Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gilera Runner SP 50  (Posjeta: 75020 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Gilera Runner SP 50
« Odgovori #360 : 30 Lipanj, 2020, 21:06:52 »
Mozda ce ti bit lakse radilicu prvo stavit u veliki blok. Pa onda zagrijani mali blok poklopis samo i zaserafis. I kad stegnes odma odkocis udarcom od strane variomata jer je prema tamo naspanato.

Ovo ostalo mozes sve koristit ponovno. Ali semeringe ces tesko spasit. Njih stavi nove.
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7004
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Gilera Runner SP 50
« Odgovori #361 : 30 Lipanj, 2020, 21:52:55 »
Mali blok si u pecnicu na 150c stavi dok veliki grijes,radilica klik u veliki i odes po mali blok i poklopis.

Semeringe izbijes kad radilicu izvadis i mozes opet ugraditi,samo pazi da ih ne unistis.


Osigurace.klipa mozes vratiti ako ih ne spigas kad ces ih vaditi,ali dr.evo su G zegeri pa ih nije tesko izvaditi...
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Gilera_50

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 556
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera Runner SP 50
« Odgovori #362 : 30 Lipanj, 2020, 22:41:10 »
Lezajeve grijem u dvotaktnom ulju? I koliko dugo se trebaju grijati?
Kako da najlakse skinem lezajeve sa radilice a da pritom ne ostetim radilicu?
Setup: TT,multivar,redsponge,ljubicasti centralni,crne oprugice lamele,dizna 64,5.5gr.,dell 17,5

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7004
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Gilera Runner SP 50
« Odgovori #363 : 30 Lipanj, 2020, 23:29:35 »
Grij u motornom ulju,10w40 ili koje vec imas.Lezaje svezi sa zicom i objesi da stoje u sredini posude u kojoj ces grijati,nikako da budu na dnu,jer ce ti poplaviti radi prijenosa topline.Grijes izmedju 120 i 150c.

Za lezaje budea vidio di ce ostati,mozes nasuprotnim zabijanjem serafcigera izvaditi stare ili alatom bas za tu namjenu
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline tdj595

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Tourer250ie,NrgPwrDD
  • MojSetup: TP Trophy-phbg 21ds-MHR Team vario
  • MojSpuh: LV Touring
Odg: Gilera Runner SP 50
« Odgovori #364 : 01 Srpanj, 2020, 15:16:43 »
Ja ih u suncokretovom na akciji grijem. Dlijetom ti je najlakse izbit stare.
A meni koyo nisu htjeli na 150, ni 170, tek na nekih 190-200 su kliznuli niz radilicu

Offline Gilera_50

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 556
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera Runner SP 50
« Odgovori #365 : 05 Srpanj, 2020, 19:04:02 »
Uz par savjeta kolege Dine sa foruma ipak sam odlucio da se ne upuštam u ponovno rastavljanje bez adekvatnog alata.
Nabavio sam NTN taiwan lezajeve i Kok semeringe, i sutra šaljem blokove u Gracanicu. Stay tuned dečki  :headbang:
Setup: TT,multivar,redsponge,ljubicasti centralni,crne oprugice lamele,dizna 64,5.5gr.,dell 17,5

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Gilera Runner SP 50
« Odgovori #366 : 05 Srpanj, 2020, 19:24:06 »
Ima da budes prvi koji ce pobiti sve teorije ovog foruma o samo japan lezajevima i samo corteco semerinzima hahah
Samo naprijed  :headbang:

Offline Gilera_50

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 556
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera Runner SP 50
« Odgovori #367 : 05 Srpanj, 2020, 19:26:14 »
Jesu stvarno toliko loši pa se ne preporučuju po forumski stavljati? Ili mogu bez brige to poslati Dini na ugrađivanje?
Setup: TT,multivar,redsponge,ljubicasti centralni,crne oprugice lamele,dizna 64,5.5gr.,dell 17,5

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7004
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Gilera Runner SP 50
« Odgovori #368 : 05 Srpanj, 2020, 19:30:58 »
Pa bas se ne prakticira ugradnja Taiwanaca,jer su losije kvalitete od Japanaca.Lezaji ce jos proci i navozio se budes i sa njima,ali KOK semerinzi su stvarno veliko smece.

Idealno bi bilo Japance i Corteco,ali Dino je taj koji je majstor,pa najbolje da se posavjetujes sa njime sto i kako...
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Gilera_50

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 556
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera Runner SP 50
« Odgovori #369 : 05 Srpanj, 2020, 19:33:33 »
Pa bas se ne prakticira ugradnja Taiwanaca,jer su losije kvalitete od Japanaca.Lezaji ce jos proci i navozio se budes i sa njima,ali KOK semerinzi su stvarno veliko smece.

Idealno bi bilo Japance i Corteco,ali Dino je taj koji je majstor,pa najbolje da se posavjetujes sa njime sto i kako...
Bude to Dino vidio, ako mogne spasiti moje vitonce onda ce njih ostaviti ako ne, nek ugradi Kok
Setup: TT,multivar,redsponge,ljubicasti centralni,crne oprugice lamele,dizna 64,5.5gr.,dell 17,5

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Gilera Runner SP 50
« Odgovori #370 : 05 Srpanj, 2020, 20:17:48 »
Ma moze se to mozda i spasiti, ima on izvlakac radilice tako da semering ostaje u bloku. Btw na njegovoj bivsoj Aprilii se dan danas voze KOK semerinzi, doduse na serijali ali postavljen su prije 3 godine ako me pamcenje dobro sluzi i vozi se skoro svaki dan. A na kraju krajeva semering se lako zamijeni, uvrnes saraf u njega i cupas napolje stavljas novi, to je najmanja briga..

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Gilera Runner SP 50
« Odgovori #371 : 05 Srpanj, 2020, 20:34:31 »
Jesu stvarno toliko loši pa se ne preporučuju po forumski stavljati? Ili mogu bez brige to poslati Dini na ugrađivanje?

Ntn taiwan sam ugradil liku pred godinu dana i jos su ok. To naravno nije mjerodavno jer vozi serijalu. I nisam siguran da je napravio bas puno kilometara.
Mozda neko ima bolja iskustva.
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline Gilera_50

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 556
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera Runner SP 50
« Odgovori #372 : 12 Srpanj, 2020, 12:16:30 »
Update
Mašina poslana Dini, kolega to sve fino uredno ugradio i poslao mašinu nazad, prekjučer namontirana i upaljena. Uspješno odrađen posao, sve je u redu.
Uspio je spasiti moje plave vitonce i njih je ostavio, a lezajevi su NTN taiwan.
Provjerio sam i točku paljenja da nije fulana i izmjeri sam 17mm,znaci ok je.
Jučer provozao skuter, sve u redu. Al mislim da cu morati mjenjati lezajeve u getribi. Jer kad usporim i skuter radi na otprilike 6t okr on toliko trese citavu ramu, ne znam jel može to biti ako je pretegnut nosac masine pa onda selen ne igra nikakvu ulogu jer prenosi sve na ramu?
Setup: TT,multivar,redsponge,ljubicasti centralni,crne oprugice lamele,dizna 64,5.5gr.,dell 17,5

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Gilera Runner SP 50
« Odgovori #373 : 12 Srpanj, 2020, 12:51:30 »
Probaj otpustiti nosac pa dok je skut na tockovima zategnuti sarafe jer se u toj poziciji vozi, na centralnom nogaru je drugi polozaj..

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Gilera Runner SP 50
« Odgovori #374 : 12 Srpanj, 2020, 13:51:36 »
Ja sam isto muku imai oko vibracija u punom gasu.
Onda sam imal taktiku da stegnem kad je skuter na bocnoj nogari.
Poslje vise ni to nije pomagalo. Onda sam stegnuo masinu kad sam sjedil na skuteru i sad je ok.
Probaj nekoliko kombinacija pa ces vidit ima li razlike.
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline Gilera_50

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 556
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera Runner SP 50
« Odgovori #375 : 27 Lipanj, 2021, 13:26:57 »
Pozdrav društvo, kako je krenulo toplije vrijeme, poceo se skuter opet vozati, ali me zivcira nešto i hoću to da riješim, naime i dalje mi je prisutno ovo iz zadnjih postova, skuter vibrira, na semaforu kad stojim i drzim kočnicu, citav skuter se trese i to mi ne paše, razumijem da je na njemu 70cc i da ne može proći bez vibracija, ali mislim da ovo nije kako treba, i kad krećem dok ne dignem noge na njega ono on vibrira
Iskustva, kako šta, pretpostavljam u getribi treba ležajeve mijenjati?
Setup: TT,multivar,redsponge,ljubicasti centralni,crne oprugice lamele,dizna 64,5.5gr.,dell 17,5

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Gilera Runner SP 50
« Odgovori #376 : 27 Lipanj, 2021, 18:21:57 »
Definitivno ti nesto ne štima ako toliko vibrira da iritira ili škaklja po nogama jer kod mene toga nema. Jedine "ružne" vibracije koje se kod mene javljaju je kada pri usporavanju dolazi do onog dijela gdje kvacilo treba da otpusti pa mi malo zavibriraju plastike na volanu (al za to ponajvise krivim slomljenu glavnu kopcu iznad sata  :drunken_smilie: )

Jesi ista pokusavao sto smo ranije pricali?

I kakve su gume, koliko km si presao?   :)

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7004
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Gilera Runner SP 50
« Odgovori #377 : 27 Lipanj, 2021, 18:55:29 »
Nesto ti je u debalansu,vjerovatno radilica...
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Gilera_50

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 556
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera Runner SP 50
« Odgovori #378 : 27 Lipanj, 2021, 22:13:17 »
Pa evo ne znam ni sam, od ranije mi već trese tako, mozda se sad samo mrvicu povećalo sa kitom, desilo mi se da je zbog spaljenog zvona isto tresao, to sam riješio sa novim zvonom ali opet se javilo nakon nekog vremena, par ih je tu na forumu isto zalilo se da vibrira kad se kocnica drzi, i da je do ležaja primara, kao sto Aragon kaze osjeti se nekako i dok kvacilo uhvati, sad ne znam jel mogu kriviti oprugice, jer su sad srednje iz malossi pakiranja, ne znam kako provjeriti da li je radilica u debalansu, sto cisto sumnjam jer sam ovo i na 50cc imao, i na staroj radilici, jer cim stisnem zadnju kočnicu on se trese, a prednju kad čuvam, skroz slabo skoro pa ništa

I da, gume su stare jednu sezonu, a skuter ima 23 iljade na satu  :o
« Zadnja izmjena: 27 Lipanj, 2021, 22:15:10 Gilera_50 »
Setup: TT,multivar,redsponge,ljubicasti centralni,crne oprugice lamele,dizna 64,5.5gr.,dell 17,5

Offline Gilera_50

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 556
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera Runner SP 50
« Odgovori #379 : 11 Ožujak, 2022, 13:34:30 »
Pozdrav raja, nije me bilo duže vremena, pa evo sezona će ubrzo, skuter će mi trebati, pa da vas zamolim za pomoć
Naime skuter mi je ljetos stao kad sam se vraćao sa posla, zbog posla i svega nisam imao vremena baš da mu se posvetim i tako to, ostavio skuter sa strane i ignorirao ga
Desilo mi se ovako, preko dana normalno stigao na posao sa njim, ostavim ga u suncu citav dan, navečer krenem kući, upali sve normalno, kilometar pređem sa njim, vidim cudno se ponaša, ako pustim gas kao da se počne gušiti, drži ne daj, još nekih pola kilometra vidim da nešto ga zajebava, pustim gas zbog kolone, dodam opet da krenem, zaleti se do visokih okretaja i samo booo, i tako par puta dok se nije ugasio, stanem probam upaliti, nece, i nece, upali nekako i nakon dodavanja gasa se ugasi, zamijenim svjećicu kontam ona je, upali normalno, sjednem na njega i gas, ide ok, pređem opet kilometar, pustim gas, opet ga dam, opet isto, booo i ugasi se, kurblam do mile volje ne bi li upalio teško skroz
I tako u krug još par puta

Ispitivao sam namotaje, bobinu, pickup, sve ima otpor kakav treba imati, iskru ima, svjećice promijenio par komada, probam ga ide normalno, krenem do grada, stanem u trgovinu, ostavim ga u leru da rafi, vratim se, on se ugasio, samo odjenom spusti obrtaje i ugasi se

Onda sam ga ostavio pola godine da stoji, i jutros skinem karburator da ga ispušem kompresorom, obavim to sve, vratim na mjesto, ajde reko da probam da nije do dovoda goriva, pročitam na forumu da ne bi smjelo curiti gorivo kad prestanem vući na vakuum crijevu, odspojim crijevo vakuuma sa bloka, i crijevo dovoda goriva na karb, crijevo goriva spustim u bocu da curi gorivo, do sad ništa nije curilo, povučem na vakuum zraka u sebe, gorivo curi na dovod i ne prestaje, znaci više od pola boce goriva izašlo i ne prestaje, dignem bocu iznad karburatora, tek onda prestane, čim dole na pod vratim, ono curi.... Jel to treba tako ili ne?
Probao sam čak puhati na crijevo od dovoda da čujem mjehuriće u rezervoaru, i nema ništa

Sve to vratim kako je bilo, odvrnem šaraf smjese na krug i pol, upalim skuter nakon pola godine, radi normalno, malo ler gas postelam, i vozao ga malo po dvorištu, radio je 15min,i nije se ugasio, sve normalno sad, trebao bi ga baš malo provozati da vidim jel ostao problem ili je riješeno odjednom

Na njemu je dr evo 70ccm,dell17.5,dizna 80,igla potopljena, šaraf smjese krug, krug i pol...
Setup: TT,multivar,redsponge,ljubicasti centralni,crne oprugice lamele,dizna 64,5.5gr.,dell 17,5