Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Aerox ne baca iskru  (Posjeta: 806 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline aerox69

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 221
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Aerox
Aerox ne baca iskru
« : 23 Srpanj, 2015, 18:49:04 »
pozdrav ekipo!
znaci stanje je ovakvo.. imam yamahu aerox 2004 i ne baca iskru vise .. uzeo sam cdi novi i bombinu i namotaje provjerio..3 zice bacaju struju i 1 ne baca..onom olovkom sam provjeravo kad zakurblas ona zasvjetli.. cdi i bombinu sam probao na prijateljev skuter i baca sve  radi ko sat.. sad mi treba strucnjak za struju da mi pomogne.. dali je moguce da kontakt gubi ? kako rjesiti to? i da mi objasni zice koje ulaze u cdi sta koja znaci ..probo sam premjestiti masu na cilindar i opet nista.. uzmem olovku tu i stavim na + koja se nabije na bombinu i ima..mislio sam da je do bombine uzmem drugu i opet isto sve ..

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: Aerox ne baca iskru
« Odgovori #1 : 23 Srpanj, 2015, 19:01:56 »
Ne znam boje zica napamet al znam proceduru,iz namotaja ti izlaze dvije zice koje su ti potrebne za struju na svjecici,jedna je napajanje za cdi i ta ti ima izmedju 500 i 1000ohm kad mjeris multimetrom izmedju te zice i mase/rame(cini mi se da je zica  bjelo crna al nisam siguran) a druga ti je PickUp i on ima izmedju 100 i 200ohm zica bi trebala biti bjelo crvena.

Ako imas takva mjerenja namotaji su ok. Jos jedna bitna stavka je zica za gasenje,ona ide s brave i spaja se nekad samo na cdi a nekad paralelno sa zicom za napajanje cdi-a. Kad je brava po kontaktom ta zica ne pokazuje nikakav otpor prema masi a kad je kontakt iskljucen ta zica ima 0 ohm prema masi.
Zna brava zezat pa da je 0ohm i kad je dat kontakt a zna se i izolacija sa zice izlizat i nasloniti na ramu i da zbog tog nemas struje.


Eto ti materijala pa studiraj.
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle