Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gdje kupiti dobar akumulator?  (Posjeta: 19323 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Gdje kupiti dobar akumulator?
« : 08 Rujan, 2008, 22:41:21 »
Imao sam lose iskustvo sa nekim nepoznatim akumulatorom iz trgovackog centra pa ako netko ima za preporuciti neki koji mu dobro sluzi neka slobodno kaze.

Treba mi 12V i oko 4Ah, kiselina ili suhi svejedno, samo da mu cijena nije 160kn koliko me traze gdje se prodaju sym skuteri.

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Gdje kupiti dobar akumulator?
« Odgovori #1 : 08 Rujan, 2008, 22:44:46 »
beren.Gjure Szaba 4.Imas unibatov akumulator.Cijena ti ja oko 100kn.

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Gdje kupiti dobar akumulator?
« Odgovori #2 : 09 Rujan, 2008, 02:20:12 »
beren.Gjure Szaba 4.Imas unibatov akumulator.Cijena ti ja oko 100kn.

Takav ja imam, samo je "maintenance free". Malo je visi od originalnog jer je nesto jaci (nekih 1Ah). Nema iberlaufa i ne moze procurit jer je hermeticki zatvoren. Ali 200 kuna je kostao... Star je 2 godine i kao nov je (12,7V i nakon 3 dana mirovanja)

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Gdje kupiti dobar akumulator?
« Odgovori #3 : 16 Rujan, 2008, 17:06:37 »
Metro, 99kn i vozi, uz njega dobiješ kiselinu i sve, ima iberlauf i trenutno 2 dana drži struju i plai ko zmaj. Znam da mi je frend u tomosu isto kupio neku glupu marku za 120kn i kiselina ga došla još 30kn, tako da ono  :icon_scratch:
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline stark1

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2863
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50 sp
  • MojSetup: *
  • MojSpuh: *
Odg: Gdje kupiti dobar akumulator?
« Odgovori #4 : 16 Rujan, 2008, 18:05:09 »
ja kupio ..platio 200kn..aku je odlican..uzeo sam jedan amper jaci

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Gdje kupiti dobar akumulator?
« Odgovori #5 : 16 Rujan, 2008, 18:29:26 »
ja kupio ..platio 200kn..aku je odlican..uzeo sam jedan amper jaci

I ja sam za 5Ah jaci pa se ponasa kao baterija za mp3 player

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Gdje kupiti dobar akumulator?
« Odgovori #6 : 16 Rujan, 2008, 21:42:26 »
ja kupio ..platio 200kn..aku je odlican..uzeo sam jedan amper jaci

I ja sam za 5Ah jaci pa se ponasa kao baterija za mp3 player

naravno kad je kineski. :laughing7:Uzmi akumulator u berenu i neces sigurno imar takvih problema jer sam ih ja uzeo za sebe 2 i za poznanike i frendove jos bar 5 komada i nitko nema problema s njima.

Offline stark1

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2863
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50 sp
  • MojSetup: *
  • MojSpuh: *
Odg: Gdje kupiti dobar akumulator?
« Odgovori #7 : 16 Rujan, 2008, 22:00:10 »
ja kupio ..platio 200kn..aku je odlican..uzeo sam jedan amper jaci

I ja sam za 5Ah jaci pa se ponasa kao baterija za mp3 player
nikad problema snjim..bio i zimi u skuteru

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gdje kupiti dobar akumulator?
« Odgovori #8 : 17 Rujan, 2008, 01:02:17 »
evo danas i ja bio u berenu, baš je ljubazan čovjek, prvo mi je provjeril stari akumulator da se vidi jel se da kaj napravit iz toga, pa niš pa mi je novi dal i pomogel mi je ugradit dal mi je šmirgla da kleme pošmirglam sve mi je pomogo, super sve 5, sad će vrijeme pokazat jel dobro to ili ne, ali mogu vam reć da  s punim akumulatorom za razliku od praznog skuter puno bolje starta  :toothy10:  .
jedino mi je nešto reko da je na granici , nešto smo mjerili u leru s akumualtora ima 12.6v a trebalo bi kao 13, pa ne znam sad to oćel bit problem ili šta, malo sam i digo lergas pa opet ništa, ali vidit ćemo

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Gdje kupiti dobar akumulator?
« Odgovori #9 : 17 Rujan, 2008, 01:44:52 »
nešto smo mjerili u leru s akumualtora ima 12.6v a trebalo bi kao 13, pa ne znam sad to oćel bit problem ili šta, malo sam i digo lergas pa opet ništa, ali vidit ćemo


Mjeri na 3000-4000+ okretaja pa vidi. Ako je i dalje 12.6V onda nemas punjenje akumulatora i trebao bi onda to sredit jer ce ovaj aku brzo riknut ako ga se ne puni u voznji.

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gdje kupiti dobar akumulator?
« Odgovori #10 : 17 Rujan, 2008, 08:14:14 »
Punjenje akumulatora imam ali je valjda slabo, daval sam i gasa malo(ne do kraja) pa opet ni prešlo 12.8.
A u k. opet problemi, pa kak sad, ovaj bivši aku je radio dok ga nisam potrošio s vjerojatno nekim kratkim spojem preko noći.
Također je isti taj nakon pol sata vožnje jučer opet vrtil anlaser i zapalio je skut, ali ipak sam uzo novi (valjda uzalud) ??
I kaj sad da radim?? Kaj je moguće da alternator krepa na pola, jer on sigurno radi..ali kako?? Ili je ovo neki napredni problem.

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gdje kupiti dobar akumulator?
« Odgovori #11 : 17 Rujan, 2008, 08:17:42 »
Punjenje akumulatora imam ali je valjda slabo, daval sam i gasa malo(ne do kraja) pa opet ni prešlo 12.8.
A u k. opet problemi, pa kak sad, ovaj bivši aku je radio dok ga nisam potrošio s vjerojatno nekim kratkim spojem preko noći.
I radio je tako godinama...
Također je isti taj nakon pol sata vožnje jučer opet vrtil anlaser i zapalio je skut, ali ipak sam uzo novi (valjda uzalud) ??
I kaj sad da radim?? Kaj je moguće da alternator krepa na pola, jer on sigurno radi..ali kako?? Ili je ovo neki napredni problem.

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Gdje kupiti dobar akumulator?
« Odgovori #12 : 17 Rujan, 2008, 09:43:27 »
namotaji ili rade ili ne rade.Cim ti se ne puni akumulator pod laganim gasom to ti je regler otiso i tocka.Nema tu nikakve kemije.promijeni regler ili ces opet ubrzo morat mijenjat akumulator

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gdje kupiti dobar akumulator?
« Odgovori #13 : 17 Rujan, 2008, 17:41:07 »
Ej ljudi, ne znam šta je ovo, valjda treba kiselini vremena da se prilagodi ili šta ja znam uglavnom to mi je taj lik tamo mjerio kad smo stavili akumulator sa svježe stavljenom kiselinom, čim smo stavili to, e i danas, ja idem mjerit, ugašen skut akumulator 12.6, upalim skut i u leru 13.5-13.8 dajem gasa skače i preko 14, 14.5

Jel to znači da je sve ok onda sad?

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Gdje kupiti dobar akumulator?
« Odgovori #14 : 17 Rujan, 2008, 18:55:31 »
ugašen skut akumulator 12.6, upalim skut i u leru 13.5-13.8 dajem gasa skače i preko 14, 14.5

Jel to znači da je sve ok onda sad?

da

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Gdje kupiti dobar akumulator?
« Odgovori #15 : 17 Rujan, 2008, 18:57:12 »
sad je dobro.

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gdje kupiti dobar akumulator?
« Odgovori #16 : 17 Rujan, 2008, 19:44:04 »
Hvalan a odgovorima, nadam se da će i ostati tako kako je samo mi nije jasno zašto jučer nije bilo tako...
Imam neki jeftini multimetar ali ne vjerujem da laže tolko..

Offline ive_91

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1239
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: mjesto Luka
  • Moj Skuter: je dobar forum i por
  • Moja Kaciga: takachi tk170n
  • MojSetup: malo je 70
  • MojSpuh: zxulja
Odg: Gdje kupiti dobar akumulator?
« Odgovori #17 : 18 Rujan, 2008, 00:56:50 »
unibat imam ga 3 mjeseca... skuter ostao 2 noci vani pred vikendicom skuter nije bio taknut 3 dan ujutro pumpa odvrti i skuter zavergla ko veliki... i to par puta jer se ugasio par puta  :toothy3:
stajao od nedjelje do subote... isto ko i iznad... 125 kn platio kod luna delera... hihi... 12v 4 ah
🙈