Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Koji polovni skuter 49ccm do 9000kn  (Posjeta: 7330 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline danyq7

  • Tržnica : (+7)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Banned!
  • Postova: 677
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: ◘Minarelli◘
  • Moja Kaciga: Uvex
Odg: Koji polovni skuter 49ccm do 9000kn
« Odgovori #40 : 11 Prosinac, 2011, 00:23:42 »
Aerox - imam ih 4 doma, najveća prednost im je mašina, malo troši, lagana za održavanje, jednostavna, dugotrajna. Više je najmjenjen za mlađu populaciju i nema mogućnost ugradnje kofera iza. Vilica i amortizer su odlični jer ih proizvodi već provjerena marka Paioli. Kočnice su isto jako dobre, a proizvodi ih brembo. Lako se doziraju i bez problema blokiraju kotač.
Ogromna prednost aeroxa su plastike, skidaju se vrlo lako i jednostavno su pričvrščene, a opet vrlo čvrsto stoje. To je velika prednost ako stalno nešto mijenjaš po skuteru. Za doslovno 15 min skineš sve plastike sa skutera. Jedina loša plastika je ona koja se nalazi oko sata jer nakon par godina korištenja skutera ona više ne nasjeda točno jer se nosači malo popigaju.
Stariji aeroxi su bili nešto jači od ovih novih, imali su malo drugačiju struju i nisu bili tolko zagušeni kao ovi danas. Aerox nije baš za vožnju suvozača jer je suvozačev sic pretvrd, a ručke su loše konstruirane i ne možeš se baš dobro primit za njih. To sve rezultira neprirodnim načinom sjedenja što je za duže vožnje neugodno.
Po pitanju rezervnih dijelova aerox je u jako dobroj poziciji jer se već 12 godina proizvodi u skoro pa identičnom obliku. Dijelovi su jeftini i nađu se u svakom oglasniku.
Potrošnja je odlična, od 2,5 - 3 za serijski skuter, a od 3,5 - 4,5 za nabrijani. Tank je 7 litara i bez problema se s njim prolazi po 250km ako je skuter u serijskom stanju(rezo auspuh i skinute blokade). Ispod sica je prilično velik prostor i u njega stane integralna kaciga S veličine. Aerox nikako nije za visoke ljude jer jednostavno nemaju kud s nogama.

Gilera Runner sp50 - imam doma primjerak iz 2007. godine. Vilica i zadnji amortizer su katastrofa, tvrdi su i slabo upijaju rupe. Po zimi se vilica smrzne jer se u njoj nalazi mehanizam koji je podmazan mašču, znači vilice nisu na ulje. Skuter solidno leži po zavojima i vidi se da je težina dobro raspoređena, jedino cijeli dojam narušavaju ti amortizeri. Skuter je najudobniji u klasi, kako za vozača tako i za suvozača. S njim možeš otič i na dulja putovanja bez da se poslje grbaviš pola sata od napora. Kočnice su jako dobre i nešto su tvrđe nego kod aeroxa. Bez ikakvog napora mogu zaustavit skuter s 80km/h na nulu. Mašina je puna snage i može bez problema vozit dvoje, ali zato i troši. Potrošnja je ogromnih 5 litara sa serijskim skuterom s rezonantnim auspuhom i skinutim blokadama. To je totalno neprihvatljivo jer za 10kn više voziš se s autom. Tank je samo 7 litara i ne bi bilo na odmet da je nešto veći. Mašina je nešto kompliciranija od minarelli mašine i uvijek ima nekih dječjih bolesti. Slobodno mogu reć da je minarelli mašina konkretnija od piaggio mašine na gileri.
Ove nove gilere su dosta lošije od novih modela iz recimo 2006-2007, a od onih prvih modela da i ne pričam. Vidi se iz aviona da su made in China, ponajviše po plastikama koje su lošije kvalitete nego prijašnjih godina. Gotovo sam siguran da će se mnogi žalit na nove gilere zbog pada u kvaliteti. Prostora ispod sica ima razočaravajuće malo. Na gileri se mogu vozit i dvometraši ako treba tako da prostora ima na pretek.
Velika mana su plastike koje su komplicirano spojene i otežavaju rastavljanje i sastavljanje skutera. Oni koji se prvi put upuštaju u skidanje plastika s gilere će vjerovatno provest par sati sa razmišljanjem kako ih skinut ako ne žele da potrgaju nosače.

Aprilia sr50 stari model(minarelli LC) - Posjedujem jednu takvu apriliu i mogu reć da skuter objedinjuje kvalitete aeroxa i gilere. Udoban je, prostran, malo troši zbog minarelli mašine, odlično leži na cesti zbog dobrog ovjesa, kočnice su vrlo dobre. Ovaj skuter nudi sve ono što se od njega traži. Jedini problem može biti što je dosta teško nać takvu apriliu s tim agregatom u dobrom stanju. Prostora ispod sica ima nešto više nego na gileri, a opet manje nego kod aeroxa. Plastike su također komplicirano spojene, ali ne tako kao što su na gileri.

I najvažnije od svega je da je većina skutera starijeg godišta kvalitetnija od ovih novih. To ne vrijedi samo za skutere nego za aute, bicikle i ostale stvari. Puno je isplativije kupit neki stariji skuter za recimo 5000kn i uložit u njega još 2000kn za servis, gume, opremu. Onda bar znaš na čemu si, a opet imaš skuter koji je u stanju kao nov.
« Zadnja izmjena: 11 Prosinac, 2011, 00:47:20 danyq7 »

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Koji polovni skuter 49ccm do 9000kn
« Odgovori #41 : 11 Prosinac, 2011, 01:17:12 »
danyq7 ti je sve rekel...za 9000 kn koje posjeduš(ili ćeš posjedovat)možeš kupit odličan skuter...i čak za manje pare...i ostane ti za jako dobar servis,pogotovo ako uzimaš neke starije modele,poput minarelli sr-ke...
čudno niko još ditecha nije preporučil  :laughing7: ili općenito sr sa morini mašinom...
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline Stogli

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 197
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Keeway Hurricane
  • Moja Kaciga: XZM-Verti
  • MojSetup: Top Performance Variomat 5g rolne
  • MojSpuh: Tecnigas Next R
Odg: Koji polovni skuter 49ccm do 9000kn
« Odgovori #42 : 12 Prosinac, 2011, 20:28:19 »
Aerox definitivno ! Iako imam krofnicu kao pocetni skuter , ali polahko , doci ce i aeroxu vakat :D , moje misljenje je aerox

Offline B.E.R.O.

  • Forumski Ginekolog
  • Tržnica : (+13)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3913
  • Spol: Muški
  • Ja ne patim od ludila,ja uzivam u njemu!!!!!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Žoope SPEEDFIGHTeR
Odg: Koji polovni skuter 49ccm do 9000kn
« Odgovori #43 : 12 Prosinac, 2011, 20:42:04 »
Speedfight,i to par komada i onda sastavis jednog kako ti srce pozeli.
Jednog za prodati.
I hrpa dijelova za prodati!!!
I nisi ni u minusu,dobio si odlican skuter!!!
 ;D ;D ;D


Svatko hvali svoga konja uzmi ono sto ti se svidja!!!
 :icon_thumright:
Nek se zna da na ovom forumu njegujemo zdravu mušku seksualnost ...!!!

Offline stjepko007

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 381
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: prodano
  • Moja Kaciga: IXS
Odg: Koji polovni skuter 49ccm do 9000kn
« Odgovori #44 : 12 Prosinac, 2011, 20:54:59 »
aerox..imas za 7000 kn na njusaklu 70 kubika ulozeno je 20000 kn u njega motor je prjeben da prodam svoga odma bi kupio toga...
hahahha
koji si ti lik.
da je napisao ulozeno 50000kn ti bi rekao kupujem omah...
nikad ne bih kupovao takav motor da je ulozeno neznam kakav novac.....

Offline div

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 250
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZAGREB
  • Moj Skuter: Gilera runner sp 50
  • Moja Kaciga: - VEMAR-
  • MojSpuh: SERIJSKI
Odg: Koji polovni skuter 49ccm do 9000kn
« Odgovori #45 : 18 Veljača, 2012, 21:13:10 »
Gilera Runner naravno  :icon_thumright:
SIGURNO BEST BAY

Offline Ruff Ryder

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1205
  • Spol: Muški
  • ;)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Klc
  • Moj Skuter: R
  • Moja Kaciga: HJC Fg-15
  • MojSpuh: Reverse
Odg: Koji polovni skuter 49ccm do 9000kn
« Odgovori #46 : 18 Veljača, 2012, 21:44:22 »
aprilia sr50r  ,preljep izgled,piaggio masinka,dobar ovjes i polozaj vozaca,moja preporuka i moja zelja ove godine   ;D
imam ja jednu za prodat.. ko nova  :frajer:

Offline breza

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 104
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Honda CBR1000RR, Honda Vision 110, Yamaha XT 660 X.
  • Moja Kaciga: Arai RX-7 Corsair
Odg: Koji polovni skuter 49ccm do 9000kn
« Odgovori #47 : 18 Veljača, 2012, 22:58:28 »
Samo radi informacije pogledaj kakav sam ja skuter prodao, i za koliko novaca.

http://www.mojskuter.com/forum/index.php/topic,48760.0.html

Kada pročitaš post, onda češ znati šta ti ja preporučujem.

Lijep pozdrav

Offline div

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 250
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZAGREB
  • Moj Skuter: Gilera runner sp 50
  • Moja Kaciga: - VEMAR-
  • MojSpuh: SERIJSKI
Odg: Koji polovni skuter 49ccm do 9000kn
« Odgovori #48 : 21 Veljača, 2012, 11:37:21 »
Može se naići samo treba tražiti .
Ovo je bio rox za 5 po izgledu . :headbang:

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: Koji polovni skuter 49ccm do 9000kn
« Odgovori #49 : 21 Veljača, 2012, 12:38:25 »
Ruff Ryder-ova srka je prejebena i po meni je bolja od runner-a novih,udoban,stabilan,jos masina piaggio  :icon_tongue: