Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: LPG u skuter......?????  (Posjeta: 11385 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: LPG u skuter......?????
« Odgovori #20 : 14 Kolovoz, 2009, 13:01:38 »
je da je poskupio plin, al na kakvoj srki 150 bi se jebeno isplatilo.. kakav 4t kad imas pljin u ovome

Pa nije 4T dizel. Ide i on na pljin  :toothy3:

Daj zabrij 2L plina na 100 km. Iliti 8 kuna  :toothy12:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline zeto

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 89
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: okolica osijeka
  • Moj Skuter: yamaha neos 100cc
  • Moja Kaciga: Lazer
  • MojSetup: kupujem za skuter, ako netko ima
  • MojSpuh: -
Odg: LPG u skuter......?????
« Odgovori #21 : 14 Kolovoz, 2009, 13:04:26 »
Pa nije 4T dizel. Ide i on na pljin  :toothy3:

Daj zabrij 2L plina na 100 km. Iliti 8 kuna  :toothy12:


o tome ja pričam...... :glasses9:
yamaha tzr 125
yamaha neos 100

Offline sttipe

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 417
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kaštela
  • Moj Skuter: Yamaha x max 250
  • Moja Kaciga: ispod sica
  • MojSetup: 250-4t
  • MojSpuh: izdiše
Odg: LPG u skuter......?????
« Odgovori #22 : 03 Listopad, 2009, 21:09:54 »
je malo starija tema,ali,
 na cvaji,sta preuzme zadatak dvotaktola,kad se u cvaju uvali plin?sta podmazuje klip,lezajeve i ostalo?inace za 4t motore plin je u odnosu na benzin,ka coviku,mineralna u odnosu na pisaku..na stranu sta u nasem plinu sta ga ina prodaje ima smeca na tone,omjer propana i butana je ajme,opet je za motor puno zdraviji,puno manje smrdi,i puno je sigurniji u sudaru od benzina..triba mu koncentracija sa zrakom,i da ga ima u tocno odredjenom omjeru,da bi roknija..shvacate..bum-tras,puka rezervoar..ako je iskre bilo,iskrija je prije nego sta je puka..kad je puka vise ne iskri..nema ga sta zapalit..moment,vitar odnese plin,i nema vise sta ni gorit..benzin se moze zapalit bilo kad i bilo di..na bilo kojoj koncentraciji benz.para i zraka..jer nema tlaka..omjer nesrica u kojima vozac izgori je 10 000:1za benzin..prije 3-4 dana je jedan djecak izgorija u segetu,kraj trogira..od benzina iz motora..pokoj mu dusi ako je pokojni(nisam siguran)..ulje prominuto iz auta u kojem je vozeno na plin mozete slobodno nalit opet u auto..ja ga minjam reda radi..pitajte mehanicare..manje detonacija,lipse radi, manje garezi,ka mineralnu da vam pije masina..a snaga je manja neznatno..bar meni u astri..

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: LPG u skuter......?????
« Odgovori #23 : 03 Listopad, 2009, 21:40:26 »
hmmmm nebi ja dao prostor ispod sica pa tu mi stoje knjige kad iden u skolu



ja nism nosio knjige u školu od 5 razreda osnovne!



inače, za plin
http://www.zamateh.hr/lpg-skuter.pdf
http://www.autoplin.com.hr/skuter.htm

http://www.plinoks.com/page/SKUTER-APRILIA-AREA-51-49ccm.aspx


računica(od nekog sa motori hr):

potrošnja benzin:
2-3 Lit/100 km za finije vozače     cca 9kn x 3 L = 27 kn /100 km
4-5 Lit/ 100 km za malo manje finije vozače   cca 9kn x 5 L= 45 kn/100 km

potrošnja plin:
(pretpostavljene brojke)
5-7 Lit /100 km               cca 3,5kn x 7 L= 24,5 KN/100 km
8-9 Lit/ 100 km               cca 3,5 kn x 9L=31,5 Kn 7 100 km

Ispada da to i nije tako rijetka roba :D


Offline sokol_predator

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 3
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: SPLIT
  • Moj Skuter: X9
Odg: LPG u skuter......?????
« Odgovori #24 : 03 Listopad, 2009, 23:22:19 »
odlična ideja, ja imam auto ali o motoru još nisam razmišlja, osim Breškovića di bi se još moglo ugraditi plin, B. mi ne proporučuju u Dalmaciji??????

Javite i cijene ako znate (je li ono 2000 kn fiksno za motor)??? također bi voli tank od barem 10 ili više l plina, pozzzz
« Zadnja izmjena: 03 Listopad, 2009, 23:24:15 sokol_predator »
"važno je sudjelovati, a ne ...."

ja svoj STATUT imam i tko mi šta može
www.smk-predatori.com

Offline Keky.sb

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 544
  • Spol: Muški
  • vx u garaži, kawa u srcu...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slav. Brod
  • Moj Skuter: vx 200
  • Moja Kaciga: Nolan N-Com 103
  • MojSpuh: Deak
Odg: LPG u skuter......?????
« Odgovori #25 : 04 Listopad, 2009, 05:26:13 »
malo veća potrošnja je plina nego benzina. samo nijansu je vozilo slabije na plin, gotovo neprimjetno kod auta, a sada ne znam kod skutera.
vi kako hoćete, ali ja ne dam plinu blizu mog motora. nije to taj gušt. auto se smiri kada je na plinu i nije toliko živčan. da je litra benzina 50 kn, briga me. ja vozim benzinca i koliko imam para, toliko ću ga voziti. vozim samo auto na plin i to je to. ali kad se ovaj auto proda, ni u auto više ne trpam plin.
sračunajte si da je plin sada 4.04 kn i odmah u startu date 2000 kn + ne znam koliko je da provedete kroz prometnu i atestirate bocu. vjerojatno min 500 kn (kod auta mislim da je oko 1200 kn). sad računajte koliko se morate voziti da se to isplati, a znaš da voziš štednjak na plin.
Slavite Boga
jer znate da je imao viziju.
Stavio je Arthura Asha na glinu,
Jackiea Robinsona na dijamant, Muhameda Alija u ring, a mog čovjeka, igor.sb, na dva kotača! Stoga nemojte mucati i vrtiti se okolo. Kleknite i poklonite se!

Offline psycho

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 357
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: nrg mc2
  • MojSetup: stage6 sport pro
  • MojSpuh: zx
Odg: LPG u skuter......?????
« Odgovori #26 : 04 Listopad, 2009, 14:23:28 »
a o cem vi ovdje razglabate :'( smjesni ste

ako nemas love za benzin sto ce ti scooter naj jednostavnije bi onda bilo da se vozimo na helij

i dok jos racunas izdatke za plin i sve ostale gluposti i to da neznas kad ce ti jajca odletit u nebo
plus to sve jos unistavas masinu i slicno po meni treba zabranit upotrebu plina na bilo kakvom vozilu
a jos bok ti ode neki dio sto nemozes sam popraviti pa kad pljunes 100 ili vise eura za glupost koju si si sam sebi priustio
to bi bio posao

a eto ti probaj pa mi javi :dontknow:
PRODAJEM kit stage 6 sport pro 500 kn i malossi multivar 200 kn za piaggio gilera masine

Offline ProDriverGT(TGB)

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 668
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: Polini Sport
  • MojSpuh: Chrom
Odg: LPG u skuter......?????
« Odgovori #27 : 04 Listopad, 2009, 14:32:11 »
Svi pricate o manjoj potrosnji s plinom,a niko ne spominje kolko se jos na snazi gubi dok se vozis plinom..nikad to nebi stavio na bilo koji skuter niti auto..

Offline Keky.sb

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 544
  • Spol: Muški
  • vx u garaži, kawa u srcu...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slav. Brod
  • Moj Skuter: vx 200
  • Moja Kaciga: Nolan N-Com 103
  • MojSpuh: Deak
Odg: LPG u skuter......?????
« Odgovori #28 : 04 Listopad, 2009, 14:34:11 »
a o cem vi ovdje razglabate :'( smjesni ste

ako nemas love za benzin sto ce ti scooter naj jednostavnije bi onda bilo da se vozimo na helij

i dok jos racunas izdatke za plin i sve ostale gluposti i to da neznas kad ce ti jajca odletit u nebo
plus to sve jos unistavas masinu
i slicno po meni treba zabranit upotrebu plina na bilo kakvom vozilu
a jos bok ti ode neki dio sto nemozes sam popraviti pa kad pljunes 100 ili vise eura za glupost koju si si sam sebi priustio
to bi bio posao

a eto ti probaj pa mi javi :dontknow:

lol pa plin je sigurniji od benzina. osim toga za mašinu je zdraviji plin. na sve ostalo potpis.
Slavite Boga
jer znate da je imao viziju.
Stavio je Arthura Asha na glinu,
Jackiea Robinsona na dijamant, Muhameda Alija u ring, a mog čovjeka, igor.sb, na dva kotača! Stoga nemojte mucati i vrtiti se okolo. Kleknite i poklonite se!

Offline psycho

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 357
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: nrg mc2
  • MojSetup: stage6 sport pro
  • MojSpuh: zx
Odg: LPG u skuter......?????
« Odgovori #29 : 04 Listopad, 2009, 14:42:05 »
samo daj probaj pa javi za iskustvo

a to da je plin zdraviji od benzina nemoj pricat zasto svabe koji su osmislili auto plin nisu krenuli u serijsku proizvodnju automobila
s plinom jer ce za 2 godine biti neisplativo te ce samo popusit s tim

a sad koliko moze biti zdrav plin za masinu u to necu previse ulziti jer nisam strucnjak na tom podrucju ali to nije to
PRODAJEM kit stage 6 sport pro 500 kn i malossi multivar 200 kn za piaggio gilera masine

Offline Keky.sb

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 544
  • Spol: Muški
  • vx u garaži, kawa u srcu...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slav. Brod
  • Moj Skuter: vx 200
  • Moja Kaciga: Nolan N-Com 103
  • MojSpuh: Deak
Odg: LPG u skuter......?????
« Odgovori #30 : 04 Listopad, 2009, 22:01:30 »
kada ubaciš plin ne moraš više ni na eko test na registraciji. eto o zdravlju. što se tiče motora, pročitaj po netu da je zdraviji za mašinu od benzina.
Slavite Boga
jer znate da je imao viziju.
Stavio je Arthura Asha na glinu,
Jackiea Robinsona na dijamant, Muhameda Alija u ring, a mog čovjeka, igor.sb, na dva kotača! Stoga nemojte mucati i vrtiti se okolo. Kleknite i poklonite se!

Offline Keky.sb

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 544
  • Spol: Muški
  • vx u garaži, kawa u srcu...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slav. Brod
  • Moj Skuter: vx 200
  • Moja Kaciga: Nolan N-Com 103
  • MojSpuh: Deak
Odg: LPG u skuter......?????
« Odgovori #31 : 04 Listopad, 2009, 22:03:15 »
Svi pricate o manjoj potrosnji s plinom,a niko ne spominje kolko se jos na snazi gubi dok se vozis plinom..nikad to nebi stavio na bilo koji skuter niti auto..
nije manja potrošnja sa plinom, nego nešto veća, ali cijena plina je manja za sada, pa je isplativije.
Slavite Boga
jer znate da je imao viziju.
Stavio je Arthura Asha na glinu,
Jackiea Robinsona na dijamant, Muhameda Alija u ring, a mog čovjeka, igor.sb, na dva kotača! Stoga nemojte mucati i vrtiti se okolo. Kleknite i poklonite se!

Offline Zeljac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1448
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Aprilia
  • Moja Kaciga: nosi se
  • MojSetup: nista zasad
  • MojSpuh: serijski
Odg: LPG u skuter......?????
« Odgovori #32 : 04 Listopad, 2009, 22:27:19 »
Pa sigurno je zeravije za masinu auta . 4 klipa ali skuter 1 klip jos 2t pa ne kuzim ali oke po cemu ce masina biti duze trajna je da je u hr benzin u kur*u ali omv je joss najbolji jer ja to na mom ditechu jako dobro osjetim tako da a plin moz bi se isplatilo za onoga ko duze putuje ili tako nesto pa da natoci plina i vise prode a sta odem do grada napravim dir vam tam potrosm 1 l 2 l doma dodem i to je to .. po mome a sada kada vi to jos masovna na skuterima poceli ugradivat pa to bi onda tek nastao kaos radi cjene bio bi ko i benzin ,,  :sad1: :sad1:

Offline aprilija top

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1317
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Sr 180
  • Moja Kaciga: Scorpion
  • MojSetup: polinni :)
  • MojSpuh: polini
Odg: LPG u skuter......?????
« Odgovori #33 : 04 Listopad, 2009, 22:31:50 »
na diteca je laka ugradnja plina naj jednostavnije a trosi ovak i onak 2-3 litre sad zamislite na plin hh boca bi trajala 1000kilometri recimo 5litri plinahh
0981674245

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: LPG u skuter......?????
« Odgovori #34 : 04 Listopad, 2009, 22:35:01 »
da ovi u ini ne luduju sa cijenom plina i dobavljivoscu preko zime, bio bi isplativ i na skuterima...
sto se tice plina, njegovim izgaranjem se oslobadja puno manje stetnih plinova, ne stvara cadju na klipu niti unistava auspuh.. a i treba se pocet ekoloski osvjestavati... to sto motor ima manje snage, vise trosi, ovo ono, sigurno nece trositi duplo kao sto su neki vamo predvidjeli nit ce bit duplo sporiji... sve su to nijanse...
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline Keky.sb

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 544
  • Spol: Muški
  • vx u garaži, kawa u srcu...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slav. Brod
  • Moj Skuter: vx 200
  • Moja Kaciga: Nolan N-Com 103
  • MojSpuh: Deak
Odg: LPG u skuter......?????
« Odgovori #35 : 05 Listopad, 2009, 05:07:13 »
da ovi u ini ne luduju sa cijenom plina i dobavljivoscu preko zime, bio bi isplativ i na skuterima...
sto se tice plina, njegovim izgaranjem se oslobadja puno manje stetnih plinova, ne stvara cadju na klipu niti unistava auspuh.. a i treba se pocet ekoloski osvjestavati... to sto motor ima manje snage, vise trosi, ovo ono, sigurno nece trositi duplo kao sto su neki vamo predvidjeli nit ce bit duplo sporiji... sve su to nijanse...

potpis  :icon_thumright:
Slavite Boga
jer znate da je imao viziju.
Stavio je Arthura Asha na glinu,
Jackiea Robinsona na dijamant, Muhameda Alija u ring, a mog čovjeka, igor.sb, na dva kotača! Stoga nemojte mucati i vrtiti se okolo. Kleknite i poklonite se!

Offline GUGY

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 513
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonija
  • Moj Skuter: Peugeot VivaCity
  • Moja Kaciga: 2 x Held
  • MojSetup: Serijala
  • MojSpuh: deCat serijala
Odg: LPG u skuter......?????
« Odgovori #36 : 05 Listopad, 2009, 09:18:30 »
Evo čitajuči ponove ovo od početka do kraja morao sam da reagiram sa par navoda:
Ja sam ovlašteni distributer PROplina za dio Slavonije pa znam neke stvari vezane za plin.
1. Cijena plina ne divlja nego se korigira u rangu sa benzinom. Mislim da cijena plina mora biti 55% ili tako nešto benzina... A zašto nema plina po zimi... E pa zato jer se Inina postrojenja svake godine remontiraju i u tom vremenu se slale količine plina po regijama po statističkim podacima koliko je auta registrirano na plin. Normalno u HR da je samo svaki 14i auto uredno registriran pa sad vidite di je problem.
2. Kvaliteta plina je u skladu sa svakom normom po kojoj se kontrolira a navodna loša kvaliteta je rezultat što su mađariušli   u INU i podvaljuju nam Mađarski plin koji nije ni sluga našem te tako ruše ugled HR plina da bi INA bila što jeftinija za neke  potencijalne kupce danas-sutra kad se naša Vlada odluči prodat.
3.Uvijek če biti onih za i protiv plina kao i onih za i protiv Dizela itd. Ja sam osobno samo za LPG a benzin je nužno zlo u autu koje moraš imat. Svi bi da im auto ne troši ništa a ide ko lud. Današnji sistemi plina se daju tako uštelat da auto ide bolje na plin nego na benzin a potrošnja je ista kao i na benzin. Iz osobnog iskustva govorim jer sam trenutno vlasnik 2 auta na plin a imao sam prije HONDU PRELUDE koja je bolja bila na plinu nego na benzi. Stvar je samo u majstorima... Trenutno u Slavoniji su NAJAČI za ugradnju plina  :notworthy:  AQUAPLIN. Dečki se stalno usavršavaju i u 3-4 godine nisu zeznuli ni jedan auto.
Mislim da plin u motoru je ok ali samo na večim ccm recimo od 200 pa na više.
Pjeskarenje kvarcnim pjeskom i sodom. .

Offline psycho

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 357
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: nrg mc2
  • MojSetup: stage6 sport pro
  • MojSpuh: zx
Odg: LPG u skuter......?????
« Odgovori #37 : 05 Listopad, 2009, 11:06:42 »
o tome ti ja i pricam sta ce nekom na 50 ccm plin hahahha pa to je citava glupost  :angry9:

premda nisam ni za ikakvu drugu verziju plina na bilo kakvom vozilu iako je mozda cak i dobar :dontknow:

ma jebes plin nikad  ga nezelim pa ni tad totalna glupost
PRODAJEM kit stage 6 sport pro 500 kn i malossi multivar 200 kn za piaggio gilera masine

Offline sttipe

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 417
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kaštela
  • Moj Skuter: Yamaha x max 250
  • Moja Kaciga: ispod sica
  • MojSetup: 250-4t
  • MojSpuh: izdiše
Odg: LPG u skuter......?????
« Odgovori #38 : 05 Listopad, 2009, 22:51:21 »
dobro,zna li neko ide li plin u 2t,motore,i sta tad podmazuje masinu?
ps.,sta ima veze da je 50 ccm,kad mi energija trosi 4.5 litre,a astra 6..astra mi je jeftinija za vozit..i nisam reka da cu ga ubacivat,ali ni da necu..jednostavno me zanima..

Offline zeto

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 89
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: okolica osijeka
  • Moj Skuter: yamaha neos 100cc
  • Moja Kaciga: Lazer
  • MojSetup: kupujem za skuter, ako netko ima
  • MojSpuh: -
Odg: LPG u skuter......?????
« Odgovori #39 : 05 Listopad, 2009, 23:35:13 »
dobro,zna li neko ide li plin u 2t,motore,i sta tad podmazuje masinu?
ps.,sta ima veze da je 50 ccm,kad mi energija trosi 4.5 litre,a astra 6..astra mi je jeftinija za vozit..i nisam reka da cu ga ubacivat,ali ni da necu..jednostavno me zanima..


može plin u 2T motor/skuter.......jer imaš rezervoar s uljem i pumpu,koja dodaje ulje u karburator ili usisnu granu......sve isto kao i s benzinom, što se tiče podmazivanja......

ja imam trenutno neki isparivač LOVATO, skontao sam neku shemu kako to napraviti......samo bi još trebao napraviti neki mješač plina,i jedan spoj crijeva na filter plina......jer za probu kada se bude radilo, plin će ići iz boce za kućnu upotrebu......a poslije ću rješiti neku bocu...

plin imam u autu s karburatorom (isto ko na skuteru),atest......trošak je nikakav, što se tiče održavanja.......na 55000km zamjenjen filter plina(20-30kn),a na 85000km promjenjene membrane u isparivaču (150kn)......i to je sve.....posao zamjene sam odradio sam......


od svega ovog posla, najteže je bocu negdje smjestiti......jer plin nemožeš atestirati kod nas,pa bi na neki način bilo dobro da je sve skriveno.........

drugi od problema.......da li će djelatnik na benzi htjeti napuniti plin u skuter........pa je jedno od rješenja, da koristi bocu za kuhanje, i kada ju potrošiš,dođeš na benzu i zamjeniš ju.......kao na nekim viličarima.......samo opet problem,gdje smjestiti bocu promjera 300mm i duljine 590mm........ona nebi bila loša, jer ima 10kg plina, što je približno 17 litara.......i dođe 84 kune, pa sad računajte koliko bi prešli s tim.....


to mi je nekako želja napraviti.......ne zbog uštede, nego da vidim kako bi motor funkcionirao s tim......možda se čak i bolje pokaže od benzina......
« Zadnja izmjena: 05 Listopad, 2009, 23:39:02 zeto »
yamaha tzr 125
yamaha neos 100