Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: LPG u skuter......?????  (Posjeta: 11380 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline psycho

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 357
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: nrg mc2
  • MojSetup: stage6 sport pro
  • MojSpuh: zx
Odg: LPG u skuter......?????
« Odgovori #40 : 06 Listopad, 2009, 00:01:12 »
napravis si crijevo za pretocit plin iz te velike u neku manju crijevo naravno neko aluminijsko ili bakreno tako ja pretacem co2 plin iz velike u malu :icon_thumright:
PRODAJEM kit stage 6 sport pro 500 kn i malossi multivar 200 kn za piaggio gilera masine

Offline Keky.sb

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 544
  • Spol: Muški
  • vx u garaži, kawa u srcu...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slav. Brod
  • Moj Skuter: vx 200
  • Moja Kaciga: Nolan N-Com 103
  • MojSpuh: Deak
Odg: LPG u skuter......?????
« Odgovori #41 : 06 Listopad, 2009, 00:29:37 »
@zeto - kako misliš ne možeš atestirati plin kod nas? misliš u skuteru?
Slavite Boga
jer znate da je imao viziju.
Stavio je Arthura Asha na glinu,
Jackiea Robinsona na dijamant, Muhameda Alija u ring, a mog čovjeka, igor.sb, na dva kotača! Stoga nemojte mucati i vrtiti se okolo. Kleknite i poklonite se!

Offline zeto

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 89
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: okolica osijeka
  • Moj Skuter: yamaha neos 100cc
  • Moja Kaciga: Lazer
  • MojSetup: kupujem za skuter, ako netko ima
  • MojSpuh: -
Odg: LPG u skuter......?????
« Odgovori #42 : 06 Listopad, 2009, 20:06:47 »
@zeto - kako misliš ne možeš atestirati plin kod nas? misliš u skuteru?

da, nemožeš ga atestirati u skuteru.......


napravis si crijevo za pretocit plin iz te velike u neku manju crijevo naravno neko aluminijsko ili bakreno tako ja pretacem co2 plin iz velike u malu :icon_thumright:


na netu sam pronašao, LPG za skuter.......boca, i svi ostali djelovi, i to je OK, iz nekih istočnih zemalja, pa vjerujem da i cjena nije velika.......tu je dobra strana, što je sve isprobano i prilagođeno, a kod nas ako želiš nešto napraviti, trebaš prepraviti od automobila.......

još prije nego počnem s tim, budem otišao do jednog servisera, što ugrađuje plin, on je svašta pokušavao, al neznam na kraju kako je i završilo, pa da vidim neka zanimljiva i kvalitetna rješenja, koja bi možda i mogao upotrijebiti kod sebe....
yamaha tzr 125
yamaha neos 100

Offline GUGY

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 513
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonija
  • Moj Skuter: Peugeot VivaCity
  • Moja Kaciga: 2 x Held
  • MojSetup: Serijala
  • MojSpuh: deCat serijala
Odg: LPG u skuter......?????
« Odgovori #43 : 06 Listopad, 2009, 20:41:44 »
Isuse koje je ovo cigančenje..... Pa ako se nema za gorivo i ulje u scooteru onda bolje da se kupi biciklo i gotovo. Nemogu vjerovat... Pa to je ko da imaš Feraria i gledaš koji dizel odgovara da ga ugradiš kako bi se mogao vozit na ložu ili plavi....
Pjeskarenje kvarcnim pjeskom i sodom. .

Offline zeto

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 89
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: okolica osijeka
  • Moj Skuter: yamaha neos 100cc
  • Moja Kaciga: Lazer
  • MojSetup: kupujem za skuter, ako netko ima
  • MojSpuh: -
Odg: LPG u skuter......?????
« Odgovori #44 : 06 Listopad, 2009, 20:57:21 »
Isuse koje je ovo cigančenje..... Pa ako se nema za gorivo i ulje u scooteru onda bolje da se kupi biciklo i gotovo. Nemogu vjerovat... Pa to je ko da imaš Feraria i gledaš koji dizel odgovara da ga ugradiš kako bi se mogao vozit na ložu ili plavi....


pročitaj moj zadnji post na stranici 2 zadnji red........bude ti jasnije  :icon_tongue:


yamaha tzr 125
yamaha neos 100

Offline GUGY

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 513
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonija
  • Moj Skuter: Peugeot VivaCity
  • Moja Kaciga: 2 x Held
  • MojSetup: Serijala
  • MojSpuh: deCat serijala
Odg: LPG u skuter......?????
« Odgovori #45 : 07 Listopad, 2009, 08:55:19 »
E a da proguglaš malo pa vidiš ima li kakav mali, polovni NUKLEARNI REAKTOR... Znaš da njega malo napuniš sa uranijem i 20 godina si miran. JBGa to ti je još isplativije i nemoraš razmišljat o pretakanju plina iz boce u scoot.
Pjeskarenje kvarcnim pjeskom i sodom. .

Offline zeto

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 89
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: okolica osijeka
  • Moj Skuter: yamaha neos 100cc
  • Moja Kaciga: Lazer
  • MojSetup: kupujem za skuter, ako netko ima
  • MojSpuh: -
Odg: LPG u skuter......?????
« Odgovori #46 : 07 Listopad, 2009, 16:21:34 »
E a da proguglaš malo pa vidiš ima li kakav mali, polovni NUKLEARNI REAKTOR... Znaš da njega malo napuniš sa uranijem i 20 godina si miran. JBGa to ti je još isplativije i nemoraš razmišljat o pretakanju plina iz boce u scoot.


idi zuri u sunce, bit će ti pametnije  :jerk:
yamaha tzr 125
yamaha neos 100

Offline sttipe

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 417
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kaštela
  • Moj Skuter: Yamaha x max 250
  • Moja Kaciga: ispod sica
  • MojSetup: 250-4t
  • MojSpuh: izdiše
Odg: LPG u skuter......?????
« Odgovori #47 : 07 Listopad, 2009, 22:12:18 »

može plin u 2T motor/skuter.......jer imaš rezervoar s uljem i pumpu,koja dodaje ulje u karburator ili usisnu granu......sve isto kao i s benzinom, što se tiče podmazivanja......

ja imam trenutno neki isparivač LOVATO, skontao sam neku shemu kako to napraviti......samo bi još trebao napraviti neki mješač plina,i jedan spoj crijeva na filter plina......jer za probu kada se bude radilo, plin će ići iz boce za kućnu upotrebu......a poslije ću rješiti neku bocu...

plin imam u autu s karburatorom (isto ko na skuteru),atest......trošak je nikakav, što se tiče održavanja.......na 55000km zamjenjen filter plina(20-30kn),a na 85000km promjenjene membrane u isparivaču (150kn)......i to je sve.....posao zamjene sam odradio sam......


od svega ovog posla, najteže je bocu negdje smjestiti......jer plin nemožeš atestirati kod nas,pa bi na neki način bilo dobro da je sve skriveno.........

drugi od problema.......da li će djelatnik na benzi htjeti napuniti plin u skuter........pa je jedno od rješenja, da koristi bocu za kuhanje, i kada ju potrošiš,dođeš na benzu i zamjeniš ju.......kao na nekim viličarima.......samo opet problem,gdje smjestiti bocu promjera 300mm i duljine 590mm........ona nebi bila loša, jer ima 10kg plina, što je približno 17 litara.......i dođe 84 kune, pa sad računajte koliko bi prešli s tim.....


to mi je nekako želja napraviti.......ne zbog uštede, nego da vidim kako bi motor funkcionirao s tim......možda se čak i bolje pokaže od benzina......
zvuci nevjerovatno..benzin rastvara-rastopi ulje i ono se u njemu razlije ka sok,muktas u vodi..i lezaje i klipove podmazuje benzin,s primjesama ulja..plin nece to ulje iz misalice u karburatoru vezat za sebe i razlit po ciloj masini,nego ce to ulje,povuceno potlakom, padat na dno ispod klipa,i tu ce se gomilat do prisaugavanja,a masina ce zaribat nepodmazana!!ako ju ne ugasi ulje naliveno ispod klipa prije zaribavanja..nece cak ni karb zacepit jer on zacepljen plinu ne smeta..plin se isto tako "razmuti sa zrakom",i kroz karb prodje ka kroz komad cjevi.. :icon_scratch:
sta se mene tice potrosnja od skoro 5 litara je sasvim dovoljan razlog za plin..toliko trose auta..neka i od 100 konja..mada ja plin cak i vise preferiram zbog ekologije,jer sad su cjene dobro podigli..vidim kolega puse u svoj rog..nije napomenija da vozaci tog plina potrose 12%,privreda 23%ostalo se proda strancima..naravno privreda placa nesto manju cjenu nego vozaci,umjesto da je obrnuto!!naravno,strancima se plin prodaje po 97 lipa po litri!!!za cetvrtinu..da ne spominjem da je taj plin ustvari problem,ini..ne placa ga nista a duzna ga je se rjesit na ekoloski prihvatljiv nacin..prije ga je samo palila na vrhu dimnjaka od rafinerije..jer je ini mukte..nije istina da cjena mora pratit cjenu benzina..to je izvrnuta preporuka eu,da cjena nesmi bit veca od pola cjene litre benzina..cega se ovi naravno,-ne drze.. :sad3:

Offline sttipe

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 417
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kaštela
  • Moj Skuter: Yamaha x max 250
  • Moja Kaciga: ispod sica
  • MojSetup: 250-4t
  • MojSpuh: izdiše
Odg: LPG u skuter......?????
« Odgovori #48 : 07 Listopad, 2009, 22:19:13 »
mala plinska boca vec postoji..za brodove,za kuvanje..sve sta tribas,je matica sa nepovratnog ventila,i dio nepovratnog odrizat,pa ju zavarit na komad bakrene cjevi autogeno..na drugi kraj cjevi spojit onaj komad na koji ide pistolj od punjenja..sve skupa skoro pa moze stat ispod sica(mozda i moze)..za kacigu stavis kufer..

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: LPG u skuter......?????
« Odgovori #49 : 07 Listopad, 2009, 22:26:31 »
ja još uvijek mislim da plin nema egzistenciju na skuterima pa vi sad kako hoćete...pa ako ti smeta potrošnja od 5ltr na skuteru onda imaš ditecha koji troši 2,5ltr, uostalom nijedan serijski dobro uštelan ne prelazi 3,5-4ltr...nezz ja o čemu vi to pričate...u autu je plin opravdan,ali na skuteru ljudi moji to nema smisla...mislim ajmo uzet R1 i plin gore da manje troši...ljudi voze motore i skutere da bi se izguštali, da bi osjetili miris dvotaknog ulja ili smrad benzina...ionako ovi šta idu od točke a do točke b gone baotiana koji troši litru i pol...mislim pohvalno je da držite do ekologije i svega skupa, ali ekologija će vas jednog dana preuzet skroz jer jednog dana za 20 godina kad budete vozili serijske skutere na plin, vodik ili neko alternativno gorivo sjetit ćete se kako vam je tts lijepo mirisao i kako je bilo natočit na ini benzin pun vode i vozikat se po cijele dane sa "crnim" gorivom...uživajte dok možete jer jednog dana nećete moć ;)
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline psycho

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 357
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: nrg mc2
  • MojSetup: stage6 sport pro
  • MojSpuh: zx
Odg: LPG u skuter......?????
« Odgovori #50 : 07 Listopad, 2009, 22:33:37 »
potpis legendo :toothy12: :toothy9:
PRODAJEM kit stage 6 sport pro 500 kn i malossi multivar 200 kn za piaggio gilera masine

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: LPG u skuter......?????
« Odgovori #51 : 07 Listopad, 2009, 22:51:40 »
jbg, neki su vise ekoloski osvjesteni, neki manje... ja bih najradje skuter na struju koji ide ko serijska 50ka, dis bolje...
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline zeto

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 89
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: okolica osijeka
  • Moj Skuter: yamaha neos 100cc
  • Moja Kaciga: Lazer
  • MojSetup: kupujem za skuter, ako netko ima
  • MojSpuh: -
Odg: LPG u skuter......?????
« Odgovori #52 : 08 Listopad, 2009, 10:03:00 »
mala plinska boca vec postoji..za brodove,za kuvanje..sve sta tribas,je matica sa nepovratnog ventila,i dio nepovratnog odrizat,pa ju zavarit na komad bakrene cjevi autogeno..na drugi kraj cjevi spojit onaj komad na koji ide pistolj od punjenja..sve skupa skoro pa moze stat ispod sica(mozda i moze)..za kacigu stavis kufer..


ma sve postoji za ugradnju na skuter, samo kod nas se nemože doći do toga, jer nemožeš atestirati......pa onda nitko neće ni ugrađivati......

gledam, u kini, onih kineskih skutera ima za kupiti sa tvornički ugrađenim plinom.......sve se napravili, prilagođeno skuteru i motociklu, samo što je kod motocikla boca u koferu......imaju i snimke na youtube......
yamaha tzr 125
yamaha neos 100

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: LPG u skuter......?????
« Odgovori #53 : 08 Listopad, 2009, 11:17:09 »
pa i da ugradis plin u skuter, jel tesko jednom godisnje ga skinit, otic na tehnicki i kasnije ga vratit?
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline zeto

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 89
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: okolica osijeka
  • Moj Skuter: yamaha neos 100cc
  • Moja Kaciga: Lazer
  • MojSetup: kupujem za skuter, ako netko ima
  • MojSpuh: -
Odg: LPG u skuter......?????
« Odgovori #54 : 08 Listopad, 2009, 20:46:31 »
pa i da ugradis plin u skuter, jel tesko jednom godisnje ga skinit, otic na tehnicki i kasnije ga vratit?


jedno od rješenja........
yamaha tzr 125
yamaha neos 100

Offline sttipe

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 417
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kaštela
  • Moj Skuter: Yamaha x max 250
  • Moja Kaciga: ispod sica
  • MojSetup: 250-4t
  • MojSpuh: izdiše
Odg: LPG u skuter......?????
« Odgovori #55 : 09 Listopad, 2009, 20:31:27 »
meni skut trosi 4-5l,jer ga vozim u rez.podrucju..imam arrow,koji voli djire..imam i 15 kilometri do posla..da mi je baotian moga ic 85,i da je bija kvalitetan ka nrg,nikad nebi uzea nrg :icon_biggrin:
nrg ide 90-100..e sad,ako znas motor koji ima 50ccm,(b kat),da ide 85-90,i ima zivosti ,i kvalitete,blizu ka nrg,a da ima 4t masinu reci,nabavit cu takav..nazalost,niko da objasni sta na plinu cvaji podmazuje masinu i kako..odabir pogonskog goriva je individualna stvar..kao boja,npr...

Offline zeto

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 89
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: okolica osijeka
  • Moj Skuter: yamaha neos 100cc
  • Moja Kaciga: Lazer
  • MojSetup: kupujem za skuter, ako netko ima
  • MojSpuh: -
Odg: LPG u skuter......?????
« Odgovori #56 : 10 Listopad, 2009, 10:24:17 »
meni skut trosi 4-5l,jer ga vozim u rez.podrucju..imam arrow,koji voli djire..imam i 15 kilometri do posla..da mi je baotian moga ic 85,i da je bija kvalitetan ka nrg,nikad nebi uzea nrg :icon_biggrin:
nrg ide 90-100..e sad,ako znas motor koji ima 50ccm,(b kat),da ide 85-90,i ima zivosti ,i kvalitete,blizu ka nrg,a da ima 4t masinu reci,nabavit cu takav..nazalost,niko da objasni sta na plinu cvaji podmazuje masinu i kako..odabir pogonskog goriva je individualna stvar..kao boja,npr...


pa podmazivanje isto kao i do sada što imaš na NRG.......nepoznaješ svoj skuter.......

jučer razgovarao sa čovjekom, što ugrađuje plin........jer sam saznao da su ugradili plin na skuter, pa da vidim kako to funkcionira......al rekao mi je samo jedno........treba puno isprobavati, pa jednom i dođeš do rješenja........tako kaže da je bilo u njegovom slučaju,i da su to dosta vremena radili.......
yamaha tzr 125
yamaha neos 100

Offline sttipe

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 417
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kaštela
  • Moj Skuter: Yamaha x max 250
  • Moja Kaciga: ispod sica
  • MojSetup: 250-4t
  • MojSpuh: izdiše
Odg: LPG u skuter......?????
« Odgovori #57 : 10 Listopad, 2009, 18:27:46 »

pa podmazivanje isto kao i do sada što imaš na NRG.......nepoznaješ svoj skuter.......

jučer razgovarao sa čovjekom, što ugrađuje plin........jer sam saznao da su ugradili plin na skuter, pa da vidim kako to funkcionira......al rekao mi je samo jedno........treba puno isprobavati, pa jednom i dođeš do rješenja........tako kaže da je bilo u njegovom slučaju,i da su to dosta vremena radili.......
isto definitivno nije!!plin ne rastapa dvotaktol!!sad mi masinu podmazuje -(podmazan)benzin!!ulje se u benzinu rastopilo!!u plinu-nemoze!!lec ce na dno ispod klipa ako i do tamo stigne..

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: LPG u skuter......?????
« Odgovori #58 : 11 Listopad, 2009, 17:53:12 »
onda ugradis brizgaljke ulja koje ce gledati prema vitalnim dijelovima motora..
Built Not Bought // Preradjujem cilindre