Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Malossi gus (70ccm) - montaža  (Posjeta: 14468 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Malossi gus (70ccm) - montaža
« : 01 Listopad, 2008, 12:12:55 »
Jel ima ovdje koji noob kao ja, a da je sam uspio namontirati kit?

Koliko sam čuo posao je mukotrpan, ali ako samo zato što dugo traje onda nije problem, već me brine kolike su šanse da nešto sje***.
Također, jesu li upute što dođu s kitom kvalitetne?

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15002
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Malossi gus (70ccm) - montaža
« Odgovori #1 : 01 Listopad, 2008, 12:22:34 »
Nebi ti preporucio da to sam radis ako nisi nikad vidio druge da to rade. Nije nauka, ali treba biti vrlo pedantan, strpljiv i imati sav potreban alat.
Postoji i par stvari koje skuzis da si zeznuo tek kad ih napravis.
Na primjer, ispustanje antifriza u pravilu dovodi do zalijevanja konektora struje, a onda bez temeljitog ciscenja i odmascivanja nece skuter upalitit niti voziti. Lijek je da konektor "obuces" u neki najlon.
Onda... Stavljanje osiguraca klipa... Malossi koristi one bez "uha" pa ga je malo teze staviti. A i tu postoji par pravila kojih se treba drzati. Ne smije ga se stisnuti vise nego sto treba, a i njegov polozaj mora biti takav da hod klipa ne utjece na njegovo skupljanje (jer onda zna ispastii motor zariba).
Na primjer, cesto ljudi zapnu kod promjene usisnih lamelica jer nemaju torx za odserafiti 2 serafa. I onda posao stane prije nego je poceo.
Ima dosta sitnica na koje treba paziti.


Puno se vremena i zivaca ustedi ako kit stavis bez odvajanja mashine sa rame, ali tu uvijek postoji rizik da ne stavis osigurac klipa kako treba ili da ti upadne u blok. Ako upadne, onda mashina dole i srece da ga uspijes istresti van jer u subprotnom rastavljanje blokova, novi lageri radilice, semerinzi, a da bi to napravio trebas i radapciger za skinuti magnet.... Uglavnom - bolje skinuti mashinu dole
« Zadnja izmjena: 01 Listopad, 2008, 12:25:40 3alfa3 »

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
Odg: Malossi gus (70ccm) - montaža
« Odgovori #2 : 01 Listopad, 2008, 12:23:15 »
ja ga sam smontiram za sat- sat i pol  :icon_thumright:

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Malossi gus (70ccm) - montaža
« Odgovori #3 : 01 Listopad, 2008, 12:28:59 »
demontaza serijske termo grupe i montaza replice gore,i opet  stavljanje netrag serijske termo grupe za 45 min,nije prvi put pa vec znam sta mi je sve potrebno,a nauka nije prevelika,samo trebas imati zivaca i ide sve po podmazano,a a ako ne zelis da ti osigurac padne u blok stavis ispod klipa prije nego ga skidas krpu tako da nista ne moze pasti u blok

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: Malossi gus (70ccm) - montaža
« Odgovori #4 : 01 Listopad, 2008, 12:34:36 »
nije prevelika nauka iako moju mašinu još nisam skidao...Sad ću za par dana....Uglavnom ne treba nigde žuriti i pogledati detaljno svaki deo pre nego što ga skineš dole da bi znao kako i da ga vratiš nazad...

jedino ovo oko ispuštanja vode što kaže alfa, na čega obratiti posebno pažnju? Koje crevo prvo skidam-donje pa ispustim vodu pa.......? jel može neko par reči o tome....
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Malossi gus (70ccm) - montaža
« Odgovori #5 : 01 Listopad, 2008, 12:39:26 »
nije prevelika nauka iako moju mašinu još nisam skidao...Sad ću za par dana....Uglavnom ne treba nigde žuriti i pogledati detaljno svaki deo pre nego što ga skineš dole da bi znao kako i da ga vratiš nazad...

jedino ovo oko ispuštanja vode što kaže alfa, na čega obratiti posebno pažnju? Koje crevo prvo skidam-donje pa ispustim vodu pa.......? jel može neko par reči o tome....
pa i nema previse veze koje prvo crijevo skines,ja prije gornje,ali odmah i donje da bi voda iscurjela van,i jos po potrebi puhnem u gornje da sam siguran da mi nece voda uc u karter

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15002
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Malossi gus (70ccm) - montaža
« Odgovori #6 : 01 Listopad, 2008, 12:39:49 »
demontaza serijske termo grupe i montaza replice gore,i opet  stavljanje netrag serijske termo grupe za 45 min,nije prvi put pa vec znam sta mi je sve potrebno,a nauka nije prevelika,samo trebas imati zivaca i ide sve po podmazano,a a ako ne zelis da ti osigurac padne u blok stavis ispod klipa prije nego ga skidas krpu tako da nista ne moze pasti u blok

Lako na Peugeotu...Maknes sjedalo i skines termo grupu koja stoji okomito odmah ispod.

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Malossi gus (70ccm) - montaža
« Odgovori #7 : 01 Listopad, 2008, 13:01:58 »
demontaza serijske termo grupe i montaza replice gore,i opet  stavljanje netrag serijske termo grupe za 45 min,nije prvi put pa vec znam sta mi je sve potrebno,a nauka nije prevelika,samo trebas imati zivaca i ide sve po podmazano,a a ako ne zelis da ti osigurac padne u blok stavis ispod klipa prije nego ga skidas krpu tako da nista ne moze pasti u blok

Lako na Peugeotu...Maknes sjedalo i skines termo grupu koja stoji okomito odmah ispod.
hehe,znam kako je jebeno na minareliju i piaggiu,ja skinem blok ako to idem raditi,jednostavnije mi je

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Malossi gus (70ccm) - montaža
« Odgovori #8 : 01 Listopad, 2008, 13:49:22 »
ima jedan lik aerox i zamijenio karike i klip za 20 minuta! Ja osobno to slažem 3-5 sati! Sve ovisi o pedantnosti!

Možeš biti pedantan i sve dobro složit za sat vremena. Al kad slažem sebi nikud mi se ne žuri...  :icon_thumright:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Malossi gus (70ccm) - montaža
« Odgovori #9 : 01 Listopad, 2008, 17:11:46 »
nije meni problem vrijeme... nebi se ja žurio, već je problem što nemam nikakvog znanja, a neznam jesu li upute i to što bi slikao stanje sadašnjeg cilindra i svih ostalih spojeva dovoljno

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: Malossi gus (70ccm) - montaža
« Odgovori #10 : 01 Listopad, 2008, 17:43:51 »
ako sam ja ovakav baksuz naucio kako skidati klip i cilindar onda mozes i ti.jedino sto trebas je sav potreban alat i pivu.

Offline vasso123

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 325
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Umag
  • Moj Skuter: NRG
Odg: Malossi gus (70ccm) - montaža
« Odgovori #11 : 01 Listopad, 2008, 17:44:36 »
Nemoj bit pi***,skini tu masinu,stavi kit i ful gas...sta si s eusro :laughing6: ne stavljas kit na space shuttle,mada ni to nije kompicirano :toothy12: :toothy12: :toothy12:
Kupujem vilice od VXR-a,VX-a,SP180,novi tip(teleskopske),a moze i oridjidji od NRG-a

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Malossi gus (70ccm) - montaža
« Odgovori #12 : 01 Listopad, 2008, 17:57:24 »
A taj alat o kojem pričate? Što bi to bilo?

Stari mi inače radi centralno grijanje pa ima dosta alata... ali ako su to alati kakve alfa ima ("home made") takve nemam :)

Inače zvao sam sad piaggio u vukovarskoj i neznam što je lik zabrio, al kaže cijena 1700kn... možda je zamjenio sport sa MHR replikom...

Offline Brla

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 824
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sveti Ivan Ž
  • Moj Skuter: Runner VX
  • Moja Kaciga: HJC fg-15
  • MojSetup: 209, polini, vxr, itd.
  • MojSpuh: serijala
Odg: Malossi gus (70ccm) - montaža
« Odgovori #13 : 01 Listopad, 2008, 18:25:03 »
ja mislim da je potrebno nekoliko ključeva okasto viljuškastik itd.. i naravno kilo ključ.

Offline vasso123

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 325
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Umag
  • Moj Skuter: NRG
Odg: Malossi gus (70ccm) - montaža
« Odgovori #14 : 01 Listopad, 2008, 18:31:17 »
Ne treba kilo kljuc,nije to auto
Kupujem vilice od VXR-a,VX-a,SP180,novi tip(teleskopske),a moze i oridjidji od NRG-a

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15002
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Malossi gus (70ccm) - montaža
« Odgovori #15 : 01 Listopad, 2008, 18:46:42 »
Inače zvao sam sad piaggio u vukovarskoj i neznam što je lik zabrio, al kaže cijena 1700kn... možda je zamjenio sport sa MHR replikom...

Zovi ponovo i pitaj da li imaju Malossi kit koji ima shifru "31 7353" jer je to Malossi Sport kit (LC) za Piaggio koji tebi treba

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15002
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Malossi gus (70ccm) - montaža
« Odgovori #16 : 01 Listopad, 2008, 18:48:28 »
Ne treba kilo kljuc,nije to auto


Pozeljno je imati kilokljuc. Glava se steze na 1.2kgm

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: Malossi gus (70ccm) - montaža
« Odgovori #17 : 01 Listopad, 2008, 18:51:26 »
Ne treba kilo kljuc,nije to auto


Pozeljno je imati kilokljuc. Glava se steze na 1.2kgm
pljunit 500kn za kilo kljuc mi je bacanje para..ovako na ruku zatezes

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: Malossi gus (70ccm) - montaža
« Odgovori #18 : 01 Listopad, 2008, 18:53:27 »
ma gedoru 10,trebas spicasta klijesta za osigurace skinuti,kljuc za svijecicu i malo volje i muda da se nasrne na masinu   :frajer:

Offline dino gp1

  • MS elite
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3596
  • Spol: Muški
  • Gdje god te život nosi, uvijek moraš znati tko si
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
Odg: Malossi gus (70ccm) - montaža
« Odgovori #19 : 01 Listopad, 2008, 22:13:05 »
Inače zvao sam sad piaggio u vukovarskoj i neznam što je lik zabrio, al kaže cijena 1700kn... možda je zamjenio sport sa MHR replikom...

Zovi ponovo i pitaj da li imaju Malossi kit koji ima shifru "31 7353" jer je to Malossi Sport kit (LC) za Piaggio koji tebi treba
Tako su i meni rekli prije mjesec dana kada sam zvao! Moraš im reći shifru jer ti se neisplati prepirat s njima :icon_thumright: