Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Kratka priča o jednom Beverly 350 Sport Turing  (Posjeta: 31103 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6726
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Kratka priča o jednom Beverly 350 Sport Turing
« Odgovori #80 : 05 Kolovoz, 2015, 16:28:26 »
s pocetka je dobra dalje je onda los asfalt, ak se polako vozis oke je, a po onim zavojima se ni nemres brzo vozit
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline Valter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 176
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VG
  • Moj Skuter: britvica među nogama
Odg: Kratka priča o jednom Beverly 350 Sport Turing
« Odgovori #81 : 05 Kolovoz, 2015, 17:31:51 »
Na Plominku ili Stelvio idem kada malo padne kiša. Sada ima previše ovih bRRzih. Kada padne 3 kapi onda se pokupe doma jer ne znaju voziti. E onda dolazi RainBev.

Danas sam morao neki vrag obaviti u Zagrebu pa mi se nije dalo vratiti doma jer bi me žena gnjavila.



Onda sam krenuo dalje jer je ovdje bila neka domobranska fešta.





Krajolik je prekrasan ali je cesta mjestimično grozna. Uska i puna rupa. Ponegdje samo uska. 12% nagima i sl.



Čudo jedno kako nema ljudi. Stvarno ne znam zašto. Nekada je bilo prepuno. Sada u cijelom gradu nema nikoga.

A onda doma, putovima revolucije. Nema gužve. Jedinu gužvu sam vidio kada je murjak stao pojesti sendvič u autu pored ceste.

Offline Valter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 176
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VG
  • Moj Skuter: britvica među nogama
Odg: Kratka priča o jednom Beverly 350 Sport Turing
« Odgovori #82 : 06 Kolovoz, 2015, 21:00:03 »
Kaciga je za mene dio motora isto kao i retrovizori. Znam da neki mogu bez toga ali ja ne. Nema mi ništa ugodno i lijepo voziti se više od 60 km/h bez kacige.. U stvari grozan je osjećaj.

Dok sam vozio 50ccm imao sam jet kacigu. I nije bila loša. OK kvaliteta ali je bila Jet. Na Beverlyu potpuno neupotrebljiva. Čak i jako puno mjesta zauzima. Kao prava kaciga. Sa Beverlyjem je došla LS2 flip-up. Model je FF370. Od dodatnih mogućnosti ima sve. Jedino nema instaliran pinlock nego se mora dodatno kupiti a košta previše. Zato sunčane dolaze uz nju i vrlo su praktične. Ali imala je i neke mane. Nije baš potpuno dobra za moju glavu, a nisam znao za bolje pa sam je kupio. Niti cijena nije bila velika. Vremenom sam se navikao na nju.

Najvažnija mana je bila buka. Malo je počela i škripati, a zavijanje vjetra je bilo prilično loše cijelo vrijeme. Škripanje mi je bilo jasan znak da to više nije kaciga za mene. Ventilacija nikada nije radila. Otvoreno-zatoveno je isto. Već zbog buke sam htio novu. A kada tražim nešto novo iz drugog pokušaja onda kupujem najbolje. Ako treba i bubreg dam. Uvijek sam to radio. Prvo kupim sranje s kojim sam nezadovoljan pa opet bacim lovu za najbolje.

Kako nosim naočale i često idem na kraće relacije, flip-up je bio jasan izbor. Ne vozim sa dignutim prednjim dijelom ali ne moram skidati naočale prilikom stavljanja kacige. Velika pomoć. I mora biti tiša od ovoga. Dosta tiša. Masa dok je u granicama normale mi nije problem. Ne izvodim ništa gdje bi se to moglo pokazati. U računicu su ušle i neke integralke ali se pokazalo kako niti one nisu ništa tiše a mogao bi ih koristiti samo na daljim relacijama, dok bi staru koristio za obavljanje stvari. Tako sam se vratio na flip-up.

Opsežnim istraživanjem došao sam do 4 modela. HJC, Nolan, Schubert i Shoei.

HJC RPHA Max je otpala prva. Nije baš jeftina a ima nešto mana na koje bi trebalo zažmiriti. Radije žmirim na Nolana koji je jeftiniji.

Nolan 104 Evo je prilično dobra kaciga uz 2 mane. Nije osobito tiha, a naši prodavači je ne žele prodati. Morao sam se dosta rastegnuti okolo kako bi je probao. Srećom, prijatelj mi je rođen s njom na glavi. Samo flip-up Nolan najnovije generacije nosi. Ne zanima ga ništa drugo. Pa sam, eto, našao 104 Evo prikladne veličine za probu. Je, nije tiha. Nije bučna ali tiha nije. Dobra udobnost i sunčane naočale koje mi se ne sviđaju. Ne volim ih.

Schubert C3 i C3 Pro. C3 sam probao pasivno. Bez vožnje. Nije blistala po udobnosti. Nekako čudno leži na glavi. C3 Pro je puno bolja po tom pitanju. Kod Šepića su mi ponudili probu. No imao sam gdje probati, a ne želim isprobavati ako odmah ne kupim tu stvar. Stoga sam otišao dalje i isprobao u privatnom aranžmanu. I tiha je. Udobna je sve dok se ne proba Shoei.

Shoei Neotec je jako udobna kaciga. Mislim bez premca. Osjećaj sigurnosti je nemoguć. Po cijeloj površini glave lagani dodir kao kada majka miluje svoje dijete. Nosio bi je u krevet na spavanje. U odnosu na C3 pro je mrvicu bučnija. Ali stvarno mrvicu jer oko ušiju liježe kao dobre studijske slušalice. Ventilacija perfektna na gornjem cijelu i s manom na gubici. Sunčani vizir je puno bolji za pogled ali ne ide do kraja kao kod C3 Pro ili kod LS2.

U dvije potonje mi je ostao izbor nove opreme. Znam da koštaju puno, ali štite moju glavu a jeftinijeg izbora u toj kvaliteti nema. Ne za moj izbor. Uz to, kada bi promijenio vozilo ostaje mi kaciga koji mogu koristiti. Onda mi nije žao pljunuti lovu. Otišao sam do Šepića jer mi omogućuje moj omiljeni način kupnje. Odmah i sad. S vrata sam tražio C3 Pro s osvrtom na Neotec. A uljudan prodavač mi je odmah riješio sve dileme. C3 Pro nema u bijeloj boji. Dilema riješena.

Probao sam obije i ovaj puta staviti na glavu. Jednostavno Schubert nije toliko udoban. Nije neudoban ali razlika je očita. Ne žulja, ne grebe ali nema tog osjećaja. A razlika u buci nije neka pa sam kupio Neotec. Odmah na glavu i na vožnju.

Onaj dio za nosu udara u isti. Odmah sam ga skinuo ali kasnije i vratio jer ga je prodavač krivo postavio. Kopča je nepraktična. Nije neka mana, ai da se riješiti. Nema špagice za potegnuti a zavučena je ispod spužve. No zato je metalna. Metal daje bolji osjećaj sigurnosti od plastike. Sunčani dio ne ide do kraja. Da, dok si u dućanu, ali dok sjedneš na vozilo i namjestiš se, ne smeta. Drugačiji je položaj glave.

Jedina prava zamjerka je na ventilaciju. Ona je na gornjem dijelu perfektna. Ne znam kako bi drugačije opisao. Dok je na gubici malo slabija. Kako sam se vozio, počelo mi je i smetati pa sam i vizir dizao ali onda nije tiha. Dok sam se igrao, stavio sam prst na donji dio te ventilacije. Onaj koji nema nikakve svrhe. I tada je prodisala. I to odlično. Vrlo vjerojatno ima veze s mojim vizirom na skuteru ali je tako. Neka stvar aerodinamike. Morati ću tu nešto napraviti pa makar zalijepio nešto na taj dio. Izgleda da je dovoljno dole zatvoriti kako bi dobro radilo.

Kod razlike u buci pomaže komunikacija koju imam. I uvijek je isto podešena. Slušam radio ili muziku za mobitela. Kod LS2 na 80 km/h je bila li-la. Na 100 se jedva čulo da nešto pjeva u pozadini. Na 120 nisam čuo svoje razmišljanje. Kod Neoteca na 120 km/h slušam informacije iz prometa od HAK-a na engleskom. No ima jedan trik. Kineskinji to nije pomoglo ali Neotecu je. Najviše neugodne buke dolazi iz predjela vrata. Stoga sam sfrkao Lidl potkapu oko vrata i malo pod kacigu. Ogromna razlika.  Uz to, kod LS2 iznad 100 km/h se kaciga počela dosta tresti. tako se i moja glava tresla s njom. Dosta neugodno.

Inače kod Beverlya ne pomaže niti 3 kacige s originalnim vizirom. On usmjerava zrak precizno pod bradu. Ili bez njega ili dodatak u vidu MRA X-Screen. Ili možda oni grdi veliki viziri.

I na kraju je tu zvuk samog skutera. Moraš se priviknuti i gledati sat koji nije baš u vidnom polju. Razlika je velika pa misliš da ideš bitno sporije. Valja se priviknuti da ne bi završio u kakvom zavoju. Ne znaš koliko ideš brzo. A zvuk auspuha se bitno promijenio. Na većim okretajima prdi. Grozno. Baš kao da prdi. Niti slično originalnom zvuku kojeg volim. Baš glupo zvuči pod kacigom. A ja baš volim Piaggio zvuk koji je tako specifičan od kada znam za sebe. Odrastao sam s njim i razlikujem Piaggio od ostaloga.

Možda kaciga je malo preskupa. Možda će netko reći (3alfa3 sigurno ne) da je to ovekill za skuter, ali to nije overkill za mene. Meni odgovara, a onaj koji gleda sa strane može si staviti i perilek na glavu. Njegov problem.

Offline zrakoplovac

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1107
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Križevci
  • Moj Skuter: runner sp50
Kratka priča o jednom Beverly 350 Sport Turing
« Odgovori #83 : 06 Kolovoz, 2015, 21:34:13 »
Taman da je i tomos u pitanju, u dobru opremu se uvijek isplati uložit, također vrijedi isto i za gume...
A samo će hejteri reć da je nepotrebno i preskupo, a uostalom, zakaj se opravdavat nekome kad trošiš svoje novce :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
« Zadnja izmjena: 06 Kolovoz, 2015, 21:39:38 zrakoplovac »
:skuter:

Offline Valter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 176
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VG
  • Moj Skuter: britvica među nogama
Odg: Kratka priča o jednom Beverly 350 Sport Turing
« Odgovori #84 : 13 Kolovoz, 2015, 20:00:33 »
KUUUUPAAAANJEEEEE.

Investirao sam u visokotlačni čistač iz Lidla. Nadaleko poznati Park Side. Kupio sam ga prije nešto vremena kada je bio u ponudi za malih 440 kn. Baš u to vrijeme sam gledao kako treba kupiti neki model. Niz pohvala na njegov rad nije ostao nezamijećeni. Ima puno skupljih koji nisu niti blaga sjena ovoga. Stvarno dovoljno dobro pere. Nije to profecionalac i nije za beton ali za ove sitnice je odličan. Vrlo zadovoljan učinjenim. Nije mi se dalo brisati i pretjerivati ali skuter izgleda odlično nakon zahvata.

Za probu sam skinuo vizir. Sada ima zraka u kacigi jer kroz otvor na gubici dolazi zrak. Kaciga je mrvicu bučnija i zrak mi stvara turbulencije na komunikaciji. Kaciga je na kraju vožnje crna od sakupljene gamadi a nešto je završilo i unutra. Najveća mana je guranje tijela prema nazad. Treba se dobro držati. Nije to motor zbog položaja sjedenja pa je malo teže. No ima i prednosti.

Zraka pod kacigom koliko god hoćeš. U ovim toplim uvjetima i u jakni je sasvim udobno, a išao sam oko 16.00 sati. Dakle u najtoplije vrijeme. Sada i ventilacija na jakni nešto vrijedi.

Najnevjerojatnije je to što je to postao potpuno drugačiji skuter. Izgleda kako vizir diže prednji kraj. Nevjerojatno je kako je sada mirniji, a u zavoje ulazi puno preciznije i bez drame. Vizir fakat jako smeta prednjem kotaču. Izgleda da će vizir sada gore samo za putovanja. Do tada u spremište. Vjerojatno će biti dobar za hladnije dane ali za gušt vožnje skutera stvarno smeta. S njime je kao u autobusu. Udobno i ugodno ali sporo i bez prevelikog gušta. Moram naći prijenosni i removable sistem. Ideje dobrodošle.

Taman sam pomislio zapaliti u Rijeku pa na "The Cestu". Do Rijeke vizir obavezan, na "The Cesti" štetan. Možda ga privremeno pohranim u jednom restoranu na putu. Klopa je odlična, cijene prihvatljive. Ne znam kako se zove. Bio sam tamo nedavno, no tko će zapamtiti naziv svake birtije.

Offline firkefica

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg, Stupnik
  • Moj Skuter: runner vxr 180
  • Moja Kaciga: ixs hx 1000
  • MojSetup: malossi 218, polini speedcontrol, polini bregasta
  • MojSpuh: leo vince sbk evoll
Odg: Kratka priča o jednom Beverly 350 Sport Turing
« Odgovori #85 : 13 Kolovoz, 2015, 23:40:35 »
KUUUUPAAAANJEEEEE.

Investirao sam u visokotlačni čistač iz Lidla. Nadaleko poznati Park Side. Kupio sam ga prije nešto vremena kada je bio u ponudi za malih 440 kn. Baš u to vrijeme sam gledao kako treba kupiti neki model. Niz pohvala na njegov rad nije ostao nezamijećeni. Ima puno skupljih koji nisu niti blaga sjena ovoga. Stvarno dovoljno dobro pere. Nije to profecionalac i nije za beton ali za ove sitnice je odličan. Vrlo zadovoljan učinjenim. Nije mi se dalo brisati i pretjerivati ali skuter izgleda odlično nakon zahvata.

Za probu sam skinuo vizir. Sada ima zraka u kacigi jer kroz otvor na gubici dolazi zrak. Kaciga je mrvicu bučnija i zrak mi stvara turbulencije na komunikaciji. Kaciga je na kraju vožnje crna od sakupljene gamadi a nešto je završilo i unutra. Najveća mana je guranje tijela prema nazad. Treba se dobro držati. Nije to motor zbog položaja sjedenja pa je malo teže. No ima i prednosti.

Zraka pod kacigom koliko god hoćeš. U ovim toplim uvjetima i u jakni je sasvim udobno, a išao sam oko 16.00 sati. Dakle u najtoplije vrijeme. Sada i ventilacija na jakni nešto vrijedi.

Najnevjerojatnije je to što je to postao potpuno drugačiji skuter. Izgleda kako vizir diže prednji kraj. Nevjerojatno je kako je sada mirniji, a u zavoje ulazi puno preciznije i bez drame. Vizir fakat jako smeta prednjem kotaču. Izgleda da će vizir sada gore samo za putovanja. Do tada u spremište. Vjerojatno će biti dobar za hladnije dane ali za gušt vožnje skutera stvarno smeta. S njime je kao u autobusu. Udobno i ugodno ali sporo i bez prevelikog gušta. Moram naći prijenosni i removable sistem. Ideje dobrodošle.

Taman sam pomislio zapaliti u Rijeku pa na "The Cestu". Do Rijeke vizir obavezan, na "The Cesti" štetan. Možda ga privremeno pohranim u jednom restoranu na putu. Klopa je odlična, cijene prihvatljive. Ne znam kako se zove. Bio sam tamo nedavno, no tko će zapamtiti naziv svake birtije.
mozda kod Grobnika "Gostiona Putniku"?

Offline Valter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 176
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VG
  • Moj Skuter: britvica među nogama
Odg: Kratka priča o jednom Beverly 350 Sport Turing
« Odgovori #86 : 13 Kolovoz, 2015, 23:59:35 »
Nije. Budem pogledao. Vjerojatno ima podatak ako nađem na karti.

Offline Valter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 176
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VG
  • Moj Skuter: britvica među nogama
Odg: Kratka priča o jednom Beverly 350 Sport Turing
« Odgovori #87 : 14 Kolovoz, 2015, 01:52:33 »
https://www.google.com/maps/place/Muciceva+ravan/@45.3998897,14.308142,17z/data=!4m2!3m1!1s0x4764af3cff61f88f:0xa9631edb65b93fad

Eto. Bio sam samo jednom. Dojmila me veličina porcije i umjerena cijena. Naravno, bilo je vrlo ukusno.
« Zadnja izmjena: 14 Kolovoz, 2015, 01:57:31 Valter »

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kratka priča o jednom Beverly 350 Sport Turing
« Odgovori #88 : 14 Kolovoz, 2015, 09:48:39 »
A kakva je to cesta? Mislio sam da je neka klasika u pitanju :icon_scratch:
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Valter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 176
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VG
  • Moj Skuter: britvica među nogama
Odg: Kratka priča o jednom Beverly 350 Sport Turing
« Odgovori #89 : 14 Kolovoz, 2015, 10:20:36 »
Ne pada mi na pamet gurati se po Plominki ili Senj-Karlobag ili sl. Imam skutera. Znam gdje mi je mjesto. Tamo gdje nema nikoga. Istrijani znaju za tu cestu samo oni dolaze s druge strane pa je barem onaj bolji dio slobodan. Tamo sam imao rodbinu pa znam da ima jako puno lijepih cesta u okolini. Svakakvih. Cijeli kraj je predivan. Da živim u Istri stalno bi bio tamo. Ova VG-Pok je sranje od ceste prema tome. Potruditi ću se snimiti video kada odem. Samo moram rospiji objasniti nužnost odlaska u Istru.

Cesta je takva da neodoljivo podsjeća na rally stazu. Samo je duga, nešto manje strma nego ona u Buzetu. Ista mi nije zanimljiva jer je previše prometna i kratka. Barem ovaj dio koji znam i koji sam prošao. Vjerojatno je dio u korišten za to. Ja to ne znam.

Auto nikada nisam previše volio voziti. Ali Istra mi je pokazala kako auto ima svoje čari i što zapravo volim. A puna je lijepih cesta. Samo skreneš sa ipsilona prema vlastitom nahođenju. Gotovo da nemreš fulati. Između Pazina i Tara je nešto predivno. Odlična cesta i prekrasna priroda. Možda malo prometna ali s gasom se sve riješi. Najbolje je to što su sve te ceste bile glavni pravac za turiste. Nije niti čudo što su htjeli doći u Istru. Pred kraj puta ih je čekalo čisto zadovoljstvo vožnje pa direkt u more.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kratka priča o jednom Beverly 350 Sport Turing
« Odgovori #90 : 14 Kolovoz, 2015, 11:07:08 »
Ideš ovo je guba, a ceste kroz Istru su uistinu predivne i zanimljive pa jednostavno moraš biti pod dojmom.
Znaš čega me jedino malo više strah, tj. počela me fobija šorat, živine na cestama rijeđeg prometa, pogotovo kad pređeš preko ograničenja, jer ove sezone sam imao nekoliko bliskih susreta pa adrenalin tada dodatno navire.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Valter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 176
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VG
  • Moj Skuter: britvica među nogama
Odg: Kratka priča o jednom Beverly 350 Sport Turing
« Odgovori #91 : 14 Kolovoz, 2015, 12:06:25 »
Ja se svega bojim. I uvijek mi je na pameti baš sve što mi se može dogoditi na cesti. Uz to druge sudionike u prometu gledam kao one koji me žele ubiti. Ne da mogu. Baš žele. Ponekad njihove reakcije stvarno izgledaju tako. Uglavnom bježim po cesti. To radim čitav život.

Još kao klinac sam skužio da je prelazak ceste najmanje opasan preko crvenog. Tada znaš na što moraš paziti. Zeleno daje samo lažan osjećaj sigurnosti.

Najviše se bojim rupa na cesti koje se ne vide i otvorenih šahtova. Zadnji puta sam doživio pad upravo tako. S automatikom. Ima tome godina ali se još živo sjećam kako je to izgledalo. Zbog toga sam prilično spor. Znam da će mi sljedeći pad biti zadnji na motoru. Ova moja će mi oduzeti ključeve i tu će biti kraj karijere.

Nije pomoglo niti to što ovaj skuter ne daje nikakav osjećaj sigurnosti u zavojima. Barem ne do sada kada sam skinuo vizir koji izgleda lijepo i radi štetu. Talijan.

Uglavnom. Spremam se. Sigurno idem tamo.

Offline anabellas

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2783
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Derbi rambla 300i
  • Moja Kaciga: HJC FG 17
  • MojSetup: Sve serijala
Odg: Kratka priča o jednom Beverly 350 Sport Turing
« Odgovori #92 : 14 Kolovoz, 2015, 12:21:24 »
Ovo sa semaforom je ziva istina.
Ljudi gledaju samo semafore ali semafori nikog nisu zgazili :D
Jucer sam naletio na biciklista kamikazu, pametan decko vozi po aveniji u suprotnom smjeru po sredini lijeve trake!
Mjenjam Speedfight za kuku od golfa.

ŠIFRA OGLASA: kuku meni kuku tebi!

Offline Valter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 176
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VG
  • Moj Skuter: britvica među nogama
Odg: Kratka priča o jednom Beverly 350 Sport Turing
« Odgovori #93 : 30 Kolovoz, 2015, 16:33:12 »


Ukratko. Sve jasno?

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kratka priča o jednom Beverly 350 Sport Turing
« Odgovori #94 : 30 Kolovoz, 2015, 23:43:09 »
Jesi ostao u hotelu ili negdje u Istri? :)
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Valter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 176
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VG
  • Moj Skuter: britvica među nogama
Odg: Kratka priča o jednom Beverly 350 Sport Turing
« Odgovori #95 : 01 Rujan, 2015, 19:38:28 »
Via Istria

Napokon se sve posložilo pa sam odlučio krenuti na jedan kratki obilazak Istre. Tek toliko da vidim je li sve na mjestu i kako je bilo. Upakirao sam skuter i gumu koja ide u donaciju nesretniku koji ima čelostonku. Istra nema ceste s previše gripa pa je vožnja na lošoj gumi pogibeljna.



Put do Rijeke je bio jako naporan. Više sam se morao voziti po lijevoj strani i s upaljenim žmigavcem. Pomislio sam da će crknuti od toliko žmiganja. Do Jaske sam obišao minimalno 30 auta. I to su bila pretjecanja na cesti a još puno prirodnom selekcijom na semaforu. I ništa se nije promijenilo do Rijeke. Ljudi gmižu po cesti. Nekima se malo može opravdati jer pričaju na mobitel, ali što je onim starom u Delnicama trebalo da iskoči ispred mene i gmiže 30 km/h? Bukvalno je tolikom brzinom išao.

Kada sam napokon prošao Rijeku i krenuo prema putu koji sam toliko želio proći morao sam se zaustaviti nešto pojesti. Restoran je još tu, klopa je i dalje odlična ali su cijene postale sezonske. Više su mi se sviđale one cijene izvan sezone. No, što je tu je.



Malo dalje od tog restorana, kod Hyundai servisa se skreče za jednu divnu cestu. Ima nekih 30-tak km ili više. Nije toliko loša koliko bi se moglo vidjeti iz videa. I nije toliko spora nego imam onu gumu otraga pa je valjalo biti malo oprezan. Cesta vodi do sela po imenu Jelovice. Malo dalje (6 km) je granica sa Slovenijom. Samo selo je nekada bilo puno života, no to se promijenilo. Mladi su uglavnom u Sloveniji i Italiji a starci pomrli. Jedina konstanta je konoba Lovac. Tu dolaze lovci u prolazu. A ima ih podosta. U konobi možete kušati izvrstan roštilj na domaćem drvenom ugljenu. Taj isti se može naručiti. Inače ga koriste mnogi poznati restorani u Poreču. Ugljen se radi po starom receptu sa kupolama zemlje. Ameri su od toga napravili cijelu famu, a mi to imamo u blizini i može se naručiti dostavom. Osoblje konobe je neki moj daljnji rod. I moja baka je radila ugljen upravo na taj način.



Selo prije Jelovica se zove Vodice. U njemu je križanje koje vodi za Buzet. O toj cesti govori sljedeći video. Cesta je malo više ubijena i uska na početku. No užitka ne ponestaje. Malo sam bio umoran od vožnje pa sam išao polako i sigurno. Jednostavno mi kičma nije dala bolje. I prije polaska od doma stanje kičme je bilo loše.



Iz Buzeta sam krenuo prema Novigradu. Postoji nova cesta. Ravna i brza. I tu sam sustigao nekog Slovenca. Piči lik oko 120 km/h, a ja za njim. I u nekom trenutku samo što sidro nije bacio. Na 70 km/h. I još mi se maknuo. Već mi se to puno puta dogodilo. Bijelo vozilo, bijela kaciga. Garantirano misle da sam policajac.

Na ulasku u Novigrad stoje oni pravi policajci. I imaju neku glupu spravicu koju upere u nadolazeća vozila. Sunce im njihovo.

U grad nisam ulazio. Nisam tamo imao što raditi. Stoga sam se zaputio prema Taru i dalje prema Poreču. Pred samim Porečom ima kružni tok koji vodi u grad i jedan odvojak koji vodi prema selu Bašarinka. Nekih 500 m ravne ceste dovodi nas direktno pred jednu kuću u kojoj se prodaje domaće vino i rakija. Neću reči da je vilo vrhunsko jer to nije, ali je domaće, radi se od grožđa i cijena je pristojna. Nijemci i talijani na odmoru se utapaju u tome. Sama roba se prije kupovine može probati, a cijena je još bolja ako imate ambalažu. Uz cestu su i vinogradi pa se vidi odakle samo vino dolazi.

Kada sam sve obilaske obavio, vrijeme je bilo da se smjestim. I to u kampu Puntica u Funtani. Nekih 5 km od Poreča prema Vrsaru. Nije to dobar kamp ali je meni drag jer sam tamo jako često. Mislim da sam ovom prilikom prvi puta bio legalno smješten unutra.



Zaboravio sam obaviti bankarske poslove pa je bilo potrebno do Pule. Kako ja ne plaćam X i Y, krenuo sam starom cestom preko Limskog kanala i Rovinja. Limski kanal je dobar za pogledati ovako sa vidikovca ili iz broda kada se dolazi s morske strane. Dole su 2 restorana, par brodova i bara. Ništa posebno ako ne volite ove morske organizme.



Do Pule nenormalo puno bikera. U Puli još više. Tek tada su mi rekli da se baš održava ona bikerska veselica. Jedva sam Beva uspio uslikati ispred arene a da nema iza njega još 100 motora.



Vratio sam se nazad u Poreč pa onda u nove radne pobjede. Valjalo je obaviti neke socijalne kontakte.

Višnjan je mnogima poznat po zvjezdarnici. To je prva i jedina pomisao. Meni je to selo puno više od zvjezdarnice. No, valja je spomenuti. Nova se nalazi izvan mjesta i u selu Tićan. Nekih 3 km od Višnjana. Prilično loše označeno ali se viti oznaka za Tićan. Kada se dolazi sa strane Motovuna onda je od jednog velikog križanja možda 500 m.



U Višnjanu se nalazi i stara zvjezdarnica odakle je sve krenulo. Tada je Korado bio predmet sprdnje starijih mještana ali se svi danas njime ponose. Tko bi sada znao za to mjesto da nije zvjezdarnice u koju svake godine klinci hodočaste? I to s nevjerojatnom upornosti. Moj prijatelj je dao svom klincu izbor. More s prijateljima ili Višnjanski kamp. Niti trenutka nije razmišljao. Otišao je u Višnjan. Mogu ga razumjeti jer sam ja na neki način bio povezan s onom starom zvjezdarnicom i jedan sam od rijetkih koji je imao prilike gledati golim okom kroz poznati teleskop. Jako sam sretan zbog toga iako nisam 2 sata nakon gledanja u polumjesec ništa vidio na desno oko. Poseban doživljaj.



Višnjan ima i svoj trg. Kao i svako istarsko mjesto to je ono gdje je turanj od crikve. Na najvišem položaju. Tamo je šterna s koje puca prekrasan pogled. Do tog trga vodi stari rimski put na koji je najbolje ići pješice i po suhom jer je strašno klizavo.







U selu je još i konoba Borgonja. Izvana vrlo neugledna lokalna birtija. To i je bila dok se nije našao pravi vlasnik koji je uredio terasu odpozadi. Sada je to vrlo dobra pizzerija i još ponešto. Postoji i 2 zjoga. To su tereni za boćanje. Uz nešto sreće se može pogledati kako netko igra tu zanimljivu igru uz puno buke. Temperamentni istrijani će se obavezno posvađati oko tijeka igre i vikati. To su sigurno najbolji prijatelji koji će poslije na šanku još satima zalijevati tu svađu.




Offline Valter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 176
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VG
  • Moj Skuter: britvica među nogama
Odg: Kratka priča o jednom Beverly 350 Sport Turing
« Odgovori #96 : 01 Rujan, 2015, 19:38:50 »
Kada se krene od Višnjana prema Poreču, negdje na pola puta je selo Nova Vas. Apsolutno po ničem važno selo dok čovjek nije pronašao spilju na svom imanju. Vremenom je to krasno uredio. Sada se tamo nalazi ugostiteljski objekt i muzej poljoprivrenih strojeva i alata. O ovom ne znam puno osim da je lijepo za razgledati, ali u spilju je krasno zaviriti. Dobro je uređena za turističke obilaske. Dolazak do spilje je označen kao Jama/grota. Nigdje se ne spominje spilja. Vrijedi pogledati. U selu je i poznata pizzeria Berikin. Lijepo i ukusno.





Poreč je od turističkog bisera postao grad kružnih tokova. Ima ih 32 komada. Možda je tok prometa bolji ali ovo izgleda prilično glupo. Nakon prolaska grada s jedne na drugu stranu sama mi je guzica šetala još pola sata. Kroz nekih 10 kružnih tokova možete doći do centra. Tu sada ima svega i svačega. Grad je postao pravi lunapark. Neko to voli pa neka ide. Dekumanovom ulicom se odavno ne može proći gotovo nikako. Uz rivu je kao na prošćenju ali svaki dan i u puno većem obimu. Đinđe na svakom koraku ali puno skuplje nego što bi se dalo nabaviti. Sam centar znam dobro pa nisam htio zalaziti tamo, ali netko tko je pri puta u Poreču bi svakako trebao navratiti. Ako ništa onda u poznatu Baziliku.

O kupanju u moru nisam puno pisao. Nema niti potrebe. Volite li se po cijeli dan izležavati na plaži i kupati u moru, zaobiđite Istru. Ona je sve osim mora i kupanja. Toliko toga se može vidjeti i probati pa će more biti zadnja rupa na svirali. A kada ste u Istri onda ste po cijeloj Istri. Tjedan dana je ništa za samo zagrebati po ljepotama Istre. Svako selo krije neku bajku i neki biser. Nekada je to pogled, nekada dobar tanjur, a nekada neka lijepa građevina.

Kod Novigrada je Istralandia. Čovjek je napravio aquapark 5 km od mora. Prepun je. Postoji razlog zašto može konkurirati moru. A nije niti jeftin. No to nimalo ne smeta. I to se slobodno može uvrstiti u plan puta.

Nakon 2 dana je bilo poći kući. Nažalost. Kako sam zbog zaboravljivosti morao proći kroz Višnjan, tako je put kroz Istru bio malo drugačiji od optimalnog ali zato puno bolji. Cesta koja vodi iz Višnjana, kroz Pazin do Plomina ne još jedan biser koji se mora proći. Potpuni užitak. Na nekim mjestima je uska i loša, ali ukupno je to jako lijepo i zabavno. Rijetko i kratko ravno.

Kada sam napisao do Plomina, jasno je da sam išao na Plominku. Od 3 izbora puta jedan je bio putem koji sam došao a jedan neki čudni koji nisam htio otkrivati. Plomika je bila logično rješenje.







Slikao sam se na vidikovcu, uključio kameru i krenuo niz slavnu cestu. Na kraju sam isključio kameru a na njoj ništa snimljeno. Nešto je otišlo v rit i kartica mi je pobenavila. Kaže slow card i ništa gore. Teško razočarenje. Otprilike kao i Plominka. Ništa posebno. Par zavoja i vrlo kratko. Sve isto, ali s prekrasnim pogledom na Kvarner. A toga ima posvuda uokolo. Nema potrebe ići na Plominku. Na kraju je tu još i gužva iz koje se teško iskobeljati. Gotovo je pametnije vratiti se još jednom i krenuti ipsilonom doma. Senj-Karlobag je premija naspram toga. Puno teža cesta. VG-Pokupsko je dulja i raznovrsnija od Plominke. Ne znam ja što istrijani vide u njoj kada je cesta koja vodi do nje bolja.

Zato sam se na povratku iz Karlovca zaputio prema Pisarovini i Pokupskom. Je, puno je bolja cesta. Čak i kada je toliko puta prijeđeš, još je zanimljivija od Plominke koju prođeš 3 puta i svaki kamenčić znaš.

The Kraj.

Offline TomoRI

  • Tržnica : (+15)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1210
  • Spol: Muški
  • 095/393-6002
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: ex Runner
  • Moja Kaciga: Suomy spec1r ex
  • MojSetup: Due+, dell 21, mhr multi, delta, kevlar, prirubnica 45,rhq
  • MojSpuh: Stage6 R1400
Odg: Kratka priča o jednom Beverly 350 Sport Turing
« Odgovori #97 : 01 Rujan, 2015, 20:59:00 »
Lijep putopis. Samo se drugi put javi kad budeš u Ri  :icon_thumright:  ;D
Trenutno u garaži:
Kawasaki ZX6R (2006)       Audi A6 3.0 TDI Q
Kawasaki ZX10R (2004)     Audi A8 3.0 TDI Q

Offline B.E.R.O.

  • Forumski Ginekolog
  • Tržnica : (+13)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3913
  • Spol: Muški
  • Ja ne patim od ludila,ja uzivam u njemu!!!!!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Žoope SPEEDFIGHTeR
Odg: Kratka priča o jednom Beverly 350 Sport Turing
« Odgovori #98 : 03 Rujan, 2015, 11:55:59 »
odlican putopis!!!!
 :icon_thumright:
Nek se zna da na ovom forumu njegujemo zdravu mušku seksualnost ...!!!

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kratka priča o jednom Beverly 350 Sport Turing
« Odgovori #99 : 03 Rujan, 2015, 12:13:30 »
Mrak putopis, pored ovog mi ne treba navigacija niti bilo kakav info. Zahvaljujem se jer imam osjećaj da će mi trebati  :icon_thumright: I ova kombinacija sa šatorom mi je napeta :)

PS čemu služi komad flaha na lijevoj strani skutera između bočne i centralne nogare na slici?
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<