Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Par stvari oko legalne voznje 49 ccm  (Posjeta: 1391 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline brutalni

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 4
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: yamasaki 125ccm
Par stvari oko legalne voznje 49 ccm
« : 27 Lipanj, 2014, 10:30:39 »
Pozic,

citao sam dosta tema, jedni kazu ovako drugi onako pa odlucih da dignem temu ovdje.

Imam hurricana 49 ccm koji se vodi kao moped u papirima, na prvom je vlasniku nisam ga preveo još. Interesuje me da li mogu ja uplatiti polisu osiguranja dok je on na njemu ili ga prvo moram prevesti na sebe?

Imam 17 godina, moram li imati položeno za ovaj 'moped'?

i još nešto, nisam pravio nikakav kupoprodajni ugovor. Momak je iz Zenice a ja iz Sarajeva. Imam sve papire na njega, interesuje me kako i gdje da napravim taj kupoprodajni ugovor i da napišem da zadržavam ja tablice i osiguranje? Kako će onda ići procedura? Gdje se to obavlja? Da li bi mogli ovako na daljinu napraviti? Kako nakon kupoprodajnog ugovora da prevedem motor na sebe? Trajno je regan?

Hvala unaprijed, nadam se da ću dobiti konkretan odg na ova tri pitanja.
« Zadnja izmjena: 27 Lipanj, 2014, 10:35:37 brutalni »

Offline Ivan46

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1183
  • 2t power by Hello Kitty
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: xenon+neon
  • MojSpuh: Akrapovic
Odg: Par stvari oko legalne voznje 49 ccm
« Odgovori #1 : 27 Lipanj, 2014, 16:05:43 »
da,moras imati vozacku,sa 16godina mos poloziti A1 kategoriju sa kojom mos voziti motore do 125kubika,ili mos sacekati da napunis 18godina onda polozis B kategoriju pa sa njom mos voziti mopede.

a sto se tice prepisa,moras ici zajedno sa vlasnikom toga skutera,do javnog biljeznika i tamo obavite prepis na tebe.

i onda odes u stanicu za tehnicki pregled i tamo prebacis osiguranje na sebe i prometnu dozvolu,ako je skuter registriran,ako nije registriran,onda samo se obavi prijepis kod javnog biljeznika i to je to.

ma nije to nista komplicirano.