Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: yasuni c20  (Posjeta: 10637 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: yasuni c20
« Odgovori #40 : 05 Listopad, 2010, 01:40:39 »
E pa eto vi tako podešavajte, ja ću due+ i c16 terat a vi taj race setup sa 12500 obrtaja.. u pare ko god hoće.. Ne kužim zašto kupit c16 na due+ i vrtit na 10200 obrtaja kad tu ima tešku rupu i ide malo bolje već serijala, to su čiste gluposti. Ili Nardo na 9500 s bilo kojim kitem pa to je smiješno, tomos automatik bi ga podero na 200m. ovi koji nisu imali ni jedan navedeni auspuh neću komentirat, dovoljno je što sami sebe sramote neznanjem
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: yasuni c20
« Odgovori #41 : 05 Listopad, 2010, 01:48:01 »
cime vi mjerite okretaje motora?
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: yasuni c20
« Odgovori #42 : 05 Listopad, 2010, 01:49:59 »
C16 nema snage preko 11000, a C20 nema preko 12500, to ne znači da se ne može vrteti samo je bolje kada je na ciljnom okretaju i tada prenos upregnuti da se izvuče veća krajnja...
Tvoje znanje je daleko veće nego moje što se tiče tunniga, ali ako po tim grafovima šteluješ skuter u velikoj si zabludi. nemogu reć sad za taj c20 i mhr team na koliko obrtaja najbolje ubrzanje pravi jer nisam imo ali bar pokušaj vrtit na 13500 bar mogu se kladit da će bar 30% bolje ić
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: yasuni c20
« Odgovori #43 : 05 Listopad, 2010, 01:50:53 »
isprobao sam c16 na više setupa i  daje neku najbolju snagu na cca 12500 do 12700
nardo / shot mrvicu manje

c20 vjerujem da nebi išao ispod 13000, nisam ga imao tak da nemogu točno reći

neznam baš ove sve priče za narda i c16, volio bih vidjeti kako je netko naštimo da skuter ide a da se ne vrti bar na 11500 okretaja
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: yasuni c20
« Odgovori #44 : 05 Listopad, 2010, 01:52:45 »
cime mjerite okretaje motora? dovoljna je 10% pogreska okretomjera na skuteru da ti na 12000rpm fula 1200rpm, a nebih se cudio i da vise lazu satovi. osim ak nemas kakav digitalni tipa stage 6
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: yasuni c20
« Odgovori #45 : 05 Listopad, 2010, 01:54:03 »
E to i mene zanima moguće da se radi o greški neznam kako mjeri koso sat kakav koristi mario vs aerox. a ti grafovi koliko znam prijenosa nema, mjeri se direkt s radilice
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: yasuni c20
« Odgovori #46 : 05 Listopad, 2010, 01:59:37 »
snaga motora je jedna, nemoze biti drugacije ako ima prijenos ili nema. samo imas vece gubitke snage na kraju. ja vise vjerujem grafu nego obrtaljci na skuteru, ako vam satovi na talijanima lazu po 20kmh, zasto nebi i obrtaljke?
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline mmario73

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: yasuni c20
« Odgovori #47 : 05 Listopad, 2010, 02:05:29 »
@crazy ja ne štelujem motore po grafikonima, samo sam ih postovao, to je Scooter Attack izmerio...

ono što sam napisao za C16 i C20 su moja lična iskustva, najveću krajnju sam postigao na tim obrtajima, naravno da to u mnogome zavisi od ugla izduvnog kanala, kao i od odnosa prelivnih prema izduvnom, pa tu može biti odstupanja... možda C16 na DUE+ radi baš tako kako si ti rekao... to niko nije osporio, ja moj C16 vozim sa Hebo MR cilindrom koji je naturpijan 125/184 i nema snage preko 11000...

a za C20 mogu da kažem da sam ga probao i na 12500 i na 13000 i na 13500 okretaja i najjači je na obrtajima koji su memorisali najvišu krajnju brzinu... Konkretno na 13500 je išao 92Kmh.. dakle C20 u mojim situacijama je najbolji od 10000 do 12000.. obrtaji su mereni na impulsima CDI prema bobini...

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: yasuni c20
« Odgovori #48 : 05 Listopad, 2010, 02:14:35 »
u tome i je stvar, vjerujem da ovi 13000 na aerox satu možda i jest 10000.. dali si slučajno imao taj setup na matrixu sa seriskim satom?
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: yasuni c20
« Odgovori #49 : 05 Listopad, 2010, 04:27:37 »
u tome i je stvar, vjerujem da ovi 13000 na aerox satu možda i jest 10000.. dali si slučajno imao taj setup na matrixu sa seriskim satom?

onda ispada, da se serijsla vrti 6, neki base 8 max, s nardom do 9, mid race 10 itd

po tome moj sr ak se vrti 4t ok max maxova, ja zadovoljan :) s obzirom na krajnju brzinu

opet se pozivam na alfu, ako kom vjerujm to je on :)

Citat:
Moja obrtaljka je (usporedjujuci sa digitalnom Stage6 koju sam stavio za probu) do nekih 10.000 tocna ili unutar 50 okretaja tolerancije. Na 11300 (dok je nardo bio gore) su stvarni okretaji bili 10900, dakle, nakon 10.000 okr pocinje laganje obrtaljke i to za 400 okretaja kad pokazuje 11300.

tak da roxova obrtaljka sigurno ne laze za 3000 :)

vec smijesno postaje
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline wonderkid

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3756
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: !
Odg: yasuni c20
« Odgovori #50 : 05 Listopad, 2010, 08:13:38 »
imao sam slucaj sa roxom da sa base kitom i tt bez produzenog prijenosa i nekakvog variomata na nekih 85 do 90 go gpsu po roxovoj cukici od replice nabere oko 11700rpm,jel to cukica grdno laze ili se on usitinu toliko prevrtavao

Offline salej600

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 602
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner
Odg: yasuni c20
« Odgovori #51 : 05 Listopad, 2010, 09:02:36 »
Zbog tolikih okretaja su nekim članovima tpr-ovi,stage 6 racing, due+ i išli gotovo 1500-2000 km,  :laughing7:, pa se neki više ni ne pojavljuju na forumu a neki prešli na BB. Pohvalno je od njih što su to ipak napisali, a mi nešto naučili  :icon_thumright:

Offline MazdaMurairotor

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 232
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Zip sp
  • Moja Kaciga: Kbc
  • MojSetup: Malossi MHR replica 70
Odg: yasuni c20
« Odgovori #52 : 05 Listopad, 2010, 09:24:07 »
ja mislim da te cukice ne pokazivaju bas tocno, fulaju sigurno za nekih 500okretaja ako ne i vise...serijske cukice i koso satovi.

Offline mmario73

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: yasuni c20
« Odgovori #53 : 05 Listopad, 2010, 10:26:12 »
ovako koso i stage6 obrtomeri pokazuju identično, radio sam sa nekoliko modela i uglavnom svi mere u 50 okretaja tačno... kod ovih analognih je malo grublja rezolucija, ali imam i onaj maleni stage6 koji meri preciznije...

svi oni rade na principu brojanja impulsa koji ide sa cdi-ja na bobinu, ili putem indukcije koji se hvata malenom žicom obmotanom oko kabela za svećicu... razlika je što kod moteda indukcije postoje velike interferencije pa recimo na taj način preko 15k nisam uspeo meriti...

što se tiče srijskih obrtomera mogu vam preneti moje iskustvo, fabrički SF3 laže 800-1200 obrtaja više od stvarnog, vozio sam doppler S3R-a preko 10k i tu mi se učinio najbolje, kad ono stvarnih 9200 sa naturpijanim cilindrom, ako nekog zanima zavisnost uglova kanala i temperature izduvnih gasova pojasniću nije problem...

za aerox-ov fabrički obrtomer ne znam jer ga nikad nisam testirao, kod nas na forumu ga ima Milper, i njegova iskustva govore da počinje lagati preko 8000 obrtaja za nekih 800-1000...

ako razmotrimo problem malo detaljnije doćićemo do zaključka da svaki obrtomer meri impulse sa CDI-ja prema bobini, samo je pitanje koliko je jak procesor u samom brojaču odnosno obrtomeru koji se korisiti da ih izbroji i na koji način to prenosi na kazaljku... isto tako ova nelinearnost da na višljim obrtajima laže nešto više može da se smatra i greškom, impulsi su dosta prljavi koji dolaze sa samog namotaja i uglavnom nose po dva tri harmonična signalna impulsa za sobom, okidanje kondenzatora vrši se signalom sa pick-upa, i na izlazu iz CDI-ja isto imamo šumu impulsa, ako je neko kačio osciloskop na CDI znaće o čemu govorim....obrtomer u stvari mora meriti samo one najjače impulse a ostale zanemariti, za ovaj posao brine se čitava garnitura raznih filtera u samom obrtomeru...

zaista je moguće da serijski obrtomeri iako su gravirani ne mere tačno pogotovu preko određenih obrtaja, jer greše u brojanju učestalih impulsa ili ne filtriraju dovoljno harmonike, ja mislim da se fabrika pobrinula da oni rade relativno tačno u spektru obrtaja za koji su motori namenjeni...

matrix-ov obrtomer nisam testirao, jer sam menjao paljenje na MVT
« Zadnja izmjena: 05 Listopad, 2010, 11:16:20 mmario73 »

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: yasuni c20
« Odgovori #54 : 05 Listopad, 2010, 11:14:40 »
Kod mene yasuni r na malossi sportu najbolje vuce na 8900rpm, po zadnjem stelanju, a ide skoro isto i sa nesto manje rpm. Moze se zavrtiti do 10200rpm. Kada podesim kroz ubrzanje okretaje vise od 9000, tada se jasno osjeti onaj dio krivulje poslje vrhunca snage.
« Zadnja izmjena: 05 Listopad, 2010, 11:18:28 SlowRider »

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: yasuni c20
« Odgovori #55 : 05 Listopad, 2010, 11:34:11 »
moj yasuni ima najbolju snagu  na 9800-10000 okr, u spoju sa polini sportom..

Offline MazdaMurairotor

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 232
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Zip sp
  • Moja Kaciga: Kbc
  • MojSetup: Malossi MHR replica 70
Odg: yasuni c20
« Odgovori #56 : 05 Listopad, 2010, 11:41:07 »
ti serijski satovi lazu da to nisu istine...

primjer novi nrg power i zx namontirani gore, ustelan jako dobro i vrti u startu na nekih 10 i nesto, cak i 11 pa se kroz ubrzanje spusti na 9 i nesto do 10 krajnja cak i vise...ja dam glavu ako je to tocno, lazu sigurno jedno 500 okretaja.
« Zadnja izmjena: 05 Listopad, 2010, 11:43:50 MazdaMurairotor »

Offline mmario73

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: yasuni c20
« Odgovori #57 : 05 Listopad, 2010, 11:42:16 »
Tecnigas Trek ovaj noviji na Hebo MR 184/125 radi na 9400 najbolje, inače powerband mu je od 8500-9800

i aj da se osvrnem samo još jednom na temu C16, bio Salej600 kod mene i vozio Hebo MR sa C16, jeste da ja imam produžen prenos i start na mekše podešeno jer  mi je potreban i za po gradu, ali je video kakva je akceleracija na 10500...

ja sam bio u Valpovu kod njega i probao Runner-a sa TPR i C16, koji se vrtio i do 13k, mereno Stage6 obrtomerom, meni se učinilo previše, nismo testirali ništa drugo, jer on isto ima produžen prenos, ali definitvno prevrti, čak mi se učinilo da i kvačilo klizi do samog kraja..

kako god znamo da DUE+ i TPR imaju 3 boost-kanala, i izduv veoma agresivan po uglu... ti cilindri se drugačije ponašaju od ostalih, oni su u stvari replike Team2 cilindara... i vrlo je moguće da se ista rezonantna dužina drugačije ponaša na njima od ostalih cilindara sa po dva para prelivnih i jednim boost-om...

ja nisam pristalica nekih grafikona, oni samo pokazuju mereno stanje sa nekim cilindrom i nekim karburatorom, to u najvećem broju slučaja nije tako ukoliko nemamo upravo taj setup..

kako onda izmeriti koji su ciljni obrtaji, ukoliko nemamo dyno test valjke ? ne preostaje nam ništa nego meriti najbolju akceleaciju ili najveću krajnju brzinu...

e sad kod akceleracije može da zavara faktor da se motor dere i da kvačilo klizi, uglavnom ljudi imaju subjektivno mišljenje o svom motoru, najbolje bi bilo meriti vreme nekom štopericom ili prolazno vreme na nekoj udaljenosti, samo je to na jačim setupima malo teže izvodljivo.... pa možda neki kolega može da pomogne, ovi koso rx1n imaju merenje prolaznih vremena pa se tu može setovati akceleracija parametrijski...

šta ukoliko jurimo krajnju brzinu, super, to je to, najveća krajnja brzina je i najveća upregnuta snaga motora, ali ukoliko imamo dovoljno produžen prenos, ako je prenos konačan onda eto varke, motor dođe do kraja prenosa, a mogao bi još, i počinju obrtaji rasti i krivulja već počne silaziti snaga se umanjuje, a krajnja bude ekvivalent prenosa, i snage na obrtajima koji su se u tom prenosnom odnosu razvrtili... kada imamo dovoljno produžen prenos, neće se desiti da C16 da najveću krajnju na 13000 okretaja, jer će se variomat pobrinuti da ne izgura remen toliko koliko bi mogao na okretajima gde je tom auspuhu u stvari špic..

zato govorim da je matrix produžen 32% primarom i sekundarom, testrian sa mojih 125Kg i na 11500 i na 12000 i na 12500 i na 13000 i na 13500 obrtaja, pa sam na 13500 obrtaja imao 92Kmh umesto 105Kmh na 12000 ili 12300 koliko je mene mogao izvući...

ako pogledaš dobro shopove videćeš da su na nekima preporučeni ciljni obrtaji za određene auspuhe...

C16 je prvi u race porodici Yasuni-ja , i on je za ciljne okretaje od 9000-11000
C20 je sledeći i on je za ciljne okretaje 10000-12500
C21 je za ciljne okretaje 12000-14500
a C30 ne znam vozila ga je ova devojka na drag-u u Mađarskoj sa 2Fast cilindrom predpostavljam da je nešto iza 15k

stvarno treba uporediti obrtomere, jer kada pričamo o parametrima može doći do nesporazuma...
« Zadnja izmjena: 05 Listopad, 2010, 12:06:16 mmario73 »

Offline mmario73

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: yasuni c20
« Odgovori #58 : 05 Listopad, 2010, 13:34:19 »

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: yasuni c20
« Odgovori #59 : 05 Listopad, 2010, 14:49:46 »
Zbog tolikih okretaja su nekim članovima tpr-ovi,stage 6 racing, due+ i išli gotovo 1500-2000 km,  :laughing7:, pa se neki više ni ne pojavljuju na forumu a neki prešli na BB. Pohvalno je od njih što su to ipak napisali, a mi nešto naučili  :icon_thumright:
Pa eto ti složi midrace pa da vidim koliko će tebi trajat s tolikim znanjem  ::) zaključak ti je da se ubiješ iz puške.. Još nijedan skuter nisam štelovo po obrtajim koje neko kaže da su idealni, za to treba imat osjećaja, a oni koji i promaše to može bit max 1000 obrtaja a to što su pucali klipovi, igličasti, klipnjače i masa drugi sitnica koje puno koštaju, desi se svima kad nismo neki tajkuni da imamo sve najbolje pa izlačimo max iz onog što imamo
« Zadnja izmjena: 05 Listopad, 2010, 14:52:00 Crazy Kuree »
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije