Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: gdje kupiti  (Posjeta: 5275 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
gdje kupiti
« : 07 Kolovoz, 2008, 00:47:48 »
Imam novog runnera SP i ne kuzim kakva je shema sa tuning opremom.

Ja donesem skuter u ovlasteni servis, tamo kupim auspuh, spuzvu itd. i oni mi stave ili da trazim drugdje opremu i onda mi u ovlastenom servisu stave?

Dali naplacuju stavljanje dijelova koji su kupljeni kod njih?

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: gdje kupiti
« Odgovori #1 : 07 Kolovoz, 2008, 00:52:21 »
Savjet:
Sa servisima sto manje posla to bolje. Najbolje kad sam radis (ako znas sto radis). Ako ne, onda daj  nekom ko se razumije u to, a servis tek kao zadnja opcija.
Btw, naplacuju po satnici, ali van sezone bi se jos i dalo pregovarat o ugradnji ako se kupi kod njih...

Tu mozes napisat sto zelis i ocekujes od skutera, koliko novaca mislis ulozit. Najbolje i najeftinije je sve odjednom mijenjat jer se izbjegne nepotrebno stelanje kod svake izmjene, a i ako kupis u startu spuh za serijski cilindar, a poslije stavis kit, nemas optimalnu kombinaciju.
« Zadnja izmjena: 07 Kolovoz, 2008, 00:54:13 3alfa3 »

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: gdje kupiti
« Odgovori #2 : 07 Kolovoz, 2008, 01:14:21 »
uskoro cu na prvi servis i mislio sam ulozit 3000kn za prvi servis/skidanje blokade/ugradba elektronice/tuning

ovo mi je prvi skuter i nemam iskustva u tuniranju niti imam koga tko se kuzi u to...

zelje su mi da skuter ima dobar start, max brzina nije tolko bitna, da potrosnja bude do 4l, a zvuk tihi ili ak vec mora bit glasan onda neka bude dobar


Prvo sam mislio samo promjenit auspuh, prvenstveno zbog zvuka, a onda i poboljsanja performansi, ali sam zvao danas skutermoto i rekao mi lik da sa spuhom necu nista postic, a skuter ce vise trosit te mi preporucio stavljanje variomata, termo grupe i onda spuha, a to sve da bi kostalo 5500kn.
Toliko love nemam...

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: gdje kupiti
« Odgovori #3 : 07 Kolovoz, 2008, 01:52:54 »
Prvo sam mislio samo promjenit auspuh, prvenstveno zbog zvuka, a onda i poboljsanja performansi, ali sam zvao danas skutermoto i rekao mi lik da sa spuhom necu nista postic, a skuter ce vise trosit te mi preporucio stavljanje variomata, termo grupe i onda spuha, a to sve da bi kostalo 5500kn.
Toliko love nemam...

lol koje navlacenje, ti serviseri su stvarno g#vn#

samo sa spuhom ces osjetiti razliku, prvo stavi spuh, onda ako hoces drugi vario, a onda kit, samo tim redom i nikako drugacije  :icon_thumright:

a tuning base...spuh 1000, gus kit 1200-1300, multivar npr. 500kn,  role, dizna, federi...200 = 3000kn znaci za ruke jos 2,5tkn zanimljivo  :icon_thumright:
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: gdje kupiti
« Odgovori #4 : 07 Kolovoz, 2008, 02:05:59 »
OK, jasno mi je manje vise.
To sto ti je prodavac rekao NE STOJI. Stavljanjem odgovarajucega auspuha ces podici snagu za 30-40%, a potrosnju dici neznatno. Tvoj skuter bez blokada bi trebao trositi oko 3,8l/100km, a sa rezo spuhom i podesenim karbom za njega oko 4-4,2l/100km.
Variomat Multivar2000 je dobra stvar i preporucio bi ti ga. Trebat ces i federe kuplunga kako bi motor kretao na visim okretajima jer rezo spuh je slab na onima s kojima sada kreces. Blokadu sa serijskog spuha nemoj skidat nego odmah zamijeni spuh - ko zna kad ce ti zatrebat orig. zablokirani spuh
Ja bi tvoj skuter ovako upgradeao (bez termo grupe, jer ako kupis spuh za 50ccm nece biti optimalan za 70 ccm)

-Auspuh Leo Vince ZX (s njim dobijes i federice kuplunga koji inace kostaju 100-150 kuna)
-Variomat Malossi Multivar2000 + Malossi rolice tezine 5.7 - 6.1 gram (najvjerojatnije ce 6.1 biti optimalne)
-diza 68 za serijski karb (Dellorto PHVA 17.5 ID)
-izvaditi mesingani limic iz karba i maknuti gumenu lulicu iz airboxa (gdje zrak ulazi u airbox)

To sve (bez ugradnje) kosta oko 1700-1800 kuna.

Ali, ako bi stavio 70ccm kit (base klasa - duigotrajan kao i serijski, ali puuuno jaci od njega) i odgovarajuci auspuh umjest ZX-a (recimo, Top Performance Topline, Tecnigas RS70, Yasuni R... cijena bi narasla na (samo dijelovi) cca. 3500 kuna sto je samo malo preko tvog budjeta, a dobici bi bili ogromni. Potrosnja benzina bi (trebao bi vecu dizu u karb - oko 75) narasla na nekih 4.5+l/100km.

Vjerujem da bi se nasao neko na forumu da ti to sve ugradi za max. par stotina kuna (ja ne, meni se to neda  ;D )
Jedino sto onda garancija ode... Ali recimo, garanciju na sve osim mashine ti nebi smjeli ukinut...
« Zadnja izmjena: 07 Kolovoz, 2008, 02:09:32 3alfa3 »

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: gdje kupiti
« Odgovori #5 : 07 Kolovoz, 2008, 02:18:55 »
ok hvala puno, sad bar znam što tocno trebam

probat cu da mi u servisu oni to stave jer nebi htio izgubit garanciju.

Ako cu se moci ikako protegnuti probat cu, ali tesko. Mislim da bi i s ovom prvom kombinacijom sto si naveo bio zadovoljan s obzirom da nemam toliko iskustva u skuterima još...

EDIT:

eh da sto se tice:

"-izvaditi mesingani limic iz karba i maknuti gumenu lulicu iz airboxa (gdje zrak ulazi u airbox)"

Pretpostavljam da su to dvije blokade (tako mi se bar cini jer dok sam citao forum mislim da je za runnera pisalo da su to dvoje + ona u spuhu blokade). Kad se u servisu nakon 1000km micu blokade oni maknu sve 3 jel?
« Zadnja izmjena: 07 Kolovoz, 2008, 02:32:18 Antares »

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: gdje kupiti
« Odgovori #6 : 07 Kolovoz, 2008, 07:15:52 »
Gumena cijev nije blokada ali limic je ,samo sto je sa skidanjem limica potrebno postelati karb tj staviti vecu diznu . E sada dali ce ti to oni napraviti nitko ti nemoze garantirati. U Nekim servisima sve skidaju a u nekima ne ,ovisi jel im se radi ili ne.... Zato kako su ti vec drugi savjetovali prati malo po forumu i sam uci jer je to jedini nacin da se nesta kvalitetno napravi.

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: gdje kupiti
« Odgovori #7 : 07 Kolovoz, 2008, 12:42:57 »
bio sam danas do pescenice u skutermoto i stanje je ovakvo:

Što se tiče blokade, oni skidaju sve 3.

Leovince auspuh nemaju, nego imaju nekakav Malossijev za oko 1700kn.

Covjek mi je rekao da Multivar2000 nije za 50ccm nego za 200ccm, ali da ima i multivar za 50ccm.

Dakle imaju sve dijelove osim auspuha. Auspuh bi trebao negdje drugdje uzet.

I da, opet mi je rekao da sa auspuhom necu nista dobiti osim vece potrosnje i motora koji dreči. Poštujem njegovo mišljenje, al opet nemogu ne obazirati se na članove foruma koji su svi redom zadovoljni performansama nakon promjene spuha...

Di bi bilo najbolje kupit leovince?

Što nije RR bolji od ZX?

Offline stark1

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2863
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50 sp
  • MojSetup: *
  • MojSpuh: *
Odg: gdje kupiti
« Odgovori #8 : 07 Kolovoz, 2008, 12:45:03 »
rr ti se vise neproizvodi...i savjetujem ti da te servisere neslusas...ocito nemaju pojma...uzmi si zx...i ja cu si ubrzo kupiti

Offline PROOF

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3920
  • Spol: Muški
  • aj ne seri jeate
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin-Vratno
  • Moj Skuter: ide u blokadu đitn vu-vu
  • Moja Kaciga: head inside
  • MojSetup: cul sam nekaj o kitu ali neznam,on zivi u vodi jel?
  • MojSpuh: kaj si njim?ja mislim da imam,moram pitat mamu
Odg: gdje kupiti
« Odgovori #9 : 07 Kolovoz, 2008, 12:49:35 »
ajd mi nadi jednog clana foruma kojemu skut nije isel bolje nakon kaj je stavil spuh...i postelal naravno... :angry9:
ĐITN ĐITN......
FUCKING ZAŠIKJENIC :ajdeajde:
PIČKIN PRDEC
KALAFUNĐIJA RULZ :pottytrain4: We are the best, Fuck all the rest

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: gdje kupiti
« Odgovori #10 : 07 Kolovoz, 2008, 12:51:11 »
Vidi promjenom seriskog auspuha ces dobiti i ubrzanje i krajnju brzinu ,samo treba staviti odgovarajucu tezinu rolica i jace opruge na kvacilo ,a to sve dobijes u kompletu kada kupujes zx....samo nisam siguran koju tezinu rolica trebas a koju ces dobiti. Razlika je jako velika i osjeti se, ma sta ti serviser rekao!

Mislim da su rolice oko 5.2 g za serijalu i crvene oprugice na kvacilu. Prijatelj mi ima malo tvrdje zute i dosta mu visoko hvata ali jako ljepo ide.


Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: gdje kupiti
« Odgovori #11 : 07 Kolovoz, 2008, 13:21:08 »
Leovince auspuh nemaju, nego imaju nekakav Malossijev za oko 1700kn.
To je malossi mhr replica auspuh, daje dobre performanse na serijskom skuteru, ali je skuplji za 100€ otprilike od ZX-a


I da, opet mi je rekao da sa auspuhom necu nista dobiti osim vece potrosnje i motora koji dreči. Poštujem njegovo mišljenje, al opet nemogu ne obazirati se na članove foruma koji su svi redom zadovoljni performansama nakon promjene spuha...

to njegovo misljenje sam cuo nekoliko puta dok sam bio u toj trgovini.
« Zadnja izmjena: 07 Kolovoz, 2008, 13:27:43 SlowRider »

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: gdje kupiti
« Odgovori #12 : 07 Kolovoz, 2008, 13:23:29 »
ocito ne zna nastelat spuh na 50ccm pa je zato i uvjeren da se nista ne dobiva

antares...uopće ga nemoj slusat sta prica  :dontknow:
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: gdje kupiti
« Odgovori #13 : 07 Kolovoz, 2008, 14:35:49 »
ma ne muci me tolko auspuh.

Alfa je rekao da stavim 6.1g pa cu te i staviti jer sam vec citao na forumu da su ljudi zadovoljni s njima (u tom slucaju onda nebi stavio ove s leovinca).

A što se tice ovog multivara? Ne kuzim kako 2000 nije za 50ccm. Siguran sam da sam citao vec na forumu da ljudi namjeravaju staviti 2000 na 50ccm...


Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: gdje kupiti
« Odgovori #14 : 07 Kolovoz, 2008, 14:38:43 »
A što se tice ovog multivara? Ne kuzim kako 2000 nije za 50ccm. Siguran sam da sam citao vec na forumu da ljudi namjeravaju staviti 2000 na 50ccm...

U pravu si sto se tice multivara  :icon_thumright:

Offline Luka 0101

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3304
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: na stolcu
  • Moj Skuter: nema ga... gone.. wushhh.... just like that
  • Moja Kaciga: prisutna
Odg: gdje kupiti
« Odgovori #15 : 07 Kolovoz, 2008, 14:44:32 »
ma ne muci me tolko auspuh.

Alfa je rekao da stavim 6.1g pa cu te i staviti jer sam vec citao na forumu da su ljudi zadovoljni s njima (u tom slucaju onda nebi stavio ove s leovinca).

A što se tice ovog multivara? Ne kuzim kako 2000 nije za 50ccm. Siguran sam da sam citao vec na forumu da ljudi namjeravaju staviti 2000 na 50ccm...



frajer prica gluposti... pola foruma ima multivar2000 na 50-icama
taj sam

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: gdje kupiti
« Odgovori #16 : 07 Kolovoz, 2008, 19:50:30 »
Zvao sam sad piaggio u vukovarskoj da vidim kaj oni imaju za reci u vezi multivara i covjek mi kaze da se zove multivar2000 hehe

Onda cu kupiti multivar, rolice, diznu i filter u piaggiu da mi oni stave to odma na prvom servisu, a auspuh vjerojatno u ingkart-u jer je on uvoznik koliko sam shvatio.

Jel ce bit kakvih problema ako se otpeljam od piaggio servisa sa svim tim dijelovima, ali sa serijskim auspuhom dok ne stavim leovince i one federe sto dodu s njim? (Dakle ove rolice sto dodu s auspuhom ne stavljam jel?)

EDIT:

Baš sam na jutubu malo gledao video sa auspusima da vidim kako se koji cuje.

Moram priznati da me yasuni r najviše oduševio. Zvuk nije preglasan, a dosta je dublji od ostalih. MHR replica mi se cini dosta glasnom, a zx kao da prdi...
« Zadnja izmjena: 07 Kolovoz, 2008, 20:27:29 Antares »

Offline dino gp1

  • MS elite
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3596
  • Spol: Muški
  • Gdje god te život nosi, uvijek moraš znati tko si
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
Odg: gdje kupiti
« Odgovori #17 : 07 Kolovoz, 2008, 21:14:04 »


lol koje navlacenje, ti serviseri su stvarno g#vn#

samo sa spuhom ces osjetiti razliku, prvo stavi spuh, onda ako hoces drugi vario, a onda kit, samo tim redom i nikako drugacije  :icon_thumright:

a tuning base...spuh 1000, gus kit 1200-1300, multivar npr. 500kn,  role, dizna, federi...200 = 3000kn znaci za ruke jos 2,5tkn zanimljivo  :icon_thumright:

Nemogu vjerovati, meni je stavio spuh, multivar za 60kn a uz to prvi servis 200kn + skidanje blokada ( spuh nije rezo jer sam stavio malossi) 160kn!

A što se tice ovog multivara? Ne kuzim kako 2000 nije za 50ccm. Siguran sam da sam citao vec na forumu da ljudi namjeravaju staviti 2000 na 50ccm...

U pravu si sto se tice multivara  :icon_thumright:

Taj koji ti je rekao da multivar 2000  nije za 50ccm nema pojma o skuterima i nemoj da ti on štela skut! Ti ga odma stavi sa spuhom i nečeš imati rupa u ubrzanju!


Baš sam na jutubu malo gledao video sa auspusima da vidim kako se koji cuje.

Moram priznati da me yasuni r najviše oduševio. Zvuk nije preglasan, a dosta je dublji od ostalih. MHR replica mi se cini dosta glasnom, a zx kao da prdi...

Možda ti je i bolje uzet mhr replicu jer će puno bolje raditi sa kitom (u slučaju da ga jedan dan staviš) zvuk ti je jačine odprilike kao i zx-ov ali meni puuuno ljepši jer ne prdi!

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: gdje kupiti
« Odgovori #18 : 07 Kolovoz, 2008, 21:50:51 »
A što se tice ovog?

1. Jel ce bit kakvih problema ako se vozim koji km od piaggio servisa sa svim tim dijelovima (multivar, dizna, rolice...), ali sa serijskim auspuhom do druge radnje di cu stavit auspuh?

2. Neznam tocno sto su te rolice i gdje idu. Dakle ako ja uzmem 6.1g rolice, one koje cu dobiti sa spuhom se ne stavljaju jel?
Ili se stavljaju jedne rolice na jedno mjesto, a druge na drugo?

3. Koliko sam skuzio Yasuni R nema u HR ducanima, ali ima u sloveniji. Zanima me jel bi mogao njega mozda staviti i gdje ga ima u sloveniji te koja je cijena (negdje sam procitao da bi trebao biti oko 1400kn)? Jeli problem auspuh sam staviti?
« Zadnja izmjena: 07 Kolovoz, 2008, 21:52:37 Antares »

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: gdje kupiti
« Odgovori #19 : 07 Kolovoz, 2008, 22:06:19 »
ajmo sad jednom za svagda

multivar (2000) je malossijev vario SAMO za PIAGGIO masine ne bitno koje kubikaze (50-500ccm)

1. nema veze sto ces voziti samo sa multivarom, al onda dok ne kupis spuh vozi sa rolama koje dođu uz njega, a kad stavis rezu onda cca 6g

2. role su role nalaze se u variu  :toothy11:, da kad budes imao spuh onda stavi te 6,1 u multivar, ove koje dobijes sa spuhom su predviđene za srijski vario na multivar

3. da nema yasunija kod nas, mozes naruciti preko hac-a ili black roxa ovdje sa foruma, jedan od slovenaca nije bas pouzdan , nije problem spuh staviti sam  :icon_thumright:
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...