Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Yamaha T-Max  (Posjeta: 19673 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Yamaha T-Max
« Odgovori #60 : 30 Travanj, 2017, 13:30:34 »
jesi siguran da je 16nm moment stezanja matice na radilici?  :icon_biggrin:
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline nikola.dragicevic8

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 377
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brist
  • Moj Skuter: U potrazi...
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: Yamaha T-Max
« Odgovori #61 : 30 Travanj, 2017, 14:43:59 »
jesi siguran da je 16nm moment stezanja matice na radilici?  :icon_biggrin:
Lapsuz, 160 Nm ili cca 16 Kg, valjda sam to dobro vidio, svako cu provjerit u manualu prije stezanja  ;D
Vozio:Piaggio Nrg Mc3,Gilera Runner 50,Gilera Runner VXR 200, Gilera Nexus 300, Yamaha T max ;Trenutno Vozim:  Aprilia Shiver 750

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Yamaha T-Max
« Odgovori #62 : 30 Travanj, 2017, 15:14:29 »
tak da,jer na 50tkama se steze na 46-50nm tak da je nemoguce da se tebi na 16  :icon_biggrin:
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Yamaha T-Max
« Odgovori #63 : 01 Svibanj, 2017, 11:55:03 »
Bome junački se to steže,16 kila je već jaka sila,mada mislim da su ove priče da ćeš sjebat radilicu pištoljem samo kafanske priče,jer kak ja udaram pištoljem po svojoj sirotinjskoj radilici pa je još čitava,tak da mislim da nemaš straha,jedino da tučeš ko manijak pištoljem od 500+nm

Offline nikola.dragicevic8

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 377
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brist
  • Moj Skuter: U potrazi...
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: Yamaha T-Max
« Odgovori #64 : 01 Svibanj, 2017, 14:25:23 »
Postujem tvoje mišljenje, al kako si rekao velika je sila i volim bit siguran kad se takve stvari rade. Znam da ce u 99,9 posto slučajeva sve bit ok, al opet..jedan dan posla za napravit alat pa sam miran. Bas sam danas cisito sve detaljno, cini mi se da ko god je prije radio samo je trpana mast unutra bez da je stara obrisana. Oprano i podmazano sve na novo, danas vjr vraćam sve nartag.
Samo kvačilo nisam dirao, ono je s druge strane, u ulju koje sam taman promjeno pa mi se bas i ne zeza ponovo s tim. Nisam imao pojma da je tako inače bi pričekao s promjenom ulja pa da pregledam i njega, al dobro posto je u ulju vjerujem da je sve OK  :icon_biggrin:
Vozio:Piaggio Nrg Mc3,Gilera Runner 50,Gilera Runner VXR 200, Gilera Nexus 300, Yamaha T max ;Trenutno Vozim:  Aprilia Shiver 750

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Yamaha T-Max
« Odgovori #65 : 01 Svibanj, 2017, 14:45:47 »
Iskreno i ja bi na ovaj način to radio na takvom skuteru,jer preskupa je to igračka da bi se išlo na blef,siguran sam da pištolj ne bi škodio al ovak se ipak mirnije spava,samo pazi da imaš provjereno dobar kilo ključ

A ovo za mast nije čudno,servis sigurno to ne čisti jer di bi došli,samo natrpaj i vozi


Pogle ovog fosila kak odšarafljuje radilicu,ak je taj nije ispigao nitko neće  ;D

8:20


Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Yamaha T-Max
« Odgovori #66 : 01 Svibanj, 2017, 15:12:00 »
za izvadit kvacilo moras rastavit cijelu getribu,to nije kvacilo ko ovo suho kak je na ostalim skuterima i nemas ga kaj ni gledat dok god radi svoj poso..
samo pazi da nebi ulil kakvo krivo ulje unutra pa da ga sjebes sam,kak znaju majstori napravit na bev 350  :icon_biggrin:
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline nikola.dragicevic8

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 377
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brist
  • Moj Skuter: U potrazi...
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: Yamaha T-Max
« Odgovori #67 : 01 Svibanj, 2017, 18:07:23 »
Ovo g#vn% od kljuca koje se njemu iskrivilo je oko 80€, mogao je susjeda zvat da skupa skaču po njemu  :nono:
Steeef mogu se one lamelice potrosit..al kako kazes uredno radi pa nemam zasto sebi pravit posla  :toothy9: vjr glupo pitanje, dal je kvacilo u ulju koje ide u masinu ili u ovom od transmisije? Jer ovako kad gledam prenos je fizicki odvojen od djela di je kvacilo :icon_scratch:
Vozio:Piaggio Nrg Mc3,Gilera Runner 50,Gilera Runner VXR 200, Gilera Nexus 300, Yamaha T max ;Trenutno Vozim:  Aprilia Shiver 750

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Yamaha T-Max
« Odgovori #68 : 01 Svibanj, 2017, 22:14:47 »
po kolko sam do sad videl na skuterima bilo je posebno getriba posebno masina..a kuplung sa getribom
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline nikola.dragicevic8

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 377
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brist
  • Moj Skuter: U potrazi...
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: Yamaha T-Max
« Odgovori #69 : 17 Svibanj, 2017, 13:16:48 »
Trebao bi ubrzo promjenit ulje u transmisiji. Sad, manual kaže : SAE 80 API "GL-4" hypoid gear oil. Ima dosta ulje koja zadovoljavaju ove standarde, u kreše mi nudi 80w90 Mobilovo ulje ( mineralno ). Nemam nekog iskustva pa ako neko zna, dal treba tražit sintetiku ili je i ovo ok? Slika kako to izgleda unutra :
Vozio:Piaggio Nrg Mc3,Gilera Runner 50,Gilera Runner VXR 200, Gilera Nexus 300, Yamaha T max ;Trenutno Vozim:  Aprilia Shiver 750

Offline gp_motori

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 52
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Yamaha T-Max
« Odgovori #70 : 17 Svibanj, 2017, 14:59:31 »
Nije više zajebancija ko na našim  talijanima :p

Offline nikola.dragicevic8

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 377
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brist
  • Moj Skuter: U potrazi...
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: Yamaha T-Max
« Odgovori #71 : 20 Svibanj, 2017, 18:12:53 »
Da ne kompliciram previse danas mi bilo usput svratit do Yamahe PB u Splitu pa sam tamo uzeo ulje. Naravno da su mi prodali najskuplje ulje za koje sam čuo uopće, al dobro, reko jednom u 10 000 neću propast. Cijena za litar prava sitnica, 180 kn  :toothy9:
Vozio:Piaggio Nrg Mc3,Gilera Runner 50,Gilera Runner VXR 200, Gilera Nexus 300, Yamaha T max ;Trenutno Vozim:  Aprilia Shiver 750

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Yamaha T-Max
« Odgovori #72 : 22 Svibanj, 2017, 08:26:10 »
Mnogo je zanimljiv ovaj tmax,vidim to su dva lanca unutra,jel propisana izmjena za njih ili su trajni?

Inače hipoidna ulja su mineralna tak da ne bi bilo greške,ovo ulje košta junački,al dobro sad si miran bitno da je RACE  ;D

Offline nikola.dragicevic8

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 377
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brist
  • Moj Skuter: U potrazi...
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: Yamaha T-Max
« Odgovori #73 : 22 Svibanj, 2017, 16:29:02 »
Nisam naišao na podatak da se lanac mijenja, samo ulje svako 10 000 km. U razgovoru s jednim mehaničarom, koji je između ostalog slagao i 560 kit ( valjda zna nekog vraga  :toothy10: ), rekao mi je samo se drži propisanih intervala izmjene i to je to. Ništa otvarat, dirat i prčkat..inače u zadnje vrijeme malo googlam pa sam naišao na modele sa 100 i više tisuća km bez otvaranja mašine, vrte i dalje brz ikakvog problema.
Što se ulje tiče, mislio sam u kreše uzet obično 80w90 za getribe jer i po stranim forumima piše da je i više nego dovoljno, al kad mi je bilo usput svratio u servis da pitam šta oni koriste. Kad sam vidio da piše RACE nisam mogao odolit  :icon_tongue: :icon_tongue:
Vozio:Piaggio Nrg Mc3,Gilera Runner 50,Gilera Runner VXR 200, Gilera Nexus 300, Yamaha T max ;Trenutno Vozim:  Aprilia Shiver 750

Offline nikola.dragicevic8

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 377
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brist
  • Moj Skuter: U potrazi...
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: Yamaha T-Max
« Odgovori #74 : 17 Lipanj, 2017, 14:19:34 »
U zadnjih par dana sam imao "problem" sa skuterom. Nije isao bas kako treba ne diže okretaje i cujem iz prenosa neki čudni zvuk. Jucer se rastavilo sve, na oko sve ok izgleda. Reko kad sam vec sve skinio idem ipak probat sa 18 g rolicama, uzmem paket kad ono untra 16 g. Nisam imao pojma da je prijašnji vlasnik stavio pola jednih pola drugih, pogledao sam samo jednu u pakiranju, vidio  da je 18 i vratio. Ove u variomatu su vec lagano potrosene tako da se ne moze vidit oznaka sa strane. Naravno kad sam prošli put rastavio prenos mislio sam da su sve iste i nisam uopce pazio na raspored rolica..to je iz početka bilo sve ok, kako sam sve počistio i podmazao na novo, nisam ni osjetio. Nakon nekog vremena su se vjr neravnomjrno potrosile i eto sranja. Uglavnom stavio sam sve 16 g unutra, skuter ponovo radi odlično, dobio je malo okretaja i mogu reć da mi paše to, nekako fleksibilnije mašina radi. Eto, idući put 2 puta sve provjerit prije sastavljanja  :confused5:
Vozio:Piaggio Nrg Mc3,Gilera Runner 50,Gilera Runner VXR 200, Gilera Nexus 300, Yamaha T max ;Trenutno Vozim:  Aprilia Shiver 750

Offline nikola.dragicevic8

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 377
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brist
  • Moj Skuter: U potrazi...
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: Yamaha T-Max
« Odgovori #75 : 15 Srpanj, 2017, 14:45:01 »
Radilo se dosta zadnjih dana. Poceo je proklizavat lagano prilikom starta, nakon toga i u vožnji pri naglom ubrzavanju. Bio sam uvjeren da je remen odradio svoje, jer je po mojoj nekoj računici odradio blizu 20 000 km koliki mu je i vijek trajanja. Naručio novi remen, složim original variomat, promjenio filtere na usisu i na deklu variomata al opet isto, ni ide i gotovo. Problem je bio u lamelama na kvacilu, koje su jutros stigle i promjenjene. Kako je sve to u ulju, islo je opet novo ulje i filter jer se naravno staro mora ispustit ( staro napravilo ravno 2000 km ). I kako je sve to povezano s vodenom pumpom isao je i novi antifriz. Bilo je malo zajeb.... oko crijeva i nekih o ringova, isprva je puštao antifriz al poslije su stavljeni novi ringovi i sve je bilo ok. Jedna slika cisto da se ne izgubi obicaj, po ovoj vrucini jedva sam skupio volje za ista radit  :laughing11:
Vozio:Piaggio Nrg Mc3,Gilera Runner 50,Gilera Runner VXR 200, Gilera Nexus 300, Yamaha T max ;Trenutno Vozim:  Aprilia Shiver 750

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Yamaha T-Max
« Odgovori #76 : 18 Srpanj, 2017, 10:31:54 »
Čekaj on ima centrifugalnu spojku ko svaki skuter + lamele ili samo lamele odnosno kuplung u ulju?

Ovaj tmax je sličniji motociklu nego klasičnom skuteru,a i vidim da nema labavo,svaki zahvat zahtijeva dosta raskopavanja

Offline nikola.dragicevic8

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 377
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brist
  • Moj Skuter: U potrazi...
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: Yamaha T-Max
« Odgovori #77 : 28 Srpanj, 2017, 00:21:39 »
Ovo tu na slici je suprotna strana od prenosa, znaci struja i kuplung su pod velikim deklom u ulju. Sad da budem iskren nemam pojma kako izgleda kuplung na motociklu, al ovaj nema veze s onim na obicnom skuteru. Znaci postoji neka "čaša" i u dnu su kuglice kao u variomatu, jako slicno..vjr pod utjecajem centrifugalne sile izlaze gore, nakon njih počinje slaganje lamela i potisnih ploča, mislim po 6-7 svakih da ima. Kad se sve to složi, sa strana idu federi na mjestima gdje su klizaci variomata ako cemo uspoređivat, preko svega zadnja ploča i osigurač koji sve to stisne. Kad se sastavi cjeli kuplung je recimo labav, šuška. Kazem vjr je to u "leru" pa kad zavrti, stisnu se lamele i ubaci u pogon. Bar sam ja to tako nekako predočio.
Pa da, malo je kompliciranije al radi se sve po service manualu tako da ide nekako, nije prevelik problem. Napomenut cu samo da me sve ovo izaslo manje nego da sam u servisu platio samo djelove za kuplung..
Vozio:Piaggio Nrg Mc3,Gilera Runner 50,Gilera Runner VXR 200, Gilera Nexus 300, Yamaha T max ;Trenutno Vozim:  Aprilia Shiver 750

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Yamaha T-Max
« Odgovori #78 : 28 Srpanj, 2017, 09:42:33 »
To je onda sličan sistem ko na pia 350 mašini

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Yamaha T-Max
« Odgovori #79 : 28 Srpanj, 2017, 11:17:42 »
nije suha spojka ko na ostalima nego u uljnoj kupci..tak ima pia 350 masina


in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)