Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: piaggio zip 50  (Posjeta: 22013 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline RunnerSukosan

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3009
  • Spol: Muški
  • Dr.mr.sc. Aprilia
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 70
  • Moja Kaciga: AGV Skyline
  • MojSetup: Dr.Evo 70, 17.5 dell, multivar, itd..
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: piaggio zip 50
« Odgovori #60 : 11 Rujan, 2016, 17:21:12 »
Ide to tebi svaka cast :icon_thumright: Imam ti ja ako zelis polini hi speed vatiomat u odlicnom stanju sad nezz kakav airbox imas al imam red sponge za noviji airbox ako je taj u pitanju :) Gljivu nemoj stavljat..
Gilera Runnner 50\
Gilera Runner 70   \ karbosi triperi
Aprilia SR172R      /

Offline lixtronic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 102
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: zip 50 fr
  • Moja Kaciga: arai Quantum F
  • MojSetup: bb 125cc
Odg: piaggio zip 50
« Odgovori #61 : 11 Rujan, 2016, 18:48:49 »
ma gledaj ovako, ja nemam pojma, meni treba variomat da nemam rupe u ubrzanju, svi govore o tom malossi multivaru i vidim da ga svi trpaju gore a i dostupnost rolina je velika, objasni mi malo šta je taj polini i kako se ponaša, dal to ide na serijau ili kako. koji mi centralni treba za njega, ko za multivar ili? ako je ista/slična stvar ko multivar naravno da mi paše i da cemo se nešto dogovorit kad dođem do neke love... kažem nisam nikad bio u svijetu skutera i nemam pojma kako to sve ide

Offline RunnerSukosan

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3009
  • Spol: Muški
  • Dr.mr.sc. Aprilia
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 70
  • Moja Kaciga: AGV Skyline
  • MojSetup: Dr.Evo 70, 17.5 dell, multivar, itd..
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: piaggio zip 50
« Odgovori #62 : 11 Rujan, 2016, 20:00:32 »
ma gledaj ovako, ja nemam pojma, meni treba variomat da nemam rupe u ubrzanju, svi govore o tom malossi multivaru i vidim da ga svi trpaju gore a i dostupnost rolina je velika, objasni mi malo šta je taj polini i kako se ponaša, dal to ide na serijau ili kako. koji mi centralni treba za njega, ko za multivar ili? ako je ista/slična stvar ko multivar naravno da mi paše i da cemo se nešto dogovorit kad dođem do neke love... kažem nisam nikad bio u svijetu skutera i nemam pojma kako to sve ide
Rolice idu iste dimenzije ko multivar.
Polini isto ko malossi ispegla rupu u ubrzanju, vozio sam i polini i malossi i neces fulat ni s jednim. Malo.je drukciji kut dizanja rolica cak mislim da je polini malo kvalitetnije izrade.. Centralni ti ide malossi ljubičasti imam i polini al nezz koja je oznaka moram provjerit. Dam ti polini org rolice 6.3gr stavi i vozi. Ako se odlucis mozes de javit  :)
Gilera Runnner 50\
Gilera Runner 70   \ karbosi triperi
Aprilia SR172R      /

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: piaggio zip 50
« Odgovori #63 : 11 Rujan, 2016, 20:23:06 »
Prvo ti kanale na polutkama poslikaj kaj sam ti rekao,dobar je i polini vario,jedino je multivar na piaggiu lakše uštelat "po forumski" jer se u startu zna koji centralni dobro radi s njim,svi ga imaju pa je manje nepoznanica

Offline lixtronic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 102
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: zip 50 fr
  • Moja Kaciga: arai Quantum F
  • MojSetup: bb 125cc
Odg: piaggio zip 50
« Odgovori #64 : 11 Rujan, 2016, 20:54:15 »
Dogovorit ćemo se mi za taj polomi onda tokom drugog tjedna kad neka lova kapne, polutke slikam jer će ovih dana deklo dole i ide na poliranje  :icon_biggrin:

Offline RunnerSukosan

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3009
  • Spol: Muški
  • Dr.mr.sc. Aprilia
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 70
  • Moja Kaciga: AGV Skyline
  • MojSetup: Dr.Evo 70, 17.5 dell, multivar, itd..
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: piaggio zip 50
« Odgovori #65 : 11 Rujan, 2016, 22:25:34 »
Dogovorit ćemo se mi za taj polomi onda tokom drugog tjedna kad neka lova kapne, polutke slikam jer će ovih dana deklo dole i ide na poliranje  :icon_biggrin:
Ako se odlucis javi se na pm. da se dogovorimo  :icon_biggrin: :icon_biggrin:
Gilera Runnner 50\
Gilera Runner 70   \ karbosi triperi
Aprilia SR172R      /

Offline Shokre.

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 198
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sesvete
  • Moj Skuter: Piaggio Zip SP2
  • Moja Kaciga: Xlite 802rr
  • MojSetup: Serijala
  • MojSpuh: Wild lion
Odg: piaggio zip 50
« Odgovori #66 : 12 Rujan, 2016, 11:18:12 »
Prvo ti kanale na polutkama poslikaj kaj sam ti rekao,dobar je i polini vario,jedino je multivar na piaggiu lakše uštelat "po forumski" jer se u startu zna koji centralni dobro radi s njim,svi ga imaju pa je manje nepoznanica

nemože staviti multivar za modele od 2001 god na dalje sa 19x15.5 rolicama gore jer ne paše ni jedan remen onda jer on ima "male"polutke od 128 mm a ne 134 kako imaju modeli od 2001 ako se dobro sjećam tako je bilo na mom zipu.. ako želi multivar napred mora stavljati overrange gore,ili kupiti multivar sa 16x13 rolicama
098-625-570

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: piaggio zip 50
« Odgovori #67 : 12 Rujan, 2016, 11:50:25 »
Nek stavi 134 polutke,ima polovnih po 150kn,već sam mu negdje napisao,jer ja s onim banana starim kanalima ne bi ni palio skuter

Offline lixtronic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 102
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: zip 50 fr
  • Moja Kaciga: arai Quantum F
  • MojSetup: bb 125cc
Odg: piaggio zip 50
« Odgovori #68 : 12 Rujan, 2016, 13:28:58 »
A ja uzeo novi remen  ::)

Znači multivar/hi speed neće pasat na ovu igru? Polutke ću lako nabavit, ubiti neću jer još ni neznan koje su na njemu... opet previše informacija... ajmo krenut jednostavno...

Sad imam remen original za pia kratki blok, ako stavim polomi hi speed kojeg mi runner nudi, to će radit ili neće, tj. dali će remen bit dobar?

Ako su polutke kao šta tomi kaže starijeg tipa i zamjenim ih novijima sa recimo starijeg runnera nrga ili sličnog i opet sramim taj hi speed vario dal će to igrat sa trenutnim original remenom koji je unutra?

Ako mi treba novi remen koji trebam uzet?

Setup u glavi bi mi bio hi speed vario novije polutke (ako su starije unutra) 17.5 i ostalo rolice federi to ću nekako skombinirat, opet pitanje za sve to, dali ce remen koji imam bit dobar ili ne znači vario i nove polutke i trenutni remen dal to igra? Ubiti samo me taj remen muči neznan šta ću sa njim sve ovo drugo mi je više-manje jasno 

Online robyakarider

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2841
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Poreč
  • Moj Skuter: Aerox
  • Moja Kaciga: Shark
  • MojSetup: Malossi MHR, Dellorto 21, MVT DD19
  • MojSpuh: Yasuni C16
Odg: piaggio zip 50
« Odgovori #69 : 12 Rujan, 2016, 13:44:54 »
Pa ako stavljas veće polutke ide i duži remen

Offline lixtronic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 102
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: zip 50 fr
  • Moja Kaciga: arai Quantum F
  • MojSetup: bb 125cc
Odg: piaggio zip 50
« Odgovori #70 : 12 Rujan, 2016, 15:19:35 »
Hm, da ima smisla, inače bi ga zakopalo u polutke, treba nekad malo i razmislit da... ništa onda moram to raskopat pa vidit kakve su opće polutke unutra, za sad remen stoji pri vrhu polutki kako bi i trebao, to je okej, treba samo vodit kakve su polutke i ako su te banana stare  :toothy12: onda tražit nešto od novijih pia motora, i još imam jedno neodgovoreno pitanje koji remen uzet ako će ic hi speed i 134 polutke? Trenutno je gore 724 remen

edit...

imam tu kod sebe najvjerojatnije jedan multivar za probat, tj da mi dečko posudi pa da vidim kako remen stoji i šta tu točno ne paše, jer člana shokre nisam baš najbolje skužio, da će onda remen bit pre velik ili pre mali ( multivar je sa nrga mc3 ) pa cemo se onda runner ako je to sve po psu dogovorit za taj hi speed, možda čak mogu posudit i serijala vario od novijeg pia da vidim u čemu je točno razlika između mojeg i novijeg, ako su isti onda nebi trebao bit probem sa remenom jer ako je isti kao novi serijski onda ce i hi speed i multivar normalno radit na trenutnom

i da još sam htio pitat a nikako da se smislim, u čemu je točno razlika između mojih malih polutki (128) i veliki (134) osim u promjeru, zašto stariji tip ne valja?
« Zadnja izmjena: 12 Rujan, 2016, 16:14:45 lixtronic »

Offline Shokre.

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 198
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sesvete
  • Moj Skuter: Piaggio Zip SP2
  • Moja Kaciga: Xlite 802rr
  • MojSetup: Serijala
  • MojSpuh: Wild lion
Odg: piaggio zip 50
« Odgovori #71 : 12 Rujan, 2016, 16:19:58 »
mislim da ne pašu nove polutke na stari tip dekla od getribe jer struže nešto po deklu, ili dolje kod ležaja ili gore rub polutke, treba probat pa vidjet u čemu je točno problem, ja to nisam nikad isprobavao nego sam stavio odmah cijeli overrange ali znam da je MAKO tu sa foruma nešto govorio o tome,potrazi tu na forumu,bilo je riječi negdje o tom,ili pogledaj njegove postove,meni se neda trazit :)
098-625-570

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: piaggio zip 50
« Odgovori #72 : 12 Rujan, 2016, 16:32:44 »
Stari tip ne valja pošto ima banana nelinearne kanale i okretaji padaju u rupu,to je smrt na tjuniranom skuteru,dobre su jedino za vozit pod blokadom,nisu ni nove ful linearne al su puno bolje

Mada sam nedavno vidio i jedne 134 nelinearne,kanali koma,za bacit u smeće

Offline lixtronic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 102
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: zip 50 fr
  • Moja Kaciga: arai Quantum F
  • MojSetup: bb 125cc
Odg: piaggio zip 50
« Odgovori #73 : 12 Rujan, 2016, 16:39:04 »
znači fora je samo u nelinearnosti kanala, okej super, skužio, šta se tiče struganja i zapinanja pobrusit cu ja blok nikakav problem, a ako i bude došlo do toga da baš baš nikako ne stanu u blok skinut cu ih milimetar dva na tokarski, nece toliko utjecat na balans jer su pune za razliku od zvona koje treba balansirat jer ima rupe po sebi... dal ima neko odgovor za remen koji će mi trebat?

opet edit, ne mislm dovoljno dok pišem

ova igra sa oversize polutkama ce bit na dlaku dlačicu jer sada su ove 128 nekako ne na knap ali ono recimo da ima na gornjoj strani nekih 3 milimetra a na donjoj možda i manje, 134 je sa svake strane veća 3 milimetra... možda neće trebat tokarit ali blok ce se morat brusit 99%, vidit cu moram to posudit od nekog da vidim o čemu se točno radim

(mjere govorim iz glave ali računam da je remen nekih 3 milimetra debel i njega sam skoro cijelim opsegom polutke mogao zagurat i onda mi je dole zapelo tj nisam ga mogao stavit bez skidanja zvona)
« Zadnja izmjena: 12 Rujan, 2016, 16:46:31 lixtronic »

Offline Shokre.

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 198
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sesvete
  • Moj Skuter: Piaggio Zip SP2
  • Moja Kaciga: Xlite 802rr
  • MojSetup: Serijala
  • MojSpuh: Wild lion
Odg: piaggio zip 50
« Odgovori #74 : 12 Rujan, 2016, 16:56:57 »
evo pa studiraj u čemu je razlika...OBJE SU 134 mm
ove prve su overrange polutke DO 1999 godine
http://www.scooter-center.com/en/product/M618234/Pulley+inner+MALOSSI+Torque+Drive+MHR+Piaggio+50+cc+134mm+till+1999?meta=?cat=CAT_ANTRIEB_WANDLER

a ove su overrange polutke od 2000 na dalje..
http://www.scooter-center.com/en/product/M6113101/Pulley+unit+MALOSSI+Torque+Drive+MHR+Piaggio+50+cc+134mm+since+2000?meta=?cat=CAT_ANTRIEB_WANDLER

meni se ovako na oko čini da je stvar u lezaju, tj da je jedna tipa polutki više "udaljena" od poklopca getribe od druge...

barem po ovim slikama

[privitak je izbrisao admin, stariji od 4godine]
098-625-570

Offline lixtronic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 102
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: zip 50 fr
  • Moja Kaciga: arai Quantum F
  • MojSetup: bb 125cc
Odg: piaggio zip 50
« Odgovori #75 : 12 Rujan, 2016, 17:26:02 »
ja bi trebao predpostavljam gledat ovu do 1999 ???

moram definitvno skinut ovu svoju sa zipa da vidim kako je taj ležaj pozicioniran, ako je stvar da treba distancu ubacit to je nikakav problem, napravim na tokarski i bok, a ako je to i u startu previše van onda nema neke pomoći, shokre, možeš mi samo još objasnit zašto multivar nemože ić na ovog zipa, tj kako ce remen stajat, bit ce pre kratak ili pre dug? u čemu je točno problem?

Offline Shokre.

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 198
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sesvete
  • Moj Skuter: Piaggio Zip SP2
  • Moja Kaciga: Xlite 802rr
  • MojSetup: Serijala
  • MojSpuh: Wild lion
Odg: piaggio zip 50
« Odgovori #76 : 12 Rujan, 2016, 17:34:40 »
moze ici  multivar,ali imas 2 multivara za tog tvog zipa do 2000 god . imas multivar sa 16x13 rolicama, i imas multivar za overrange u koji idu 19x15.5 rolice. ako stavljas ovaj prvi onda mozes ostaviti svoje polutke sve, a ako ides na multivar koji se stavlja od 2000 god na dalje onda moras mijenjati i polutke jer ce ti remen koji ide na tvoj model biti prekratak jer je mutivar veći,a ako staviš remen od zipa poslje 2000,onda ce ti biti pak predug jer imas premale polutke. znači...16x13 vario=128 mm polutke...19x15.5 vario=134 mm polutke.
razlika je i u osovini primara . novi tip ima lezaj na kraju osovine koji ulazi u lezaj u deklu, dok ti to nemaš na svojem zipu. razlika je i u bloku unutar same getribe..ali s tim se ne zamaraj jer vjerojatno neces mjenjati primarne i sekundarne zubčanike,a ako i hoces,trazi da budu za model zipa do 2000 god
098-625-570

Offline lixtronic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 102
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: zip 50 fr
  • Moja Kaciga: arai Quantum F
  • MojSetup: bb 125cc
Odg: piaggio zip 50
« Odgovori #77 : 12 Rujan, 2016, 18:06:53 »
ukratko, 134 polutke, multivar ili hi speed i remen za pia kratki blok preko 2000 goišta? sve će bit plug n play ili treba štagod preradit (zanemrarimo šta su polutke pre velike to smatram riješenim)


PUNO HVALA na ovim imformacijama svima skupa zakon ste i bez vas bi tutlao u mraku  :notworthy: :notworthy: :notworthy:

Offline Shokre.

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 198
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sesvete
  • Moj Skuter: Piaggio Zip SP2
  • Moja Kaciga: Xlite 802rr
  • MojSetup: Serijala
  • MojSpuh: Wild lion
Odg: piaggio zip 50
« Odgovori #78 : 12 Rujan, 2016, 22:29:24 »
ukratko, 134 polutke, multivar ili hi speed i remen za pia kratki blok preko 2000 goišta? sve će bit plug n play ili treba štagod preradit (zanemrarimo šta su polutke pre velike to smatram riješenim)


PUNO HVALA na ovim imformacijama svima skupa zakon ste i bez vas bi tutlao u mraku  :notworthy: :notworthy: :notworthy:

Nisu prevelike nego je pitanje klizanja po osovini primara! Kad stavis polutke 134 mm do kraja na osovinu vjerojatno ce strugat negdje iza po deklu getribe! Ostalo bi trebalo pasati sve. Nadi negdi zipa zracnjaka ili vespu et2 poslje 2000 god pa probaj prebacit sve pa vidi
098-625-570

Offline lixtronic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 102
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: zip 50 fr
  • Moja Kaciga: arai Quantum F
  • MojSetup: bb 125cc
Odg: piaggio zip 50
« Odgovori #79 : 12 Rujan, 2016, 22:58:31 »
Aha, dobro sutra ću to nadam se stic rastavit pa vidit, polutke mogu posudit negdje pa ću ih stavit da vidim u čemu je kvaka ako je opće ima