Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Aprilia Sr 2002. DiTech  (Posjeta: 9005 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Jukii™

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 42
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Aprilia sr50 Ditech
Aprilia Sr 2002. DiTech
« : 05 Ožujak, 2017, 23:26:41 »
Pozdrav forumaši :)

Neki dan mi je otišla pumpa ulja na sr-ki, pa od tada vozim na mjesavinu, eh sad, ja bih najrade uzeti novu/polovnu ispravnu, ili  dal se moze stara bar pokusat napravit, gdje ima za kupit pumpa?

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Aprilia Sr 2002. DiTech
« Odgovori #1 : 06 Ožujak, 2017, 08:38:22 »
Vozeći na mješavinu si usput sjebao kompresor koji ti košta oko 1400kn jer diteh ima malo drugačiji sistem podmazivanja nego karb i zato se NE smije vozit na mješavinu jer kompresor onda nema podmazivanje i riba

Offline Lenko

  • moderator
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1684
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zemun
  • Moj Skuter: Aprili SR 50 Di Tech
  • Moja Kaciga: XXX
  • MojSpuh: ZX
Odg: Aprilia Sr 2002. DiTech
« Odgovori #2 : 06 Ožujak, 2017, 11:38:26 »
Nova je oko 170e...stara se može reparirati, ali se desi i da je reparacija neuspešna...polovne se kreću od 40-70e...

Offline Jukii™

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 42
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Aprilia sr50 Ditech
Odg: Aprilia Sr 2002. DiTech
« Odgovori #3 : 07 Ožujak, 2017, 18:02:04 »
Vozeći na mješavinu si usput sjebao kompresor koji ti košta oko 1400kn jer diteh ima malo drugačiji sistem podmazivanja nego karb i zato se NE smije vozit na mješavinu jer kompresor onda nema podmazivanje i riba
Vidim kako znas o ditechu, moj susjed tj prijatelj ima istog ditecha kao i ja i vozi vec 4 mj na mjesavini i nista mu, pali vozi, al eto ja volim da je sve na svojem mjestu kao i uljna pumpa, probat cu neku polovnu sa njuskala ili tako nesto ako se posreci.. caos, Hvala L :headbang:enko na inf.

Offline alentje

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 90
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Banja Luka
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox '04
  • Moja Kaciga: HJC Clown
Odg: Aprilia Sr 2002. DiTech
« Odgovori #4 : 07 Ožujak, 2017, 18:18:23 »
Vozeći na mješavinu si usput sjebao kompresor koji ti košta oko 1400kn jer diteh ima malo drugačiji sistem podmazivanja nego karb i zato se NE smije vozit na mješavinu jer kompresor onda nema podmazivanje i riba
Vidim kako znas o ditechu, moj susjed tj prijatelj ima istog ditecha kao i ja i vozi vec 4 mj na mjesavini i nista mu, pali vozi, al eto ja volim da je sve na svojem mjestu kao i uljna pumpa, probat cu neku polovnu sa njuskala ili tako nesto ako se posreci.. caos, Hvala L :headbang:enko na inf.
Tomi je potpuno u pravu i nemas pravo sarkasticno govoriti kako se "razumije" u to. Prvo malo pogledaj princip rada Ditecha pa potom komentarisi dalje. Kada pravis mjesavinu ulje ide samo kroz diznu i podmazuje cilindar, a lezajeve i kompesor ne.

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Aprilia Sr 2002. DiTech
« Odgovori #5 : 08 Ožujak, 2017, 14:35:42 »
Tomi je potpuno u pravu i nemas pravo sarkasticno govoriti kako se "razumije" u to. Prvo malo pogledaj princip rada Ditecha pa potom komentarisi dalje. Kada pravis mjesavinu ulje ide samo kroz diznu i podmazuje cilindar, a lezajeve i kompesor ne.
Pa i nisam neki stručnjak za tu škatulu,al znam neke bitne stvari,a on i susjed nek se vesele ribnut će kompresor kad tad,pa će bit kukanja,al neće nikad to priznat,ljudi umjesto da cijene kad ih upozoriš na sranje,oni su još bahati
« Zadnja izmjena: 08 Ožujak, 2017, 14:37:48 Tomi_ZG »

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Aprilia Sr 2002. DiTech
« Odgovori #6 : 08 Ožujak, 2017, 15:34:49 »
i ti i taj tvoj frend se razumijete u rad ditecha ko moja sestra..
prva stvar je da sa mjesavinom terate ulje kroz pumpu i injektore,injektori moraju rasprsit ulje u maglu kaj je tesko izvedivo,s tim da to ulje curi drito na svjecicu..s tim je smanjeno podmazivanje lezajeva radilice a i zracnog kompresora kak je vec napisano..
pumpa ulja tjera ulja na prirubnicu di ulje cusri na lezajeve radilice i radilica ga zapljuskiva pa tak podmazuje i kompresor zraka..

j****ti forum,sve puno bahatih majstora koi nemaju pojma o nicemu,al kad im se veli da su u krivu onda se znaju jedino bahatit i pametovat.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aprilia Sr 2002. DiTech
« Odgovori #7 : 08 Ožujak, 2017, 15:54:31 »
Vozi on bez ulja, pogotovo ako je sve originalno s potpisom Aprilie, samo posljedice su velike i danas imas brdo ditecha koji su generalno kompletno unisteni samo jer im je uskraceno podmazivanje, a vrlo cest slucaj je da pukne crijevo od ulja na samom spoju s prirubnicom, i to zbog starosti jer originalno crijevo nije dirano +10 godina.

Sto se desi kad vozis ditech bez ulja:
- osteti se kompresor (klip, karika, njegova "radilica" onaj kotacic s iglicastim lezajem, bolcna, stublina), to sve dobije riseve, ovisno koliko si terao motor, a iglicasti se zna raspasti. To moze raditi neko vrijeme, ali nece dugo i u konacnici imas manji pritisak kompresora (ako uopce ostane koliko toliko ispravan) sto rezultira bogatom smjesom i izgaranjem svijecica.

- stradavaju svi lezaji radilice, upropastava se cementacija

- stradava termo grupa


Sto se desi kad vozis na mjesavinu takav agregat koji ima direktno ubrizgavanje, a uljna pumpa ne radi?
Dakle taj agregat ima direktno ubrizgavanje benzina preko injektora kroz glavu motora. Cisti benzin se ubrizgava samo u kompresijski prostor i to onda kada sve kanale u cilindru zatvori klip, znaci samo celo klipa do prve karike bude isprskano benzinom. Benzin ne dolazi u karter. Ako benzin ne dolazi u karter, onda ne dolazi niti mjesavina ako je iskljucena uljna pumpa, adekvatno podmazujes samo klip i cilindar s gornje strane, a sve ostalo u karteru prakticki radi na suho (nesto minimalno prodje zbog koncepta 2T masine), sto podrazumijeva radilicu sa svim lezajima, kompresor.
Jer ditechu se cisto ulje ubrizgava u karter, a kroz usis ide samo cisti zrak. Takva smjesa ulja i zraka se ravnomjerno rasprsuje ulje po cijelom karteru pod utjecajem rada klipa.






>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Aprilia Sr 2002. DiTech
« Odgovori #8 : 08 Ožujak, 2017, 16:10:23 »
ma corector kaj ti znas..njegov susjed valjda zna poso jer tera vec 4 miseca na mjesavinu  :laughing7:
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline alentje

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 90
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Banja Luka
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox '04
  • Moja Kaciga: HJC Clown
Odg: Aprilia Sr 2002. DiTech
« Odgovori #9 : 08 Ožujak, 2017, 19:01:02 »
Tomi je potpuno u pravu i nemas pravo sarkasticno govoriti kako se "razumije" u to. Prvo malo pogledaj princip rada Ditecha pa potom komentarisi dalje. Kada pravis mjesavinu ulje ide samo kroz diznu i podmazuje cilindar, a lezajeve i kompesor ne.
Pa i nisam neki stručnjak za tu škatulu,al znam neke bitne stvari,a on i susjed nek se vesele ribnut će kompresor kad tad,pa će bit kukanja,al neće nikad to priznat,ljudi umjesto da cijene kad ih upozoriš na sranje,oni su još bahati
To i hocu reci, ti da mu pomognes a on odmah spreman bahatìt se

Offline Jukii™

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 42
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Aprilia sr50 Ditech
Odg: Aprilia Sr 2002. DiTech
« Odgovori #10 : 10 Ožujak, 2017, 21:43:07 »
Nisam mislio nikog uvrijedit, bio sam isfrustriran jer se j**** dosta oko tog ditecha, pumpa je ispravna ali nikad nije bio ciscen fiter ulja, bio je sav zacepljen tako da sam oprao i filter i rezervar ulja te filter goriva, sve sam slozio i nasuo cistog, radi kao sat.
Jos jednom ispricavam..
ako mislite da sam nekakav pocetnik, znam dosta ja o ditechu pogotovo sam toga vecinu naucio sa ovog foruma dosta mi je pomoglo, moj stari isto zna 40 god je meh tako da ja i on sve rjesavamo ako nesto ode, jedino elektriku slabije znamo, tj. zna jer ja imam 15 god ali znam osonovne probleme i to..
Uzeo sam novu svjecku NGK CPR8E, planiram uzet kakvu iridijumku da mi potraje duze, koju mi preporucate? :headbang:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aprilia Sr 2002. DiTech
« Odgovori #11 : 11 Ožujak, 2017, 02:42:59 »
znam dosta ja o ditechu pogotovo sam toga vecinu naucio sa ovog foruma dosta mi je pomoglo


Ma vidi vidi :notworthy: Iridiumka ti je bacen novac, ako bude problema s ovom cpr8e, javi se da ti preporucim neku za Oskara.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Dax

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1357
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aprilia Sr 2002. DiTech
« Odgovori #12 : 11 Ožujak, 2017, 07:02:47 »
100 ljudi 100 cudi!
Vjerujem da si isfrustriran kad te nesto j.... na skutu,znam sve!!!!
Svog sam vec barem 10x mislio bacit,ali ....... idemo dalje
Tu na forumu ljudi odgovore kad mogu,nije bas svakom po volji,svako oma svoj zivot
Vecinom su svi zajebanti pa neke stvari zvuce malo drugacije,ali na kraju svi pomognu koliko mogu

Napravi kako su ti rekli ince bude nekaj zaribalo ;)

Samo jako:))

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Aprilia Sr 2002. DiTech
« Odgovori #13 : 11 Ožujak, 2017, 08:41:50 »
i ti i taj tvoj frend se razumijete u rad ditecha ko moja sestra..
prva stvar je da sa mjesavinom terate ulje kroz pumpu i injektore,injektori moraju rasprsit ulje u maglu kaj je tesko izvedivo,s tim da to ulje curi drito na svjecicu..s tim je smanjeno podmazivanje lezajeva radilice a i zracnog kompresora kak je vec napisano..
pumpa ulja tjera ulja na prirubnicu di ulje cusri na lezajeve radilice i radilica ga zapljuskiva pa tak podmazuje i kompresor zraka..

j****ti forum,sve puno bahatih majstora koi nemaju pojma o nicemu,al kad im se veli da su u krivu onda se znaju jedino bahatit i pametovat.
Pa brijem da tvoja sestra zna više o ditechu i ostalim skuterima nego pol foruma, kolko put je grijala blokove za ubacivanje ležaja ili došla kenjat u pol noći da nemre spavat od nabijanja po mojem diteku, pa smo morali ručno stezat magnet  :laughing7:
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aprilia Sr 2002. DiTech
« Odgovori #14 : 11 Ožujak, 2017, 09:41:44 »
Pa ja poznajem par zena koje su bolje nego neki "vrhunski poznavaoci", znaci gust mi je razgovarati s njima.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Jukii™

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 42
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Aprilia sr50 Ditech
Odg: Aprilia Sr 2002. DiTech
« Odgovori #15 : 11 Ožujak, 2017, 23:32:01 »
Sta da uzmem Multivar ili polinijev koji se bolji pokazao, kranja, start, u brijeg i to?

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Aprilia Sr 2002. DiTech
« Odgovori #16 : 12 Ožujak, 2017, 07:19:07 »
Meni Polini, mada.moraš i jednog i drugog dobro ustelat da bi vidio razliku.
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline Jukii™

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 42
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Aprilia sr50 Ditech
Odg: Aprilia Sr 2002. DiTech
« Odgovori #17 : 12 Ožujak, 2017, 10:11:09 »
Meni Polini, mada.moraš i jednog i drugog dobro ustelat da bi vidio razliku.
I kakva ti je kranja, ubrzanje, sa dvojicom?

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Aprilia Sr 2002. DiTech
« Odgovori #18 : 12 Ožujak, 2017, 11:30:59 »
Bolje nego sa serijskim  :icon_biggrin:
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Aprilia Sr 2002. DiTech
« Odgovori #19 : 12 Ožujak, 2017, 12:00:54 »
i ti i taj tvoj frend se razumijete u rad ditecha ko moja sestra..
prva stvar je da sa mjesavinom terate ulje kroz pumpu i injektore,injektori moraju rasprsit ulje u maglu kaj je tesko izvedivo,s tim da to ulje curi drito na svjecicu..s tim je smanjeno podmazivanje lezajeva radilice a i zracnog kompresora kak je vec napisano..
pumpa ulja tjera ulja na prirubnicu di ulje cusri na lezajeve radilice i radilica ga zapljuskiva pa tak podmazuje i kompresor zraka..

j****ti forum,sve puno bahatih majstora koi nemaju pojma o nicemu,al kad im se veli da su u krivu onda se znaju jedino bahatit i pametovat.
Pa brijem da tvoja sestra zna više o ditechu i ostalim skuterima nego pol foruma, kolko put je grijala blokove za ubacivanje ležaja ili došla kenjat u pol noći da nemre spavat od nabijanja po mojem diteku, pa smo morali ručno stezat magnet  :laughing7:


sestra svako malo presa lezajeve i radilice  :icon_biggrin:
vec bi i sama znala,nemoram joj govorit kak kaj ide..
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)