Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: PUTOPIS - Osijek - Slovenija - Jadran - Crna Gora - BiH  (Posjeta: 3955 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline T.Shura

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly
PUTOPIS - Osijek - Slovenija - Jadran - Crna Gora - BiH
« : 01 Kolovoz, 2014, 16:34:03 »
Put se poceo planirati prije skoro i godinu dana. Prvotna ideja nije bila toliko daleka, no kako google maps fino pokaze gle kako ti je ovo blizu, a ma ni ovo ti nije daleko...pa onda onaj mali glas u glavi kaze kad ces ako ne sada...tako je i ruta lagano rasla.
Mozda neki i jesu vjerovali da cu sve to provesti u djelo no vecina me pokusavala odgovoriti od toga, ponajvise jer je plan bio to sve proci sam i moram priznati da nisam pogrijesio u toj odluci.
 
a sad  :) ajmo lagano po danima, kako je koji dan zavrsio tako sam si napisao "kratku" biljeskicu o tom danu
Vrijeme voznje i prosjecne brzine u pojedinim relacijama nisu tocne jer se ponekad Endomondo nije sam pauzirao pa je mjerio i dok sam stajao

10.7.

Posto je vec sve bilo spakirano samo sam morao iznjeti to van i staviti na motor te pokret. Posljednji pogled na kucu, kaciga na glavu palim motor i odlazim. S obzirom kako je jutro pocelo tko bi rekao da ce me od Koprivnice pratiti onakav pljusak.Kisnajk je super odradio posao kao i termo majica i hlace medjutim ja biser iako ih imam odlucio sam ne nositi one cipele za motor stoje rezultiralo potpuno mokrim patikama i carapama u roku 10min. Pokusao sam i donekle uspio ako nista drugo barem od dalnjeg kvasenja i hladenja od vjetra stvar popraviti sa dvije vrecice koje sam obukao na patike. ne zanima me koliko je to smijesno i blesavo izgledalo meni je pomoglo...zbog datih prilika sam nazalost odustao od setnje Varazdinom kao i od Trakoscana ali nije mi previse zao. Dio stare ceste od Varazdina do ZGa kroz brezuljke ciji vrhovi nestaju u niskim kisnim oblacima, toliko zelenila drveca, zutila suncokreta i polja... Ali takva kisa da nije imalo smisla stajati i vaditi fotoaparat da bi slikao... A cesfta? Ma i sa autom bi bio gust proci tuda, definitivno staviti na listu gdje treba proci jos koji puta... U ZG dolazim taman kad svi odlaze s posla 16:00 ... Na ulicama opci kaos, stampedo auta, kisa, ali nekako se ipak probijam do cilja... Nisam ni shvacao da mi je hladno i kolikk mi je zapravo hladno dok nisam stao i skinio rukavice i kacigu.... Iz rukavica je curila voda, cijedio sam ih ko spuzvu, zovem tetu i kontam da mi se osjecaj u prstima blago izgubio... Kad sam poceo pricati nisam uspio zamaskirati drhtav glas :/ Ispod kisnjaka je samo dio kragne od jakne bio mokar. Sve ostalo suho, a rukavice i patike smo susili fenom xD i uspjeli. Iako se u rukavicama jos osjeti vlaga na prstima ali patike se vise i ne sjecaju vode

Sve ovo je trebalo stati u bisage i kofer :D

Sto sam u konacnici i uspio fino sloziti

I na kraju sve na motoru te kilometri na startu :)



11.7.

Sinoc kako sam legao tako sam i zaspao, do 7 ujutro nisam znao za sebe.Vrijeme se proljepsalo, istina bilo je svjeze, oblacno i vlazno ali nije bilo kise.Sve opet potrpao na motor (cudo jedno kako je zapravo jednostavno ) i pravac Slovenija.Onda biciklom sam planirao jednu rutu i potpuno je promasio (u pitanju je bila strana Save kojom vozim) ovaj put sam htio tu "promasenu" i promasim je xD ali i ovdje je priroda divna :) sad sam zapravo gledao preko di sam se biciklom taljigao.nevjerojatno koliko je to motorom brze i lakse.Dosao sam do ljubljane i do dvorca u centru bez poteskoca, i jedva docekao skinut kisnjak jer sam poceo kuhat pod njim....dvorac je ... Pa poveci xD i malo zapetljan ako ga pokusavas na brzaka cijelog proci a da ne placas obilazak uz vodica... Nakon toga onako ko covjek a ne ko napuhana crna vreca za spavanje picim kroz grad prema Kranju i Bledu te zbog zbog zatvorene ceste izmedu Nakla i Bleda malo lutam, skoro u Austriji zavrsio tako da sam vidio ono sto sam htio vidjet tek sutra xD.... I tu sam po ne znam koji put vristao u kacigu.... Usi nisu bile zadovoljne ... Na kraju covjek koji mi je objasnjavao alternativni put (koji je isto zatvoren) je sjeo u auto i pokazao mi treci moguci put :D i onda napokon Bled


Jedan selfie tek tolko da se upoznamo (btw ovo su sve slike s moba jer trenutno nemam snage i volje prelistavati 2000 slika s fotica)



Pogled na Ljubljanu

Pogled s terase hostela u Bledu


12.7.
Malo fali da pocnem i pisati samo na engleskom.Gazda je Slovenac ali svo osoblje je ili iz amerike ili engleske, ja sam prvi Hrvat koji je dosao xD prosli tjedan su imali samo Irce.Malo im pokazujem slke Osijeka i Hrvatske sto bi im moglo biti zanimljivo.
U 11 se islo na izlet sto hostel organizira do Vintgar kanjona gdje sam bio odusevljen tom rijecicom i hrpom slapova i drvenim mosticima slicno kao i na plitvicama. Nakon toga se trebalo na vidikovac iznad jezera no posto je opet pocela neka kisica od toga se odustalo jer je teren malo zahtjevniji i nije pametno po kisi ici gore. Posto je bilo puno zainteresiranih iz hostela za izlet kombi je bio pun no sestorica likova iz engleske su iznajmili auto za svoje putovanje po Sloveniji pa sam se povezao s njima u Zafiri :D ajd sto sam se vozio ko vreca krumpira na onom pomocnom sjedalu u gepeku xD
Ali dozivljaj je bio gledati lika kako se bori s volanom na krivoj strani i jos mora saltati s desnom rukom xD
s obzirom kakvo je vrijeme tu gore u planinama bilo odlucio sam prekociti voznju do Austrije jer nema smisla ici po kisi :S tako da sam odlucio otici dan ranije u Postojnu
pa sam jos to popodne uz laganu kisicu i sunce koji su se izmjenjivali obisao jezero i otisao gore do samog dvorca.Gore do dvorca ima 304 stepenice :D a pogled je zapanjujuc :) cijelo jezero kao na dlanu. Gore na vrhu sam sreo dvije cure i naravno na engleskom ih zamolio za jednu sliku da i mene ima na njima…standardno odakle ste i tako to jer sam skuzio da nabadaju engleski … ispostavilo se da su iz Srbije, da su tu dosle na praksu 3mj, hotelijerstvo i gastronomija. Jedno pola sata sam s njima pricao. Bile su presretne sresti nekog s kim mogu razgovarati xD jer kazu slovenci ih sve razumiju al su toliko brzi u razgovoru da ih ne mogu pohvatat na slovenskom a svi ostali onda samo engleski xD
za rucak/veceru sam slistio juhu za cetvero iz vrecice te neku tjesteninu s umakom za dvoje xD i jos sam u to ubacio konzervu tunjevine xD

Panorama jezera

Vintgar Grote



Potrosnja :

Offline T.Shura

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly
Odg: PUTOPIS - Osijek - Slovenija - Jadran - Crna Gora - BiH
« Odgovori #1 : 01 Kolovoz, 2014, 16:34:59 »
13.7.


Dakle definitivno najboljih 200km ikada.Usi me jos bole od vristanja.Penjanje na Vrsic na 1611m, 24 serpentine, a gore na vrhu snijeg ! Pogled zapanjujuc, a spust jos bolji...... Sreca moja nigdje kise, jedino je cesta do idrije bila povremeno vlazna a od nje pa nadalje suha i kako sam se samo tu povezao... Potrosio sam dijelove gume koji dosad nisu upoznali asfalt :) koje je to gustanje bilo .... Nakon ovoga mi se vise nece dat vozat po ravnoj slavoniji xD... Ovakve ceste su puno zanimjlivije :)
U Postojni me docekuje frend i njegovi, rucak spreman :D i odlican posto ujutro nisam doruckovao. Od Jame se odustalo iz 2 razloga...
1. Bila je strasna guzva posto je nedjelja
2. Kisa je visila nad glavama a stvarno mi se nije opet kisnulo
Navecer se u Izoli pogledala utakmica iz Lasko pivo i nakon onog jednog gola sam zaspao u roku odma :D

Jezero Jasna kod Kranjske Gore

Pogled na Triglav

Ruska cesta prema Vrsicu na jednoj od serpentina 1428m ako se dobro sjecam

1611m Vrsic

I sad lagano spustanje prema Idriji i dalje Postojni

Negdje oko Idrije


14.7.

Saznao sam da sam stric :) Naime taj frend, prije 2god kad sam bio biciklom je dobio sina, Kevina... I upoznat sam snjim kao stric Tomo :D
Sinoc za razliku od onih kreveta u hostleu sa pohabanim madracima ovaj je bio super :) ujutro u 5 mu je zena isla radit i nisam ju uopce cuo, on me u 7 probudio da mi ostavi kljuceve i otisao. U 10 sam otisao do njega na kavu, nakon toga na cevape, pa po malog u vrtic i onda na igraliste …u nekoj konacnici opustajuc dan, bez nekog letenja ali opet uzivalo se :)


15.7.

Ovo je definitivno gradic koji se mora vidjeti :) kao i sve ono prije. Naime imao sam ga zelju posjetiti jos kad sam prvi puta bio u SLO, ali posjet Piranu je zeznuta stvar ako si autom.Parking je 3€/h ili 24€ za cijeli dan, AKO nades mjesto. No motorom te puste bez ikakvih problema u samu jezgru tog gradica na poluotocicu.Ulice su mjestimicno i za motor preuske, kamene povrsine toliko djombave da jedino pjesaka ima smisla prolaziti.Ali prosetati oko cijelog gradica i onda se popeti na zvonik s kojeg ti puca pogled i na HR, i na Trst i portoroz i Piran... I naravno neupucen kakav sam bio , nisam znao da je zvonik jos u funkciji, tako da mi se krv u zilama sledila kad je ona gromada pocela odzvanjati xD Gradic je stvarno mal, mislim da ga  se propjesaci za sat vremena plafon, (aaako samo prodes) medjutim kod mene je to trajalo oko 2,5-3h :) samo na zvoniku sam bio pola sata i uzivao u pogledu
Popodne je proteklo uz pricu i igranje s Kevinom, gledanje jednog te istog tumpavog crtica :) navecer sam poceo slagati sve vise stvari u bisage. Definitivno nisam racunao da cu toliko pi*darijica pronaci. A ovaj € je pi*da kakve nema. Mislis si ah jeftino je i uopce nije problem da to ne moras pomnoziti sa 7,6 da bi dobio kune :/
Imam magnetica da bi vjerojatno kompasi pored mene poludili a tek sam poceo xD

Cesta izmedu Izole i Portoroza

Piran


Zlo i naopako


Potrosnja :

Offline T.Shura

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly
Odg: PUTOPIS - Osijek - Slovenija - Jadran - Crna Gora - BiH
« Odgovori #2 : 01 Kolovoz, 2014, 16:35:51 »
16.7.

Danasnji dan je definitivno bio najduzi do sada. Od 7 sam budan a sad evo 23h je. Oko 12h sam na nogama i cesti, 300km napravljeno i obisao sam sve sto sam si zacrtao pa cak i vise :)! Vidio svjetionik u Savudriji i i lazu nas od malena !!! On uopce nije onako crveno bijelo obojan :O
Bio i u Umagu, i Porecu, Novigradu, Rovinju :) iskreno nisam siguran kojim redom i koji je koji ovako napamet, to cu morati uz slike xD stvarno sam puno toga danas vidio i sve mi se ispremjesalo. Arena u Puli je predobra :) kao i pogled sa Trsata na Rijeku. Jooooj a tek cesta od Plomina do Opatije :O  pa urnebes :) zavoj na zavoju :) zaboravio sam da imam bisage, gume sam skoro od ruba do ruba gazio :D ludilo jedno
ali zalazak sunca sa Trsata je bio tocka na i
Za selce sam odlucio ici gornjom cestom preko Triblja a ne Jadranskom magistralom, zbog nekih proslih ljeta, pa da se malo podsjetim i tog dijela.Nekako mi je u sjecanju bila bolja cesta no priroda se nije promjenila no nije mi bilo bas pravo sto me poceo lagani mracak hvatat.
U Selce sam dosao oko pola 10 (a kao kontao sam oko 5-6) i prvo gulas :D nisam ni bio svjestan koliko sam gladan dok nisam poceo jesti a onda nakon toga pravac plaza i kupanje... Odnosno samo kvasenje, usao u vodu, zaronio i nazad kuc u toliko potreban krevet

svjetionik Savudrija vs Bojna ladja Mali Kekec

Rovinj

Most kod Novigrada

Arena u Puli

Pogled s Trsata na Rijeku


17.7

Dakle danasnji dan jedin sto imam za izdvojit je let padobranom vucenim gliserom :D
Sve je bilo super i bezbrizno dok nisam obukao onaj prsluk i ono remenje za kacenje. Ooonda je nastupila trema :) no kad su kopce napravile klik sa padobranom, i kad je gliser zabrundao imao sam svega 2 sekunde i povuklo me naprijed i pocelo dizat u vis...na tren nisam ni disao, krv kao da je stala :D a pogled wow :) cijeli let je zapravo vrlo miran i pitom :) poljetanje je jedina knedla u grlu :) ... Teti sam uvalio fotoaparat i rekao nek ne stedi na slikama i ima stvarno dobrih :) ushicenju nije bilo kraja i takoder treba ponoviti jos koji puta :)


18.7.

I danas je bio bas odmarajuci dan... malo na plazi rostiljanja, kupanja, plivanja i nikakvih posebnih akcija. Ispraznio sam visak stvari iz bisaga tako da sad imam osjetno manje prtljage.A ovo sam strpao u paket i Tiskom poslao za Osijek….a i sad imam vise prostora za kojekakve stvarcice iz Crne Gore :)
Sutra krecem jos nize u pohod Jadranom, posto mi se onaj frend ne javlja idem do Biograda umjesto na Pag te uzivati na magistrali
Sad mi preostaje zavuc se u krevet, naspavat, i ujutro u 7-8 pokret


19.7.

E danas sam napravio laganih 200km :) cak nisam ni stajao na puno mjesta. Ne zato jer nisam imao razloga nego zato jer nisam imao gdje stati :/ s jedne strane stijene, s druge strane ograda i more. Cesta naravno opet ko stvorena za voznju. Ali ne za neko ganjanje nego za laganini uzivanje u pogledu i nebrojenim zavojima. Opet ja sa svojih idealnih 80ak kmh, taman brzi od kojekakvih kampera i opreznijih auta ali ne toliko brzi da se opet zaljepis na iducu kolonu. Tako da sam dobar dio tog puta proveo sam u svojoj traci, ako i naide netko brzi pomaknwm se da me obide i nastavim dalje svoju turisticku voznju. Ovaj put sam se cak i preracunao, nisam stigao u Biograd oko 3... Nego sam vec malo prije podneva bio u centru i taman naletim na ono dvoje prijatelja kako pice negdje na kupanje ... Dobro sam ih ulovio inace bi poljubio vrata praznog apartmana... Dali mi kljuceve i osli oni dalje svojim putem a ja na raspakiravanje, i odma u kupace te pravac plaza. Ovaj put sam bio i iznimno hrabar tako da nije bilo ulazenje mic po mic nego zalet i s molica direkt na glavu :D
A more jos bolje nego u Selcu...isplivao se, skocio jos koji put i na suncanje nekih 20ak minuta dok sunce nije postalo preokrutno. Taman sto sam se vratio u apartman zovu ovi dvoje da dodem do kampa pored na rucak i prvo pivo xD
Pa nakon toga na plazu pa jos 2 piva, pa sam prenio stvari u apartman iznad i jos jedno pivo .... tu su se oni dogovorili da se navecer idemo oduzet, a ja sam odlucio biti onaj trijezni jer su mi i ova piva bila skroz dovoljna a i od 6 sam maltene budan. A oni se nisu stedili uopce, oko 3 sam se pokupio nazad u apartman jer vise nisam mogao drzat sebe na nogama

Izmedu Senja i Karlobaga

20.7.

Otkrio sam odnosno pokazano mi je danas jedno predivno mjesto.Imaju cak i drvene kucice kao bungalove za iznajmiti, na 15m od Zrmanje, i slapova :D Moze se i kupat iako je voda dosta svjeza ali tako cista i bistra ma genijalna :) moze se i iznajmiti kajak i kanu pa odveslati gore prema samom izvoru, ima i jedan fin restorancic  :) Pastrva im je za prste polizat

Zrmanja


21.7.

danas je totalno prazan dan.Ujutro prvo neka kisa, popodne vjetrovito i oblacno, tu i tamo se sunce pojavi ali na kratko samo. Stvari pripremljene, samo ih jos smjestit u Bisage i sutra laganih 150km do Splita.Ne planiram ni krenuti prije 10 ... Usput i ako stanem gdjegod nema teorije da ce mi trebat vise od 4h.2/3 putovanja je proslo ...



Potrosnja :

Offline T.Shura

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly
Odg: PUTOPIS - Osijek - Slovenija - Jadran - Crna Gora - BiH
« Odgovori #3 : 01 Kolovoz, 2014, 16:36:54 »
22.7.


Iz Biograda za Split krecem do sada najkasnije.Posto me ocekuje samo 150km nema ni smisla ni potrebe kretati prije 10.Srecom kisa koja je dan prije a pogotovo preko noci padala svom snagom se smirila i stala, pa me ujutro docekalo suho i relativno suncano vrijeme.
Prva stanica je bio Sibenik kojem sam ostao duzan kvalitetan posjet pa sam tako izgubio sat vremena setajuci sto rivom do katedrale pa kasnije gore do tvrdave sa zbilja lijepim pogledom na grad.Kako krecem dalje tako primjecujem tamne oblake ispred sebe, pred Rogoznicom osjecam i prve kapi kise pa se odlucujem na stajanje na benuinskoj i oblacenje kisnjaka, sto se pokazalo kao izuzetno dobrom idejom jer jedva da sam do Trogira dosao kad jepocelo padat a u Trogiru je bio opci potop tako da njega nisam obisao osim sto sam se provezao motorom kroz centar kroz vodu do gleznja xD
Tim intenzitetom me kisa pratila skroz do ulaska u Split, no svejedno bez vecih poteskoca (jedno krivo skretanje pred samim hotelom) sam pronasao svoje odrediste.taman dok sam cekao na recepciji javlja se frend kako se nada da nisam po ovom vremenu na cesti xD mhm mos mislit.
 
Uglavnom unosim stvari u sobu, jedva docekao tus i mozda 45min kasnije izlazim van na kavu s njim a ono vani sunce kao da kise nikad nije bilo xD
Mali krug po centru neki kao rucak od 2 komada pizze jer cura koja radi tamo nema pojma da oni rade i cijele velike pizze a ne samo jumbo -.-' za pizza cut al ajde bitno da se jelo
Slika bas i nema jer sam vise pricao s frendom a ne zato jer se nema sta slikat

Sibenski most

Malo pogleda s tvrdave na Sibenik




23.7.

Ujutro oko pola 7 se odjavljujem na recepciji, teglim stvari do motora i lagano krecem na dugo cekanu relaciju.izlazim iz grada dosta brzo, nema neke guzve i zbog 330km koji me cekaju nekako izbacujem Makarsku kroz koju sam se samo provezao, mozda krivom cestom ali nista posebno nisam vidio da bi mi reklo ajde stani :/
Kod Opuzena se seecem sa dijelom ceste koji sam upoznao prosle godine i dolazim uskoro do granice... Na kojoj kao i prosle godine, pogledali me nisu xD
No stajem na izlasku iz bosne, tocnije skrecdm na peliesac i idem do stona. Posjet zidinama i tvrdavi. Naravno opet sam izabrao najgore moguce vrijeme za pentranje po zidinama. Mislim da je bilo tocno podne kao i u Romualdovu spiljukad sam se penjao jedina razlika je to sto je tamo bila sparina ali si bio u hladu u sumi, a ovdje hlada nigdje samo kamen oko tebe koji isijava xD
 
Nakon toga nastavljam dalje prema Dubrovniku, no ne ulazim u njega vec samo idem do Srdja, mala pauzica i nastavak dalje u nepoznato :)
Kad sam izasao iz Cavtata e onda me pukla nervoza, uzbudenje i ne znam sta sve jos :D
Nasi me na granici ne pitaju puno, samo dajem osobnu, i nakon minute idem prema crnogorskoj kontroli. Eeee tamo se malo oduzilo ... Prvo osobna pa prometna pa zeleni karton ali sve fino kulturno sa poprilicnom radoznaloscu :D odakle sta zasto kako :)
Odma nakon granice ide Herceg Novi, gdje sam sisao s glavne ceste prema centru i poprilicno rascvjetan grad...nije da nasi nisu ali ovdje to dobrano upada u oko. Kasnije dolazim do trajekta koji ti stedi 30ak km do Tivata tako da ne moras oko cijelog zaljeva xD bitch please :P idemo okolo.
I tu se prvi puta u crnoj gori postavlja pitanje imamo li mi toliko bolju prometnu infrastrukturu ili je jednostavno ove godine vise turista nego kod nas ?
Sve u svemu ceste su ok, mozda nesta malo losije nego kod nas ali nebitno.prirodom i planinama sam ocaran, stajem nekoliko puta jer ne mozes to gledati i voziti xD
Znam na karti kako izgleda zaljev ali kad sam dosao tamo toliko me zbunile te planine dasam usao u Kotor a nisam ga ni ocekivao, mislio sam da sam tek na pola xD do Tivata se onda prolazi kroz tunel, i dolazim do Hostela opet bez poteskoca :)
Check in, tusiranje, provjera ulja, guma... I nailazim na ekser u zadnjoj gumi... Trazim gazdu i ispitujem za nekog vulkanizera i pravac tamo.Ne pusta guma, no strah me izvadit ga sam pa da pocne pustati.Jer onda ga nemam kako do majstora osvest. Majstor sjeda pored motora, uzima kljesta cupa ekser van a kad ono neki maaaali jedva da se i zakacio za ripnu, no svejedno spuzva s vodom i pjenom je tu, prelazi preko tog mjesta da vidi hoce li bit mjehurica, provjerava i pritisak i kaze imas srece nije joj nista :D a meni odma lakse, zahvaljujem se i nazad u hostel na veceru. Nakon nje sam zaspao u rekordnom roku.

Na magistrali prije Makarske

Bacinska jezera

Malo Neretve i plodnih polja

Mini kineski zid :D i tvrdava u Stonu


Zaljev kod Malog Stona

I napokon Boka kotorska

Te pogled s terase u Hostelu


Potrosnja :

Offline T.Shura

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly
Odg: PUTOPIS - Osijek - Slovenija - Jadran - Crna Gora - BiH
« Odgovori #4 : 01 Kolovoz, 2014, 16:38:01 »
24.7.

Budenje opet planirano ranije a probudio se jos ranije od alarma.Sj#bo sam si bioritam, budim se prije 9, idem spavat prije ponoci :/ uzas
No budenje je bilo rano jer sam odlucio taj dan posjetit nekoliko mjesta a prva na listi je bila Budva i tu se po drugi put postavlja pitanje guzve jer tamo vlada totalni kolaps. Sto primjecujem i po domacimA sto rade po trgovinama i standovima a i po tablicama na autima, kao gosti prednjace rusi. Ima ih xD ko rusa xD i odma se sjetim onih filmica sa prometnim nesrecama ... Reko samo mi jos neki takav fali tu :D obilazim malo budvu i stari grad ... Fino uredeno cisto PUNO...nakon toga nastavljam prema svetom stefanu i gledam ga samo s obale jer Otok je zatvoren za turiste osim ako imas rezervaciju u restoranu tamo ili ako platis obilazak koji je dva puta dnevno. Dosao sam tamo u 11:46, a obilasci su u 11 i 15, i da....naplacuju se 20€, taaako da odustajem iz oba razloga.i krecem prema Skadarskom jezeru, ima 2 puta, novi i stari. Kroz tunel i preko planine :D
Pogodite :P
Pogodili ste ... Velebit je mila majka naspram ovoga, nisam siguran jel vislje ali definitivno interesantnije i ajde malo rizicnije :D i naravno opet pogled je spektakularan :D.. Nakon sto dodes do vrha imas znak s usklicnikom xD losa cesta i 12km nizbrdice... Cesta nije toliko losa da treba takav znak ali nizbrdica je zakon xD nakon spusta dolazi se do skadarskog jezera koje je ogromno i uz rubne djelove lici na mocvarno podrucje...na nasipu gdje idu cesta i pruga (jedan dio od cak 250km pruga u cijeloj drzavi) se nalazi i utvrda Lesandro. E da bi dosao do nje moras prvo produzit 300m iza nasipa i parkirat se te pjeske ili po pruzi ili cesti vratit do nje.izabirem cestu jer ipak je sigurnije od pruge xD tvrdava je poprilicno razrusena, vide se vanjske zidine ali svejedno....odatle prvi put pogledom trazim Lovcen... No oblaci ne pomazu previse....ulazim u podgoricu i imam osjecaj da cu prokuhati... U gradu je gore neg u os, a prometni krkljanAc po treci put povlaci ono pitanje :/
No ovdje uz ruse prednjace i srbi, ima i ceha slovaka slovenaca austrijanaca....
Nije me fascinirao grad :/ trazim benzinsku i nastavljam prema cetinju i pravac NP Lovcen.svega 30km ako i toliko od podgorice penjem se opet na planinu i hladno je xD
Na izlazu iz cetinja ima jedna mala cestica koja vodi do lovcena a tamo kisica padala....nema veze idemo dalje, kisnjak imam...i penjemo se nas dva tako do 1560m sA par stajanja i slikanja a na vrhu ekipa s motorima  od kojih ni jedan valjda nije ispod 1000 ccm xD i malo su me zbunjeno gledali pogotovo kad su vidjeli tablice :D
Da ne bude da sam lud iza mene se popeo lik s 50com :D ali on je lokalni ...
Krece penjanje stepenicama do mauzoleja Njegosu. Izbronao sam ih 460 xD sa 1560m do 1670 do vidikovca malo iza mauzoleja. A od tamo pogled na sve !! Nije ono bila kisica nego oblak u prolazu sto je sve nakvasio... To mi je postalo jasno kad sam vidio oblake ispod sebe:D
Pitam se kako je tamo preko noci :D nazalost taj dio je otvoren od 9 do 18h :/
E da s lovcena sam uspio okom uhvatit i skadarsko jezero i tvrdavu lesandro :D ali nisam boku kotorsku jer su se neki oblaci taman nakupili tamo ... Nakon neodredenog vremenskog perioda krecem dolje i nazad za Kotor. Tu sam napokon i usao u one oblake :) spust do dolje je bio ispresjecan serpentinama i rupama u oblacima kroz koje si vidio svaki put po veci komad boke kotorske :) necu trositi rijeci na to koliko je divno i krasno ali kad stvarno je... 25 serpentina kasnije ulazim u kotor i pravac tivat taman na veceru u hostel

Plaza prije Budve

Stari grad Budva

Pogled na Sv. Stefan

Tunel ili preko brda :D


Skadarsko jezero


Pogled s brda na Podgoricu

Pa penjanje prema Lovcenu





Panorama s vidikovca


Zalutao u oblaku

Pogled na Tivat i ulaz u Boku Kotorsku


Iako s vise kilometara moj izgleda i zvuci puno zdravije od ovog sluzbenog lica


25.7.
Dan planiran za ljencarenje je cak i dobrim djelom ispunio svoju svrhu.ujutro kupanje u stvarno ugodnoj i vjerujem jos slanijoj vodi nego na pagu.malo suncanja i onda povratak u hostel i blejanje u prazno do nekih 4 a onda otisao prvo do aerodroma poslikat slijetanje aviona xD pa u kotor malo obici grad.... U toj maloj jezgri imaju vise crkvica i kapelica nego mi u cijelom os maltene xD
I onda nakon setnje i sladoleda povratak u tivat ali okolo a ne kroz tunel i tako mi je drago sto onaj dan kad sam dolazio nisam isao ovim putem jer bi vierojatno dobio slom zivaca. Nije problem sto je dulji ali problem je ta sto je ajmo rec cesta xD siroka kao i one gore sa brda(u najboljim dijelovima do 5m a uglavnom ne vise od 3,5m)  em se ljudi secu s plaze il na nju, em ima parkiranih auta motora kamioncica pa cak i autobusa na njoj a fora je u tome sto su s ljeve strane kamene kuce i kanalici mjestimicno a s desne strane ili kamena ograda pa more ili more bez ikakve ograde xD i to je tako mukotrpno provlacenje da bi popizdio xD je da na motoru sam, meni nije prpblem ali djaba kad nemas prostora obici, a kad ga imas onda nemas nikakvu preglednost ...
Navece opet po obicaju vecera, malo se prorijedio broj ljudi... Nisam spomenio al prijasnjij noci je tu bila jedna ekskurzija s njih 30ak :D sad nas je ostalo mozda 5-6 od toga su dvije cure od 30ak godina, iz Francuske s kojima sam i sjedio za stolom i pricao sto o dojmovima iz HR sto o tome gdje bi trebale otici u CG :) sve u svemu sat i pol vecere je proletilo dok nam svima troje nisu glave pocele padati ... To je bio znak i meni da se spakiram i pripremim sve za ujutro i planirani polazak oko pola 6 :D
Prvotnih 270km do sarajeva se malo produljilo tako da je sad to oko 450 pa bi trebalo imati razumjevanja i prema mojim sklonostima slikanja svega :D a putem ce biti toliko krasota kao i svuda po ovoj maloj drzavi... Cudo... Sto su manje to su ljepse



Potrosnja :

Offline T.Shura

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly
Odg: PUTOPIS - Osijek - Slovenija - Jadran - Crna Gora - BiH
« Odgovori #5 : 01 Kolovoz, 2014, 16:38:49 »
26.7.

Kako to inace biva budim se 20min prije alarma koji sam namjestio u 4:50 xD tako da sam vise manje bio spreman i krenio oko 5h ali jos cu provjeriti to. U Tivatu lagano svjeze u Budvi sparina a ljudi ja ne znam jel se taman vracaju iz zivota ili tek idu xD uglavnom grad i u 5 ujutro pun samo sa manjom guzvom nego tokom popodneva.U Podgoricu ovaj puta idem tunelom, 1€ ali samo zato jer nemam pojma koliko cu se zadrzati na ostalim dijelovima pa sam ovaj dio koji sam vc peosao htio proci ipak malo brze.... Podgorica vise manje jos uvijek uspavana, ima prometa ali osjetno slabije nego kao prije 2 dana... Nastavljam gore prema Kolasinu i tu krecu penjanja po brdima, obilazenje kamiona slepera i kojecega ostalog... Ceste su im jako dobre priroda predivna... Na komentare da je drzava prljava i da ne mare previse oko bacanja smeca uokolo se pokazalo netocno... Ide lik iz njihove cistoce i cak van grada cisti kojekakve papirice uz cestu i po ugibalistima...oko Kolasina vec u pristojnim brdima stajem jer postaje poprilicno svjeze i vrijeme je za termo majicu i hlace te duge rukave. Presvlacenje u wcu kafica i gas dalje za Mojkovac pa Zabljak gdje ima hrpa malih kucica koje su vjerojatno pod snijegom tokom zime, ima ih na prodaju za iznajmljivanje.... Kao male brvnarice bas za skijasku sezonu :)
Tamo se takoder malo lomim oko lociranja benzinske ali ulovih je i tamo srecem jednog profesora iz ZG ... Inace do tad sam vidao od hrvatski tablica samo DA. A od toga bjezi sto dalje i sto brze mozes, budaletine kakvih nema u tim rent a carovima -.-' DA mi je postao takav strah vidjet jer ne tepe te ni pol % .... A fala bogu ima ih more -.-
No napokon dolazim do Durmitora no jos prije Zabljaka sam bio na cesti uz Taru (ok parsto metara iznad nje xD) i doslovce pola sata voznje ni jednog jedinog auta, ni jedne kuce, NICEG, tu i tamo koja krava ili koza na cesti i to je sve.... A pogled uhhh :D
Dakle durmitor, idem malom cesticom dovoljno sirokom da se mimoidu dva auta ako ce biti jako skromni :D i tako nekih 50ak km, gore dole ljevo desno serpentine ma ludilo :)
Cak na jednom dijelu one ceste prije broje tunele xD 33 komada ih je bilo :D a od durmitora prema pivskom jezeru serpentina u tunelu, a tunel u mrklom mraku, dakle ni stupica ni ikakve signalizCije cesta kako je uska nema ni bankine ni crte po sredini a tunel vlazN kako se korz stijene cijedi vlaga... Sve u svemu svijetla su tu reda radi, nesta malo osvijetle ali znate i sami kako je po mrklom mraku i po kisi... Ne bas bajno :) ali u svemu tome toliko krasota i ljepota :)
Nakon pivke dolazim do prvog pokusaja granicnog prijaza sa svime ... I table i rampe al zive duse nema :/
A nista nastavljam dalje jos kojih 2km i onda dolZim na pravu granicu znatno skromniju od one prve xD prolazim bes duljeg cekanja i odna dolazim na bosanski dio gdje vodi most sirine za autobus xD.... Uglavnom kolona preko mosta... Cekanje od nekih pola sata, i onda dolazim na cestu za koju ne bi ni pomislio da vodi nekud... Da sam kojim slucajem isao kontra i da naletim na tako sta... Sto posto bi posumnjao milijin puta da li sam na pravoj cesti... Dijelomicno nema ceste nego nabacan sljunak... Ni linija ni znakova ni niceg xD zivo me zanima na sta lici ta ruta kad padne snijeg... Da se razumijemo to nije neki xy prijelaz .... Nedugo nakon te "ceste" sustizem grupu od 4 madara na motorima koje sam siguran sam sreo vec negdje u crnoj gori ali ne mogu skontat gdje.... Mislim da je lovcen ali otom potom... Narednih 40ak km se vozim iza njih i uzivam... Iako su svi preko 500ccm a bome mislim da su dvojica bila i 1000 voze se 80-90 taman kako i meni pase.... Na jednom odmoristu staju pa j ja snjima malo popricam a jednim... Oni nastavljaju a ja ostajem jos malo odmorit i napunit baterije xD
 
U sarajevo ulazim i odlucujem odma otic do aleje jer kasnije mi se sigurno nece dat... U tom trenu pocinje takav pljusak da sam morao stat sastrane j.... I led i kisa i opci potop... Cekam nekih pola sata da se smiri... Do aleje me djelilo jos mozda 100m... Brzinski okinio 2-3 slike mobitelom i gas prema bascarsiji i sobi i krevetu.... I cevapima :D
 
I onda se spustio pljusak po drugi put xD

Kanjon Tare i prasuma Perucica


Silazak s glavne ceste i prilazak Durmitoru

Tu smo negdje dotakli 1961m :D





Jezero Pivka

Te napustanje Crne Gore :(

Rijeka Bistrica

30-45min kise leda i sunca :/ Dobrodosli u Sarajevo

Brzinski pogled na Aleju

Pa onda pravac u pansion na Bascarsiju i cevape :D



27.7.

Ovo stvarno nije normalno... Alarm sam namjestio u 9:45 a bio sam budan vec u 6 sati.... Nije imalo smisla odgadati pa sam se lagano spremio i u 7 se krenulo na finalnu etapu ovog putovanja... Napustam sarajevo koje je jos lagano spavalo u nekoj izmaglici i krecem prema tuzli, putem se izmjenjivala kisa ali cesta je cijelo vrijeme bila mokra, i nakon sto sam sad i ovu relaciju isprobao mogu reci da ona tvrdnja o losim cestama u bosni j ne drzi vodu (osim ajde onog poteza jucer od granice do foce xD) tuzlu samo prolazim jer je u pocela malo jace kisa padati pa nisam imao neke pretjerane volje za lutanjem a i moram priznat da sam htio malo pozuriti...s ovog dijela i nema slika, kao izgovor cu iskoristit ljigavo vrijeme i htio sam se sto vise vozit dok ne pada i ne trosit vrijeme na slikanje... A kad je padalo nije mi se dalo stajat nego da samo sto prije prodem kisu xD na granici standardno, bez cekanja i skidanja kacige..a onda sam malo okrenuo gas :D pa kad smo vec skoro tu ajmo jos zeru ubrzat :) sve u svemu nenajavljen stizem kuc dan ranije (bas zato da ih sve zaskocim xD) nesta malo prije 12h
I time dragi moji zavrsava putovanje preko 4 zemlje sa ipak malo manje od 3000km ali sa pregrst slika uspomena i predivnih dozivljaja :)
Dok sam se priblizVao kuci nekako su mi ulice djelovale cudno :D pomalo golo i prazno.... Nakon svih onih suma kroz koje sam prosao... Ni ne cudi
 



                                                                                                                                           
 
Potrosnja :

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: PUTOPIS - Osijek - Slovenija - Jadran - Crna Gora - BiH
« Odgovori #6 : 01 Kolovoz, 2014, 16:54:47 »
 :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy:

Offline vukas

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 390
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio NRG mc2
  • MojSetup: TP Trophy 70, Multivar 19x15.5 , Dellorto PHVA 17.5 TS
  • MojSpuh: LeoVince ZX
Odg: PUTOPIS - Osijek - Slovenija - Jadran - Crna Gora - BiH
« Odgovori #7 : 01 Kolovoz, 2014, 20:53:42 »
Svaka ti čast  :icon_thumright:
Zanimljiv putopis  :popc1:

Offline njacte290

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 101
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Kawasaki er6n
  • Moja Kaciga: Takachi
Odg: PUTOPIS - Osijek - Slovenija - Jadran - Crna Gora - BiH
« Odgovori #8 : 01 Kolovoz, 2014, 21:51:16 »
Svaka čast. i meni je želja s nečim jačim jednog dana putovati   :icon_thumright:

Offline rs50bih

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 119
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Suzuki SV 1000S K3
  • Moja Kaciga: Na glavi ?
  • MojSpuh: Trkelja
Odg: PUTOPIS - Osijek - Slovenija - Jadran - Crna Gora - BiH
« Odgovori #9 : 01 Kolovoz, 2014, 22:00:54 »
Svaka čast!   :notworthy:

Offline zrakoplovac

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1107
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Križevci
  • Moj Skuter: runner sp50
Odg: PUTOPIS - Osijek - Slovenija - Jadran - Crna Gora - BiH
« Odgovori #10 : 01 Kolovoz, 2014, 22:34:12 »
bravo  :icon_thumright:
:skuter:

Offline Josip-98

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1185
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: PUTOPIS - Osijek - Slovenija - Jadran - Crna Gora - BiH
« Odgovori #11 : 01 Kolovoz, 2014, 23:25:44 »
Bravo svaka cast sta si ima volje ic sam  :headbang: :headbang:
Volia bi i ja jednog dana tako na malo dulje relacije po gradu je dosadno  :sad1: :sad1:

Offline T.Shura

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly
Odg: PUTOPIS - Osijek - Slovenija - Jadran - Crna Gora - BiH
« Odgovori #12 : 02 Kolovoz, 2014, 15:49:23 »
za po gradu imam bicikl... motor mi se ni ne da palit
makar i biciklom znam zapalit medugradske linije xD

motor kako sam kupio sam napravio 12 000km (vozim od 1.5. 2013. kad sam i polozio A kat)  od toga 90% je van grada
a za ovako nesta trebas samo dobar plan,puno volje,te pouzdanja i u sebe i u motor...
Potrosnja :

Offline walkay

  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5428
  • Spol: Muški
  • Dr. TGB
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: SP180, ZIP SP180
  • Moja Kaciga: Vemar vtx atlan
Odg: PUTOPIS - Osijek - Slovenija - Jadran - Crna Gora - BiH
« Odgovori #13 : 02 Kolovoz, 2014, 20:42:47 »
Svaka cast Shura!  :icon_thumright:

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: PUTOPIS - Osijek - Slovenija - Jadran - Crna Gora - BiH
« Odgovori #14 : 02 Kolovoz, 2014, 21:19:45 »
Jesi barem stao u Opuzenu, da si ovdje prije napisao plan, mogao si i na pice stati..

dobar putopis sa super fotkama, sad znam koja mjesta bi bilo lijepo posjetiti ako se sljedece ljeto odlucim  :icon_thumright:
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline T.Shura

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly
Odg: PUTOPIS - Osijek - Slovenija - Jadran - Crna Gora - BiH
« Odgovori #15 : 03 Kolovoz, 2014, 00:11:21 »
Jesi barem stao u Opuzenu, da si ovdje prije napisao plan, mogao si i na pice stati..

dobar putopis sa super fotkama, sad znam koja mjesta bi bilo lijepo posjetiti ako se sljedece ljeto odlucim  :icon_thumright:

nisam stao u Opuzenu, samo gore kad se pocne penjati pa se vidi fin pogled na polja i Neretvu...opalio par slika i ajmo dalje
taj dan mi je bilo 330km od ST do Kotora, nisam znao sta me ceka na granici, i opcenitu u CG..tako da sam to prosao diveci se :D
stao sam samo gore na Srdj na 15ak minuta

a gle, postavio sam temu prije par mj sa vise manje cijelim planom di sam pitao i trazio pomoc gdje sta pogledat vidit poslikat
preporuka za smjestaj pa bas i nije urodilo plodom  al dobro :D sta je tu je :D

fotke (ove koje su sada tu) su samo s mobitela jer JOS nisam prelistao i izbirao slike s fotica kojih ima oko 2000 xD
tako da ako su ti ove super :D nemoj ni listat kad dodu one s fotica :D
Potrosnja :

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: PUTOPIS - Osijek - Slovenija - Jadran - Crna Gora - BiH
« Odgovori #16 : 03 Kolovoz, 2014, 03:40:13 »
onda nisam primjetio temu prije, a i u samome gradu bi imao odlicnih fotki za opaliti...

sa srđa si imao sigurno najljepsi pogled na dubrovnik.. a sam grad je meni osobno nikakav, da nema zidina nikad se nebi culo za njega.. ston mi puno ljepsi
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline _r0bi_

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1396
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Nexus 500ie
  • Moja Kaciga: Scorpion
Odg: PUTOPIS - Osijek - Slovenija - Jadran - Crna Gora - BiH
« Odgovori #17 : 05 Kolovoz, 2014, 22:23:20 »
 :notworthy:  :icon_thumright:
_M.r. Team Valpovo_

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: PUTOPIS - Osijek - Slovenija - Jadran - Crna Gora - BiH
« Odgovori #18 : 06 Kolovoz, 2014, 12:58:52 »
Jaooooo Svaka čast na volji. Volim se voziti ali ovo bi bilo previše za mene.
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Offline Johnny iber

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1446
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: je u dijelovima
  • Moja Kaciga: kapa glavu cuva
  • MojSetup: naturpijan tupom turpijom
  • MojSpuh: pofarban
Odg: PUTOPIS - Osijek - Slovenija - Jadran - Crna Gora - BiH
« Odgovori #19 : 06 Kolovoz, 2014, 14:42:15 »
Svaka čast na volji, odlicne fotke  :headbang:
Ubit cu se ladno jos ovoga sata jer u kladioni ostade mi plata