Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Kratka priča o jednom Beverly 350 Sport Turing  (Posjeta: 31115 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Valter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 176
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VG
  • Moj Skuter: britvica među nogama
Kratka priča o jednom Beverly 350 Sport Turing
« : 13 Lipanj, 2015, 18:01:18 »
Ovo je kratka priča o jednom Beverly 350 Sport Turing.

Već sam neko vrijeme imao dobar skuter koji je išao kako treba, no htio sam nešto s čime ću biti i mobilniji i legalniji. Trebao mi je skuter s kojim se može napraviti sve ono što sam radio s malim i nešto više od toga. Znao sam kakve karakteristike mora imati. Odluka je bila jednostavna. Na cijelom svijetu je to jedino Beverly. I dalje mislim kako sam odabrao upravo idealan skuter za ono kako ga koristim. Ne treba ići u detalje. Imao sam svoje smjernice kojih sam se držao.

Netko će reći kako je to običan skuter ili drlog, ali meni je to idealan način prijevoza za potrebe koje imam. Izbora, zapravo, nije bilo. Svaki drugi me ne bi zadovoljio svojim karakteristikama kao ovaj. Samo ovaj treba imati sve karakteristike koje su propisane.



Ovo je njegova slika. Dobro, ne baš njegova nego je tako otprilike izgledao. Nemam baš lijepu kompletnu sliku nego samo poslikane njegove dijelove. Uglavnom bez veze. Ove trakice su dodane kako bi vidio izgled koji sam želio dobiti. Upravo sam ih ovako polijepio.

Prvoga dana sam se odnosio prema njemu s puno opreza. Prelazak sa skutera od 50 ccm na ovaj od 350 ccm je prilično velik. Nije to isti skuter. Ako ništa, duplo je teži. O snazi ne treba niti govoriti.

Nakon registracije i ostale papirologije krenuo sam ga personalizirati. To znači postaviti svu opremu koju sam već ranije pripremio. Uglavnom je to MRA-X nastavak za vjetrobran. Koristan dodatak za zaštitu od vjetra. Radi upravo savršeno. Onda još malo priručnog alata, trakice, pokrov sica da ne nazebe kada padne kiša i sl. Uglavnom, stvari koje ne služe ničemu u 99% slučajeva ali ih je lijepo imati.

Kroz nekoliko narednih dana su išla testiranja. Uglavnom smo se upoznavali. Fine rute preko Vukomeričkih gorica. Tu se ne treba ganjati skuter prije prvog servisa, a opet se može upoznati sa zavojima. Ukratko, dobro naučiti voziti novo vozilo.

Odmah prvog dana sam imao dosta problema s upravljanjem. Nikako nisam mogao pogoditi što mu treba i što želi. Nekada sam uletio u zavoj prebrzo, a nekada presporo. Nikada nisam znao koja je prava brzina. OK, prvi dan nije nikakvo čudo imati lošiju procjenu. Svako vozilo je drugačije. Zato su te rute išle više puta dok se ne ispraksiram. Nije to puno. Možda po 60-100 km. Svaki puta je išlo malo bolje.

Nakon nekog vremena sam primijetio da se čudno ponaša u nekim zavojima i šikanama. Šikane su poseban problem. A niti nekakav kružni tok mi nije bio drag. Pa ne može biti samo do mene. Onako, na ravnom sam ga polijegao malo desno pa malo lijevo. I onda sam skužio. Na lijevu teže, na desnu lagano. Ajde da vidimo kako to ide bez ruku. I tu se sve pokazalo. Vuče na desnu stranu. Isto kao dobro puknuti rabljeni skuter. A ja nisam kupio puknuti rabljeni skuter!?



Sada je to postao ozbiljan problem. Tu se ne radi o cviljenju kočnica, šuškanju mjenjača, neispravnosti klime (kod auta). Tu se radi o ozbiljnom sigurnosnom problemu o kojem ovisi moja guzica, a i guzica drugih sudionika u prometu.

Taman je nekako došlo i vrijeme prvog servisa. Lako se nabere tih 1000 km na satu. Gotovo niti ne primijetiš koliko brzo dođe.

Naručim se na servis, dovezem skuter (polako i oprezno) i kao napomenu kažem serviseru problem u samoinicijativnom skretanju u desno. Kada sam se vratio po njega, kaže serviser da on to nije primijetio. Podignem skuter i odem doma. Malo sam pokušao utvrditi razlog skretanja ali ništa nije pomoglo. Odmah sam skinuo MRA nastavak, ali i ostale stvari koje bi mogle biti problem. No, ništa nije pomoglo.

Stoga sam odmah sutradan odvezao skuter nazad (još polakše, opreznije i po okolnim putovima). Takav mi ne treba. Ovaj puta je serviser primijetio da naginje desno ali da on tu ništa ne može. Jesam li dovezao skuter u mesnicu ili servis? Povuci potegni i dođemo do toga da on ne smije njega raskapati jer je novi. No krasno. U servisu ne smiju popravljati a sam od sebe se neće popraviti. Uz put još saznam kako je to tako i tu se ništa ne može. Ili skreću ili tresu, ako nisi imao sreće ili, još važnije, nisi zahtjevan pa ne skužiš.

Zato sam otišao u prodavaonicu. Vidno iživciran. Tamo sam pak doznao – ništa. Oni će obavijestiti šefa. I tako je došao vikend. Do ponedjeljka ništa. U ponedjeljak saznam da je šef zvao šefa u Split. Dobavljača. Zastupnika za Piaggio. No tu informaciju sam dobio nakon (skoro) zavrtanja ruke serviseru. I opet u prodavaonicu po nove informacije. Oni pak nisu taj OOUR i pojma nemaju o ničemu. Ali sam zato tražio da zovu šefa koji će zvati šefa koji će zvati mene da mi objasni. Sada već jako ljut. Ne samo zato što je skuter neispravan, nego zato jer se mene obavještava o statusu jedino ako izvršim stanoviti pritisak na nekoga. A ja ne zovem šefa jer sam kupac, nego šef mene zove. Barem ja to tako vidim.

Opet, nakon intervencije, napokon mene zove taj splićo. Pravi profesionalac, rekao bih. Rješavao je on takve slučajeve puno puta. Rafalno: «Citiram», «nikad čuo», «zašto voziš bez ruku», «sudski vještak», «video dokaz». To je onako ukratko. Mene neki sudski vještak ne može preplašiti kada sam u pravu, a video dokaz imam. Na svu sreću, jer sam ga snimio za onog sevisera koji ne vjeruje.

Isti taj video dokaz sam mu poslao, ali on ga nije pogledao jer nema vremena za nas običan puk. I tako je opet došao vikend. Takvo lijepo vrijeme ne mogu iskoristiti za vožnju po Lijepoj Našoj nego jedino mogu pisati na forumu o mojim problemima.

Skuter star mjesec dana je već tjedan i pol dana u servisu u iščekivanju Godota. Ne nazire se kraj mojoj demehanizaciji, odnosno nedostatku skutera. Već vidim da će se to otegnuti do nekakve državne inspekcije i novinara. A stvarno nema potrebe za time i sve se kulturno može riješiti vrlo brzo i efikasno. Jesam iznerviran ali se opet nekako nadam kako se sve može riješiti ljudski uz prijateljski stisak ruke na kraju i iskreni osmjeh. Bilo je situacija koje su bile nalik ovoj, kada sam se pripremio na najgore, pa je prošlo bez problema. Tome se opet nadam. Ali opet...

Offline balki

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1537
  • Spol: Muški
  • idemo dalje...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Sportcity X50ie; X=3
  • Moja Kaciga: Nolan N80.8
  • MojSetup: Nadasve funkcionalna nakupina djelova
  • MojSpuh: Akrap
Odg: Kratka priča o jednom Beverly 350 Sport Turing
« Odgovori #1 : 14 Lipanj, 2015, 06:49:33 »
Vertikalno nesimetricna rama?
Iskrivljen stup vilice?
Nek se netko vozi iza tebe i provjeri da ne sjedis "na stranu"?
Ozicenje i buziri napinju volan u jednu stranu? (ako si sve vizualno provjerio ovo je najizglednije da je problem po meni)

Uglavnom ako su "domaci" ovako indolentni obrati se Pjadju direkt u Italiju i opisi odnos i problem te prilozi video i rjesenje ce se drasticno ubrzati;-)
Sretno!
« Zadnja izmjena: 14 Lipanj, 2015, 06:51:07 balki »
Stvarni život je iluzija izazvana odmakom od tastature

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kratka priča o jednom Beverly 350 Sport Turing
« Odgovori #2 : 14 Lipanj, 2015, 09:39:16 »
Bas ga fino navlaci. Samo da skrenem paznju kod takvog slucaja. Recimo na 50ccm piaggio skuterima, moze se isto takvo sto desiti, a da je skuter kao iz ducana, doduse mora imati preko 10tkm. Medjutim kako imaju glupaste USD vilice u takvoj varijanti kakve jesu, ako se jedan stap klima jace od drugog on ce navlaciti skuter, i imati ces dojam kao da je kriva vilica ili rama, i to jako. Zapravo vilica jest kriva u voznji. Cim se izvrsi reparacija mozes raditi sto te volja, a on ce ici ravno.

Ovim samo zelim sugerirati, da mozda nije nekakav glupasti problem, jer bas da je rama, i vila na novom skuteru kriva?


Realno, utvrdjivanje kvara na tvom iziskuje ocito dosta vremena, i sami se pitaju sto da rade, a sad im dolazis u najgore moguce vrijeme.

Garancija, heh sta je to u HR?

Sretno!
« Zadnja izmjena: 14 Lipanj, 2015, 09:42:52 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Kratka priča o jednom Beverly 350 Sport Turing
« Odgovori #3 : 14 Lipanj, 2015, 10:33:20 »
Valter nisi napisao najbitniju stvar,koji ciganluk od prodavaonice i servisa je u pitanju?
Nemoj sad one fore neću ih blatit i sl.,takve smradove treba popljuvat na najjače.

Offline Valter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 176
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VG
  • Moj Skuter: britvica među nogama
Odg: Kratka priča o jednom Beverly 350 Sport Turing
« Odgovori #4 : 15 Lipanj, 2015, 11:47:05 »
Izgleda da se priča privodi kraju. Kompetentni su zaključili na osnovu video snimke kako to ne valja i treba se riješiti.

A što dalje? Mogu li očekivati da se novo vozilo ponaša kako treba ili će opet bacati na stranu i tresti upravljač? To sada imam pa me ne veseli. Želim ispravan model, a kako čujem, nisu svi takvi na cesti. U stvari, malo ih je.

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Kratka priča o jednom Beverly 350 Sport Turing
« Odgovori #5 : 15 Lipanj, 2015, 12:46:58 »
Zakaj štitiš te jebivjetre i nećeš napisat o kome je riječ i ko te zavaljava,a otvaraš ovakvu temu i žališ se na servis.
Mada nije teško zaključit da se radi il o ami tradeu il o moto mondu.

Offline Valter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 176
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VG
  • Moj Skuter: britvica među nogama
Odg: Kratka priča o jednom Beverly 350 Sport Turing
« Odgovori #6 : 15 Lipanj, 2015, 13:06:14 »
Ne štitim nikoga nego ne želim nikoga oblajavati. Bilo je malo propusta i nesretnih okolnosti koje su dovele do nepotrebnog otezanja. Pišem to kao dnevnik događanja.

Želim svima pokazati kako se lijepo sve da izgladiti bez nepotrebnog živciranja.

Offline CikCak

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZGB
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50
  • Moja Kaciga: MDS
  • MojSpuh: Giannelli Reverse
Odg: Kratka priča o jednom Beverly 350 Sport Turing
« Odgovori #7 : 15 Lipanj, 2015, 13:19:30 »
cemu ova pripovjetka kada ne zelis napisati o kojem se to “kompetentnom" servisu i prodavaonici radi..? prvo drva i kamenje po njima, i onda napises da se prica privodi kraju i da se nije potrebno zivcirati.. dnevnik dogadaja..? daj si otvori blog  :laughing7:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kratka priča o jednom Beverly 350 Sport Turing
« Odgovori #8 : 15 Lipanj, 2015, 13:21:22 »
Na motori.hr sam ti napisao moje misljenje, pa da se ne ponavljam.....

Offline Valter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 176
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VG
  • Moj Skuter: britvica među nogama
Odg: Kratka priča o jednom Beverly 350 Sport Turing
« Odgovori #9 : 15 Lipanj, 2015, 13:27:46 »
Mnogi ovdje predstavljaju svoja vozila umjesto na blogu. Ja sam predstavio svoje. Ne baš najsjajnije vozilo.

I nisam na nikoga drvlje i kamenje. Samo svoje viđenje događanja. Kako priča ide kraju ipak ne vodi nekakvim otezanjima kako se na prvu ruku moglo činiti.

Hvala svima na preporukama. Nisam mogao ništa napraviti jer je skut u servisu. A ja niti sam kompetentan niti želim išta raditi na novom vozilu. Pod garancijom je, a kao novo mora raditi perfektno bez ičijeg utjecaja.

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Kratka priča o jednom Beverly 350 Sport Turing
« Odgovori #10 : 15 Lipanj, 2015, 14:10:49 »
Stvarno ne znam kaj da ti onda velim,ubiti divim ti se,ne sprdačim se nego sam ozbiljan,dao si koliko,preko 40 hiljadarki za novog beva,dobio si drek na dva kotača,još rade budalu od tebe,a ti si smiren i ne želiš reć ko ti je to uvalio.

Vidiš i ja sam imao proceduru s ami tradeom,luft na radilici od 2mm na skuteru od 5000km pod garancijom je njima normalna stvar,prvo sam probao na lijep način jer sam mislio ljudi smo dogovorit ćemo se,onda su počeli radit budalu od mene,onda sam im ja doslovno svima u dućanu j#bo mater,onda je došao šef/voditelj/k**ra*/palac i njemu sam j#bo mater u facu,onda bi on odjednom popravljao,onda sam ga poslao u k**ra* da mu ne dam da mi cigan poput njega dira skuter,onda me stari počeo izvlačit iz dućana jer bi bio dar mar u protivnom,sve ostalo je povijest.
Skuter sam sam složio na kraju.

Offline balki

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1537
  • Spol: Muški
  • idemo dalje...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Sportcity X50ie; X=3
  • Moja Kaciga: Nolan N80.8
  • MojSetup: Nadasve funkcionalna nakupina djelova
  • MojSpuh: Akrap
Odg: Kratka priča o jednom Beverly 350 Sport Turing
« Odgovori #11 : 15 Lipanj, 2015, 14:19:25 »
Ako ga ipak ne rješe i odlučiš ga obredno spaliti pred dućanom javi pa ću zamjeniti mašine jer bi bilo fora imati 350ie na Sportcitiju a od dima se neće vidjeti koju spaljuješ;-))
Iskreno vjerujem da je problem samo u loše provedenim i prenašpananim sajlama, ožičenju i bužirima oko stupa volana pa si provjeri nakon kad sve rješe da ti ne zjevaju plastike oko volana i satova i prednjeg djela i da nekaj ne zvecka i škripucka kod vožnje po neravninama.
Ajd neka ti je sretno i javi kak si prošo na kraju :icon_thumright:
Stvarni život je iluzija izazvana odmakom od tastature

Offline Valter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 176
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VG
  • Moj Skuter: britvica među nogama
Odg: Kratka priča o jednom Beverly 350 Sport Turing
« Odgovori #12 : 15 Lipanj, 2015, 14:23:20 »
Ne bi spaljivao svoje novčeke. Previše ih volim.

Ovo sa sajlama sam provjerio. I onaj dio sa zubom na ležaju volana i sve što sam ja mogao napraviti a objavljeno je na forumu. A objavljeno je sve.

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Kratka priča o jednom Beverly 350 Sport Turing
« Odgovori #13 : 15 Lipanj, 2015, 14:32:29 »
Na motori.hr sam ti napisao moje misljenje, pa da se ne ponavljam.....
Vidim da se na tom forumu spominje neki "Splićo" u cijeloj igri,znači on je glavni baja,poglavica od sfušarenog piaggia  :laughing7:

Offline monph2

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 106
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 50
  • Moja Kaciga: MT Zion
  • MojSetup: Serijalović
  • MojSpuh: ZX
Odg: Kratka priča o jednom Beverly 350 Sport Turing
« Odgovori #14 : 15 Lipanj, 2015, 14:36:54 »


Opet, nakon intervencije, napokon mene zove taj splićo. Pravi profesionalac, rekao bih. Rješavao je on takve slučajeve puno puta. Rafalno: «Citiram», «nikad čuo», «zašto voziš bez ruku», «sudski vještak», «video dokaz». To je onako ukratko. Mene neki sudski vještak ne može preplašiti kada sam u pravu, a video dokaz imam. Na svu sreću, jer sam ga snimio za onog sevisera koji ne vjeruje.



Spominje se i ovdje.

Valter, svaka čast na smirenosi, ja bi poludio, pobacao bi ih sve tamo u 3 lepe. Jer takvi jebivjetri mi idu totalno na onu stvar, ovlašteni servis, a nemaju blage veze o svome poslu, zapravo ni o ćemu drugome. Druga stvar su takve velike face koje isto tako se drže kao da su uhvatili svevišnjeg za muda... :S
« Zadnja izmjena: 15 Lipanj, 2015, 14:38:58 monph2 »
:)

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Kratka priča o jednom Beverly 350 Sport Turing
« Odgovori #15 : 15 Lipanj, 2015, 14:41:08 »
Bože koja tragikomedija,pazi ti pitanja,zašto voziš bez ruku?
I to mu je izgovor za spiganog beva od 40+ kila kuna,da mi se kojim slučajem dogodilo nekaj ko otvaraču teme speljo bi mu se s tim spiganim skuterom u izlog.

Offline Josip-98

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1185
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kratka priča o jednom Beverly 350 Sport Turing
« Odgovori #16 : 15 Lipanj, 2015, 14:49:27 »
Hvala Bogu neman novce za novi skuter, pa kazu polovno je lose

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kratka priča o jednom Beverly 350 Sport Turing
« Odgovori #17 : 15 Lipanj, 2015, 17:53:55 »
Taj skuter koji ti imas mi je jedini interesantan, bas sam jutros gledao malo, ali 40kile kuna jbt  :icon_scratch:
I sad tek shvacam da su te ovi karali za 40tkn.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline B.E.R.O.

  • Forumski Ginekolog
  • Tržnica : (+13)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3913
  • Spol: Muški
  • Ja ne patim od ludila,ja uzivam u njemu!!!!!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Žoope SPEEDFIGHTeR
Odg: Kratka priča o jednom Beverly 350 Sport Turing
« Odgovori #18 : 15 Lipanj, 2015, 23:56:04 »
Malo vuce udesno,ma nist strasno samo daj lijevi zmigavac i ispravit ce se!!!!
 :icon_biggrin:
... inace kod talijanskih poluproizvoda je to normalno da nest lupa ,vuce ,trese....
 :icon_thumright: :toothy9:
Nek se zna da na ovom forumu njegujemo zdravu mušku seksualnost ...!!!

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16889
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Kratka priča o jednom Beverly 350 Sport Turing
« Odgovori #19 : 16 Lipanj, 2015, 09:35:35 »
nista nije normalno nego je problem kaj je nestrucno montiran
da je sve normalno nebi mu dali da otice doma s takvim skuterom nego ga zadrzali
i popravili bez parade, pa nebi bilo ni te teme