Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: X max ili x city  (Posjeta: 12127 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline matheus

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 67
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Yamaha X City 250
X max ili x city
« : 02 Rujan, 2008, 22:00:35 »
Dakle doslo je vrijeme za odrastanje,  i nakon brdo zavrzlama i razbijanja glave uplatih yamahu x city, međutim striko u ducanu rekao je da je nesto bolji x max!
Ima vise mjesta pod sicem ali manje kotace i malo mi je ruzniji, uglavnom striceku moram reci koji bih sto prije a meni nista vise nije jasno! Molim pomagajte :notworthy: :notworthy:

Offline Boyler

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 121
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Samobor
  • Moj Skuter: Piaggio x9 250
Odg: X max ili x city
« Odgovori #1 : 02 Rujan, 2008, 22:25:25 »
 Mislim da ovdje neces dobit odgovor koji ocekujes a savjete ce ti najvjerojatnije davati ljudi koji nemaju taj skuter.Trebao bi skinut podatke sa interneta od jednog i od drugog skutera i usporedit. Isto tako sigurno postoji yamaha forum. Malo pogledaj sto ljude smeta a sto im odgovara na pojedinom modelu i nakraju napravi sam svoj zakljucak. Jedino sto ti ja mogu reci da su veci kotaci bolji. U voznji je stabilniji i lakse guta rupe po cesti. Ali to ne znaci da skuter sa manjim kotacima nevalja.

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: X max ili x city
« Odgovori #2 : 03 Rujan, 2008, 08:44:35 »
čuj problem ti je i kod piaggia isto takav.

uzeti x9 gt cruiser ili x8 gt

razlika u veličini kad sam ja kupovao u mašini u buksi pod guzicom te u težini.

x9 veči ali nema baš veliku rupu pod sicom ali sic mu je pojam za dugu vožnju.
kojeg uzeti je subjektivna i personalna stvar.

uzmi koji ti se sviđa, jer mislim da su u mašinskom dijelu slični samo im je razlika u rupi pod sicem,kotačima a sa time i okretnošču u prometu. okretniji je sa večim kotačima.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline matheus

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 67
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Yamaha X City 250
Odg: X max ili x city
« Odgovori #3 : 03 Rujan, 2008, 09:18:00 »
hvala na savjetima  :notworthy: :notworthy: :notworthy:
Odabrao sam x city iz nevjerovatno zenskog razloga   :drunken_smilie:( imali su u crnoj boji),a sad da li sam fulao saznat cu  u ponedjeljkak
puno hvala

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: X max ili x city
« Odgovori #4 : 03 Rujan, 2008, 09:29:07 »
 :icon_biggrin:

..taman sam ti htjeo reci da uzmes x-maxa  :redface:


Probao sam oba , usporedo na prezentaciji, , iako su vrlo vrlo slični , ipak mrvicu mi se cinio x-max agilniji, udobniji, i td..

Mislim da ces i ovako biti zadovoljan da te sad ne dotucem  :toothy3:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • Doomsday
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: X max ili x city
« Odgovori #5 : 03 Rujan, 2008, 14:22:55 »
A moga si i primučat... :laughing7:

:zubo:

P.S. veća kola su zaaakon, ali mora bi provat i manja i veća da skužiš razliku... :icon_thumright:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline dbara

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 458
  • Spol: Muški
  • Do ruba pa nazad...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • - Dino Bara Photography -
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Scarabeo 250 i.e.
Odg: X max ili x city
« Odgovori #6 : 05 Rujan, 2008, 19:52:51 »
x-max ima slabu zaštitu od vitra puše pod kacigu, onaj mali vjetrobran najbolje odma skinit...
samo gas...


Offline Vozikalo

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 17
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: X-Grad
Odg: X max ili x city
« Odgovori #7 : 08 Rujan, 2008, 23:50:36 »
Stari nisi falia...
Prednosti City-a su veća kola(puno će njih reć neš ti jedan col al 1 col je 1 col;)),veći vjetrobran,kuka(ne znan kako su to na maxa izostavili),puno lipša,kvalitetnija kontrolna ploča(kod maxa mi je ka da je sa nekog kineza)...
Prednosti Maxa u prvom redu prostor pod sicem,2l veći rezervar,šire sjedalo za vozača...

Dva jako slična skutera a mogli bi reć i različita.... Maxeva ima toliko na cestama da su mi malo i dojadili.... Mada vidim da su i City-evci počeli pomalo...
U Italiji je prodaja poprilično jednaka,maxeva 7878 prodanih,citijeva 7103...

Ja san strašno zadovoljan sa njim,inače kad san ga vidia to je bila ljubav na prvi pogled,maxa nisam niti tražia da testiram....
U godinu i 4 miseca prevalia san preko 9000km,bia sa njim po gotovo čitavoj Dalmaciji,dobar je za putovanja ka i za po gradu... Izrazito stabilan motor(imao prije toga runnericu i više se nikad ne bi vratia na mala kola),odlična vjetrobranska zaštita(gotovo nikad ne spuštam vizir na kacigi),o agregatu ne triba pričat,same pohvale...

Eto stari nemoj se brigat je si li izabrao dobro ili ne,bilo koji od ova dva skutera je odličan izbor,eto samo ko šta više preferira.... Vidim da je danas vjerojatno ti doša u ruke pa eto nadam se da je početni dojam veoma pozitivan....

Offline matheus

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 67
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Yamaha X City 250
Odg: X max ili x city
« Odgovori #8 : 09 Rujan, 2008, 22:51:07 »
Eto danas sam ga uzeo :toothy12: i nakon odiseje banke-mup-tehnički sjeo i nisam se skidao do veceras!
Prezadovoljan sam, jedino sto malo puse na ruke i noge, ali zato je taaaaako udoban.
Sutra cu ga malo vise probat na otvorenoj cesti, napravit koji km vise...
Osvijetljenje ploce me osvojilo, bas je "jebacki" :toothy9: :toothy9:
Masina je pretpostavljam ista kao i na ybr 250 na kojem sam polagao, cak mi isto i zvuce.

Offline sfreak

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1572
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jadranovo
  • Moja Kaciga: Shark S800
Odg: X max ili x city
« Odgovori #9 : 09 Rujan, 2008, 22:53:42 »
Eto danas sam ga uzeo :toothy12: i nakon odiseje banke-mup-tehnički sjeo i nisam se skidao do veceras!
Prezadovoljan sam, jedino sto malo puse na ruke i noge, ali zato je taaaaako udoban.
Sutra cu ga malo vise probat na otvorenoj cesti, napravit koji km vise...
Osvijetljenje ploce me osvojilo, bas je "jebacki" :toothy9: :toothy9:
Masina je pretpostavljam ista kao i na ybr 250 na kojem sam polagao, cak mi isto i zvuce.


sta si onda na kraj uzeo?

edit: sad vidim, x-city...nek ti je puno sretnih km

Offline Vozikalo

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 17
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: X-Grad
Odg: X max ili x city
« Odgovori #10 : 10 Rujan, 2008, 08:29:04 »
Drago mi je da si zadovoljan,što se tiče zaštite nogu možeš kupit one dodatne plastike(bočne vjetrobrane ili kako se to več zove) pa stavit ali mislim da ti baš i ne triba.... Ja san navika na runneru bit totalno izložen tako da ovo malo šta me šiša po nogama je ništa....:) Inače tu je možda malo bolji x-max,za noge a ima i štitnike za ruke...

Offline matheus

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 67
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Yamaha X City 250
Odg: X max ili x city
« Odgovori #11 : 15 Rujan, 2008, 18:25:28 »
Konacno sam malo izvezao mnotor iz grada pa da podijelim impresije;
Motor ide ko blesav, 120 na 2/3 gasa bez truda, vise se nisam usudio jer je bura poprilicno derala.
 Od 80 do 120 km odlicno ubrzava  ali zato do 60 mu treba malo truda  a ima i rupu u  ubrzanju od 60 do 80. Problematican je malo na manjim brzinama u djirima,  valjda jos sve treba sjest na svoje mjesto.
Iznenadilo me sto se volan poprilicno trese do nekih 60 ???, imao sam osjecaj kao da mi je prednje kolo stalno u zraku (?), ali zato iznad 80 lezi na cesti kao po sinama.
Uglavnom jedva cekam da uhvatim malo vise slobodnog vremena za neki malo duzi izlet :headbang: :headbang:

Offline Vozikalo

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 17
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: X-Grad
Odg: X max ili x city
« Odgovori #12 : 09 Listopad, 2008, 15:05:20 »
Iznenadilo me sto se volan poprilicno trese do nekih 60 ???, imao sam osjecaj kao da mi je prednje kolo stalno u zraku (?),

Ovo mi je totalna nepoznanica...
Po meni sve radi savršeno,ima sam jedino straha dok se mašina nije razradila,do 4000km mi se nekih 15-tak puta ugasia na minimumu(kad bi sta na semaforu) ali sad zadnjih 5000km nemam nikakvih problema....

Offline matheus

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 67
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Yamaha X City 250
Odg: X max ili x city
« Odgovori #13 : 11 Listopad, 2008, 21:24:28 »
Ma stvar je u bagu, kad ga skinem nis se ne trese :icon_thumright:
Inace sam preezadovoljan, napravio sam skoro 2000 km i  ide sve bolje :headbang: