Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Sonic Land Fly BT49qt-20 | Ubrzanje i krajnja brzina  (Posjeta: 5178 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline SonicL

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Sonic Land Fly
Sonic Land Fly BT49qt-20 | Ubrzanje i krajnja brzina
« : 13 Rujan, 2015, 15:41:07 »
E ovako kupio sam u junu skuter Land Fly u Banja Luci nov, i od samog pocetka sam imao problema sa njim svako 500 metara se gasio pa sam ga naravno poslao na servis i kada je stigao bio je u redu par dana pa se poceo desavati isti slucaj. Taj majstor ako ga mogu tako nazvati samo mu je skinuo elektronsku blokadu koja je bila na 51 km/h i nakon skidanja nje motor je isao 72 km/h a ubrzanje mu je bilo do 45km/h za 4,9 sec. I tako nakon nekog vremena motoru pukne klip i karike kaze on meni to je tvoja greska motoru navodno nestalo ulja nisam na vrijeme dosuo sto naravno nije istina. Motor nisam posebno forsirao nisam ga ni vozio max brzinom osim prvog puta nakon skidanja te blokade. I tako kaze on meni promjenio sam klip i karike stavio od aprilie veci klip ja kazem hajd ako je tako iako mu nisam vjerovao jer sada motor nece iznad 62 km/h a ubrzanje mu nije ni za k. i tako je pricam djedu koji vec 38 godina radi mehaniku i zna se o tome samo sto se nece da petlja zbog garancije al nagovorim ja njega i skine on stublinu i imam sta vidjeti ubacen neki bez veze klip jos na neobradjenu stublinu tacnije u onu u kojoj je vec zaribao klip zbog toga sto je taj majstor smanjio dovod dvotaktola i zbog toga je pukao klip. Sada ne znam sta da radim sto se tice dijelova da li vi znate gdje bi mogao nabaviti kvalitetne dijelove klip, karike, stublinu da prepakujem motor i kako da dobijem jos na ubrzanju, da li bi pomogao sportski variomat i gdje bi ga mogao nabaviti ako neko ima iskustva sa ovim motorom?  :icon_biggrin:
« Zadnja izmjena: 13 Rujan, 2015, 16:22:50 SonicL »

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Sonic Land Fly BT49qt-20 | Ubrzanje i krajnja brzina
« Odgovori #1 : 13 Rujan, 2015, 17:44:19 »
skuter se u nas prodaje pod nazivom luna speed jet...nema sanse da ide za 5s do 50 al sta god...masina na njemu je kineska kopija minarellija, ode popularnija pod nazivom chinarelli...pogledaj prvo koji ti je bolcen na klipu, 10 ili 12mm te prema tome ces znat koju garnituru trazis...nadju ti se za 100KM klip i cilindar novi ne bih stoga kemija sa polovnim djelovima :hello:

Offline SonicL

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Sonic Land Fly
Odg: Sonic Land Fly BT49qt-20 | Ubrzanje i krajnja brzina
« Odgovori #2 : 13 Rujan, 2015, 20:01:24 »
Poznato mi je da se zove luna speedjet u hrv, ali masina nije ista kod vas je verzija od 2kw, dok je ovdje verzija od 3,6kw. U tome je razlika svejedno ne bih ni polovne dijelove jer to nema smisla..
A klip sam vec narcucio tako da se moze i zatvoriti ova tema zajedno sa karikama i ostalim dijelovima od malossia tu nece biti nikakve greske a izasla me garnitura 230km sa popustom.

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Sonic Land Fly BT49qt-20 | Ubrzanje i krajnja brzina
« Odgovori #3 : 14 Rujan, 2015, 10:38:35 »
Ne gledaj u te cifre u knjizici...blok je isti, performanse su iste...sad pazljivo s novom garniturom nemoj stedit na ulju i moja preporuka da zaminis karburator...tocnije dellorto 17.5 phva trazi...on ti je lagan za ustelat i neces imat problema sa prisaugavanjem, hlapljenjem goriva nakon par dana i slicno ko na trenutnom karburatoru...na njemu ti vjerojatno pise mikuni japan al to nema veze s originalnim mikunijem vm16 ko na npr aeroxu 100 :hello: