Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: piaggio zip 50  (Posjeta: 21868 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline lixtronic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 102
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: zip 50 fr
  • Moja Kaciga: arai Quantum F
  • MojSetup: bb 125cc
Odg: piaggio zip 50
« Odgovori #80 : 18 Rujan, 2016, 15:42:59 »
Dobio sam na probu variomat i polutke od starijeg runnera da to ukomponiram, večeras slike kako izgleda i šta treba napravit da sve paše... sretan sam ko malo dijete i idem sarafat u garažu  :headbang:

Offline lixtronic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 102
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: zip 50 fr
  • Moja Kaciga: arai Quantum F
  • MojSetup: bb 125cc
Odg: piaggio zip 50
« Odgovori #81 : 11 Svibanj, 2017, 01:27:16 »
zadnji put pisano lani u 9 mjesecu... bravo za mene i moje apdejtanje po pitanju zipača.... ali da ne bude sve tako crno nekog napretka ima  :icon_thumright:

134 polutke sa nrga mc3 starog runnera i sl. ne pašu ni pod razno na pia kratki blok, pa kako onda sve to ukomponirat, postoji bađet verzija za overrange, naravno, samo treba dosta volje i zajebancije da se sve napravi, za početak neko vam treba prodat poklopac primara i sekundara (getribe) od pia dugog bloka, koja samo po rasporedu vida paše na pia kratki blok (ko bi rekao), onda kad shvatite da to ne paše očajno cete ga probat upasat, jer mislim, lakše je upasat poklopac za dugi blok nego tražit za kratki jer to je nepostojece  :dontknow: na pia dugi tip poklopcu je promjer ležaja u koji ulazi osovina na koju dolazi polutka isti ko i na pia kratkom bloku, rekao bi čovijek, to ce pasat, uglavnom nece, tu osovinu sam otokario nekih, neznam, koda 15mm imam slikano pa cu stavit tu, i to sad sve sjedne kako spada, i na tu osovinu ljepo sjeda 134 polutka i problem vece polutke na kratkom bloku, tj. tog bađet overrange sistema je u tom dijelu riješen, zupčanik primara paše bez ikakvih prerada u kuciste za pia dugi blok, a sa sekundarom ima zezancije, treba izravnat pera koja su izdignuta na dosjedu sekudnara da budu skoro u ravnini sa poklopcem, taj dio je obavila stupna bušilica i brus za čelik (aluminij mu se jos više svidio) uglavnom kad se to poravna zadatak je još samo istokarit pixu vanjskog promjera dosjeda i unutarnjeg promjera da može uć ležaj unutra...

ovo je sve jako puno pričanja a jako malo slika i dokaza... ali bit ce, cim dođem doma za vikend bacam se na slikanje...

btw, upasao sam i prednji veci variomat od također starog runnera/nrga mc3, samo je jednu piksu trebalo istokarit i sve drugo paše, jedino je sad problem sta cu trebat uzet remen za overrange prijenos, to financijski necu bas podnjet najbolje tako da ce neko vrijeme bit na serijala remenu, kraci je, necu imat efekt overrange ali bit ce sve pomalo, ne nemogu vratit na stock setup polutki i variomata jer mi zadnja polutka sad ne paše.... Naručio sam i neki kineski karb 19 promjera, niko nema u mom selu i u rijeci za prodat neki dell 17.5 li 19 pa sam odlucio za ovu opciju, naravno dan nakon sta sam ovaj narucio dobio sam 5 ponuda za dell 17.5 i 19 za po 100-150 kn... klasika... plan je trenutno skompletirat taj prijenos, stavit taj karb, nadam se da ce do vikenda sletit iz kine, i upalit bestiju i napravit đir oko garaže, onda dalje je skinut sve plastike dole, polirat šta je za polirat, kitat farbat varit brusit, bočna nogara je isto u igri neka.. bit ce svega, a i motor mora vozit kroz mjesec dana jer krecem radit sezonu pa mi treba nešto zasudjelovat u sezonskom prometu, parkingu i ostalom...

slike za vikend, obecajem

Offline lixtronic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 102
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: zip 50 fr
  • Moja Kaciga: arai Quantum F
  • MojSetup: bb 125cc
Odg: piaggio zip 50
« Odgovori #82 : 23 Svibanj, 2017, 12:06:52 »






narezani kanalići u paknicama, vidit cu kako ce se ponašat, u najgorem slučaju ako se raspadnu uzet cu druge










upasivanje većeg variomata na prvoj slici ljevo vario sa zipa original (manji) i desno nrg mc3, runner i sl.
druga slika problem distance iza ploče koja drži roline, za veći vario treba tanja distanca, tokarski u pogon i idemo, zadnja slika, problem riješen :) nakon ovoga ostalo je samo upasat zadnju polutku veceg promjera i napravio sam si "budget overrange"  :toothy10:



problem je bio kod upasivanja veće polutke je bio šta je ona dublja po svojoj izvedbi i kad bi ju stavio na postojecu osovinu ona nebi imala svoje ležište tj ležala bi na poklopcu getribe umjesto na onom konusu koji ima osovina....

u međuvremenu...

budući da je na mojem poklopcu pukao šeširić koji zatvara ležište sekundara kupio sam preko foruma novi, iako je raspored rupa isti na mc3 i zipu unutrašnjost se razlikuje, ali sam zaključio da mogu stavit svoju osovinu na koju je uvaćen kuplung unutra ako ju istokarim, taman ce uc unutra koliko treba da se poklopi sa zubčanikom primara i bit ce za tu razliku produžena van da veća remenica sjedne na konus a ne na poklopac, osim problema "prve" osovinice u getribi zaključio sam da će mi pasat zubčanik sekundara ako mu napravim piksu, uglavnom puno filozofije i svega, pustit cu da slike bolje objasne, prvo je trebalo istokarit osovinu da više uđe unutra/izađe van



(znam da mi ležaj nije uprešan do kraja)

nakon toga sam poravnao bazu u koju ce sjest sekundar jer na ovom poklopcu ima neke pregrade koje su mi smetale da odradim to po svom planu





riješeno...

piksa za zubčanik sekundara









i sve to skupa na okupu









ne struže, ima 0.3 mm  :toothy9:

overrange na bađet način gotov :P sad napokon mogu kemijat sa lakše dostupni variomatima za nrg, runnera i slično i nemam iza više tzv "banana" polutke

došao je i kineski karb, nisam montirao, izgleda dosta dobro, jako me zanima kako ce se pokazat





po pitanju farbanja i boje ipak sam se vratio prvobitnoj ideji a to je polini replica boja, samim time to bi značilo da felge idu u crno.....

spremne za farbanje







primer









i felge u crnoj







za deklu mi je prvobitni plan bio da ju poliram, ali mi se u glavi nije sviđala ideja sa previše sjajnih stvarčica pogotovo ako bi motor trebao predstavjat neku rjes replicu, polini u originalnoj izvedbi ima sivu deklu ali ja sam se ipak odlučio za crnu, obzirom da sam ju izrezao na par mjesta da se bolje vidi ispolirano zvono ideja mi je bila da ce se bolji kontrast dobit ako dekla bude crna... uglavnom filozofije, slike su tu pa procijenite sami















otokario sam i prednji disk, nije bio strašno pokrivljen ali mali je bio u banani, sad je ko novi, iako je u glavi plan za neki oversize i drugu pumpicu i klješta ali taj dio ce pricekat ipak neko vrijeme, za sad ce se vozit ovako...

slika felgi dekle diska i svega skupa na jednom mjestu :)





inače sam uvijek protiv crnih felgi jer smatram da se sa crnom bojom felga "zatvara" i izgleda manje nego sta je, ali ove mi se sviđaju, vidjet cemo sta ce bit kad dođu gume i kad se sve sklopi na mjesto

toliko za sad, nadam se da cu moc malo cesce radit update na oovu temu i da sljedeci nece bit nakon pola godine  :dontknow:







Offline lixtronic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 102
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: zip 50 fr
  • Moja Kaciga: arai Quantum F
  • MojSetup: bb 125cc
Odg: piaggio zip 50
« Odgovori #83 : 01 Kolovoz, 2017, 23:04:27 »
Pozdrav društvo

Plastike su pofarbane u polini boje, ima malo greskica li pitanju kopiranja replike ali mislim da neće smetat, slike stavim neki drugi dan jer danas više ne stignem, motor je spreman za slaganje ali postoji problem, neće da radi, probao sam sa kineskim karbom koji sam naručio, gore na slici, i sa serijskim dell 12 koji imam od prije, isti simptomi, upali ko mina i neće da primi gas nikako, guši se na sve više od 1/4 gasa, na leru radi mirno i bez greške, probao sam sa cokom i bez ista je stvar, probao sam razne dizne, postavke karburatora, na oba karba i opet ništa, čini mi se da mu fali goriva tj. Koda ima viska zraka, imam opciju skinut karb sa motora koji radi pa probat iako ne vidim neke sreće u tome jer ako na dva karba ne radi od kojih je jedan nov nov i nije nikad radio (Kinez) onda neće ni na treci... zanima me vaše mišljenje, do čega bi moglo bit, svjećica je nova, vakuum pumpica radi, rezervar je pun do cepa, mjesalica ulja je odspojena i zacepljen je ulaz u karb, probao sam sa serijskim boxom, sa gljivom, bez ičega ali pomaka nema? Uvijek je isto... moje sumnje padaju jedino na falsi zrak na semerinzima/brtvi glave ili cilindra, ali opet mi je to jako čudno jer upali bez greške i radi ko urica... na leru

Molim vas pomozite :(

Offline Skyrim

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 23
  • Spol: Muški
  • Dragonborn je stigao...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: piaggio zip 50
« Odgovori #84 : 02 Kolovoz, 2017, 08:29:38 »
jedva cekam slike, stvarno je gust gledati :)

Offline dacerovs

  • Nema šerafanja nema živaca
  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1820
  • Spol: Muški
  • Yamaha Nmax Club
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Zagreb
  • Moj Skuter: Suzuki Burgman 400K7
  • Moja Kaciga: Schuberth R2
  • MojSetup: Skoro serijala
  • MojSpuh: Kromirjanji
Odg: piaggio zip 50
« Odgovori #85 : 02 Kolovoz, 2017, 12:12:16 »
Koju si najvecu diznu stavio?
Fali ti goriva definitivno, pregledaj plovak u frgi i jel dobiva dovoljno goriva.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Ferly

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 83
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Imotski
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP50
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: Base
  • MojSpuh: Leo vince tt
Odg: piaggio zip 50
« Odgovori #86 : 04 Kolovoz, 2017, 02:45:07 »
Pratim tuning projekt  :glasses9: nabaci koju sliku i jesi li popravio kvar?
- Gdje razum kaze stop srce da gas  -

Offline lixtronic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 102
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: zip 50 fr
  • Moja Kaciga: arai Quantum F
  • MojSetup: bb 125cc
Odg: piaggio zip 50
« Odgovori #87 : 04 Kolovoz, 2017, 08:54:59 »
Moram, provjerit još auspuh da nije zastopan, diznu sam stavio 80 i nije radilo, danas ću detaljno očistiti obadva karburatora i probat opet, imam 140 diznu doma najveću pa ću probati i sa njom, to bi trebalo bit dosta i previse.

Slike ne stignem uploadat na forum ali stavio sam na fejs na svoju stranicu, album je javan pa ako neko želi može bacit oko

Link:
https://m.facebook.com/lixtronic.garage/photos/?tab=album&album_id=2141223232770823&mt_nav=1&ref=page_internal

Offline lixtronic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 102
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: zip 50 fr
  • Moja Kaciga: arai Quantum F
  • MojSetup: bb 125cc
Odg: piaggio zip 50
« Odgovori #88 : 02 Rujan, 2017, 02:01:43 »
Auspuh je bio zastopan, kad sam uspio izvući smeće van upalio je, vozio sam ga par dana da vidim dal je sve okej, rodice su pre teške ali kupio sam neke stvari po pitanju prijenosa pa će se i to rijesavat, trenutno sam u problemu jer su mi probili namotaji, na zelenoj žici baca 20 volti izmjeničnog napona, motor ima užasno slabu iskru, uglavnom u potražnji sam istih pa ako neko u ri i okolici ima neka javi, motor je cijeli složen osim tog paljenja i spreman je za regu pa se nadam da ću to čim prije riješit...

Slike su u galeriji:
https://postimg.org/gallery/1hy9zfw86/

Na slikama nema onog zadnjeg paketregera jer ga nisam ofarbao, ali bit će još slika i koja snimka kad se poslozi paljenje i kad motor provozi... po drugi put

[privitak je izbrisao admin, stariji od 4godine]

Offline Prebi

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Zip 2t & Aprilia srR
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: DrEvo 70, Multivar, DellOrtO 17.5ID...
  • MojSpuh: Giannelli Rekord, YasuniZ
Odg: piaggio zip 50
« Odgovori #89 : 02 Rujan, 2017, 18:30:38 »
dobros ti njega skocka
najbolje minirat oko motora,pa nek se usudi ga ukrast O0

Offline Ferly

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 83
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Imotski
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP50
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: Base
  • MojSpuh: Leo vince tt
Odg: piaggio zip 50
« Odgovori #90 : 25 Rujan, 2017, 19:23:02 »
Al nije u zipa sp, mono vilica?  ???
- Gdje razum kaze stop srce da gas  -

Offline Bore Ši

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 135
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: nrg mc2 lc
  • MojSpuh: sc08
Odg: piaggio zip 50
« Odgovori #91 : 10 Listopad, 2017, 17:06:00 »
i jesi li sredio paljenje

Offline lixtronic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 102
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: zip 50 fr
  • Moja Kaciga: arai Quantum F
  • MojSetup: bb 125cc
Odg: piaggio zip 50
« Odgovori #92 : 06 Studeni, 2017, 16:05:04 »
Imao sam nekog posla oko auta, pa oko auta od prijatelja, pa farbanje nekih felgi i ovo ono, i zip je pao u zaborav, paljenje drugo sam kupio ali nisam smontirao, ali plan je da ovaj vikend to rijesim, moram mami na runneru 50 i tati na skr 125 slozit serivs ovaj vikend, nadam se da ce dijelovi doc, i onda sam planirao i sebi paljenje rijesit

Imam pitanje cisto ovako, iz nekog interesa me zanima, imam doma masinu od starog skr125 (skiper) zracno hlađenje i 2t imam i paljenje od njega i felgu zadnju i tralala, kolika je to igra za stavit na ovo moje klokotalce ako mi pedesetka pojede zivce do kraja, i dali se moze upasat paljenje od 50 ccm da se ne igram po inst. Ili mora ic od 125
« Zadnja izmjena: 06 Studeni, 2017, 16:20:54 lixtronic »

Offline Bore Ši

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 135
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: nrg mc2 lc
  • MojSpuh: sc08
Odg: piaggio zip 50
« Odgovori #93 : 06 Studeni, 2017, 16:23:45 »
oce bit kakav tuning

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: piaggio zip 50
« Odgovori #94 : 06 Studeni, 2017, 16:50:31 »
Onaj kineski karb koji si kupio, to je veliko smece, trebao bi ti vuci fals zrak na poklopcu klipica i tamo gdje je sajla gasa. Kad stavis dellort a onda motor ljepse radi, slusa te kad ga stelas, i u konacnici skuter ima vise snage s dellortom.

Swap ti nije neki problem, a struja mora biti od 125ccm. Nije ti neki problem spojiti struju, jer ti imas nezavisno paljenje od punjenja. Dakle, namotaji se ustekaju u cdi, a cdi u bobinu i skuter ti pali. Preostaje ti da spojis zicu od gasenja motora.
I ostaju ti jos one 2 zute zice iz paljenja koje spajas u skipperov regler. A iz tog reglera moras spojiti plus i minus.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline lixtronic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 102
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: zip 50 fr
  • Moja Kaciga: arai Quantum F
  • MojSetup: bb 125cc
Odg: piaggio zip 50
« Odgovori #95 : 07 Studeni, 2017, 18:20:31 »
za sad je gore dr evo kit i arrow titanium sa custom over range prijenosom, ima sve u temi... ali ako me to izludi rađe bi na soluciju 125 isao...

jel moguce da paljenje od skipera spojim na bobinu od zipa problem je jer nemam bobine od skipera?

regler je isti zip ili skiper, obadva pretvaraju izmjeničnu u istosmjernu tako da to nebi trebao bit problem...

Offline RunnerSukosan

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3009
  • Spol: Muški
  • Dr.mr.sc. Aprilia
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 70
  • Moja Kaciga: AGV Skyline
  • MojSetup: Dr.Evo 70, 17.5 dell, multivar, itd..
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: piaggio zip 50
« Odgovori #96 : 07 Studeni, 2017, 18:38:48 »
Definitivno neces pogriješiti s bb masinom. Stavi 172 i nema ti ravnoga :icon_thumright:
Gilera Runnner 50\
Gilera Runner 70   \ karbosi triperi
Aprilia SR172R      /

Offline Matija97

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1861
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Malaguti f12
  • Moja Kaciga: stae to?
  • MojSetup: lejovinci zeiks,malossi vutrivar i sedamnaest i po
  • MojSpuh: pa reko sam!
Odg: piaggio zip 50
« Odgovori #97 : 07 Studeni, 2017, 18:48:07 »
Definitivno neces pogriješiti s bb masinom. Stavi 172 i nema ti ravnoga :icon_thumright:

Al LC  ;D :headbang:

Offline RunnerSukosan

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3009
  • Spol: Muški
  • Dr.mr.sc. Aprilia
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 70
  • Moja Kaciga: AGV Skyline
  • MojSetup: Dr.Evo 70, 17.5 dell, multivar, itd..
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: piaggio zip 50
« Odgovori #98 : 07 Studeni, 2017, 19:05:30 »
Cuj ovog dusmanina. Nemoj da si skaces u stomak sa hiljadu metara :laughing7: Dolazim sljedeci meet da te krstim :icon_biggrin:
Gilera Runnner 50\
Gilera Runner 70   \ karbosi triperi
Aprilia SR172R      /

Offline Matija97

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1861
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Malaguti f12
  • Moja Kaciga: stae to?
  • MojSetup: lejovinci zeiks,malossi vutrivar i sedamnaest i po
  • MojSpuh: pa reko sam!
Odg: piaggio zip 50
« Odgovori #99 : 07 Studeni, 2017, 19:51:31 »
Dopustit cu ti da me krstis ukoliko ce to bit rashladnom tekucinom koja je iskipila iz posude od srke jer joj nije dosta 1 kiler da hladi jedan ljuto nakopani 180lc cilindar  :headbang: :headbang: :headbang: :laughing7: