Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: HHO  (Posjeta: 4971 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline danko0907

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 151
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50sp
  • MojSetup: Multivar 2000
  • MojSpuh: Leo Vincie ZX
HHO
« : 24 Rujan, 2013, 17:53:46 »
Pozdrav ekipa. Dolazi zima, pri tome i dosada pa sam si našao zanimaciju da pokušam izraditi HHO generator i ugraditi ga u 2taktni skuter od 50 cm3. Sad me zanima dali netko ima ikakva iskustva sa navedenim uređajem, ili netko možda ima nekakve upute za izgradnju HHO generatora. Dali netko možda zna koliko ampera daje alternator na motoriću od 50 cm3 (nažalost nisam još kupio ampermetar), itd. itd. Znam unaprijed da će biti jako puno komentara: lud si, to je ne moguće, nemoj izmišljati toplu vodu, više je uložene energije nego dobivene, itd itd... Ali ako malo duže pokušavate googlati stranice vezane uz HHO generatore, uvidjet će te da se vrlo brzo svaka korisna stranica ugasi/nestane. Do neki dan stranica "mojautonavodu.com" je bila aktivna i bile su dosta korisne informacije na njoj, ali nažalost prije nekoliko dana stranica je ugašena. Tj. kad upišete tu stranicu, dobijete informaciju da je spomenuta domena na prodaji. Ako pokušate pretražiti stare postove na forumima o spomenutoj stvari, vidjet će te da je većina linkova s youtuba koji su stavljeni prije nekog vremena jednostavno uklonjeni s youtuba. Pokušajte sami zaključiti zašto je to tako :)

Pa eto, ako netko ima inovativnog duha, i nekog znanja o HHO tehnologiji, molim da podjeli svoje mišljenje :)

Offline GUGY

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 513
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonija
  • Moj Skuter: Peugeot VivaCity
  • Moja Kaciga: 2 x Held
  • MojSetup: Serijala
  • MojSpuh: deCat serijala
Odg: HHO
« Odgovori #1 : 24 Rujan, 2013, 18:09:20 »
Ja sam prije par godina pričao s nekim likom mislim iz Bjelovara ili Daruvara nisam ziher i priča čovjek da ih je oko pedesetak komada ugradio ali u radne strojeve, agregate za struju itd. .  Rekao je da da je jedan ugradio mislim u Astru neku s lambdom  i da se nije pokazalo najbolje pa je odustao od vozila. . 
Pjeskarenje kvarcnim pjeskom i sodom. .

Offline danko0907

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 151
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50sp
  • MojSetup: Multivar 2000
  • MojSpuh: Leo Vincie ZX
Odg: HHO
« Odgovori #2 : 24 Rujan, 2013, 18:16:31 »
Ja sam prije par godina pričao s nekim likom mislim iz Bjelovara ili Daruvara nisam ziher i priča čovjek da ih je oko pedesetak komada ugradio ali u radne strojeve, agregate za struju itd. .  Rekao je da da je jedan ugradio mislim u Astru neku s lambdom  i da se nije pokazalo najbolje pa je odustao od vozila. .

Da, ima dosta ljudi koji su pokušavali ugraditi HHO u automobil. Ali malo je problem sa novijim automobilima zbog lambda sonde, tj. općenito previše elektronike koja upravlja radom motora. Ali kod 2tatnog motorića od 50 cm3, po nekoj logici stvar bi mogla biti puno jednostavnija. Čak sam i pronašao ljude koji su pomaknuli kut paljenja od 8-12 stupnjeva i konstruirali motor na čisti vodik. Pomicanje paljenje je potrebno jer je vodik reaktivniji od benzina i "explodira" nekoliko trenutaka prije smjese benzina i zraka. Dobro, to su sad već vrlo ambiciozne ideje. Ali ja bih bio zadovoljan kad bi usppio napraviti najobičniji HHO generator. Sad me zanima dali ima nekakva formula za veličinu generatora, odnosno za količinu elektroda u istome. Jer po nekoj logici, mali motorić sigurno ne može dati struje kao i automobil, pa je zato i logično da bi bilo potrebno izraditi manji generator. Ako netko zna neku formulu za izračun veličine generatora, s obzirom na kubike i napon/struju, bio bih zahvalan da je podjeli sa svima :)

Offline GUGY

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 513
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonija
  • Moj Skuter: Peugeot VivaCity
  • Moja Kaciga: 2 x Held
  • MojSetup: Serijala
  • MojSpuh: deCat serijala
Odg: HHO
« Odgovori #3 : 24 Rujan, 2013, 18:30:10 »
Ovaj mi 4um djeluje od svih najkompetentniji od svih.. I sam sam tu cesto kao gost jer me još uvjek zanima HHO u podsvjesti. . iako sam na plinu.

http://forum.hho-sistem.com/index.php?sid=26191a7def903e1a118fa90c564f9b39
Pjeskarenje kvarcnim pjeskom i sodom. .

Offline danko0907

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 151
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50sp
  • MojSetup: Multivar 2000
  • MojSpuh: Leo Vincie ZX
Odg: HHO
« Odgovori #4 : 24 Rujan, 2013, 18:36:29 »
Ovaj mi 4um djeluje od svih najkompetentniji od svih.. I sam sam tu cesto kao gost jer me još uvjek zanima HHO u podsvjesti. . iako sam na plinu.

http://forum.hho-sistem.com/index.php?sid=26191a7def903e1a118fa90c564f9b39

Hvala GUGI

Offline GUGY

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 513
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonija
  • Moj Skuter: Peugeot VivaCity
  • Moja Kaciga: 2 x Held
  • MojSetup: Serijala
  • MojSpuh: deCat serijala
Odg: HHO
« Odgovori #5 : 24 Rujan, 2013, 18:41:41 »
Ma no frx tu smo da si pomognemo  :headbang: . . a očekujem tvoj projekt i jedva čekam rezultate. .

BTW jesi razmišljao za početak da uzmeš neku drlju od scootera pa da se učiš na njemu da nebi doživio neku havariju na svom maženom i paženom ljubimcu.
Pjeskarenje kvarcnim pjeskom i sodom. .

Offline danko0907

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 151
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50sp
  • MojSetup: Multivar 2000
  • MojSpuh: Leo Vincie ZX
Odg: HHO
« Odgovori #6 : 24 Rujan, 2013, 18:48:24 »
Ma no frx tu smo da si pomognemo  :headbang: . . a očekujem tvoj projekt i jedva čekam rezultate. .

BTW jesi razmišljao za početak da uzmeš neku drlju od scootera pa da se učiš na njemu da nebi doživio neku havariju na svom maženom i paženom ljubimcu.

Haha, razmišljao sam prvo izraditi HHO odgovarajuće veličine koji će dati nekakvu količinu plina. Tj. da budem skroman, neki koji će raditi :) A ako mi krene od ruke, onda ću vrlo lako kupiti neki 4-takni motorić, tipa baotianer i pokušati na njega instalirati generator. Kod 2taktnog motora je problem što ako se pokuša konstruirati samo na HHO, nema mješavine u cilindru, tj. nema podmazivanja klipa, a onda i sam znaš šta bi uslijedilo. Ali pretpostavljam da kod 4taktnog motora to nebi trebalo predstavljati problem jer ima ulje za podmazivanje. A ako se uspije sistem dovoljno dobro uskladiti da daje dovoljno plina za rad motora, ostaju samo neke sitnice. Tj. spojiti nekakav potenciometar struje na ručicu gasa i uskladiti da u svim otvorima gasa daje adekvatnu količinu plina. To što ja pišem su vrlo ambiciozne ideje, ali kako se kaže "ko nije pito, nije ni dobio" :) U svakom slučaju ta tema me jako zaintrigirala najviše zbog toga što vidim da ta ideja postoji a svi mediji ju "guše" i pobijaju. Znači, vrlo vjerovatno ima nekog kruha od toga. U svakom slučaju, zanimljiva ideja za provoditi vrijeme u garaži preko zime.

Offline neos 123

  • Tržnica : (+18)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1819
  • Spol: Muški
  • nije bitno kako vozis vec sta vozis!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: neo s
  • Moja Kaciga: givi runer 50.1
Odg: HHO
« Odgovori #7 : 24 Rujan, 2013, 18:51:34 »
stae to uopce

Offline danko0907

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 151
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50sp
  • MojSetup: Multivar 2000
  • MojSpuh: Leo Vincie ZX
Odg: HHO
« Odgovori #8 : 24 Rujan, 2013, 18:56:03 »
stae to uopce

Aparat koji koristi struju za elektrolizu vode koji pod utjecajem električne energije rastavlja molekulu vode na njene sastavne dijelove (vodik i kisik) Vodik je vrlo ecplozivan plin, a kisik podržava gorenje. Zajedno bi teoretski trebala biti dobra kombinacija.

Offline GUGY

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 513
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonija
  • Moj Skuter: Peugeot VivaCity
  • Moja Kaciga: 2 x Held
  • MojSetup: Serijala
  • MojSpuh: deCat serijala
Odg: HHO
« Odgovori #9 : 24 Rujan, 2013, 18:59:03 »
Ovaj s kojim sam ja pricao mi je ovako objasnio za radne strojeve. .

Neki stroj npr troši na 1sat pri 1500okretaja 1lit goriva nafte ili benzina nebitno

a s uključenim HHO uređajem na istom broju okretaju 7dcl goriva. a ostatak je vodik.

Maximalna ušteda s njegovim sistemom je bila do 35% a sve što je veča ušteda od toga je štetno za motor.

Pjeskarenje kvarcnim pjeskom i sodom. .

Offline danko0907

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 151
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50sp
  • MojSetup: Multivar 2000
  • MojSpuh: Leo Vincie ZX
Odg: HHO
« Odgovori #10 : 24 Rujan, 2013, 19:02:26 »
Ovaj s kojim sam ja pricao mi je ovako objasnio za radne strojeve. .

Neki stroj npr troši na 1sat pri 1500okretaja 1lit goriva nafte ili benzina nebitno

a s uključenim HHO uređajem na istom broju okretaju 7dcl goriva. a ostatak je vodik.

Maximalna ušteda s njegovim sistemom je bila do 35% a sve što je veča ušteda od toga je štetno za motor.

Vrlo moguće. I to je znatna ušteda. Vjerujem da bi bilo moguće izraditi motor koji radi isključivo na vodik. Ali on bi se u startu trebao proizvoditi konstruiran da troši vodik kao primarno gorivo. I ne vjerujem da je to ne moguće. Tj. uvjeren sam da je moguće. Samo se postavlja pitanje, zašto to do sada nije izumljeno? Sami zaključite :)

Offline Peksy

  • Tržnica : (+28)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1617
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Imotski
  • Moj Skuter: Aprilia Sr 180
  • Moja Kaciga: Glava
  • MojSetup: Money
  • MojSpuh: Drnda
Odg: HHO
« Odgovori #11 : 24 Rujan, 2013, 19:03:51 »
Ovaj s kojim sam ja pricao mi je ovako objasnio za radne strojeve. .

Neki stroj npr troši na 1sat pri 1500okretaja 1lit goriva nafte ili benzina nebitno

a s uključenim HHO uređajem na istom broju okretaju 7dcl goriva. a ostatak je vodik.

Maximalna ušteda s njegovim sistemom je bila do 35% a sve što je veča ušteda od toga je štetno za motor.
izmisljeno je to samo sta to nije izaslo u javnost,nebi se cudija da koknu covika kad bi tako nesto isa iznit javnosti...

Vrlo moguće. I to je znatna ušteda. Vjerujem da bi bilo moguće izraditi motor koji radi isključivo na vodik. Ali on bi se u startu trebao proizvoditi konstruiran da troši vodik kao primarno gorivo. I ne vjerujem da je to ne moguće. Tj. uvjeren sam da je moguće. Samo se postavlja pitanje, zašto to do sada nije izumljeno? Sami zaključite :)
Bolje ne moze :)

Offline GUGY

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 513
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonija
  • Moj Skuter: Peugeot VivaCity
  • Moja Kaciga: 2 x Held
  • MojSetup: Serijala
  • MojSpuh: deCat serijala
Odg: HHO
« Odgovori #12 : 24 Rujan, 2013, 19:15:22 »

[/quote] izmisljeno je to samo sta to nije izaslo u javnost,nebi se cudija da koknu covika kad bi tako nesto isa iznit javnosti
[/quote]


Ma nemislim da bi ga netko koknuo samo sta bi se mogao pokrenut linć na vozaće kao da vozis na ložu ili plavi ili na plin bez atesta. .
Pjeskarenje kvarcnim pjeskom i sodom. .

Offline ivek_sr

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1152
  • Spol: Muški
  • tehnička podrška
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moja Kaciga: Arai Condor
Odg: HHO
« Odgovori #13 : 24 Rujan, 2013, 21:06:09 »
ak vas kaj zanima ja sam ga ugradio na skuter za probu ;) već sam u tome 5 godina
4t u srcu <3

Offline GUGY

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 513
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonija
  • Moj Skuter: Peugeot VivaCity
  • Moja Kaciga: 2 x Held
  • MojSetup: Serijala
  • MojSpuh: deCat serijala
Odg: HHO
« Odgovori #14 : 24 Rujan, 2013, 21:08:25 »
ak vas kaj zanima ja sam ga ugradio na skuter za probu ;) već sam u tome 5 godina

Imaš li to predstavljeno u nekoj temi?? Daj podjeli iskustva. .
Pjeskarenje kvarcnim pjeskom i sodom. .

Offline ivek_sr

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1152
  • Spol: Muški
  • tehnička podrška
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moja Kaciga: Arai Condor
Odg: HHO
« Odgovori #15 : 24 Rujan, 2013, 21:14:37 »
Ovak nema ništa na netu... uglavom veoma smješno kada skutać radi samo na vodik... potpuno hladan (granu možete držat rukom golom), malo se samo ulje osjeti al niš strašno i kapa voda iz auspuha. Imam već jedan generator spremljen sastrane za svog vxr-a al isto čekam zimu da dođe da ga stavim pa ću onda slike stavljat. E sad problematika je struje tj amperaže koju 50 kubika nemože prouzvest da bi ga pogonio kako spada. Ugradio sam ga na 4t zipa i onda na baotiana uz pomoć dodatnog akumulatora ali sam frendu stavio na usis od sr-a base setup sa otvorenim filterom i mogu vam reć da je mali skakal u okretaje da se zasereš...
4t u srcu <3

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Re: HHO
« Odgovori #16 : 24 Rujan, 2013, 21:25:10 »
Jel suhi ? Koliko celija ?
Imaš PWM spojen uz to !?

Offline ivek_sr

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1152
  • Spol: Muški
  • tehnička podrška
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moja Kaciga: Arai Condor
Odg: HHO
« Odgovori #17 : 24 Rujan, 2013, 21:33:34 »
generator mora ali MORA imat 9 čelija i da suhi je, nije bilo pwm-a, bilo spojeno iz zajebancije. E sad drugi par rukava je da neznam dal je pametno skutać vozit samo na vodik(mada ja to nisam uspio štucal je stalno ali se kretao i nije mi se dalo drk.t da to ispeglam) upravo zbog radne temperature... ali kao dodatak gorivu mislim da bi 2t skuteri bježali kaj pesi zbog visoke oktanske vrijednosti. A na vxr-u će mi dobro doć da vidim kolko mu mogu smanjiti potrošnju
4t u srcu <3

Offline ivek_sr

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1152
  • Spol: Muški
  • tehnička podrška
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moja Kaciga: Arai Condor
Odg: HHO
« Odgovori #18 : 24 Rujan, 2013, 21:36:18 »
Ovaj s kojim sam ja pricao mi je ovako objasnio za radne strojeve. .

Neki stroj npr troši na 1sat pri 1500okretaja 1lit goriva nafte ili benzina nebitno

a s uključenim HHO uređajem na istom broju okretaju 7dcl goriva. a ostatak je vodik.

Maximalna ušteda s njegovim sistemom je bila do 35% a sve što je veča ušteda od toga je štetno za motor.

Vrlo moguće. I to je znatna ušteda. Vjerujem da bi bilo moguće izraditi motor koji radi isključivo na vodik. Ali on bi se u startu trebao proizvoditi konstruiran da troši vodik kao primarno gorivo. I ne vjerujem da je to ne moguće. Tj. uvjeren sam da je moguće. Samo se postavlja pitanje, zašto to do sada nije izumljeno? Sami zaključite :)

Moguće će... čovjek koji ga je izradio je nenadano umro nakon godinu dana XD hahahahah
4t u srcu <3

Offline GUGY

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 513
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonija
  • Moj Skuter: Peugeot VivaCity
  • Moja Kaciga: 2 x Held
  • MojSetup: Serijala
  • MojSpuh: deCat serijala
Odg: HHO
« Odgovori #19 : 24 Rujan, 2013, 21:42:47 »
A danas je sve moguče. . Čak i drvena peć. .   ;D
Pjeskarenje kvarcnim pjeskom i sodom. .