Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Stalker??  (Posjeta: 1277 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline boka11

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 291
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Samobor
  • Moj Skuter: Gilera Stalker 50
  • MojSpuh: Mallosi
Stalker??
« : 27 Kolovoz, 2008, 17:43:41 »
Imam par pitanja u vezi gilere stalker, zanima me koje ulje za kočnice ide u njega i koji je postupak izmjene i ozračivanja. A drugo koja žarulja ide u njega u prednji far i postoji li prednji far sa lečom za njega i koja je cijena?

Hvala unaprijed.

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: Stalker??
« Odgovori #1 : 27 Kolovoz, 2008, 19:52:36 »
Ulje bilo koje da kupis dobro je ...nije to neki trkaic motor i tak da se javljaju ekstremne temperature i sile kocenja..ja sipam inino uk4 i do sad je dobro nikad problema...

kaj se tice odzracivanja hmm..ak nisi do sad nikad raido malo je komlicirnao..pokusatcu ti jednostanvo objansiti...

uglanvom nasipas posudu punu ulja...i pocnes pumpati kocnicu (onaj odzrancik na celjusti mora biti zatvoren odnosno zategnut)..i pupas min dvije...onda drzis stisnuto rucicu i odserafis malo odzrancik na celjusti da izade zrak..i onda stegnes opet i dalje pocnes pumpati...i tja postupak ponovis nekoliko puta dok ti se ne stvrdne...uglanvom sam to nemres raditi trebaju dvije osobe...jel nemres drzati stisnutu rucicu i otvoriti odzrancik...

kaj se fara tice nema s lecama ima smao s one dvije halogenke...kosta nekih 70-80€ kolko se sjecam...ali upitna je to investicija mislim da ne svijetli dobro...

a kaj se tice zarulje nije nikakva H zarulja nego je neka posebna piaggio zarulja kaj smao oni imaju kolko sam skuzio i kosta 30kn..
Under construction...

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Stalker??
« Odgovori #2 : 27 Kolovoz, 2008, 20:24:05 »
uglanvom nasipas posudu punu ulja...i pocnes pumpati kocnicu (onaj odzrancik na celjusti mora biti zatvoren odnosno zategnut)..i pupas min dvije...onda drzis stisnuto rucicu i odserafis malo odzrancik na celjusti da izade zrak..i onda stegnes opet i dalje pocnes pumpati...i tja postupak ponovis nekoliko puta dok ti se ne stvrdne...uglanvom sam to nemres raditi trebaju dvije osobe...jel nemres drzati stisnutu rucicu i otvoriti odzrancik...

Ovo ti nije bas dobra metoda, potrebno je puno vremena da se odzraci, pogotovo zadnja. Najbolje je kad imas malo duze crijevo pa kada se odvrne odzracnik da se ustima ili nekim vakumom "potegne" zrak iz lajtunga.

U auto industriji sigurno ne pumpaju kocnicu...

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: Stalker??
« Odgovori #3 : 27 Kolovoz, 2008, 20:27:01 »
za obadvije kocnice ti treba 15-20min da odzracis tak ak znas..raiod vec 46846 puta i nikad problema...

a u industriji ak te zanima bas se odzraicva pomocu kompresora...imas cep koji zaserafis na posudu ulja od auta i ulje pod pritiskom punis svi odzrancici su otvoreni i kad pocne curiti na sve samo se zatvore i to ti je to...3min posla s tim...raido i znam iz iskustva...svaka bolja mehnaicarska raidona ima taj cep za odzraicvanje odnosno punjenej pod pritiskom...smoa kaj tako nesto za posude motora jos nisam nigdje nasao ali sam u fazi planiranja napraviti si tako nes sam...
Under construction...

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Stalker??
« Odgovori #4 : 27 Kolovoz, 2008, 20:34:07 »
Istina za 15-20min, al imao sam dosta slucajeva gdje treba barem duplo vremena.

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: Stalker??
« Odgovori #5 : 27 Kolovoz, 2008, 20:38:12 »
uvijek se moze zalomiti..ali ti onda i nepomaze kompresor niti nis..recimo  zna zaje... kad neko ne promjeni pakne pa portosi zeljezo i dode do klipica pa pobrusi malo klipice pa ne sjednu novep akne ranvo...ili jednostanvo ako neko sfusari nes...

ali ako je sve ispranvo onda si zacas gotov...
Under construction...

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Stalker??
« Odgovori #6 : 30 Kolovoz, 2008, 18:05:19 »
Bilo koja firma je dobra al bitno da je DOT4 jer ja sam zabunom stavio DOT5 i nije valjalo.A kaj se tice odzracivanja imas jedno 15 min posla ak je sve ok sa klipicima i lajtunzima i ak znas tehniku odzracivanja.

Offline ive_91

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1239
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: mjesto Luka
  • Moj Skuter: je dobar forum i por
  • Moja Kaciga: takachi tk170n
  • MojSetup: malo je 70
  • MojSpuh: zxulja
Odg: Stalker??
« Odgovori #7 : 30 Kolovoz, 2008, 18:13:53 »
Bilo koja firma je dobra al bitno da je DOT4 jer ja sam zabunom stavio DOT5 i nije valjalo.A kaj se tice odzracivanja imas jedno 15 min posla ak je sve ok sa klipicima i lajtunzima i ak znas tehniku odzracivanja.

dot5 ulje je ulje koje je skuplje ali kvalitetnije. tj. ima stupanj vrenja na visoj tempertaturi...
🙈

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Stalker??
« Odgovori #8 : 30 Kolovoz, 2008, 21:41:15 »
ima stupanj vrenja na visoj tempertaturi...

To ti na skuteru ne treba, ono od ine ce odlicno obavljati svoj posao.