Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Koji auto vozite ???  (Posjeta: 664496 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Go-Go RUNNER

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3052
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50sp
Odg: Koji auto vozite ???
« Odgovori #940 : 23 Siječanj, 2011, 18:04:13 »
tako je filip 1961. je mercedes prvi put ugradio sva 4 diska,  ima nas tamo još 4-5 s ovog foruma :D
masovna ugradnja je krenula 60-tih, a mercedes je odmah 61. to napravio. tako da nema logike da je alfa prije mercedesa može duvat bong  :icon_tongue:

a što se hrđe tiče baš kao što filip kaže "ozbiljnije" probleme je imao okaš tj.w210 serija ali i to zavisi od modela do modela nemože se sve strpat u isti koš  :)

Offline sfreak

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1572
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jadranovo
  • Moja Kaciga: Shark S800
Odg: Koji auto vozite ???
« Odgovori #941 : 23 Siječanj, 2011, 18:44:05 »
Kao sto sam rekao na ovom forumu 90% ljudi su zatucani u marke i nedaj boze rec nesto protiv

Offline filip190

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 186
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krasic
Odg: Koji auto vozite ???
« Odgovori #942 : 23 Siječanj, 2011, 18:53:36 »
Nisam zatucan, ali imam veliko povjerenje u tu marku... Pročitaj gore moj post, pa ćeš vidjet i zašto...
Nisam rekao da drugi auti ne valjaju, ali meni je benz no.1  :icon_thumright:
Na naftu se ore, a na benzin se vozi!

Offline sfreak

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1572
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jadranovo
  • Moja Kaciga: Shark S800
Odg: Koji auto vozite ???
« Odgovori #943 : 23 Siječanj, 2011, 19:13:34 »
Nisam mislio poimence, ima tu onih koji recimo ne vidje dalje od vaga

Recimo cak i vw bi kupio prije mercedesa...jednostavno ne znam, kad bi uzimao takvo nesto radje bi audi ili bmw...niti jedan mi nije lijep, mozda se nadje koji...imam jednog doma, bila su i dva...190 D i C 180...ta dva bi se mogla natjecat po cemu su gori, jedino sto puno prelaze, ali moje stajaliste je da ce svaki auto tog godista bar prec ako se o njemu brine

Offline brijac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 123
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Međimurje
  • Moj Skuter: Piaggio Carnaby 125
  • Moja Kaciga: noname
Odg: Koji auto vozite ???
« Odgovori #944 : 23 Siječanj, 2011, 19:21:53 »
Davne 1961. su uvedena sva 4 diska u MB 220SE...
Vidim da nisam jedini na mb forumu, vec si postavio pitanje...  :icon_biggrin:

Bolje limarija, nego mašina.  A i tu izjavu možeš okačit mačku o rep, sve ovisi o održavanju auta... Imam trenutno A klasu iz 2001, istina je - nema apsolutno nikakve zaštite osim šta je podnica pokrivena kompletna plastikom, ali auto nije nigdje trul ni hrđav...al dobro, isto ovisi i o održavanju... ima tek 100t.... Problema sa hrđom je bilo na w210 (1995-2002) :toothy12:
Al dobro, ja za svog mercedesa kupim sve svjećice za 100-150kn, kolko iste dodju za alfu? Pogotovo za one T-spark modele...  :toothy3:
Mercedesu uopće nije skupo održavanje jer ništa ne odlazi, a ne govorim ti to bezveze... Stari svako malo mjenja aute, pa vjeruj mi imao sam ih zbilja puno...
Tipa 190D 2,5 koji je kod mene napravio 1 100 000km, prodana je prije 5 godina ,bila je u jako dobrom stanju... a još i dan danas vozi... i puni kilometre i prolazi eko-test  :icon_biggrin: ...
Trenutno imam E 200 koji je nedavno napunio 400 000km, jedini kvar je bila vodena pumpa... A za motor mogu reć da je tek sad u naponu snage... Svi koji vide stanje auta se čude kad vide kolko piše na satu... Jer ni volan, ni ručica mjenjača nisu izlizani...

Mercedes je inovativan brand, tak da je normalno da prvih 2 godine uvijek ima tvorničkih greški.... koje većinu MB otklanja u svom trošku... a da ne govorim za ISP( 5 godina besplatnog održavanja) poslije kupnje vozila...  Nova S-klasa ima više mikročipova nego bojni avion... pa mora se tu nešto pokvarit...
Danas svi aute rade da izdrže 10 godina... Baš svi proizvođači... Najveća zarada je na popravcima i na rezervnim djelovima...

Mafija sused, mafija...  :toothy3:
kolega znam da nije neko mjerilo al molim te lijepo 1300ccm,100konja,850kg mase,5 brzina i sva 4 diska...mislim da bi se i današnje semafor-jurilice pomučile s autom iz 60-tih... 1960 Alfa Romeo Giulietta Sprint Zagato 'Coda Tronca' specifications - Carfolio.com
što se tiče svjećica za twin spark,koštaju cca 200 eura,al jesi li znao da se mijenjaju svakih 100tkm?ima alfa (156,147,gt)drugih problema, tipa varijator i ovjes koji se mijenja češće nego gume na tvom mercedesu  :icon_biggrin:
što se dizela tiče,ja sam sa jtd-om u 3 i pol godine napravio 180tkm bez kvara,prodao sam je sa 270tkm...trenutno ima cca 350tkm i još uvijek vozi
« Zadnja izmjena: 23 Siječanj, 2011, 19:34:22 brijac »

Offline brijac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 123
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Međimurje
  • Moj Skuter: Piaggio Carnaby 125
  • Moja Kaciga: noname
Odg: Koji auto vozite ???
« Odgovori #945 : 23 Siječanj, 2011, 19:33:22 »

Offline brijac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 123
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Međimurje
  • Moj Skuter: Piaggio Carnaby 125
  • Moja Kaciga: noname
Odg: Koji auto vozite ???
« Odgovori #946 : 23 Siječanj, 2011, 19:42:08 »
nemogu izdržat da ne predstavim konkurenciju iz vw-a iz tog doba  :icon_biggrin:
dizajnom meni odličan i to je to,kubikažom motora je sličan alfi,i to je to...okretaji na kojima razvija max.snagu više podsjećaju na mercedes nego na alfu  :icon_biggrin:
uglavnom vw-ov pojam sportskog automobila: 1963 Volkswagen Karmann-Ghia specifications - Carfolio.com

Offline filip190

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 186
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krasic
Odg: Koji auto vozite ???
« Odgovori #947 : 23 Siječanj, 2011, 19:56:32 »
@brijac - taj je vec imao abs i servo i diskove po tom linku, nikakva jurilica, na 2,2litre obujma 120 konja

kolega znam da nije neko mjerilo al molim te lijepo 1300ccm,100konja,850kg mase,5 brzina i sva 4 diska...mislim da bi se i današnje semafor-jurilice pomučile s autom iz 60-tih... 1960 Alfa Romeo Giulietta Sprint Zagato 'Coda Tronca' specifications - Carfolio.com
što se tiče svjećica za twin spark,koštaju cca 200 eura,al jesi li znao da se mijenjaju svakih 100tkm?ima alfa (156,147,gt)drugih problema, tipa varijator i ovjes koji se mijenja češće nego gume na tvom mercedesu  :icon_biggrin:
što se dizela tiče,ja sam sa jtd-om u 3 i pol godine napravio 180tkm bez kvara,prodao sam je sa 270tkm...trenutno ima cca 350tkm i još uvijek vozi
Kolega, ne zelim da ispadne da sam ja nesto alfu uzeo na pik, nisam... samo objašnjavam čovjeku da je meni trenutno mercedes najisplativiji auto, iako on tvrdi da nije.

Napisao sam da je jako puno ljudi koje poznajem nezadovoljno s alfom, ali ima i zadovoljnih... Dapače, meni je alfa ljep auto, živahan, ali kolko mi je lijep - tolko mi je i odbojan... svi znamo da su ukusi različiti...
Ovaj link šta si stavio, za to doba impresivne performanse.. al možemo se prepucavati do jutra, ja sad tebi stavim link od 300SL,popularno zvanog "Gullwing", i opet će bit... moj tata je jači od tvog tate...  :toothy12:
200€, pa i to je previše, iako traju 100tkm... Ne mjenjam ih ni ja na mercedesu svakih 15tkm...jer nema potrebe, u knjižici točno piše na kolko se mjenjaju, mogu ti sutra pogledat ako te zanima...

Šta varijator i ovjes tako brzo odlaze? Na kolko km?
Na naftu se ore, a na benzin se vozi!

Offline brijac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 123
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Međimurje
  • Moj Skuter: Piaggio Carnaby 125
  • Moja Kaciga: noname
Odg: Koji auto vozite ???
« Odgovori #948 : 23 Siječanj, 2011, 20:08:56 »
na starom ts-u (alfa 164) je varijator vječan,al na novijima češće krepa,kolko sam ja skužio puno ovisi o tome kakvo se ulje sipa,kolko je čovjek redovit s servisima,itd..ovjes pak s druge strane jako ovisi o stilu vožnje i ćuningu,moja je bila spuštena i imala je 17'',pošto dosta brzo i grubo vozim ovjes mi je držao cca 30 do 40tkm..
uglavnom,činjenica je da rabljene alfe većinom kupuje omladina koju privuku performanse i izgled, a niko im nije rekao da taj auto treba i održavat ako ga se želi ganjat..većinom ispadne da nemaju love za pošteno održavanje pa se auto krpa dok ide i proda..ko ga sljedeći kupi taj je naj#bo ko žuti,kupiš rupu bez dna i tu češ najčešće čut da je alfa nezahvalno sranje

Offline luka ns

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 606
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
  • Moj Skuter: Malaguti Madison
  • Moja Kaciga: AIROH
  • MojSpuh: je šupalj
Odg: Koji auto vozite ???
« Odgovori #949 : 23 Siječanj, 2011, 21:50:12 »
na starom ts-u (alfa 164) je varijator vječan,al na novijima češće krepa,kolko sam ja skužio puno ovisi o tome kakvo se ulje sipa,kolko je čovjek redovit s servisima,itd..ovjes pak s druge strane jako ovisi o stilu vožnje i ćuningu,moja je bila spuštena i imala je 17'',pošto dosta brzo i grubo vozim ovjes mi je držao cca 30 do 40tkm..
uglavnom,činjenica je da rabljene alfe većinom kupuje omladina koju privuku performanse i izgled, a niko im nije rekao da taj auto treba i održavat ako ga se želi ganjat..većinom ispadne da nemaju love za pošteno održavanje pa se auto krpa dok ide i proda..ko ga sljedeći kupi taj je naj#bo ko žuti,kupiš rupu bez dna i tu češ najčešće čut da je alfa nezahvalno sranje

slazem se :headbang:
Ko drugom jamu kopa, trećom gumu pali

:bero2:

Offline sasagm

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 2
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: gm
  • Moj Skuter: Sprint Filly
  • MojSetup: 70ccm
Odg: Koji auto vozite ???
« Odgovori #950 : 25 Siječanj, 2011, 14:10:11 »
Renault Clio 1.2 16V 2002god. boja crna.
Kupio sam ga prosle godime i prezadovoljan sam. Ali ne odustajem od dvotockasa.

Offline Lugburz

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1523
  • Spol: Muški
  • Rukovodioc-pijanac
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mjesto:
  • Moj Skuter: MojSkuter:
  • Moja Kaciga: Moja Kaciga:
  • MojSetup: MojSetup:
  • MojSpuh: MojSpuh:
Odg: Koji auto vozite ???
« Odgovori #951 : 25 Siječanj, 2011, 15:22:15 »
ma jebala vas sva 4 diska,blazeni bili dobosi :toothy12:
kad sa reno 4 TLom moras sa jedno 100km/h stat,pedala do poda a kola ne blokiraju :toothy3: :toothy3: :toothy3:
Rock out till your life is at an end

Offline Lugburz

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1523
  • Spol: Muški
  • Rukovodioc-pijanac
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mjesto:
  • Moj Skuter: MojSkuter:
  • Moja Kaciga: Moja Kaciga:
  • MojSetup: MojSetup:
  • MojSpuh: MojSpuh:
Odg: Koji auto vozite ???
« Odgovori #952 : 25 Siječanj, 2011, 15:32:17 »
al molim te lijepo 1300ccm,100konja,850kg mase,5 brzina i sva 4 diska...
Swift GTI :icon_scratch:
 :toothy11: :toothy11: :toothy11:

Rock out till your life is at an end

Offline Lugburz

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1523
  • Spol: Muški
  • Rukovodioc-pijanac
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mjesto:
  • Moj Skuter: MojSkuter:
  • Moja Kaciga: Moja Kaciga:
  • MojSetup: MojSetup:
  • MojSpuh: MojSpuh:
Odg: Koji auto vozite ???
« Odgovori #953 : 25 Siječanj, 2011, 15:34:19 »
Kao sto sam rekao na ovom forumu 90% ljudi su zatucani u marke i nedaj boze rec nesto protiv
ja san samo zatucan protiv alfe
Rock out till your life is at an end

Offline sfreak

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1572
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jadranovo
  • Moja Kaciga: Shark S800
Odg: Koji auto vozite ???
« Odgovori #954 : 25 Siječanj, 2011, 20:22:09 »
ja san samo zatucan protiv alfe

i to si potvrdio nebrojeno puta...i dalje je to ostalo na pricama osim toga da onoj 147 crkava sve...a to se zna dogodit kod svakog modela da na jednom primjerku rikne sve

Offline brijac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 123
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Međimurje
  • Moj Skuter: Piaggio Carnaby 125
  • Moja Kaciga: noname
Odg: Koji auto vozite ???
« Odgovori #955 : 25 Siječanj, 2011, 22:36:22 »
Swift GTI :icon_scratch:
 :toothy11: :toothy11: :toothy11:


30godina kasnije al ajde,priznata jurilica..

Offline aldin

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 178
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bihać
  • Moj Skuter: ST200
  • Moja Kaciga: Shoi model xx,nolan n60,n62
  • MojSpuh: Serijalovic
Odg: Koji auto vozite ???
« Odgovori #956 : 26 Siječanj, 2011, 02:10:20 »
Ovako,posto cesto kupujem prodajem auta reci cu o nekim modelima u koje sam se razocarao.Ajmo krenut od meni najdrazeg vozila.Mercedes
Sa mercedesm w210 starim 2 godine jedini problem koji smo imali u preko 100000km kroz te dvije godine je hrdja.Nista vise.Pali vozi.
Mercedes w140.Problem najveci je bio elektronika.2001.godine kad smo ga kupili bio je 4 godine starosti.Tad je kostao oko 30000e polovan.Ali je bio pun opreme,krenuvsi od navigacije,elek. siceva,memorija nekih tonu.....Elektronika je pocela srat kad smo ga dali tipu da se sluzi 15-ak dana dok je cekao svoj auto iz servisa,pa je ostavio radio da radi preko 24h.Iscrpio akumulator i upalio ga preko kamiona(24v).Kasnije ga je odkupio od nas i rijesio je problem kupovinom nekog kompjutera.
Imao sam jos 1 w210,2 w211 270cdi i trenutno imam 220cdi w211.Imao sam w203,202,201,124,123.....Nikad nisam imao probleme s tim autima.
BMW.Imao sam dosta bmw-ova.E38 735I jedini problem koji je bio sto je nekad tesko palio.Problem rijesen za 25e.Nije skup kvar.
VW-Imao sam sve i jedan golf,pasate sve osim cc-a i sad ovog sto je tek sad izisao.VW je precijenjen.Jedini VW  s kojim sam bio zadovoljan je GOLF 3 2.0gti 16v 150ks.Isao je kao zmaj.Kupili ga od prve vlasnice u svicarskoj 2005.godine s 90000km.Bio je kao nov.Opreme hrpa.Presli smo za 27mjeseci oko 135000km s njim.Nikad kvara ni jednog.
Passat 2.0tdi 140ks pd.Na 32000km otisao zamajac.Svako malo u servisu.Nakon nepunih 5 mjeseci prodan.
Golf 6 2.0tdi 140ks.Auto smo platili 20000eura posto je bilo za kes a i dobri smo vlasnikom salona.Inace je bio 23000eura.Jedino sto smo dobili od opreme je radio mp3,klimatronik,brave u boji auta.Nista ostalo nije imao.U 30000km,nepunih godinu dana sam bio jedno 10 puta u servisu pored redovnih.Non stop nesto puca u njema.Jednom pljusak nebo se otvorilo.Stali pored ceste da upitamo starca nekog za jednu kucu.Nece prozor da se podigne.Brave od vrata dobile luft kao da vozim stojadina a ne golfa novog i starog 4-5 mjeseci.Srecom nakon nepunih godinu dana proamo ga.
Audi.Modele smo imali sve osim A6 i A2.
B6-Elektronika.
b6 2.5TDI 180ks quattro.Problem je bio sto se pri saltanju cuo nekakv cudan zvuk.Zamjenili lamelu,korpu.Ponovo isto.Kad smo prodali nakon 3-4 mjeseca je otisao mjenjac.
B7-elektronika.Nisu ni na jednom ni na drugom bili veliki problemi ali znalo se desit da podivlja.

Sad trenutno imam Skodu Yetija.2.0TDI,140KS.4x4.Experience.Za 23000e s popustima na poklon smo jos dobili zimske gume i felge 16-ke.Ljetne i zimske podmetace.2 prva servisa besplatna....Od opreme je sve poruceno osim kontrole tlaka u gumama i koze.Felge alu. skuplje porucene,to je sve dodatno.Auto je non stop u teskim poslovima.Losi putevi,snijeg,blato....Voze je radnici,msm ko god stigne.Prikolica i bager 3t svako malo vuce kad je slep sluzba zauzeta i drugi kamioni.U 13 mjeseci kod nas evo sta smo odradili.
Preko 45000km.3 redovna servisa.3-4 puta smo dolili ulje,i to skroz malo.Jedino sto bih zamjerio je sto mi je par puta stala zracna zavjesa od panorama krova,ali je rijeseno i sto se rasklimala rucica mjenjaca.Neosjetno ali eto problema.
Kad smo otisli u VW salon da porucimo Tiguan 4x4,s malo jacim paketom opreme,navigacijom,predracun je koliko se sjecam bio preko 35000e.Sta dobivam.Samo ime.U skodi sam dobio vecu opremu za manje pare.

Ocistili lopatom samo da se vrata mogu otvorit da ne ide u nju snijeg.Preko 250m snijeg visine oko 75cm.Vratio sam se u rikverc 2 puta samo da probijem hrpu.


Da napomenem.U sva auta su isli redovni servisi do maksimuma.Nisam nikad otisao kupio ulje od 80kn vec koje najskuplje ima to se i kupuje.

A evo i novog auta u voznom parku,nije nov al je mercedes,tek razradjen :toothy9:
Mercedes E220CDI.Avantgard paket opreme.2004.godiste.190000km.Od opreme navigacija,koza,el sicevi,grijanje siceva.....Ma tona opreme uglavnom.

Na proljece Amg ili lorinser felge.Bio sam nasao lorinser ali prodao covjek pa cu vjerovatno AMG.Facelift stopke.Mislio sam kupiti jedne,ali nemaju ledice posto su s elegance.I to je to.Spreman za zarenje i paljenje evropom.

PS:S ovim mercedesom sam imao belaj.Nije htio zakljucavati.Otisle baterije u daljinskom :toothy9:

« Zadnja izmjena: 26 Siječanj, 2011, 02:15:03 aldin »

Offline gargamel09

  • Tržnica : (+6)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 360
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: SR-172
  • Moja Kaciga: neka žnj
  • MojSetup: malossi
  • MojSpuh: malossi
Odg: Koji auto vozite ???
« Odgovori #957 : 26 Siječanj, 2011, 10:28:37 »
moj autic golf 3 tdi
malo trosi,svugdje dode,jeftin popravak-dijelova posvuda :toothy9:
sam ga odrzavam i tako je najbolje


Offline Lugburz

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1523
  • Spol: Muški
  • Rukovodioc-pijanac
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mjesto:
  • Moj Skuter: MojSkuter:
  • Moja Kaciga: Moja Kaciga:
  • MojSetup: MojSetup:
  • MojSpuh: MojSpuh:
Odg: Koji auto vozite ???
« Odgovori #958 : 29 Siječanj, 2011, 12:10:05 »
aldine jadan yeti s tobom :toothy12:
da bager od 3 tone vuces s njim :toothy3:
Rock out till your life is at an end

Offline brijac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 123
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Međimurje
  • Moj Skuter: Piaggio Carnaby 125
  • Moja Kaciga: noname
Odg: Koji auto vozite ???
« Odgovori #959 : 29 Siječanj, 2011, 15:58:37 »
Ovako,posto cesto kupujem prodajem auta reci cu o nekim modelima u koje sam se razocarao.Ajmo krenut od meni najdrazeg vozila.Mercedes
Sa mercedesm w210 starim 2 godine jedini problem koji smo imali u preko 100000km kroz te dvije godine je hrdja.Nista vise.Pali vozi.
Mercedes w140.Problem najveci je bio elektronika.2001.godine kad smo ga kupili bio je 4 godine starosti.Tad je kostao oko 30000e polovan.Ali je bio pun opreme,krenuvsi od navigacije,elek. siceva,memorija nekih tonu.....Elektronika je pocela srat kad smo ga dali tipu da se sluzi 15-ak dana dok je cekao svoj auto iz servisa,pa je ostavio radio da radi preko 24h.Iscrpio akumulator i upalio ga preko kamiona(24v).Kasnije ga je odkupio od nas i rijesio je problem kupovinom nekog kompjutera.
Imao sam jos 1 w210,2 w211 270cdi i trenutno imam 220cdi w211.Imao sam w203,202,201,124,123.....Nikad nisam imao probleme s tim autima.
BMW.Imao sam dosta bmw-ova.E38 735I jedini problem koji je bio sto je nekad tesko palio.Problem rijesen za 25e.Nije skup kvar.
VW-Imao sam sve i jedan golf,pasate sve osim cc-a i sad ovog sto je tek sad izisao.VW je precijenjen.Jedini VW  s kojim sam bio zadovoljan je GOLF 3 2.0gti 16v 150ks.Isao je kao zmaj.Kupili ga od prve vlasnice u svicarskoj 2005.godine s 90000km.Bio je kao nov.Opreme hrpa.Presli smo za 27mjeseci oko 135000km s njim.Nikad kvara ni jednog.
Passat 2.0tdi 140ks pd.Na 32000km otisao zamajac.Svako malo u servisu.Nakon nepunih 5 mjeseci prodan.
Golf 6 2.0tdi 140ks.Auto smo platili 20000eura posto je bilo za kes a i dobri smo vlasnikom salona.Inace je bio 23000eura.Jedino sto smo dobili od opreme je radio mp3,klimatronik,brave u boji auta.Nista ostalo nije imao.U 30000km,nepunih godinu dana sam bio jedno 10 puta u servisu pored redovnih.Non stop nesto puca u njema.Jednom pljusak nebo se otvorilo.Stali pored ceste da upitamo starca nekog za jednu kucu.Nece prozor da se podigne.Brave od vrata dobile luft kao da vozim stojadina a ne golfa novog i starog 4-5 mjeseci.Srecom nakon nepunih godinu dana proamo ga.
Audi.Modele smo imali sve osim A6 i A2.
B6-Elektronika.
b6 2.5TDI 180ks quattro.Problem je bio sto se pri saltanju cuo nekakv cudan zvuk.Zamjenili lamelu,korpu.Ponovo isto.Kad smo prodali nakon 3-4 mjeseca je otisao mjenjac.
B7-elektronika.Nisu ni na jednom ni na drugom bili veliki problemi ali znalo se desit da podivlja.

Sad trenutno imam Skodu Yetija.2.0TDI,140KS.4x4.Experience.Za 23000e s popustima na poklon smo jos dobili zimske gume i felge 16-ke.Ljetne i zimske podmetace.2 prva servisa besplatna....Od opreme je sve poruceno osim kontrole tlaka u gumama i koze.Felge alu. skuplje porucene,to je sve dodatno.Auto je non stop u teskim poslovima.Losi putevi,snijeg,blato....Voze je radnici,msm ko god stigne.Prikolica i bager 3t svako malo vuce kad je slep sluzba zauzeta i drugi kamioni.U 13 mjeseci kod nas evo sta smo odradili.
Preko 45000km.3 redovna servisa.3-4 puta smo dolili ulje,i to skroz malo.Jedino sto bih zamjerio je sto mi je par puta stala zracna zavjesa od panorama krova,ali je rijeseno i sto se rasklimala rucica mjenjaca.Neosjetno ali eto problema.
Kad smo otisli u VW salon da porucimo Tiguan 4x4,s malo jacim paketom opreme,navigacijom,predracun je koliko se sjecam bio preko 35000e.Sta dobivam.Samo ime.U skodi sam dobio vecu opremu za manje pare.

Ocistili lopatom samo da se vrata mogu otvorit da ne ide u nju snijeg.Preko 250m snijeg visine oko 75cm.Vratio sam se u rikverc 2 puta samo da probijem hrpu.


Da napomenem.U sva auta su isli redovni servisi do maksimuma.Nisam nikad otisao kupio ulje od 80kn vec koje najskuplje ima to se i kupuje.

A evo i novog auta u voznom parku,nije nov al je mercedes,tek razradjen :toothy9:
Mercedes E220CDI.Avantgard paket opreme.2004.godiste.190000km.Od opreme navigacija,koza,el sicevi,grijanje siceva.....Ma tona opreme uglavnom.

Na proljece Amg ili lorinser felge.Bio sam nasao lorinser ali prodao covjek pa cu vjerovatno AMG.Facelift stopke.Mislio sam kupiti jedne,ali nemaju ledice posto su s elegance.I to je to.Spreman za zarenje i paljenje evropom.

PS:S ovim mercedesom sam imao belaj.Nije htio zakljucavati.Otisle baterije u daljinskom :toothy9:


kolega,jesi vozio išta osim švabe?zanimalo bi me jer vidim da dosta realno ocijenjuješ aute...