Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: yasuni c20  (Posjeta: 10630 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Kamba

  • moderator
  • Tržnica : (+27)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4588
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 250
  • Moja Kaciga: glavu čuva
  • MojSpuh: Shacal
Odg: yasuni c20
« Odgovori #60 : 05 Listopad, 2010, 16:10:52 »
Pa eto ti složi midrace pa da vidim koliko će tebi trajat s tolikim znanjem  ::) zaključak ti je da se ubiješ iz puške.. Još nijedan skuter nisam štelovo po obrtajim koje neko kaže da su idealni, za to treba imat osjećaja, a oni koji i promaše to može bit max 1000 obrtaja a to što su pucali klipovi, igličasti, klipnjače i masa drugi sitnica koje puno koštaju, desi se svima kad nismo neki tajkuni da imamo sve najbolje pa izlačimo max iz onog što imamo

...čovjek ima Midrace....šta pričaš.... :o

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: yasuni c20
« Odgovori #61 : 05 Listopad, 2010, 16:45:34 »
pa vidim sad ima full midrace... svejedno nema izjava smisla, pa može se napravit da vrti na 16000 obrtaja midrace kad će ić gore od serijale. Oću da kažem da skoro nikom nije zaribo od neznanja ko je slago sam sebi od nas koji smo tu imali midrace, nit je neko slago po obrtajim za koje mu je neko reko da su idealni, nego su svi probavali brdo kombinacija
« Zadnja izmjena: 05 Listopad, 2010, 16:47:19 Crazy Kuree »
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: yasuni c20
« Odgovori #62 : 05 Listopad, 2010, 19:06:04 »
nemogu bit tolike greške... pa okretaj je okretaj, sat broji impulse pickupa i prikazuje to na satu.. nema tu nekog razloga za velika odstupanja..

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: yasuni c20
« Odgovori #63 : 05 Listopad, 2010, 22:48:32 »
due+ ima 2 boost kanala, tpr ima jedan, barem ako pričamo o minarelli verziji
u svezi s onim drugim grafom, usporedba c21-r1400-roost sprint, imao sam takvog roosta u komb s due+, i to nije nikako radilo ispod 12500 okretaja, vrtio se oko 13000 i nije tako dugo prešao (roknio klip koji je imao već pređenih 8-9tkm).
nakon toga sam imao tpr koji se vrtio dosta blizu 14000 okretaja i tu je imao najveću snagu (tako da je ovaj grafikon otprilike točan)
isto kako kaže kure, iako sam imao obrtaljku, nikad nisam štelao gađajući okretaje nego po osječaju kako skuter najbolje ide i radi, s tim da sam isprobavao samo rolice od 3.0,3.1,3.2,3.25,3.3,3.4, da negovorim o hrpu drugih stvari..
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline mmario73

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: yasuni c20
« Odgovori #64 : 05 Listopad, 2010, 23:35:56 »
@gumy za due+ da dva boost-a i tri para prelivnih kanala, mislio sam da tpr ima isti koncept kao i due+ bar što se tiče prelivnih, vidim da nije tako... kako god na team2 cilindru postoje tri boost-a, to su inovacije u metodu uprskavanja smeše u cilindar
kod mene roost sprint na team2 cilindru radi baš na oko 13500-14000, neovisno o grafikonu, a povuče na 10500, i završi se bog zna gde jer imam kratki AC prenos na SR-ki, dok stage6 obrtomer zakuca i preko 15000 ne meri...

@Ivanm vidi kod mene na Kymco devetki se dešava da koso meri do 11500 i preko toga počinje da divlja, i meri 13-15k zavisi kako kad, primetio sam da svećica sa i bez rezistora imaju nekog uticaja, ali podivlja svakako... dugo sam se bavio ovom materijom i merio osciloskopom, ne bih li ustanovio u čemu je kvaka, ovaj stariji koso meri sa pick-up-a ili sa +buksne bobine, dakle napon koji dolazi sa kondenzatora, u oba slučaja podivlja, i još nisam našao kvalitetno rešenje...

još jedanput ponavljam da ove dijagrame nisam postovao da bi po njima štelovali skutere, oni su dobri kako bi izdaleka mogli uraditi uporedbu, i eventualno opredeliti se pri kupovini za neki iz porodice odgovarajući našem cilindru, a i da ne bi mnogo pogrešili....
svaki štel i setup je individualan, i zavisi od dosta faktora, pa je jedino dobro kada se dobro podesi, ja koristim metod krajnje brzine i akceleracije...
« Zadnja izmjena: 06 Listopad, 2010, 01:19:06 mmario73 »

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: yasuni c20
« Odgovori #65 : 06 Listopad, 2010, 00:30:15 »
Spominjala se Replika kit (nepreradjena) i okretaji...
Samo cu reci da je Nardo za taj kit ipak malo previsoko sa okretajima. Recimo, 500tinjak previse. Forrace bi bio primjereniji spuh. Yasuni R isto lijepo radi na tom kitu, ali je snaga nesto manja nego sa ova 2 spuha.

Radi se o tome da su timinzi replike dosta nisko - to je zapravo (jaci) alu base kit. Ja sam ga odabrao (u odnosu na Polini i Malossi sport) zbog toga jer je aluminijski (5X bolje odvodjenje topline od gusa), jer ima nikasil (bitno tvrdji materijal od gusa) i zato jer su karike isto tvrdje nego za gus cilindre.

I sad u vezi trajanja - obzirom da je replika okretajima dosta blizu base gus kitevima, ne cudi da je trajnost tolika - nikasil i 2 karike kod replike mogu podnijeti vise nego gus kitevi slicnih karakteristika.


P.S.
Na mojih prijedjenih 30.000km sa replikom treba dodati jos 2-3 tisuce koliko je napravio novi vlasnik, a kit ne posustaje... (klip i karike mijenjane na 10.000 km iz opreza - pokazalo se nepotrebno jer je zazor karika bio kao i kod novih)
« Zadnja izmjena: 06 Listopad, 2010, 00:38:42 3alfa3 »

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: yasuni c20
« Odgovori #66 : 06 Listopad, 2010, 00:51:39 »
to je u biti neuništiv kit ako ga normalan čovjek vozi
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline mhr-team

  • Tržnica : (+20)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3030
  • Spol: Muški
  • zlato, srebro, DUCATI <3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: MINKEN
  • Moj Skuter: KOSAČICA
  • Moja Kaciga: koliko?
  • MojSetup: polini evolušn prerađen na 1098 ccm
Odg: yasuni c20
« Odgovori #67 : 06 Listopad, 2010, 02:06:47 »
slažem se,,,
malossi replica kit je po meni najbolji, najisplativiji i naj, naj kit.... u mom gradu ima jedna replica koja je do sada prešla preko 60000km, jednom je zaribala i kupit je novi klip, cilindru ništa nije bilo, nakon toga je kupit još jedan klip i mislim da je ovo ljeto stavit isto novi klip,,,, znači u preko 60000km su 3 klipa promjenjena i što je najgore/najbolje tak kit nikad nije vožen "normalno", tak kit nepozna riječ zagrijavanje, dobro ulje itd,,, već ono, samo pun gas i dokle ide, ide....

ali ima i jedna bitna stvar, ta replica je iz serije 2002,03 godina  ;D
to ti je nas anto stazic ( mhr-team)
on je minken boy a mi smo njegovi :icon_biggrin: :toothy12:
.. bosancu njemačka u srcu !! :)

Offline salej600

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 602
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner
Odg: yasuni c20
« Odgovori #68 : 06 Listopad, 2010, 09:02:26 »
Pa eto ti složi midrace pa da vidim koliko će tebi trajat s tolikim znanjem  ::) zaključak ti je da se ubiješ iz puške.. Još nijedan skuter nisam štelovo po obrtajim koje neko kaže da su idealni, za to treba imat osjećaja, a oni koji i promaše to može bit max 1000 obrtaja a to što su pucali klipovi, igličasti, klipnjače i masa drugi sitnica koje puno koštaju, desi se svima kad nismo neki tajkuni da imamo sve najbolje pa izlačimo max iz onog što imamo

 :laughing7: šta reći

Offline cameosb

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-5)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 2707
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: yasuni c20
« Odgovori #69 : 06 Listopad, 2010, 21:09:41 »
danas sam i ja nakon ovog teksta gledao kako vuce zx i mogu reci da vuce bolje na nizim okretajima nego na turazi

Offline MazdaMurairotor

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 232
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Zip sp
  • Moja Kaciga: Kbc
  • MojSetup: Malossi MHR replica 70
Odg: yasuni c20
« Odgovori #70 : 06 Listopad, 2010, 21:18:46 »
to je u biti neuništiv kit ako ga normalan čovjek vozi

u biti tko got to ima na skuteru, kolje ga i pun gas svugdje.