Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Dizna i role za piaggio ac base + base spuh?  (Posjeta: 12598 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Online dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Dizna i role za piaggio ac base + base spuh?
« Odgovori #40 : 07 Rujan, 2018, 11:03:03 »
Za primjer podesenosti ti je moj Power,nemoj misliti da ga hvalim jer je moj,Corectorov purejet je odnesao sve pohvale s moje strane jer skuter stvarno ide spektakularno.

Evo recimo Power ide 117+ gps-a kad oces,gore je drevo,ditech polutka,multivar,21% primar i 19karb.Airbox je dobrano razbusen i postelan zdravo seljacki uz smjernice iz voznje.
Okretaji su bilo kad i bilo gdje zakucani na 9800.Otvorene ceste sa dobrim brzinskim prosjekom trosi 3.5L,a ide jako slicno kao bev250 i nexus 300.

Dokazi da mozes ne bolje,nego samo slicno i ispostovat ce te se i prihvatiti tvoj savjet kao nesto sto vrijedi.

O svim navedenim podacima imam svjedoke,a imam i video zapise koji ovo sve dokazuju.
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Prebi

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Zip 2t & Aprilia srR
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: DrEvo 70, Multivar, DellOrtO 17.5ID...
  • MojSpuh: Giannelli Rekord, YasuniZ
Odg: Dizna i role za piaggio ac base + base spuh?
« Odgovori #41 : 07 Rujan, 2018, 11:46:28 »
Koja je tvoja svrha dolaska na forum? Da bi ispita svakakva sranja i kad ti se rece ti napravis po svom,a onda one koji su ti isli izac u susret i ne misle isto ispljucas?
Ako tolko volis bilu centralnu prodat cu ti ja svoju da imas u setku, ionako je niko nece..
najbolje minirat oko motora,pa nek se usudi ga ukrast O0

Offline SixPack

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 670
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Dizna i role za piaggio ac base + base spuh?
« Odgovori #42 : 08 Rujan, 2018, 13:19:05 »
A jeste vecina ovdje djeca iz osmog razreda osnovne   ::)
Isprobavao sam sve moguce konbinacaije sa multivarom i oem piaggio variomatom i to sa nekoliko opruga, multivar je zbog xy razloga bolje rjesenje, lakse je nastelati, kompenzira veca odstupania u gramazi itd...
Sa Piaggio v. je obrnuta situacija, zahebano je, treba znati bas "pogoditi" setup i onda ne zaostaje toliko za multivarom da bi mogli pricati o razlici dan i noc. Poanta price jeste, ukazati nekome tko nema 500-600kn za multi da se moze (govorim o piaggio), nije bas nuzno kupovati multivar. Sto se Pokinija tice, govorim o piaggio ac-u.
Bijela nije bitna u citavoj toj prici, isprobao sam sve, razlika je uvrh glave 5% akp se dobro ustela. Posanta je, da se moze ustelati, a ne automatski, baci je u smece. Cijena multivara pa opruge pa rola se penje na cijenu jedne termo grupe tipa drevo, i moja poanta jeste bila da bolje tu paru ulozito u nesto drugo. Neke kombinacije nisu bas idealno rjesenje, ali ako se nema za bolje, zasto ne bih dokazao da se i to g#vn% moze ustelati. Na slabijim slozencima, na piaggio ac-u, moze se ustelati serijsko g#vn% od prijenosa a da ne zaostaje puno za multovarom u smislu razvijanja snage, rupa, elasticnosti itd...ali je tlaka.
Koja je svrha? Svrha je kako i pise, da se moze sa malo ili nimalo love sloziti dobar skuter sa budget komponentama. To je bio cilj mog posta. Nego, javilo se odmah kontra vas 10 uznapredovalih Gotovana, odbosno Sokrata (cast iznimkama), ustali su kao zeljka markic u ime obitelji  :toothy12:

Zvonkec, sarkastican si, kolko ti je puta cvikao, pisao si traktate kolko ti se puta raspala termo grupa, nemoj sada biti licemjeran  :icon_thumright:

@runemrsukosan: a bas si dalmatinski cistokrvni tovar, ko da si izasao iz supka, dobro si rekao, bas ono, intelignecija sa i razumijevanje sa brda iza. Dal ti uopce, kao i ostali Sokrati, kuzite smisao mog teksta? Tebi je ocito tatica kad si bio klinac odmah kupio i muktivaR i karb 19, i spulju i jacu radilicu i idmah si isao 110po gps-u, i svi ostali su smjesni. A usput ti se raspao xy pyta, pa si lekcije naucio na skuplji nacin. U pm kako moras biti glup ko panj da covjek ne percipira poantu teksta. Jos napises konkretno, i ljudi ne kuze, u pm, pa nije cudo sta su svi kupili kartu za njemacku  :laughing9:

@dario: slazem se, odlican rezultat, svaka cast. Gle, htio sam vidjeti kako ce ici sa vise manje standarfnim komponentama, cisto kao neko referentno polaziste, kako ce to biti ustimano, kako ce se to ponasati, elasticnost, kako ce ici, i to je to,pa si netko bez love za pocetak moze slicno i ustelati bez bacanja puno para u komponente. Npr, nesto sto sigurno zanima nekog klinca bez prebijene pare u dzepu, znaci, neki slozenac sa vise manje standardnim elementima, i javilo se odmah par uvrijedjebih velikih ćunera ko da sam im kokos zaklao  :nono:
U 10god mi ss nije niti jedan 2T raspao,zacvikao ili slicno, jedino sam se izjebao sa prijenosom na skuterima, pa sam tu naucio kako ustelati ova g#vn# od komponenti za u smece, i nastojim reci da je zajebano ali nije nemoguce, i to je to, jer inace, svi bi mi vozili 19ke, multiće itd :icon_biggrin:
Ne kuzim kako se moze javiti 10 ljudi i krenuti srati. Ja sam bio prvi medju vama koji je htio serijski vario i sve vezano uz njega baciti u smece, ali sam naucio da se moze nastimati da radi uredno bez rupa. Kamoli srece da sam tada imao multić, ali ako ga vec nemas, moze se, nije sad bas da govorimo o razlici dan i noc, rekao bi da je razlika oko 5%.

Kolko ide ovaj najslabiji setup, po ravnicj bez vjetra, temp oko 16-18°C dignut, oko 90-95 po gps-u, ali se osjeti da bi to islo jos puuuno bolje sa karbom i otvorenijim airboxom, a to cemo sljedece  :icon_thumright:

Offline SixPack

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 670
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Dizna i role za piaggio ac base + base spuh?
« Odgovori #43 : 08 Rujan, 2018, 13:23:14 »
Btw. runnerFromTheSukosan, iako si stvarno tovar i pol, prodao si mi odlican spuh  ;D  :hello:
Zadovoljan sam  :toothy10:

Online dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Dizna i role za piaggio ac base + base spuh?
« Odgovori #44 : 08 Rujan, 2018, 13:58:49 »
Kao sto sam ti i rekao bijeli je jos ok jer sc08 ide isto ili jako slicno na 8soma i na 9soma okretaja pa bilokakvu oscilaciju doslovno ni ne osjetis.Osim promjene u zvuku.

Dok sa Yasuni Z koji padne 700-800 okretaja osjetis da to vise nije to.To se popegla sa ljubicastim,zelenim ili plavim centralnim koji rade linearno i koristis ih ovisno o jacini setupa i ponasanju agregata na grijanje,odnosno oscilaciju okretaja koju svi pokusavamo izbjeci ili maximalno umanjiti.

Najveci benefit koji se dobije prelaskom na Multivar ili neki drugi sportski variomat kad vozis serijalu je taj da agregat ne odlazi prerano u prevrtavanje.Tu se jos dobije bolji prijenos snage,linearniji i agresivniji rad itd.

Sto se tice airboxa,okej mozes voziti na serijsku lulicu i vecina servisa tako ugradi.Utrpa 68-70 diznu i vozi.
Ali cemu onda stavljati kit ako ne mislis iskoristiti njegove performanse?Onda si mogao voziti i serijalu po tome...

Koliko ti se krece potrosnja sa tako setupiranim karbom i airboxom?
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Dizna i role za piaggio ac base + base spuh?
« Odgovori #45 : 08 Rujan, 2018, 14:39:08 »
Nova Malossi opruga sa multicem tvrda je od zelenog i ljubicastog. Kos mi dao oprugu i uvjerio se i u Sukosanac. Stvarno je tvrda.
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Online dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Dizna i role za piaggio ac base + base spuh?
« Odgovori #46 : 08 Rujan, 2018, 14:57:18 »
Pa to je poznato da je tvrdja.Ali samo u startu i u kraju,na sredini je kao zelena otprilike.Zato i osciliraju jako okretaji...
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6726
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Dizna i role za piaggio ac base + base spuh?
« Odgovori #47 : 08 Rujan, 2018, 15:37:20 »
Normalno da je cviko, i opet ce ako treba jel to mozda problem? Cviko je zbog slampavog i traljavog stelanja, ali to je nista naspram izjave da multivar skracuje prenos naspram serijskog variomata. Neznam jel iko to ikad jos na forumu izjavio osim tebe, daj jos napisi da 70cc cilindar ide losije i sporije od serijale i bit ces na level 100%
« Zadnja izmjena: 08 Rujan, 2018, 15:56:05 zvonkec92 »
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline SixPack

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 670
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Dizna i role za piaggio ac base + base spuh?
« Odgovori #48 : 08 Rujan, 2018, 22:47:12 »
Kao sto sam rekao, imam doma ljubicastu, imam i tc, kuzim jako dobro da je amen za multivar, ali mi vrag ne dao mira da ne isprobam ovako prvo, to je bila poanta. Jebiga, radoznao sam, volim isprobavati :icon_biggrin:
Ne kuzim kak su se kolege odmah uzrujali  :toothy9:  pa ne mislite valjda da necu metnut ljubicastu i da ga necu ful otvoriti :icon_thumright:
Bijela je dobra jedino kao budget, aka jeftina alternativa (sto sam u startu odmah naglasio),  i to je bio citav smisao probe, htio sam isprobati kako ce raditi u jednom jeftinjaka setup-u posto ovaj mjesec nemam bas vremena sarafati, i na moje iznenadjenje radi stvarno ok, uredno, linearno,elastican je u svim rezimima, ali se osjeti da nije to to, osjeti se ono nesto da fali (ovo sta dario govori), i osjeti se da je "zagusen", tj da moze puno vise. Sve sta kazete stoji  :icon_thumright:

@zvonkec: krivo si ti shvatio, nemam obrtaljku pa da ti tocno mogu reci, ali po osjecaju, radi drukcije geometrije kanala, kroz citav raspon, u odnosu na serijski, ima efekt "nize brzine" (kao kad vozis auto u nizoj brzini, to sam mislio), elasticniji je, i sa bijelom osjetim bas ovo sta govori Dario, recimo kod naglih pretjecanja, kak da zapnes u nekoj mikro rupici.
Ali zvonkec gle, za 90% skuterasa, ovo je i vise nego dovoljno, realno ti vise ne treba, a to sto nas ostalih 10% ćunera trazimo savrsenstvo, vise, bolje i jace, je druga prica, zato i jesmo ovdje :icon_thumright:

Airbox nisam htio busiti, jer vec neko vrijeme razmisljam da metnem 19ku i slozim u komadu sve kako treba, da se ne j**** 10puta sa rastavljanjem karba i ustelavanjem jer nemam puno vremena, zato i jeste za sada tako kako jest.
Dario koji setup karba imas i kolka ti je sumarna povrsina rupa ak si racunao, ili zdravoseljacki; kolko rupa po kolko mm,  jer vidim da ti odlicno ide na taj setup :headbang:
« Zadnja izmjena: 08 Rujan, 2018, 22:55:14 SixPack »

Online dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Dizna i role za piaggio ac base + base spuh?
« Odgovori #49 : 08 Rujan, 2018, 23:55:09 »
Mali airbox sa lulicom 20mm i jednom 8mm,racunao jesam,al nezz sad napamet u povrsinams.

44ler,40klipic,w7 2.zub,80-82-85 dizna
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Dizna i role za piaggio ac base + base spuh?
« Odgovori #50 : 10 Rujan, 2018, 16:27:54 »
Sto se tice budgeta, samo purejet. Ili je jedinica ili nula. Potpuno serijski pruza sve, i vise nego sto treba za 90% skuterasa. Prigovaraju samo kad je nula :laughing7:
Dok ovi s karbosima non stop neku muku muce sa sitnicama.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Dizna i role za piaggio ac base + base spuh?
« Odgovori #51 : 10 Rujan, 2018, 16:40:59 »
Sa Piaggio v. je obrnuta situacija, zahebano je, treba znati bas "pogoditi" setup i onda ne zaostaje toliko za multivarom
Možeš ti "znati" koliko hoćeš al činjenica je da serijski variomat počne prevrtavat i dizat okretaje na oko 75kmh po satu,a multivar otprilike 25kmh kasnije ovisno od setupa,nikakvo znanje i štelung tu ne pomaže pošto je to fizičko ograničenje serijskog variomata,amen i točka

U 10god mi ss nije niti jedan 2T raspao,zacvikao ili slicno
Koliko si kilometara napravio u tih 10 godina?
Ozbiljno me zanima

Offline SixPack

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 670
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Dizna i role za piaggio ac base + base spuh?
« Odgovori #52 : 28 Rujan, 2018, 18:53:19 »
Tommy istina je sta kazes za prevrtavanje i jod xy stvari vezano za serijalovica, ali tada, kada nije bio multi pri ruci, potrudio sam se ustelati da bude cim manja razlika  :icon_thumright:

Da se vratimo problematiziranju :icon_biggrin:
Stavio sam ljubicastu, za sada je 17.5 za pocetak metnuo .82, airbox sam modificirao, i sada, nesto negdje ocito nisam dobro napravio, jer po vasim pricama trebala bi razlika biti noc i dan, a subjektivno feeling je puno gori, iako mozda ide mrvu i brze. Nekako je sve toliko linearno, ne ispucava sa mjesta kao prije itd...nesto sam zajebao  ;D
Znaci lulicu sam pustio gore, i zbusio rupu 14mm prema malossi uputama. Mislio sam rezati/prosiriti i unutrasnje dvije rupe od 16 i 9mm na poklopcu airboxa, ali mi ukupna povrsina izbusenih rupa (12mm lulica+14mm izbusena) isada identicno povrsini tih unutrasnjih rupa pa sam ih za sada pustio. Potom sam skuzio da lulica nema 12 nego 13.5mm, tako da ce realno trebati malo unutrasnji dio na poklopcu povecati.

Dizna 82 mi se cini premala iako se ne gusi, igla 3.zarez, realno sam razmisljao 88 pa vidjeti po svjecicu. Imace, ne trokira, nista sve je super linearno.
Role? Prvo sam probao sa onima koje su vec bile 7.5 i cini mi se mrvu oreteske...pa spustio na 7.2g, radi ok i sve, ali nema šusa, ne ispicava sa mjesta kao prije, feeling u viznji je da je slabiji iako ide cak mrvu i brze...
Manje od 7.2g mi se cini da bi bilo prelagano.
Znam da je idealna gramaza za evo+Z+multi oko 6.5g, ali ocito to vrijedi samo za piaggio LC, jer ako se ne varam nisi isti ac i lc, lc je nesto jaci, jel?!
Sta vi predlazete? Mislio sam metnuti TC na ljubicastu, da dobijem onaj efekt (bar se nadam) čupanja sa mjesta, radi tvrdje opruge i efekta "nizeg prijenosa", potom povecati za nekih 10% povrsinu unutarnje pregrade, i diznu 88 (ako bude previse lako smanjim).
Vase misljenje?

Offline SixPack

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 670
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Dizna i role za piaggio ac base + base spuh?
« Odgovori #53 : 28 Rujan, 2018, 18:57:28 »
Malo mi je tesko stelati bez obrtaljke jer moram sve po feelingu, od rola, karba, centralne itd...ali nema veze...negdje mi nesto promiče jer to mora ici puuuno bolje nego prije sa budget setom?!  :dontknow:

Online dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Dizna i role za piaggio ac base + base spuh?
« Odgovori #54 : 28 Rujan, 2018, 19:03:54 »
Daj otfikari tu pregradu i stavi lulicu od 19-20mm,ne kuzim zasto opet dodajes i oduzimas nesto u to sto smo ti rekli?

Imas u mom projektu sve lijepo opisano i napravljeno...
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Prebi

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Zip 2t & Aprilia srR
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: DrEvo 70, Multivar, DellOrtO 17.5ID...
  • MojSpuh: Giannelli Rekord, YasuniZ
Odg: Dizna i role za piaggio ac base + base spuh?
« Odgovori #55 : 28 Rujan, 2018, 19:15:46 »
88 dizna na base kit?? Pricano o 17.5mm? Po mkm je to pre pre veliko. Ja na zipu iman diznu 64 a moze i nize malo(zip ima multivar i spuh). Na srki koja ima kit i koja trazi nesto vecu diznu neg piaggio s manjim filteron imam diznu 80.
najbolje minirat oko motora,pa nek se usudi ga ukrast O0

Offline Lezz22

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 269
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Speedfight 2
Odg: Dizna i role za piaggio ac base + base spuh?
« Odgovori #56 : 28 Rujan, 2018, 19:20:09 »
88 dizna na base kit?? Pricano o 17.5mm? Po mkm je to pre pre veliko. Ja na zipu iman diznu 64 a moze i nize malo(zip ima multivar i spuh). Na srki koja ima kit i koja trazi nesto vecu diznu neg piaggio s manjim filteron imam diznu 80.

svaki skuter je druga prica na mom je 92 dizna i bjelkasta mi svjecica od kad je zahladilo znaci treba jos vecu

Offline SixPack

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 670
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Dizna i role za piaggio ac base + base spuh?
« Odgovori #57 : 29 Rujan, 2018, 09:43:43 »
Ma je da, spojio sam rupe na pregradi i jos ih dobrano prosirio ne brini , povrsina rupa je veca od usisnih (ista kao kad ispilis po malossi uputama) tako da je to ok :icon_thumright:
Diznu ja lako smanjim nakon proba, to he najmanji problem...kao sta netko kaze svaki je slucaj za sebe, znam da je Mario sa pyrotherma davno pricao da evo moze trazit i 10 brojeva vecu diznu.
Mozda se i ja u cijeloj toj prici krivo izrazavam, s obzirom da vozim motore, pa mi je razlika od 10% skoro kao i da je nema  :icon_biggrin:
Kod svakog navedenog upgrade-a je motor bio jaci, a razlika se naravno najvise osjeti na visim brzinama.
Skuter ne trokira, ne gusi se, na svim rezimima radi ok, jedina zamjerka u odnosu na prijasnji budget setup, jeste malo zakasnjela reakcija na gas ispod 1/3 gasa, a sjecam se da je alfa pricao da je to klasika na 17.5 s modificiranim (otvorenim) airboxom.
Role od 7.2g sa ljubicastom mi se cine idealne, iako je misliti k**ra* znati kad nemas obrtaljku, ne znam na kolko vrti. Imam i 6.4g doma, pa bumo vidili. Na prijasnjem setup-u mi se svidjelo kako ispucava sa mjesta. Mjerio potrosnju sa 82 diznom, cca oko 5.5-6lit. cistog przenja, vecinom ful gas. Spuh je od runner_sukosana tako da ne vjerujem da je vracao blokadu u topu. I to bi bilo to, ostaju jos dizna i role jos za vidjeti koje bi bile idealne, iako ce prvo pasti neka obrtaljka. Ako ima tko jos kakav savjet, slobodno  :icon_thumright:
« Zadnja izmjena: 29 Rujan, 2018, 09:49:25 SixPack »

Offline SixPack

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 670
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Dizna i role za piaggio ac base + base spuh?
« Odgovori #58 : 29 Rujan, 2018, 10:18:16 »
Btw ima tko kakvu preporuku za digitalnu obrtaljku za manje para, nesto velicine koso mini 4 rpm, ili ako netko prodaje takvu?

Offline PchelaUbica

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4022
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pž
  • Moj Skuter: Aerox Rossi Replica
  • MojSetup: Lake rolne za start
  • MojSpuh: Mnogo jaka grana odsijeca
Odg: Dizna i role za piaggio ac base + base spuh?
« Odgovori #59 : 29 Rujan, 2018, 10:55:42 »
Imas u ebay fancy temi gdje  smo uzeli jednu odlicnu obrtaljku za 100 kn
:yamaha: