Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Astra G 1.7 DTI 2003., pomoć-savjet  (Posjeta: 18789 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Dino-X race

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 571
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
  • Moj Skuter: Speedfight 2 WRC
  • Moja Kaciga: Gekko
Astra G 1.7 DTI 2003., pomoć-savjet
« : 24 Lipanj, 2013, 16:32:43 »
Pozdrav svima, molim pomoć i savjet ako ovdje ima koji automehaničar ili netko ko se kuži da mi pomogne.

Ovako, imam problem sa autom svojim već skoro oko mjesec dana. Auto je Astra G, 2003. god.,1.7 DTI motor.
Dešava mi se ponekad (dosta često ali opet ne svaki put) kad ubrzavam i šaltam iz druge u treću ili treće u četvrtu da mi auto trzne jedanput dvaput na pola sekunde-sekundu. Znači kao zacuga,zatrza. Također nekad kad se lagano vozim četvrtom pa malo dam gasa da ubrzam. Najčešće se to događa između 1500 do 2000 okretaja. Nekad i malo iznad 2000 kad prođe.

Napominjem, auto pali normalno, auto se vozi normalno, ide dobro i turbina radi ma sve normalno. Također napominjem da grešaka na dijagnostici nema, niti se pali bilo koja lampica. Znači nema nikakve greške. Auto je kod mene godinu i pol i nikad kvara niti problema sa njim. Ima 130 tkm sada.
Već me koštalo dosta i novaca a pomalo i živaca jer sam po pitanju toga picajzla i nemam mira znajući da mi neš sa autom nije u redu.

E sad priča ide ovako: već par mjeseci sam znao da mi slini senzor na bosh pumpi naftu, nije jako ali je malo slinilo i tu i tamo kapne dolje na granu auspuha koja kap nafte. To je poznata boljka na tom motoru i to im odlazi, tu kad propiša zamislite gura naftu kroz kablove gore na komp motora i izgriza ga pomalo dok ne krepa komp i onda je belaj malo veći. Znači meni se to nije još desilo i znao sam da moram uzeti taj senzor koji je inače 1500 kn! Znači to znam već koji mjesec i tu još nema od trzanja ni T!

Dalje, kako sam bio kod svog mehaničara koji stvarno nemogu reći da je loš, dobri smo stvarno i čovjek je korektan i zna znanje ali je problem kad auto nema grešaka.
 
Promjenili smo senzor na radilici misleći da je to uzrok trzanja, trzanje nije prestalo!
Očišćen EGR ventil, nije ni bio jako čađav, trzanje nije prestalo.
DANAS promjenjen senzor ovaj na bosh pumpi, da bude sve suho i da spasim na vrjeme komp i elektroniku...trzanje nije prestalo (jer se i na njega sumnjalo da je možda uzrok jer slini naftu i možda tu gubi i dešava se neki prekid).

Šta više da radim i zašto auto trzne a nikad prije se to nije dogodilo nijednom?!
Guglao sam malo i našao sličan slučaj koji je rješen čišćenjem neke mrežice koja se nalazi u rezervaru?? Bila je zaštopana kao??
Tako mi se čini da je neki banalan uzrok tome i da je stvarno neš možda negdje zaštopano ali šta? Dali prekine gorivo na tu sekundu...ili nešto drugo ja više neznam?!

Još jedna napomena koju sam zaboravio:
servis sam napravio u 4. mjesecu prije rege ( SVI filteri i ulje)
trzanje se događa samo kad je auto na radnoj temp. znači između 80 i 90. Na početku vožnje dok je hladan sve normalno i neće trznuti nijednom.

Dali da idem na čišćenje te mrežice u rezervaru i samog možda rezervara, pa ponovno novi filter nafte stavim..? Jer pri izmjeni na servisu sam primjetio da je bilo neke zezancije oko filtera nafte, nije ga mogao odzračit ili tako neš da povuče jedno 20 min...?? Možda je ostalo zraka? Majstor kaže da ako je i ostalo zraka već bi izašao sam i auto bi i teško palio..
Ali kako će izač zrak kad je to zatvoren sistem? Mislim nisam se ja raspravljao on valjda zna šta k.... ja znam o tome.

Molim vas čitajte redom i pažljivo( ispričavam se na ogromnom tekstu) i svaki savjet i pomoć dobrodošla ako se neko susreo sa ovim problemom na ovom motoru.  :( :dontknow:

WRC!

Offline SrNeK

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 141
  • Spol: Muški
  • Adrenalin u krvi i anđeo čuvar da nas čuva!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Međimurje
  • Moj Skuter: Baotian 125
  • Moja Kaciga: Suomy
  • MojSetup: standard
  • MojSpuh: arrow
Odg: Astra G 1.7 DTI 2003., pomoć-savjet
« Odgovori #1 : 26 Lipanj, 2013, 01:09:27 »
meni je tako na astri F 1.7TDI (tc4ee) neki filter goriva zaštopan bil.. pa mi je pri svakom jačem gasu i na tim okretajima kojima ti pišeš znala trzati.... taj filter smo promjenili i onda ok išla... čak nam se i znala gušit....

a i čudno sve si promjenil.. spuhal kaj se da.... sad ti jedino preostaje i to... nije neki novac... a dobro je za napravit...

i kolko KM ti auto ima? i kad se to počelo događat? prije izmjene filtera i toga ti se nije?

ako ima preko 120tkm bi oke ovo za fil. gor. bilo....
« Zadnja izmjena: 26 Lipanj, 2013, 01:11:02 SrNeK »

Offline KEEWAY

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 410
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Žakanje
  • Moj Skuter: Gilera Runner
  • Moja Kaciga: kineska
  • MojSetup: polini 70ccm
  • MojSpuh: Yasuni
Odg: Astra G 1.7 DTI 2003., pomoć-savjet
« Odgovori #2 : 26 Lipanj, 2013, 03:28:51 »
jesi probao promjenit senzor protoka zraka?


inace ono sto si naveo za naftu da ide po kablovima, to se desilo i na mojoj astri, isto imam 1.7 DTI, to pod hitno zamjeni jer ce ti sve otic u k....

EDIT: vidio sam kasnije da si sve rijesio to  :sign007:
« Zadnja izmjena: 26 Lipanj, 2013, 03:31:26 KEEWAY »

Offline Ceki21

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Astra G 1.7 DTI 2003., pomoć-savjet
« Odgovori #3 : 26 Lipanj, 2013, 07:00:17 »
Meni se isto tak događalo - bio zaštopan erg ventil, pun pun čađe :D
Trgo - Prijevoz RT

Offline Dino-X race

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 571
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
  • Moj Skuter: Speedfight 2 WRC
  • Moja Kaciga: Gekko
Odg: Astra G 1.7 DTI 2003., pomoć-savjet
« Odgovori #4 : 26 Lipanj, 2013, 08:18:00 »
egr sam ocistio,tako da to nije. senzor protoka zraka nisam mjenjao, mjenjao sam senzor radilice i senzor na bosh pumpi.
da,prije servisa i izmjene i izmjene ulja i filtera to se nije dogadalo. znaci filter nafte onaj na masini je promjenjen,ali cuo sam da ima jos neki koji se nalazi u rezervaru i da i on moze biti zastopan. to mi jos ostaje jedino probat.
a sto mislite moze li to biti radi zraka u sistemu goriva? pa ima neki prekid ako nije sistem dobro ozracen? mozda je nes sfusano kod izmjene tog filtera kod masine pa ostalo zraka...? na filter nafte mislim.
WRC!

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Astra G 1.7 DTI 2003., pomoć-savjet
« Odgovori #5 : 26 Lipanj, 2013, 12:26:14 »
Nie da se kontam neš oko auta,pogotovo dizla,al logično je da ako neki senzor prdne,ecu to dijagnosticira ko grešku koja se vidi kad se auto spoji na dijagnostiku,jel.
A tebi nist ne prikazuje,tak da je neka mehanička greška.
A ako postoji neki filter goriva još,naravno zamjeni ga,to bi mehaničar trebal znat dal postoji još koji.
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline Dino-X race

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 571
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
  • Moj Skuter: Speedfight 2 WRC
  • Moja Kaciga: Gekko
Odg: Astra G 1.7 DTI 2003., pomoć-savjet
« Odgovori #6 : 26 Lipanj, 2013, 13:54:32 »
navodno da ima ta kao neka mrežica u rezervaru kod pumpe, možda je do nje ali bi tu bili puno gori simptomi da je to nešto zaštopano... ali ići ću još i na to da se očisti rezervar i taj filter i onaj filter na mašini ponovno novi.

Pazite današnju situaciju: dosta sam koristio auto evo maloprije došao doma, auto trza i dalje tu i tamo.
Već živčan i očajan sjedim u autu na parkingu i nađem broj od rudmana u sisku, ajd reko idem nazvat servis da vidim šta će mi oni reći. kaže čovjek da ni njihova dijagnostika tu nebi ništa našla ako se ne pali nijedna lampica. pitam za savjet, kažem što se događa i što sam sve već promjenio...kaže da je to trzanje ili cukanje kao prvi znakovi kad odlazi neki modul na bosh pumpi, veselje jer je novi 12000 kn kod njih jel a reparacija ili popravak oko 2000. ja se preznojio, reko 12000 kn je pola vrjednosti auta. također kaže da po njegovom ništa ti filteri i taj u rezervaru ne može utjecat na to i ako sam druge sve promjenio da to ne diram.
uzmi kaže neki bolji aditiv za dizela i sipaj unutra i na neku pumpu za koju misliš da je najkvalitetnija po gorivu, da probam s time malo da pročisti.
tako sam i napravio, rukno neki aditiv i na omw-u natočio dizela. ali vožnjom do doma sa benzinske kojih 15 tak kilometara bilo je trzanja i dalje...sad ću vidit za koji dan a u subotu ću ić ovo za rezervar možda rješit.

nego ima tu još:
jučer sam ja nešta zezno možda i sam, uvjeren kako ima zraka u sistemu goriva pa cuga radi toga (nemam ni sam pojma zašto..) upalim auto i na mašini kod filtera nafte ima šaraf jedan koji ga drži i samo ga malo otpustim jer sam čuo da tu zrak malo šušti kad ga otpustim..kad sam ga otpustio auto počne crkavat, počelo vuć zrak normalno u filter, ja stegnem brzo i auto dalje radi normalno. ugasim, idem palit i auto vergla malo i onda upali!
ala bokte, ja gotov, a auto inače pali na zub bio vruč ili hladan pali ko mina.. probam par puta sve ok pali on na zub.
jutros kad sam išao do grada, znači hladan auto idem palit opet on malo vergla i upali...dalje po gradu normalno sve!

Zašto vergla sad nakon toga a nikad nije verglo, ni na -15!!??
Što sam napravio tj.zaj...? Hoće li to prestati? jer ako je i ušlo zraka on se sam ozrači i zrak će izaći. tako mi rekoše...kasnije ću probat kad opet bude hladan kako će upalit.

Opet sam napiso štivo, al ovo će me pojest... imam osječaj da je tako neka glupost ali koja??
Samo novci odoše, već lagano razmišljam i da ju vozim na plac dok još mogu... ali opet žao mi je auta jer je stvarno dobar osim ovog sr#nja..
majstor je u gužvi malo sada pa nemožemo odma to a ja bi najradije sad odma sve to raskapo.

i dalje primam savjete i svaku pomoć!  :)

WRC!

Offline Mikac21

  • Tržnica : (+24)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1730
  • Spol: Muški
  • Na zadnji pa babi u tarabu
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Đakovo
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox 70ccm
  • Moja Kaciga: Uvex Ectrolon
  • MojSetup: Stage6 Streetrace i dvoja kolica đubreta
  • MojSpuh: Stage6 PRO
Odg: Astra G 1.7 DTI 2003., pomoć-savjet
« Odgovori #7 : 26 Lipanj, 2013, 14:09:17 »
Meni se isto tak događalo - bio zaštopan erg ventil, pun pun čađe :D
i na mojoj isto to a i katalizator smo skinili jer ga je tak jebalo da mu je trebalo u prvoj 10sec da dodje do 2000rpm i da se upali turbina
moja je 2001 1.7dti
PRODAJA DIJELOVA BB 125ccm AC,Aerox dijelovi,tuning dijelovi,maske....peugeot,aprilia,neos dijelovi...
092-201-7541

Offline Dino-X race

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 571
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
  • Moj Skuter: Speedfight 2 WRC
  • Moja Kaciga: Gekko
Odg: Astra G 1.7 DTI 2003., pomoć-savjet
« Odgovori #8 : 26 Lipanj, 2013, 15:26:13 »
hm neznam decki,kazem taj ventil sam ocistio ali nije ni bio čađav jako kod mene. al ociscen je da se sjajio ko novi.  ali i dalje trzne auto... kazem jos cu ic jedino na to u rezervaru da se ocisti ako ima sta ak i tad to ne prestane onda cu vozit jos koji mjesec i na bubanj s njom.
posto vise ne radim ne mogu to financijski pregurat,jer i ovako sam vec dao novaca al eto.
WRC!

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Astra G 1.7 DTI 2003., pomoć-savjet
« Odgovori #9 : 26 Lipanj, 2013, 15:27:44 »
e vidis to se i meni dogadalo al na vecem motoru premda je bosch pumpa ista vp44, uglavnom to je prestalo samo od sebe, ja sam bio istekao struju sa pumpe i nasprejao steker kontakt sprejem i nekako je prestalo.
Inace te pumpe imaju na sebi elektroniku koja regulira kuteve paljenja i ubrizgavanje i hladi se sa naftom koja prolazi kroz pumpu, od 1l nafte 3 deci motor potrosi a 7 deci hladi elektroniku i vraca se natrag u rezervoar tako da je preporuka da uvijek imas bar 15 litara goriva u rezervoaru da bude dovoljno za hladenje.
Ta elektronika kad krepa popravak je oko 200-500kn, unutra zvizne tranzistor od pregrijavanja i neki elektroliti i znam jednog lika koji se samo time bavi u zivotu i mom stricu je radio to tocno na isto autu kao i tebi i sad ima 300 000 i vozi i dalje normalno  :icon_biggrin:

inace sto se tice zraka kad se mijenja filter natoci se u njega nafte, zasarafis ga pa palis jer ako ude zrak onda su problemi, pogotovo ako nemas ac pumpicu za navuc naftu, problem zraka je sto se nemoze dovoljno stlacit da dizne otvore, a tlak je oko 300 bara ja mislim
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline Dino-X race

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 571
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
  • Moj Skuter: Speedfight 2 WRC
  • Moja Kaciga: Gekko
Odg: Astra G 1.7 DTI 2003., pomoć-savjet
« Odgovori #10 : 26 Lipanj, 2013, 15:40:11 »
iwo,sto mi ti onda savjetujes kao netko ko ima iskustva sa slicnim problemom? da vozim dalje samo pa mozda prestane samo od sebe ili?
pretpostavljam da taj konektor na pumpi nemogu sam istekat da ga nasprejam malo? iskreno ni neznam gdje pumpa tocno je..ali mozda je majstor to napravio kad je mjenjao senzor na pumpi jer je cistio sve kablove i konktore od nafte.

sto mislis o toj mrezici u rezervaru da na njoj se hoce talog uhvatit? jel ti to poznato? i sto mislis o aditivu sta sam sipao za dizne i opcenito je da ga malo propuse..?
a kad bi skinuo kleme sa akum.dali bi se tada elektronika resetirala? dali bi sto dobio time?

savjetuj,hvala!
WRC!

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Astra G 1.7 DTI 2003., pomoć-savjet
« Odgovori #11 : 26 Lipanj, 2013, 15:48:31 »
meni se to dogadalo recimo trecoj brzini al samo u lijevom zavoju, u desnom zavoju i na ravnom, ubrdo nizbrdo nista  :laughing6: :laughing6:
Mislim pazi, sve sto se da ocistit ocisti, propusi kompresorom linije od goriva i tome slicno.
Skidanje klema resetira ecu al kad opet upalis auto signalizirat ce kvar sigurno.
Neznam kazem ti, meni je to samo od sebe prestalo, auto ide ko lud, ne dimi ni nista   :dontknow:
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline Dino-X race

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 571
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
  • Moj Skuter: Speedfight 2 WRC
  • Moja Kaciga: Gekko
Odg: Astra G 1.7 DTI 2003., pomoć-savjet
« Odgovori #12 : 26 Lipanj, 2013, 16:03:30 »
al vidis kod mene je problem sto kvara po kompjuteru i po dijagnostici nema! nista ne pokazuje niti mi se pali bilo koja lampica. auto pali ide, turbina ide ma ko raketa. isto ni meni nista ne dimi,ono malo sta je i bilo čađe sam već izduvo da joj duša izađe. nista ne dimi,ne trosi ulje,suho sve ko barut.
godinu i pol ju imam,pali vozi nikad problema sa autom. i sad ovo ovako glupo nesta...da bar kaze komp.sta je kvar da se zna popravit il zamjenit ali greske ne postoje... :dontknow:
WRC!

Offline SrNeK

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 141
  • Spol: Muški
  • Adrenalin u krvi i anđeo čuvar da nas čuva!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Međimurje
  • Moj Skuter: Baotian 125
  • Moja Kaciga: Suomy
  • MojSetup: standard
  • MojSpuh: arrow
Odg: Astra G 1.7 DTI 2003., pomoć-savjet
« Odgovori #13 : 26 Lipanj, 2013, 23:16:50 »
probaj MAF SENZOR zamjenit drugim... neka ti neko posudi il odi u neki auto otpad te ga na licu mjesta isprobaj... ako nije ne uzimaš ga... taj si rekao da nisi mjenjal....

vjeruj taj senzor radi čuda... čak i na leru corsa 1.2 16v nije ok radila, dušila se i svašta....

il ako znaš kog pa stavite njegov... to ti je posla 5 min da staviš, probaš i vratiš na mjesto! ;)

Offline Dino-X race

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 571
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
  • Moj Skuter: Speedfight 2 WRC
  • Moja Kaciga: Gekko
Odg: Astra G 1.7 DTI 2003., pomoć-savjet
« Odgovori #14 : 26 Lipanj, 2013, 23:39:26 »
a jeli to ovaj senzor protoka zraka gore sa slike? ako je njega sam danas ja sam samo otkopčao i malo štrcno sa wd-om da se kontakti očiste.
ali nije mi jasno samo ako je do nekog senzora, pa j#bemu mora se upalit neka lampica i greška, pa to je sve elektronika nije..yugić.  :dontknow:
WRC!

Offline KEEWAY

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 410
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Žakanje
  • Moj Skuter: Gilera Runner
  • Moja Kaciga: kineska
  • MojSetup: polini 70ccm
  • MojSpuh: Yasuni
Odg: Astra G 1.7 DTI 2003., pomoć-savjet
« Odgovori #15 : 26 Lipanj, 2013, 23:45:20 »
a jeli to ovaj senzor protoka zraka gore sa slike? ako je njega sam danas ja sam samo otkopčao i malo štrcno sa wd-om da se kontakti očiste.
ali nije mi jasno samo ako je do nekog senzora, pa j#bemu mora se upalit neka lampica i greška, pa to je sve elektronika nije..yugić.  :dontknow:

na mojoj astri zbog tog senzora auto nije vukao nikako dok se turbina nije upalila, ono 1 brzina full gas i auta lagano ubrzavao do 2000 obrtaja, probaj to promjenit pa vidi

Offline Dino-X race

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 571
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
  • Moj Skuter: Speedfight 2 WRC
  • Moja Kaciga: Gekko
Odg: Astra G 1.7 DTI 2003., pomoć-savjet
« Odgovori #16 : 26 Lipanj, 2013, 23:47:11 »
ma onda nije to, moja vuče ko simflon, bez turbine i sa turbinom auto ide kao što je i išao prije pojave trzanja.
WRC!

Offline utoka

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 101
  • Spol: Muški
  • Radi mi samo prednja brenza
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: SP 180
  • Moja Kaciga: neka ćing ćing
Odg: Astra G 1.7 DTI 2003., pomoć-savjet
« Odgovori #17 : 27 Lipanj, 2013, 00:23:39 »
Moj savjet je da odeš kod majstora i da ti provjeri nosače motora ako su uredu onda neka vidi u kakvom je stanju katalizator i neka izmjeri otpor na lambda sondama.

Offline SrNeK

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 141
  • Spol: Muški
  • Adrenalin u krvi i anđeo čuvar da nas čuva!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Međimurje
  • Moj Skuter: Baotian 125
  • Moja Kaciga: Suomy
  • MojSetup: standard
  • MojSpuh: arrow
Odg: Astra G 1.7 DTI 2003., pomoć-savjet
« Odgovori #18 : 27 Lipanj, 2013, 02:08:48 »
http://i535.photobucket.com/albums/ee352/craig_kennedy83/11032009429-2-1.jpg

to ti je senzor prije usisa (filtera zraka)

ni na corsi nije svetlil tak dugo dok nije do kraja otišal... velim prvi simptomi su bili malo nacukavanje.. pa gušenje.. pa nemiran rad motora i onda žuta lampica počela svijetlil... govorim o b 2000 1.2 16v ... a i sonda može bit.. al ovo ti je jeftinije provjerit ako imaš kog il na nekom auto otpadu nek ti posudi tam isprobaš i da vidiš...

Offline Lugburz

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1523
  • Spol: Muški
  • Rukovodioc-pijanac
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mjesto:
  • Moj Skuter: MojSkuter:
  • Moja Kaciga: Moja Kaciga:
  • MojSetup: MojSetup:
  • MojSpuh: MojSpuh:
Odg: Astra G 1.7 DTI 2003., pomoć-savjet
« Odgovori #19 : 03 Srpanj, 2013, 20:21:24 »
cuveni bosch hfm senzor...treba auto spojit na dijagnostiku i ne trazit greske nego pratit vrijednosti koje daje MAF...to treba napravit neko ko zna sta radi i koliki napon triba davat u kojem rezimu rada,i garant je u njemu problem...tolerancija mu je cini mi se 15-20% i ako su vrijednosti unutar tih 15-20% od normale nece palit check engine,a moze zajebavat...to je senzor koji najpreciznije mjeri kolicinu zraka i temperaturu al je preosjetljiv...novi je inace malo ispod 2000kn i ne pomisljaj kupovat neki zamjenski s e-gaya...
Rock out till your life is at an end