu 50 s multivarom.
Cek cek, to nisan zna. Torssion controller smanjiva krajnju? Mozda je meni zato malo manja krajnja. Bas cu ga maknit pa cu vidit stanje. Jel osijetno to i krajnjoj ili ne? Jer u startu se dosta osijeti sa i bez.
najbolje minirat oko motora,pa nek se usudi ga ukrast O0

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Dizna i role za piaggio ac base + base spuh?
« Odgovori #78 : 18 Listopad, 2018, 19:48:02 »
Skini pa probaj :icon_thumright: Vec sam zaboravo koliko krade, al jako zivcura :icon_biggrin:
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Dizna i role za piaggio ac base + base spuh?
« Odgovori #79 : 18 Listopad, 2018, 19:55:22 »
Tc ne krade krajnj ak nije na bijelom centralnom
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_: