Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Projekt Aprilia SportCity One 50 2T  (Posjeta: 2768 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline The_Dark_Side

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 69
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Aprilia SportCity 50
  • Moja Kaciga: HELD
  • MojSpuh: Gianeli GO
Projekt Aprilia SportCity One 50 2T
« : 18 Lipanj, 2013, 00:13:12 »
Naime, imam apriliu sportcity 50 2T...2011 godiste...motor maltene kupio nov...zena prije mene vozila ga jedno ljeto...i to samo ljeto pa ostala u drugom stanju i prodala ga za manje od pola trzisne cjene...garaziran sve super, nikad padan, nikad nista...ono tip top motor, kupi vozi...

Ona je makla s njega blokade i rokla gore Gianeli GO, nista osim toga dodatno nije bas stavljano, znaci motor je maltene stock...

Dosad nisam bas imao u planu ga sredjivat jer opet draga ima isti takav. Al eto puklo me da ga sredim skroz maltene napravim "avion" od njega...Odma u startu kazem, nisam poznavatelj bas motora, auti mi vise leze, tako da iskreno oko motora sam za vecinu vas "laik".

Sa prijateljem sam sad nedavno pricao i koliko sam uspio pohvatat dalo bi se na to moje cudo stavit kit od 70, veci variomat, dizna, marmita kakva dobra...od gianelia ono cudo zadnje ili neznam kakav leo...

Tu sam dosao s ciljem da me i vi savjetujete, sta bi se moglo tocno stavit i od koga da jednostavno sredi se motor da bude tip top.

Odma da kazem, eto "srecom" takva je ekonomska racunica kod mene da nemoram pazit na novac, ne da ispadne da se zelim forsirat novcima ili necim takvim, al eto, odlucio sam ulozit u motor koliko god treba da napravim od njega pravu mašinu. Istina neki ce se javit i rec pa zasto onda ne kupis nesto jace...jednostavno..motor mi se izgledom svidja i zelim onaj osjecaj kad sa "50setkom" poderes sve po cesti :))

Ponavljam, samo najbolje i najkvalitetnije zelim da jednostavno motor bude "savrsenstvo"

I da, zaboravh rec...ako taj moj frend ne bude bio "sposoban" sve to sredit voljan sam nekog od vas zaposlit naravno tko zeli i ima volje da sve to lijepo sredi, naravno bit ce placeno. iz Pule sam.  Hvala na citanju :)

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Projekt Aprilia SportCity One 50 2T
« Odgovori #1 : 18 Lipanj, 2013, 01:23:43 »
Prvo i osnovno, šta oćeš od skutera:
Da trga i kolje i traje 2 hiljade ili da ide sasvim pristojno uz dugotrajnost ko i serijala?
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline The_Dark_Side

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 69
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Aprilia SportCity 50
  • Moja Kaciga: HELD
  • MojSpuh: Gianeli GO
Odg: Projekt Aprilia SportCity One 50 2T
« Odgovori #2 : 18 Lipanj, 2013, 01:31:03 »
Prvo i osnovno, šta oćeš od skutera:
Da trga i kolje i traje 2 hiljade ili da ide sasvim pristojno uz dugotrajnost ko i serijala?

Da ide pristojno, al naravno i da bude dugotrajno. Nema smisla radit nesto sta ce trajat par hiljada :)

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Projekt Aprilia SportCity One 50 2T
« Odgovori #3 : 18 Lipanj, 2013, 01:55:08 »
Onda kaj da ti velim, recimo ovak:
Kit:
Dr.evo
http://www.mojskuter.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=173&category_id=100&option=com_virtuemart&Itemid=142

Ili
Mhr replica, nešto jača, duplo skuplja, ali ALU, možda i bolje za AC zbog hlađenja
http://www.mojskuter.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=159&category_id=100&option=com_virtuemart&Itemid=142

Radilica
BGM (ta bi trebala odgovarat po duljini hoda i duljini klipnjače ja mislim)
http://www.mojskuter.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=726&category_id=100&option=com_virtuemart&Itemid=142

Ili nešto jeftinija Motoforce
http://www.mojskuter.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=3442&category_id=100&option=com_virtuemart&Itemid=142

Set ležaja i semeringa
BGM(SKF čelični kavez i Corteco semerinzi, ok izbor)
http://www.mojskuter.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=737&category_id=100&option=com_virtuemart&Itemid=142

Auspuh
Yasuni r(po meni najbolji izbor, od kvalitete izrade preko zvuka do performansi)
http://www.mojskuter.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=903&category_id=22&option=com_virtuemart&Itemid=142

Variomat
Malossi multivar
http://www.mojskuter.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1207&category_id=23&option=com_virtuemart&Itemid=142

Ili Polini hi-speed
http://www.mojskuter.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1222&category_id=23&option=com_virtuemart&Itemid=142

Kvačilo nebi diral, uzet samo set federa
http://www.mojskuter.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1264&category_id=23&option=com_virtuemart&Itemid=142

I eventualno zvono neko s malo boljim hlađenjem
BGM
http://www.mojskuter.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1238&category_id=23&option=com_virtuemart&Itemid=142

Remen
Malossi kevlar(njega hvale dosta)
http://www.mojskuter.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1230&category_id=23&option=com_virtuemart&Itemid=142

Ili Polini kevlar
http://www.mojskuter.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1241&category_id=23&option=com_virtuemart&Itemid=142

Karburator
Dell 19(šarafi za štelanje su s lijeve strane, ali to nebi trebalo predstavljat problem)
http://www.mojskuter.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=2106&category_id=162&option=com_virtuemart&Itemid=142
Ovaj je jeftiniji podosta od racing verzije.

Znači ta cifra, nadodaj još za set dizni, igli, rolica, centralnih, potrošne stvari(mikroremen, filter zraka itd).
I to je jedan dobar base, a za nekaj jače treba još dosta para izdvojit ;D
Ok, ovo je ako se uzima sve novo, s polovnim se da proć u pola cijene.
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Projekt Aprilia SportCity One 50 2T
« Odgovori #4 : 18 Lipanj, 2013, 01:56:38 »
Zaboravih pitat, kolko km skuter ima?
Ako nije velika kilometraža u pitanju, netreba otvarat blok i mjenjat radilicu i ležaje.
Radije to ostavit za kasnije onda.
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline The_Dark_Side

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 69
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Aprilia SportCity 50
  • Moja Kaciga: HELD
  • MojSpuh: Gianeli GO
Odg: Projekt Aprilia SportCity One 50 2T
« Odgovori #5 : 18 Lipanj, 2013, 02:08:07 »
Zaboravih pitat, kolko km skuter ima?
Ako nije velika kilometraža u pitanju, netreba otvarat blok i mjenjat radilicu i ležaje.
Radije to ostavit za kasnije onda.

15 soma...

Lijepo si sve sastavio stvarno svaka cast i hvala na ulozenom trudu...uzet cu u obzir sve...al vidim spominjes kao dobar base...moze to jos gore? naravno da bude trajno :) iskreno, nisam si stavio neki limit na novce tako da ono. A ovaj dio je samo sta se tice mehanike, imam u planu plastike, far, zadnju poziciju i jos sto sta izmjenit...doslovno napravit motor da je "jedinstven" bar u Puli :)

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Projekt Aprilia SportCity One 50 2T
« Odgovori #6 : 18 Lipanj, 2013, 02:13:06 »
Onda bi ja uzel i radilicu i odma i to rješil, taman je to blizu roka trajanja serijskih ležaja :laughing7:
Na jače nebi išel, pogotovo jer je ac, ali i da je ac, jer treba znat uštelat i održavat, a opet da svako malo ideš kod majstora, sumnjam da bi ti se sviđalo.
Znači imaš opciju prelaska na LC(vodeno hlađenje, jel).
Trebaš nabavit kiler s posudom i crijevima i uglavit ga, i termogrupu kupit za LC(nekih 10-20% skuplja u odnosu na ac).
Dalje trebaš vodenu pumpu, koju možeš stavit između blokova(naravno ako ima napravljen dosjed za nju u bloku), ili kupit električnu.
Za plastike i ostale styling detalje ti nemrem pomoć, tu sam baksuz :icon_biggrin:

Btw. nisam za remen siguran, dal ide onaj duži ili kraći, sad gledam po netu i piše da je isti ko na libertyu, a na centru nema u ponudi tih dužih remenja.


« Zadnja izmjena: 18 Lipanj, 2013, 02:19:17 Grale »
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline The_Dark_Side

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 69
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Aprilia SportCity 50
  • Moja Kaciga: HELD
  • MojSpuh: Gianeli GO
Odg: Projekt Aprilia SportCity One 50 2T
« Odgovori #7 : 18 Lipanj, 2013, 02:16:48 »
Onda bi ja uzel i radilicu i odma i to rješil, taman je to blizu roka trajanja serijskih ležaja :laughing7:
Na jače nebi išel, pogotovo jer je ac, ali i da je ac, jer treba znat uštelat i održavat, a opet da svako malo ideš kod majstora, sumnjam da bi ti se sviđalo.
Znači imaš opciju prelaska na LC(vodeno hlađenje, jel).
Trebaš nabavit kiler s posudom i crijevima i uglavit ga, i termogrupu kupit za LC(nekih 10-20% skuplja u odnosu na ac).
Dalje trebaš vodenu pumpu, koju možeš stavit između blokova(naravno ako ima napravljen dosjed za nju u bloku), ili kupit električnu.
Za plastike i ostale styling detalje ti nemrem pomoć, tu sam baksuz :icon_biggrin:

Btw. jedino nisam siguran jel je sportcity dugi ili kratki blok, ako je dugi, onda ovaj remen ne odgovara.
Budem provjeril.

Koliko znam sa vodenim bi bilo bolje zar ne? Ostajanjem na zracnom nebi puno izgubio bar mislim, ispravi me ako grijesim. Sa ovim setupom koji si gore naveo, odprilike brzina i potrošnja :D Nebi bas da je ko kakva bembara :D hahaha...jer rezervar je 7.5 :D :D Da se ne pocne stvarat vir u rezervaru pa da maltene vozim od benziske do benziske hahah :)

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Projekt Aprilia SportCity One 50 2T
« Odgovori #8 : 18 Lipanj, 2013, 02:23:39 »
Vodeno hlađenje je bolje jer ima više snage, veći je kompresijski omjer i više se vrti zbog boljeg hlađenja.
Al za gradsku vožnju je ac možda bolji izbor.
Na ac treba dobro poštelat karburator(mislim, treba i na lc).
A sa tim jačim base-om bi trebal pit oko 5-5,5 l/100 km ako je dobro poštelan.
Još bi dodal i dulju getribu(ili od nekog lc skutera vidjet po omjeru zubaca) ili neku aftermarket(kod nje je problem iritirajući zvuk zbog ravnih zubaca).
Produljenje do nekih 10-15% recimo bi bilo ok ja mislim.
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline The_Dark_Side

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 69
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Aprilia SportCity 50
  • Moja Kaciga: HELD
  • MojSpuh: Gianeli GO
Odg: Projekt Aprilia SportCity One 50 2T
« Odgovori #9 : 18 Lipanj, 2013, 02:29:47 »
Vodeno hlađenje je bolje jer ima više snage, veći je kompresijski omjer i više se vrti zbog boljeg hlađenja.
Al za gradsku vožnju je ac možda bolji izbor.
Na ac treba dobro poštelat karburator(mislim, treba i na lc).
A sa tim jačim base-om bi trebal pit oko 5-5,5 l/100 km ako je dobro poštelan.
Još bi dodal i dulju getribu(ili od nekog lc skutera vidjet po omjeru zubaca) ili neku aftermarket(kod nje je problem iritirajući zvuk zbog ravnih zubaca).
Produljenje do nekih 10-15% recimo bi bilo ok ja mislim.

Ono sta sam i mislio, da vodeno je bolje, al nekako sam uvijek bio odbojan prema svemu sta ima veze sa vodom i mehanikom/informatikom tako da 99% bi ostao na zracnom....

Ja si sad malo razmišljam...ovo cudo sad, kako sam ga naveo ide sigurno 70-75 bez nekog problema( bar po kazaljci) al pitanje koliko ona laže i dal je dobro baždarena...pa si sad mislim koliko bi to cudo islo sa svim gore navedenim...

Ti kazes 5 i po..nekako mi je to "premalo"...po mojim racunanjima meni sad pije 4.7...s tim da ne "pazim"...nego pun gas di god se stigne...

BTW, nemoras mi samo navodit stvari iz shopa( kuzim da ipak shop je od foruma pa reklama i prodaja) al opet :)) Hehehe :) Ako neceg nema u shopu, a bolje je od neceg iz shopa slobodno navedi, nije neki bad :) Iako mislim da ce sve bit uzeto sa shopa, skupa sa nekim pa ce lijepo sve to donijet do mene pa ce imat zabave :)Imam garazu i tako to :)

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Projekt Aprilia SportCity One 50 2T
« Odgovori #10 : 18 Lipanj, 2013, 02:37:36 »
Ja od shopa nemam nikakvu zaradu, tak da nije neka reklama, a uostalom najpovoljniji je u ovde :icon_biggrin:
Ja sam ti daval odma linkove da vidiš cijenu i sve, cijena koji stoji tamo, tu i plaćaš, i isti proizvod ti dolazi doma.
S drugih stranica ti neću ni davat linkove, pa nek ti nešto krivo dođe, bit će da je grale zaj#bo ;D
Uostalom, na šopu ima svega.

Ontopic-Lc je jači od ac i to je to,al daleko da ac nebude išel super s ovim setupom.
Znači s malo duljom getribom trebal bi ić 90 realnih, možda nešto i preko, zavisi o vremenskim uvjetima :icon_biggrin:
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline The_Dark_Side

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 69
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Aprilia SportCity 50
  • Moja Kaciga: HELD
  • MojSpuh: Gianeli GO
Odg: Projekt Aprilia SportCity One 50 2T
« Odgovori #11 : 18 Lipanj, 2013, 02:44:45 »
Ja od shopa nemam nikakvu zaradu, tak da nije neka reklama, a uostalom najpovoljniji je u ovde :icon_biggrin:
Ja sam ti daval odma linkove da vidiš cijenu i sve, cijena koji stoji tamo, tu i plaćaš, i isti proizvod ti dolazi doma.
S drugih stranica ti neću ni davat linkove, pa nek ti nešto krivo dođe, bit će da je grale zaj#bo ;D
Uostalom, na šopu ima svega.

Ontopic-Lc je jači od ac i to je to,al daleko da ac nebude išel super s ovim setupom.
Znači s malo duljom getribom trebal bi ić 90 realnih, možda nešto i preko, zavisi o vremenskim uvjetima :icon_biggrin:

Ma sve 5 za cijene i linkove, pregledano je sve :) Sta se tice dolaska doma, treba stupit u "kontakt" sa dobavljacima tj onaj tko je odgovoran za MS shop...pa bi se s njim dog za dalje sta se tice dolaska djelova i tako toga :)

Vjerujem svom prijatelju, al opet :) Vjerujem i tu :) Znam da je Pula vecini bogu iza nogu, tj van puta...al eto dodju malo na izlet( taman je ljeto sad) i zarade si nesto :) i mene naprave zadovoljnim i sretnim :))
Sta se tice ubrzanja? Drasticno poboljšat ili?

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Projekt Aprilia SportCity One 50 2T
« Odgovori #12 : 18 Lipanj, 2013, 02:49:12 »
Pa neće ti osobno oni uručit dijelove, poslat će ti poštom :icon_biggrin:
Da, i ubrzanje se drastično poveća.
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline The_Dark_Side

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 69
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Aprilia SportCity 50
  • Moja Kaciga: HELD
  • MojSpuh: Gianeli GO
Odg: Projekt Aprilia SportCity One 50 2T
« Odgovori #13 : 18 Lipanj, 2013, 02:51:38 »
Pa neće ti osobno oni uručit dijelove, poslat će ti poštom :icon_biggrin:
Da, i ubrzanje se drastično poveća.

Nisi me shvatio :D :D

Mislio sam u smislu, narucit i donese se, pod navodnicima uruci i sredi :D :D Zato kazem tko je voljan i dal je voljan hahah :)

A za tehnicki? To cudo mora proc tehnicki hahah.. :D Treba ga ugusit da ide 43 kako pise po papirima :D

Offline ApriliaMaster

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 280
  • Spol: Muški
  • Sportcity One
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Aprilia Sportcity 70
  • Moja Kaciga: Nitro N1200VX
  • MojSetup: Trophy 70, Malossi Multivar
  • MojSpuh: LeoVince ZX
Odg: Projekt Aprilia SportCity One 50 2T
« Odgovori #14 : 18 Lipanj, 2013, 04:21:52 »
Btw. nisam za remen siguran, dal ide onaj duži ili kraći, sad gledam po netu i piše da je isti ko na libertyu, a na centru nema u ponudi tih dužih remenja.
Original je 811x18.5
A meni su u piaggio servisu dali 19, i nakon 3 dana mi se cijeli raspao po deklu :)