Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: QingQi QT50 - 49ccm - 4T [Blokade]  (Posjeta: 14505 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline AirBoX

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 147
  • Spol: Muški
  • Tomosaki <3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Lovas
  • Moj Skuter: Jinan QingQi QM50QT6
  • Moja Kaciga: V-21 Helmet
  • MojSetup: 72ccm + A9 bregasta
  • MojSpuh: STD
Odg: QingQi QT50 - 49ccm - 4T [Blokade]
« Odgovori #80 : 30 Svibanj, 2013, 20:04:20 »
Dobar dan :)

Evo baš prije 2 dana me kolega (Onaj kod kojeg sam trebao pogledati variomat) pitao ako imam vremena da mu sredim motor iliti tog qingqi-a.

Jučer sam otišao po njega, istovario ga kući i odmah se bacio na posao, rastavio sve, pregledao, sastavio i prešao na pokušavanje pokretanja mašine, no ništa od toga, a i bilo je već kasno tako da nisam ništa više gledao... Danas opet probam što na kurblenzi, što na struju, ništa, baš kao i moj, samo okreće, al' nema zapaljenja smjese. Ubacio sam ga u fazu, venitli na 0.10 - 0.15, Karike full uredu, čistio namotaje... Al' šta se desilo, nema iskre.

Prebacio sam moj CDI, osigurače, bez osigurača sam probao, čak sam i kabl od svjećice zamjenio, i opet ništa... Izmjenio sam sve žabice koje sam mogao, al' ništa. Znači da bi problem mogao biti u kablovima od CDI-a do ona 2 mala kabla što se spajaju na onu čulu od kabla za sviječicu. Valjda?

Samo da se zna... Motor je "spavao" nekih 4 - 5 godina na kiši i na snijegu, polurastavljen... Tako da je voda lako moguće došla u kontakt sa svim tim žicama i da se to desilo, dosta žabica je bilo oksidirano i zahrđano, dok sam mjenjao npr. žabicu od negativnog pola za akumulator, dok sam rezao žice i gulio ih, iz njih je ispadala kao hrđava prašina ili tako šta, al' opet je radilo sve normalno. Sad ne znam dal' da to sve razjebavam onaj cijeli snop žica ili šta? Sad ti budi pametan, možda nebi bilo loše da nađem negdje polovan cijeli taj snop i sve nanovo pospajati. Iako sad dok pišem ovo, nisam se sjetio izmjeriti struju u žicama tj. da vidim koje su u krcu, a koje ne.

Ne znam kako mi vi možete pomoći xD Al' ako imate bilo što na umu, pucajte :)

I da, što se tiče Variomata, isti kao i kod mene :icon_thumright: Dakle, nije after market vario :)

Offline AirBoX

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 147
  • Spol: Muški
  • Tomosaki <3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Lovas
  • Moj Skuter: Jinan QingQi QM50QT6
  • Moja Kaciga: V-21 Helmet
  • MojSetup: 72ccm + A9 bregasta
  • MojSpuh: STD
Odg: QingQi QT50 - 49ccm - 4T [Blokade]
« Odgovori #81 : 31 Svibanj, 2013, 20:49:47 »
Ova frendova kršina ide kod čika strujića na pregled da se vii šta je, nakon toga ako se možesrediti dolazi kod mene na daljnje šarafanje, odnosno sastavljanje.

A glede moje mašine, skinuo sam opet blokadu. Samo ovaj puta sam i rolnice odradio :)

Probao sam prvo sa bušenjem rupica po njoj, al' sam brzo zaključio da je onaj plastični dio samo tzv. zaštitni sloj piksne, pa sam prešao na širenje tj. brušenje unutarnjeg fi piksne. Rolnice su olakšane za 2g odnosno sa 8g na 6g i motor ide osjetno bolje u startu, a krajnju dostiže puno lakše tj. skoro kao i sa blokadom :icon_thumright: Zasad ih više neću olakšavati, mada planiram kupiti još jedne standardne koje su mi jedine dostupne za kupiti u bližoj okolici i onda ove još više olakšati za nekih pola grama, možda gram, pa da vidim ako šta dobijam, ostavljam ih, a ako ne... Standardne opet na 6g i vozi miško :)

Offline Infernus

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 948
  • Tjuner bez kune
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Rocky 50, Majesty180
  • Moja Kaciga: imam dopunsko
  • MojSetup: Kofer, vizir, Tucano dekica, duge gaće
  • MojSpuh: tutuz replica
Odg: QingQi QT50 - 49ccm - 4T [Blokade]
« Odgovori #82 : 31 Svibanj, 2013, 21:58:20 »
drago mi je da si ga uspio dovest u red  :D

a za ovog koji je stajao par godina, ak je samo iskra problem ne znam kaj da pametno predložim...
btw ovo za variomat je zanimljivo, po slici isti peugeotov  :toothy11:
Forumska Sirotinja R/T

Offline AirBoX

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 147
  • Spol: Muški
  • Tomosaki <3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Lovas
  • Moj Skuter: Jinan QingQi QM50QT6
  • Moja Kaciga: V-21 Helmet
  • MojSetup: 72ccm + A9 bregasta
  • MojSpuh: STD
Odg: QingQi QT50 - 49ccm - 4T [Blokade]
« Odgovori #83 : 01 Lipanj, 2013, 13:01:29 »
Čuj, bez ulaganja sam nešto izukao iz njega, ne može bolje xD :icon_thumright:

E vidiš i mene to hebe, sve se vrti, al' neće upalit da ga moliš, jednostavno nema iskre, nokon dužeg verglanja, smoči svijećicu što je dobar pokazatelj toga.

E sad, dal' je ovo kopija Peže ili Pežo koristi kineski vario, tko će ga znat xD :icon_biggrin:

Offline AirBoX

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 147
  • Spol: Muški
  • Tomosaki <3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Lovas
  • Moj Skuter: Jinan QingQi QM50QT6
  • Moja Kaciga: V-21 Helmet
  • MojSetup: 72ccm + A9 bregasta
  • MojSpuh: STD
Odg: QingQi QT50 - 49ccm - 4T [Blokade]
« Odgovori #84 : 13 Lipanj, 2013, 18:12:34 »
Na ovom drugom Baotianu su namotaji bacili kašiku, visokonaponski su bili u pitanju. Danas otišao i skinuo sa drugog motora, samo zalemio pickup jer ovaj nije imao tj. vlasnik je otkinuo. Nabacio to sve gore kod čika strujića gdje je bio. Uspjeli smo ga upalit al' na špricu i bez karburatora, Sa karburatotom neće palit nikako, provjeravali smo vakum pumpu, dizne, ja sam ga ranije očistio, membranu etc... Al' ne pali, kad smo ga kresnili sa špricom bacao je jebački plavi dim na auspuh, sad je pitanje da nije problem u karikama... Kompresiju ima, kad sam gledao karike nije mi se dalo skidati obje, samo sam skinuo prvu koja je bila ok, sad jedino da druga nije sjebana pa da ga to ubija... Međutim danas je bio i jedan drugi majstor kod tog koji je provjeravao struju i kaže da mu je 0.10 - 0.15 previše za ventile, da on treba ići na 0.05 - 0.07 Pogledat ću zazor na ventilima sad poslije sestrinih svatova pa da vidim dal će to tako funkcionirat, al' opće je poznato da oni nekad ni poslije zime ne pale, a ne nakon 5 godina xD

Offline AirBoX

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 147
  • Spol: Muški
  • Tomosaki <3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Lovas
  • Moj Skuter: Jinan QingQi QM50QT6
  • Moja Kaciga: V-21 Helmet
  • MojSetup: 72ccm + A9 bregasta
  • MojSpuh: STD
Odg: QingQi QT50 - 49ccm - 4T [Blokade]
« Odgovori #85 : 22 Svibanj, 2014, 10:53:34 »
Pozdrav narode...

Jučer terao batinu na regu i s blokadom prokuvo po onaj vrućini plus išli ja i cura pa usput do njenih, a teren je brdo na brdu + nekih naših 130 - 140 kila tako da sam malo popizdio da ako pustim gas i krepa neću nikuda.

Sad me zanima gledam po E jebu (Ebay) da ima kitova od 80 ccm onih big bore 47mm cilindar, klip, karike, brtve etc. Zanima me jel netko to uvaljivao, jel razhebe radilicu? Jer koliko sam skontao to bi trebali biti bazni cilindri tj. kitovi za koje ne treba mjenjati radilicu.

Za 23 dolara se prodaju pa reko hebeš tih 130 kuna, ako neće cvikat, a ići će makar malo bolje, a ne da ga vjetar koči i sunce kad ga opali xD A za hlađenje imam već ideju kako ću srediti pvc cijev tj. koljeno bubnit i nek se ladi.

Offline skoda90

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 971
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • MojSetup: 1 N 2 3 4 5 6
Odg: QingQi QT50 - 49ccm - 4T [Blokade]
« Odgovori #86 : 22 Svibanj, 2014, 20:03:57 »
Ja sam stavljao kit ali ne s ebaya neg od lege kupio neki tmmp,kad sam ugradjivao stavio sam novu radilicu sad vec imam 3000+km i nema nista lufta bas danas gledao  :icon_thumright:

Offline AirBoX

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 147
  • Spol: Muški
  • Tomosaki <3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Lovas
  • Moj Skuter: Jinan QingQi QM50QT6
  • Moja Kaciga: V-21 Helmet
  • MojSetup: 72ccm + A9 bregasta
  • MojSpuh: STD
Odg: QingQi QT50 - 49ccm - 4T [Blokade]
« Odgovori #87 : 23 Svibanj, 2014, 10:06:24 »
Ma ubiti svi ti kitovi su made in china tako da me ne sekira kvaliteta, znam da je super xD :toothy9:

A gledam u šlučaju da mi radilica i nastrada, imam kući još jednu mašinu iz koje mogu ubaciti radilicu ako ova prolupa, ili ovu pošaljem na reparaciju, još ćemo vidjeti sve.

A de mi reci isto 80ccm? I jel se to pokazalo kao bolje ili?

Offline skoda90

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 971
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • MojSetup: 1 N 2 3 4 5 6
Odg: QingQi QT50 - 49ccm - 4T [Blokade]
« Odgovori #88 : 23 Svibanj, 2014, 11:00:39 »
I to sto kazes!
a ima razlike dosta,samo sto je jos sportska bregasta must have  :toothy12: