Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Derbi Rambla 300i  (Posjeta: 10827 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Salencer

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 30
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Derbi Rambla 300i
  • MojSpuh: Akrapović
Derbi Rambla 300i
« : 11 Rujan, 2016, 14:45:52 »
Pozdrav svima!!
Da je predstavim svoj novi skuter - Derbi Rambla 300i .
Kupljen prije 6mj u Varaždinu u salonu "ACprikratki" sa 0 kilometara, po njima proizvodnja 2013. godina. - na dijelovima sta sam vidio i gume 2010.  ???  ???
Bio je na akciji.

Skuter radi super ali sam morao neke plastike prešerafit jel su bile krivo namiještene. Skuzio sam da i od glavne nogare gumica na osovini nije dobro stavljena pa je zacvikana sad ali to nisam još išao slagat.
Morao sam pobrusit zadnju čeljust kocnice-dio u koji se šerafi.. jer je disk strugao i sebe i čeljust kočnice, pa sam tako centrirao. WTF   ???  ???

Ima li tko slična iskustva s novim skuterom?

Sam sam napravio prvi servis i sve cu ostale sam radit.  8)
Zanima me gdje se mogu nabavit dobri tunning dijelovi za taj skuter i gdje se dobro posavjetovat oko istoga.
Kupio sam original Akrapovića a sad sljedeće bi se htio pozabavit sa prijenosom. Ima li tko kakva iskustva ili savijet?
 
Pozz

:) :) :) :) :)

[privitak je izbrisao admin, stariji od 4godine]

Offline stipe

  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2005
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 250
  • Moja Kaciga: Nolan N85
  • MojSpuh: 4road
Odg: Derbi Rambla 300i
« Odgovori #1 : 11 Rujan, 2016, 14:59:18 »
Koliko je cijena bila, ako nije tajna?

Offline Salencer

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 30
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Derbi Rambla 300i
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Derbi Rambla 300i
« Odgovori #2 : 11 Rujan, 2016, 15:04:46 »
26 900 

Offline anabellas

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2783
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Derbi rambla 300i
  • Moja Kaciga: HJC FG 17
  • MojSetup: Sve serijala
Odg: Derbi Rambla 300i
« Odgovori #3 : 11 Rujan, 2016, 15:08:08 »
26 900

vidio sam ju na njuskalu , dali su dobru cijenu posto je u salonu stajala , runner st 125 dode vise novi  :glasses9:
Mjenjam Speedfight za kuku od golfa.

ŠIFRA OGLASA: kuku meni kuku tebi!

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Derbi Rambla 300i
« Odgovori #4 : 11 Rujan, 2016, 15:47:48 »
Ohoo jos jedna, doduse sa brusenom celjusti bog te ubio  ???

Stavi polini variomat, i sve ostalo sto dodas, znaj, veoma ces nas obradovati  :toothy10:
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Salencer

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 30
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Derbi Rambla 300i
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Derbi Rambla 300i
« Odgovori #5 : 11 Rujan, 2016, 16:26:16 »
Kad bum opet skidao zadnju kočnicu-čeljust budem slikao da vidite točno koji je bio problem. sad je dobro. A zašto je to tak nemam pojima. Možda je neki drugi uzrok toma da čeljust nije bila u sredini kako bi trebala nego je strugala u disk.. napravio sam nakon toga 4000km i niš mi se nije dogodilo još.

Skuter ide do 120kmh po njegovom satu bez problema ..sve dalje ovisi o vjetru ,nagibu ceste.. blokada mu je na 145kmh po njegovom satu..

Brže od 100kmh po zavojima baš ne ulijeva neku sigurnost.. možda zbog tih guma starih!?


Offline anabellas

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2783
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Derbi rambla 300i
  • Moja Kaciga: HJC FG 17
  • MojSetup: Sve serijala
Odg: Derbi Rambla 300i
« Odgovori #6 : 11 Rujan, 2016, 16:30:06 »
ide do 120 , a u blokadi na 145 , kaj si na nogarama isprobavo gdje je blokada?
Mjenjam Speedfight za kuku od golfa.

ŠIFRA OGLASA: kuku meni kuku tebi!

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Derbi Rambla 300i
« Odgovori #7 : 11 Rujan, 2016, 16:44:07 »
Ne bi htio coprat al meni je taj skuter sumnjiv,skuter 2013.,a gume i dijelovi 2010.,meni to jako smrdi,ajde da je godina razlike u tome al tri  :icon_scratch:

Pa onda šlampave plastike,netko je prtljao po njemu,a ovo s kliještima je vrh,ja bi im se mamice spomenuo tam di si ga kupio,mogo si bez glave ostat da se nekaj dogodilo

A gume baci u smeće i kupi nove,izginut ćeš na 6 godina starim gumama s tim skuterom

Isto tak moglo bi ti se dogodit(ubiti dogodit će ti se) samo je pitanje kad,da ti izgori ispušni ventil zbog auspuha pa će trebat generalka mašine il druga mašina,cijena boli glava,dogodilo se članu foruma s istim agregatom,rješenje je što prije ugradit malossi elektroniku koja upravlja s ubrizgavanjem


Al kad čujem di si ga kupio,taj lik je teški muljator po pričama

Offline Salencer

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 30
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Derbi Rambla 300i
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Derbi Rambla 300i
« Odgovori #8 : 11 Rujan, 2016, 17:38:48 »
ide do 120 , a u blokadi na 145 , kaj si na nogarama isprobavo gdje je blokada?
.. na obilaznici, lagani pad ceste sa glavom sagnutom ispod vizira :D  , 145 blokada pa ti brij.. :)

Offline Salencer

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 30
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Derbi Rambla 300i
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Derbi Rambla 300i
« Odgovori #9 : 11 Rujan, 2016, 17:43:46 »
Ne bi htio coprat al meni je taj skuter sumnjiv,skuter 2013.,a gume i dijelovi 2010.,meni to jako smrdi,ajde da je godina razlike u tome al tri  :icon_scratch:

Pa onda šlampave plastike,netko je prtljao po njemu,a ovo s kliještima je vrh,ja bi im se mamice spomenuo tam di si ga kupio,mogo si bez glave ostat da se nekaj dogodilo

A gume baci u smeće i kupi nove,izginut ćeš na 6 godina starim gumama s tim skuterom

Isto tak moglo bi ti se dogodit(ubiti dogodit će ti se) samo je pitanje kad,da ti izgori ispušni ventil zbog auspuha pa će trebat generalka mašine il druga mašina,cijena boli glava,dogodilo se članu foruma s istim agregatom,rješenje je što prije ugradit malossi elektroniku koja upravlja s ubrizgavanjem


Al kad čujem di si ga kupio,taj lik je teški muljator po pričama

Ma užas ... neznam ako tko zna što bi moglo biti krivo posloženo da čeljust nije na sredini odnosno na mjestu..

Nisam ja vidio te nedostake odma a poslje jbg nisam išao reklamirat jer neznam sta bi dobio od toga.. rade sam si ja to posložio pa ćemo vidjet dalje..

a skuter je 100posto 2010. u to sam siguran ali mi u papirima piše 2013. haha .. strašno




Offline dinko1981

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 130
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: batina
Odg: Derbi Rambla 300i
« Odgovori #10 : 11 Rujan, 2016, 17:55:49 »
U papirima (prometnoj) vise ne pise godina proizvodnje vec od kad je u prometu tj
godina prve registracije

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Derbi Rambla 300i
« Odgovori #11 : 11 Rujan, 2016, 17:58:00 »
Da to treba razlikovati, u prometu od i godina proizvodnje.
Ova Rambla bi trebala biti iz 2010 godine.

Jer tebi bi trebalo pisati u prometu od 2016
« Zadnja izmjena: 11 Rujan, 2016, 18:00:15 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline nikola.dragicevic8

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 377
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brist
  • Moj Skuter: U potrazi...
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: Derbi Rambla 300i
« Odgovori #12 : 11 Rujan, 2016, 18:00:07 »
Ako si ga uzeo novog i ti si prvi vlasnik valjda je u prometu od 2016. Jesi ti provjerio broj šasije?
Vozio:Piaggio Nrg Mc3,Gilera Runner 50,Gilera Runner VXR 200, Gilera Nexus 300, Yamaha T max ;Trenutno Vozim:  Aprilia Shiver 750

Offline Salencer

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 30
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Derbi Rambla 300i
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Derbi Rambla 300i
« Odgovori #13 : 11 Rujan, 2016, 18:09:05 »
U papirima (prometnoj) vise ne pise godina proizvodnje vec od kad je u prometu tj
godina prve registracije
Na računu piše 2013. godina proizvodnje. - njihovom računu ACPRIKRATKI  , a u knjižici od kad je u prometu a to je 2016.
Po mom mišljenju stavili su 2013. godinu da lakše prodaju a kak su to legalno isfurali na račun neznam..

[privitak je izbrisao admin, stariji od 4godine]

Offline dinko1981

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 130
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: batina
Odg: Derbi Rambla 300i
« Odgovori #14 : 11 Rujan, 2016, 18:53:50 »
To se relativno lako moze doznat tj dokazat preko broja sasije, u tom slucaju je prodavac pocinio kazneno djelo i mozes ga izmust za dobru lovu

Offline zrakoplovac

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1107
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Križevci
  • Moj Skuter: runner sp50
Odg: Derbi Rambla 300i
« Odgovori #15 : 12 Rujan, 2016, 23:07:00 »
Ne bi htio coprat al meni je taj skuter sumnjiv,skuter 2013.,a gume i dijelovi 2010.,meni to jako smrdi,ajde da je godina razlike u tome al tri  :icon_scratch:

Pa onda šlampave plastike,netko je prtljao po njemu,a ovo s kliještima je vrh,ja bi im se mamice spomenuo tam di si ga kupio,mogo si bez glave ostat da se nekaj dogodilo

A gume baci u smeće i kupi nove,izginut ćeš na 6 godina starim gumama s tim skuterom

Isto tak moglo bi ti se dogodit(ubiti dogodit će ti se) samo je pitanje kad,da ti izgori ispušni ventil zbog auspuha pa će trebat generalka mašine il druga mašina,cijena boli glava,dogodilo se članu foruma s istim agregatom,rješenje je što prije ugradit malossi elektroniku koja upravlja s ubrizgavanjem


Al kad čujem di si ga kupio,taj lik je teški muljator po pričama
Vjerojatno si u pravu za pregaranje ventila bez emulatora, al mene zanima da li je taj doticni clan imal katalizator ugrađen koji se dobije s akrapovicem i jel uopce ima razlike sa ili bez tog katalizatora? Vjerojatno ima zbog tog "back pressurea"?
Pitam to zato kaj,
akrapovič nigdje u uputstvima (pričamo o quasarima) ne napominje da se treba flashat ecu, ili da se treba ugradit bilo kakav power commander (emulator) ako se auspuh montira s tim katalizatorom. Kaj recimo nije slucaj dok se stavljaju "otvoreni" auspusi di izričito napominju na stranici da se mora remapirat ecu ili stavit power commander.
Jasno mi je da ekipa montira svakakve bačve bez katalizatora i to ni emulator nemre spasit, al pričamo o akrapoviču (valjda bi napomenuli za emulator).


Sent from zrakomlat
:skuter:

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Derbi Rambla 300i
« Odgovori #16 : 13 Rujan, 2016, 08:19:15 »
Ne bi se kladio da bi napomenuli,al nisam ziher jel ovaj kaj mu je pregorio ventil imao akrapa ili leolončeta,sve u svemu događa se i sa brand name spuhovima,mada većini se i ne dogodi sranje,čak ni onima sa smećem poput serđe,kucelja,dubravčića i sličnim delancima jer su to većinom kvartovski trkači po selu i do birtije pa ne naprave dovoljan broj kilometara da zgori

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Derbi Rambla 300i
« Odgovori #17 : 13 Rujan, 2016, 09:20:03 »
nije razlika izmedju otvorenog auspuha i serijskog samo u katalizatoru,niti katalizator 'cuva' ventile..da je tak,kaj bi onda gorili ventili i na serijskom auspuhu na leaderima starim koi nemaju katalizator?
otvoreni auspuh nema komore i cijevi koje vode iz komore u komoru,a to nemre nadoknadit nikad niti jedan katalizator..more jedino podic dodatno temperaturu plinova u grani.
jedino s za malossi spih naisel da pisu bas da se mora stavit emulator..
svi ti auspusi za i.e. su postojali prije nego kaj su izbacili lambda emulatore ili powercomandere..a na 250 i prvoj generaciju 300cc ecua,neda se flashat mapa.
tak da nisu ni mogli pisat da ljudi stavljaju nekaj kaj ne postoji.


npr na piaggio diagnostici postoji mapa za novi rsv4 koja se flasha kad se stavi akrapovic,znaci piaggio je napravil mapu za akrapovic.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Salencer

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 30
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Derbi Rambla 300i
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Derbi Rambla 300i
« Odgovori #18 : 13 Rujan, 2016, 10:36:11 »
nije razlika izmedju otvorenog auspuha i serijskog samo u katalizatoru,niti katalizator 'cuva' ventile..da je tak,kaj bi onda gorili ventili i na serijskom auspuhu na leaderima starim koi nemaju katalizator?
otvoreni auspuh nema komore i cijevi koje vode iz komore u komoru,a to nemre nadoknadit nikad niti jedan katalizator..more jedino podic dodatno temperaturu plinova u grani.
jedino s za malossi spih naisel da pisu bas da se mora stavit emulator..
svi ti auspusi za i.e. su postojali prije nego kaj su izbacili lambda emulatore ili powercomandere..a na 250 i prvoj generaciju 300cc ecua,neda se flashat mapa.
tak da nisu ni mogli pisat da ljudi stavljaju nekaj kaj ne postoji.


npr na piaggio diagnostici postoji mapa za novi rsv4 koja se flasha kad se stavi akrapovic,znaci piaggio je napravil mapu za akrapovic.

Nemam katalizator , nisam to  kupovao-  posebno se naručuje i košta dosta.
Napravio sam 4000km sa akrapovićem i radim dnevno oko 70km i bar pola od toga je puni gas.

Kolko sam shvatio sad mi treba malossi TC UNIT O2 controller - lambda emulator - 98eura ?? ...kako nebi došlo do nekog sr..nja ..  - dal to poboljša preformanse ?

Hvala, pozz!!

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Derbi Rambla 300i
« Odgovori #19 : 13 Rujan, 2016, 10:50:39 »
nekima se desilo u jednoj sezoni da se masina raspala,a nekima u roku 5000km..
kak god bilo,ta varalica za lambdu je jeftinija nego kad se desi sranje pa treba druga glava s ventilima,klip,pun blok i karter spene itd..
poboljsava performanse,momentniji je skuter..

mape na i.e. skuterima su svedene na minimum minimuma da bude manja potrosnja kao i zagadjenje okolisa zbog euro normi..
znaci za serijski ispuh vec je na najnizoj granici,kad se stavi otvoreni onda je to ispod minimuma,ventili celo klipa i kompletan kompresioni prostor griju se puno vise nego bi trebali,nema dovoljno goriva koje ih hladi iznutra pa se desi sranje.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)