Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Minarelli kit 70 cc, treba mi veća max brzina i savjet  (Posjeta: 10501 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Beneli

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 796
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Benelli 491 LC
  • MojSetup: Dell 17.5,redsponge
  • MojSpuh: R1200
Trenutni setup na skuteru mi je seriski auspuh, 17.5 karb, seriski cilindar samo izlaz na ispuhu proširen da bude okrugal. Sve blokade izvađene, seriski variomat i malossi special x belt
E ovako je trenutno stanje
Skuter ima snage i trenutna podloška između bolcne i variomata je 1-1.5 mm, max brzina skutera po ravnom bez vjetra je oko 75 kmh po gps-u ali to je u 9500 obrtaja, na soldinim uzbrdicama drži oko 65 kmh. Ugl brzina po cesti mu varira od 65-75 kmh pri punom gasu.
Za naše ceste je to tu negdje na granici ni s autom ne idem puno brže, ali imam nešto viška para pa bi ipak stavio base kit.
 
Izletio mi je povoljno 70 cc polini sport, ali kad ga stavim skuter će sigurno stalno biti u max obrtajima iznad rezonancije auspuha, zvrčat će, trošit više goriva, mašina će više patit... ugl to mi nije cilj.
Pa me zanima šta sad da uradim da mu dignem max brzinu?? Bar na nekih 85 tako da mogu na manjim obrtajima ići 70-75
Zupčanici u prijenosu su mi preskupi. A i stvarno je krajnje vrijeme da mjenjam variomat. Pa se nešto mislim hoće li kineski variomat biti dovoljan ili će trebat mjenajt i remen. To mi treba samo da ovu sezonu izdrži, dogodine već sigurno kupujem ovo

http://www.mojskuter.com/index.php/webshop/webshop/skuteri-50ccm-2t/minarelli-horizontal/prijenos2014-10-27-12-44-43_7/variomat-kit-polini-speed-kit-za-minarelli-50cc-tip-ma-my-cw-detail

Pa evo svašta sam ja ovdje napisao i nabacao pa koji je vaš savjet

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Minarelli kit 70 cc, treba mi veća max brzina i savjet
« Odgovori #1 : 12 Lipanj, 2015, 15:58:24 »
Mnogo trazis, 85kmh po gpsu ti trazi okretaje, a za to trebas rezo spuh. Opet s druge strane ne zelis produziti getribu.

Mora ti uc, ako zelis brze, nema druge.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6743
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline Beneli

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 796
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Benelli 491 LC
  • MojSetup: Dell 17.5,redsponge
  • MojSpuh: R1200
Odg: Minarelli kit 70 cc, treba mi veća max brzina i savjet
« Odgovori #3 : 13 Lipanj, 2015, 18:24:44 »
Mnogo trazis, 85kmh po gpsu ti trazi okretaje, a za to trebas rezo spuh. Opet s druge strane ne zelis produziti getribu.

Mora ti uc, ako zelis brze, nema druge.
Rezo auspuh mi preglasan,a getriba skupa  :dontknow:
Kad skinem 1 mm podlošku na variomatu dobijem 3-4 kmh, pa sam računao sa boljim variomatom i dužim remenom mogao bi postići tih dodatnih 10 kmh

Zvonkec jel taj variomat ima veći prečnik od seriskog, i da imam još jedan problem :(
 ''Does not ship to Bosnia and Herzegovina''

Offline ljubo46

  • Aprilia team Croatia
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6061
  • Spol: Muški
  • Samo Kawasaki
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moja Kaciga: HJC
Odg: Minarelli kit 70 cc, treba mi veća max brzina i savjet
« Odgovori #4 : 13 Lipanj, 2015, 18:43:48 »
zasto bi se vise drecao s kitom skuter?
pa na istim tj manjim okretajima ce ici daleko bolje od serijale, ali prvo svakako kupi polini variomat i bolji remen, original i slicno i mislim da ces biti itekako zadovoljan.

Offline Beneli

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 796
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Benelli 491 LC
  • MojSetup: Dell 17.5,redsponge
  • MojSpuh: R1200
Odg: Minarelli kit 70 cc, treba mi veća max brzina i savjet
« Odgovori #5 : 13 Lipanj, 2015, 20:12:57 »
Pa i sad se dreči, i sa 50 cc on ima dovoljno snage da vrti original prijenos. Meni treba više momenta i duži prijenos da na manjim okretajima može ići istom brzinom.

Offline ljubo46

  • Aprilia team Croatia
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6061
  • Spol: Muški
  • Samo Kawasaki
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moja Kaciga: HJC
Odg: Minarelli kit 70 cc, treba mi veća max brzina i savjet
« Odgovori #6 : 13 Lipanj, 2015, 20:36:34 »
ne moze bas serijala izguravat duzu getribu, ne znam kako bi to radilo.. :dontknow:
ne znas sta je snaga dok ne stavis base 70cc koji radi na okretajima kao serijala a ide bolje, koliko vidim to trazis a ja te savjetujem i još vario pa ces vidjeti, kad na vrhu gasa bude isao ko serijala na punom..ti napravi kako hoces. :icon_thumright:

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Minarelli kit 70 cc, treba mi veća max brzina i savjet
« Odgovori #7 : 13 Lipanj, 2015, 20:44:02 »
Da Ljubo je u pravu,kit zahtjeva teže rolice pa samim time manje dreči i kasnije razvrtava prijenos.
Kod mene je bio primjer 100 po satu sa spuhom i multićem(niz brdo jer inače nejde toliko) 10k okretaja,kad sam stavio kit i teže rolice(ostatak prijenosa nije diran) tu brzinu sam postigao na puno manje okretaja sa ful stisnutim gasom.

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: Minarelli kit 70 cc, treba mi veća max brzina i savjet
« Odgovori #8 : 13 Lipanj, 2015, 22:03:15 »
Base kit je odlicno rijesenje i na serijskom spuhu uz odgovarajuce teze rolnice i vecu diznu u karbu. Da fazon bude veci potrosnja goriva ce biti manja nego sa 49ccm cilindrom jer neces non stop voziti pod punim gasom kao sto sad vozis.

A mozes komotno izvaditi podlosku iz variomata jer sa base kitom imas dovoljno snage da se to izgura,mozda cak i tokariti bolcnu za jos 1mm i uz malo duzi remen izvuci jos 10ak km/h krajnje uz blago zrtvovanje ostrine na startu.

Ja sam prije 10ak godina imao takav setup na SpeedFightu 1 i bio sam prezadovoljan,mada se u to vrijeme i nije znalo za bolje.
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Minarelli kit 70 cc, treba mi veća max brzina i savjet
« Odgovori #9 : 14 Lipanj, 2015, 01:45:18 »
Ekipa kad utrpa duzu getribu na 70ccm, a i sam je imam, ona ti zapravo samo smiri masinu, ne dobijes krajnju, skoro zanemarivo u osnovnoj klasi tuninga, ali malo bolje puni kroz ubrzanje i imas manje okretaje na max. brzinama koje si prije imao. Dobio bi krajnju ako bi natjerao masinu na max. okretaje koje si imao sa serijskom, a za to ti vec treba  jos snage.

Najpametnije bi tu onda bilo 70ccm sport, serijski auspuh bez katalizatora, tipa stage 2 od roxa, starog malagutija, aprilie, dragstera, ili pak sito auspuh. To voli jako potrajati i u kombinaciji sa dovro podesenim prijenosom ces imati visi prosjek brzine.


Ruku na srce, ali to sto trazis mozes ostvariti s piaggio 50 LC agregatom uz auspuh i multivar.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Beneli

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 796
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Benelli 491 LC
  • MojSetup: Dell 17.5,redsponge
  • MojSpuh: R1200
Odg: Minarelli kit 70 cc, treba mi veća max brzina i savjet
« Odgovori #10 : 14 Lipanj, 2015, 02:53:25 »
ajmo reć da sam dobio nadu da ću moć izvuć još tih 10 kmh bez produživanja getribe.  moj skuter sada ise 70-75 kmh na punom gasu i 9200-9500 okr. Kakve meni svrhe ima stavljat base kit ako ću ja na manje gasa ići istom brzinom ali opet u 9000 okr.što je iznad rezonancije gdje skuter više troši i 'pati se' ovo ne pišem svima nego sam dobio dojam da neki nisu shvatili pa da ponovim reda radi.  pa mi treba savjet kojo variomat i koji remen da izvučem tih 10 kmh.  znam da bi kupovinom piaggio motora to sve rješio u čas posla, ali ovaj je skut dugo kod mene i dosta sam vezan uz njega i ako prilike života dopuste nikad neće ići iz moje garaže

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6743
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Minarelli kit 70 cc, treba mi veća max brzina i savjet
« Odgovori #11 : 14 Lipanj, 2015, 05:59:33 »
zašto ko i svi normalni ljudi ne staviš ZXa i voziš se ko čovjek, pa taj auspuh je skroz legalan koga boli k**ra* za dernjavu i kak se auspuh čuje? bitno da skuter ide.. dr evo 70, ZX, onaj vario sa linka i to je to ništa ti više netreba..
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline Beneli

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 796
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Benelli 491 LC
  • MojSetup: Dell 17.5,redsponge
  • MojSpuh: R1200
Odg: Minarelli kit 70 cc, treba mi veća max brzina i savjet
« Odgovori #12 : 14 Lipanj, 2015, 10:34:56 »
Base kit je odlicno rijesenje i na serijskom spuhu uz odgovarajuce teze rolnice i vecu diznu u karbu. Da fazon bude veci potrosnja goriva ce biti manja nego sa 49ccm cilindrom jer neces non stop voziti pod punim gasom kao sto sad vozis.

A mozes komotno izvaditi podlosku iz variomata jer sa base kitom imas dovoljno snage da se to izgura,mozda cak i tokariti bolcnu za jos 1mm i uz malo duzi remen izvuci jos 10ak km/h krajnje uz blago zrtvovanje ostrine na startu.

Ja sam prije 10ak godina imao takav setup na SpeedFightu 1 i bio sam prezadovoljan,mada se u to vrijeme i nije znalo za bolje.
Niti mi treba bolje

zašto ko i svi normalni ljudi ne staviš ZXa i voziš se ko čovjek, pa taj auspuh je skroz legalan koga boli k**ra* za dernjavu i kak se auspuh čuje? bitno da skuter ide.. dr evo 70, ZX, onaj vario sa linka i to je to ništa ti više netreba..
Zvonkec uvijek sam ja bio nekih ambicioznih želja i ne standradnih  :laughing9:
Meni smeta zvuk rezo auspuha na skuteru, to je uredu za bacit neku vožnju ali svakli dan to slušat kad idem na posao, niiiiiiiiiiiiiiiii i tako 20 min ma bježi da poludim. Imao sam r1200 prebutalan zvuk i snaga, ali brate dopizdi.
Nedam ja svoje serijale i ako treba radije ću dati 600 kn za getribu i tih 10 kmh nego 200-tinjak za ZX-a ili sl.

Auspuh bez katalizatorta već imam na skuteru. I našao sam neki malossi multivar u garaži, nije baš u najboljem stanju ali probat ću ga dovest u stanje da ga bar mogu probat

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Minarelli kit 70 cc, treba mi veća max brzina i savjet
« Odgovori #13 : 14 Lipanj, 2015, 10:37:33 »
Treba znat složit top,moj tt s novom vunom je tiši i bolje se čuje nego bivši sc08

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6743
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Minarelli kit 70 cc, treba mi veća max brzina i savjet
« Odgovori #14 : 14 Lipanj, 2015, 10:47:28 »
moj yasuni r je još tiši od tog tta, al dobro ak čovjek neče jebiga.. onda dr evo na taj spuh koji imaš. dužu getribu i onaj vario sa linka, remen od pežoa i toje to
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Minarelli kit 70 cc, treba mi veća max brzina i savjet
« Odgovori #15 : 14 Lipanj, 2015, 11:54:56 »
Za rezimiramo, ti bi 85 gps-a ko iz pičke pod ovim uvjetima:
- bez kita
- bez auspuha
- bez povećanja okretaja
- bez brand variomata (bar za sad)
- bez veće potrošnje itd.
 :icon_scratch:


Onda kupi 125 ovo drži u garaži :icon_thumright:
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline Beneli

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 796
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Benelli 491 LC
  • MojSetup: Dell 17.5,redsponge
  • MojSpuh: R1200
Odg: Minarelli kit 70 cc, treba mi veća max brzina i savjet
« Odgovori #16 : 14 Lipanj, 2015, 13:21:14 »
Treba znat složit top,moj tt s novom vunom je tiši i bolje se čuje nego bivši sc08
Nije da ti ne vjerujem ali to me baš zanima, kad dođem u ZG nađemo se negdje da to poslušam, može?

Za rezimiramo, ti bi 85 gps-a ko iz pičke pod ovim uvjetima:
- bez kita
- bez auspuha
- bez povećanja okretaja
- bez brand variomata (bar za sad)
- bez veće potrošnje itd.
 :icon_scratch:


Onda kupi 125 ovo drži u garaži :icon_thumright:
Možeš li mi molim te reći zašto izvrćeš moje riječi?
Prva stvar nebi kao iz pičke 85 kmh nego da mi je to max brzina, druga stvar kit ću stavljat zato sam i otvorio temu, odmah sam na početku spomenuo da ću mjenjat variomat.


Dragi ljudi vjerujte mi da bi vas najradije poslušao stavio rez auspuh,polini variomat dobro ga uštelovao i riješen problem. Najeftinije,najlakše i najbezbolnije rješenje.
  Ali ne mogu, volim kad mi motor ovako kreće na niskim okretajima, i kad čujem samo šum vjetra i pokoji ležaj u mašini


Ovdje se isto čuje da motro ne proizvodi puno zvuka.
A to je sve bez topa

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: Minarelli kit 70 cc, treba mi veća max brzina i savjet
« Odgovori #17 : 14 Lipanj, 2015, 13:57:02 »
Ne mora srtiktno biti rezo spuh da bi dobio snage,LeoVince Touring je osjetno tishi i od serijskog a malo slabiji od ZXa.
Ko zeli snagu bez galame nema boljeg spuha.
Jaran mi na Yamahi Neos imao malossi sport,LV touring,malosi multivar i isao je super pristojno a sve to bez vishka buke.
Razmotri i taj setup.
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Minarelli kit 70 cc, treba mi veća max brzina i savjet
« Odgovori #18 : 14 Lipanj, 2015, 14:35:30 »
Ko iz pičke imat 85 gps-a, to znači imat tu brzinu uvijek, a ne nizbrdo.
Al naravno to 90 % foruma ima, samo je skinulo blokade već :icon_thumright:

Ja ne izvrćem tvoje riječi, samo ih pokušavam protumačit.
Sad kažeš da bi stavio kit, a maloprije si reko da nebi jer će se vrtit izvan rezonancije ???

Moja preporuka, stavi kit i variomat i to je to. Neće bit ništa glasniji, samo nešto dublji zvuk, kretat će na istim ili nižim okretajima itd.

Ti ako kažeš da si drko po ispuhu il šta si već radio, pa moguće da je taj tvoj serijski cilindar agresivniji od nekog sporta, koji nije uopće agresivan.
Npr. piaggio serijski LC ima jebačku portmapu, bolju od dosta 70 ccm base-ova, razlika je samo u zapremnini koja donosi moment.
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Minarelli kit 70 cc, treba mi veća max brzina i savjet
« Odgovori #19 : 14 Lipanj, 2015, 14:50:42 »
E znas koji ti je auspuh tih, i cujes samo zvuk vjetra kad ubrzas. Tecnigas RS2 onaj poveci  :icon_thumright: Nadmasuje i Yasunije.

Za pocetak sredi prijenos jer ima mjesta za variomat i remen, pa dalje vidi kako i sta
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<